Právě je 21.1.2019 16:48:44
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Austrálie - všeobecně 
Autor Zpráva
VIP

Příspěvky: 11716
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Austrálie
Povodně způsobují na infrastrukture a soukromém majetku veliké škody. Připomínám, že se nejedná o standardní povodně, ale o povodňové vlny způsobené vydatnými srážkami. Sydney je kromě toho bičováno velmi silnými vlnami, které sebou odnášejí desítky metrů pobřeží včetně silnic. Mnoho domů bude zbouráno, protože má narušenou statiku. Oceán sebou bere bazény a tenisové kurty. Další vlny budou působit dnes v noci a zítra. Celé pásmo JV části Austrálie včetně Tasmánie zápasí s enormní vodou, kdy kanalizační systém není schopen odvádět tolik vody najednou. Několik lidí skončilo z pláží ve vodě, několik zemřelo na silnicích, když jejich vozidla unášel proud vody s bahnem a kamením.

Dá se říct, že celý svět zápasí s tímto typem povodní: vysoký počet srážek za několik hodin. Povodně jako takové činí na majetku a počtech obětí až 56% ze všech živelných pohrom a to od roku 1995 do roku 2005, přičemž nárůst od roku 2005 do roku 2015 je citelný a do roku 2050 se ještě zvýší 5x. :idea: :idea: Povodně v období 1995 - 2005 zasáhli 1/3 planety z hlediska lidí; 2,2 mld. lidí. Nejvyšší materiální škody jsou vždy ve vyspělých krajinách a co se týče počtu mrtvých tak dominuje Latinská Amerika, kde se vždy sesouvají celé svahy, které pohřbívají celé vesnice.

Za poslední 3 měsíce jsou velké povodně na principu neskutečných uhrnů srážek přinejmenším zde: Čína, Spojené Arabské Emiráty, Německo, Francie, USA (Texas, Oklahoma) a co ani není zaznamenáno jsou Keňa, Rwanda, Etiopie a Somálsko. Zde všude jsou enormní škody a mnoho mrtvých a evakuovaných.

Austrálie tedy není výjimkou.

Za 2 měsíce se bude konat velký summit na tému infrastruktury a povodní, svolávají jej Leaders of Highways a Mezinárodní asociace vodní infrastruktury v megalopolisích. Bude se konat právě zde.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


8.6.2016 12:22:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 11716
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Austrálie
Austrálie připravila pro roky 2016/2017 rozpočet, který bude znovu deficitní (plánovaný deficit je až do období 2020/2021). Příjmy budou představovat 417 mld. AUD, výdaje 451 mld. AUD. Deficit bude 2,3% HDP. Deficit bude 8. krát za sebou s cílem růstu a rozvoje, jaký v Austrálii ještě nebyl. Cílem je snížit závislost na vývoze surovin s posílením domácí ekonomiky. Rekordní výdaje směrují do sociální sféry, která pojme až 1/3 rozpočtu. Vláda se drží i investičních záměrů na vícero let a to v oblasti obrany do roku 2020 až 200 mld. AUD, do oblasti infrastruktury až 50 mld. AUD. Investice do obrany navýší výdaje na obranu v roce 2020 na 2% HDP. Co se týče dopravy, tak při dálnicích je zde mnoho projektů vyjměnováno. Speciální balíčky pro dopravu běží v souběhu s jednotlivými státy.

Třeba stát Queensland vydal pod názvem State infrastructure Plan programový dokument týkající se plánovaných infrastrukturních projektů na léta 2016–2020 (s výhledem až do roku 2030). Dokument stanovuje priority i v oblasti investic do infrastrukturních projektů, které by měly přispět jak k vyšší konkurenceschopnosti a podpoře rozvoje státu v rámci Australské federace, tak i ke zvýšení zaměstnanosti a produktivity práce a k diverzifikaci ekonomiky QLN v období po těžebním boomu. Queensland má nyní 4 mil. obyvatel, ale plánuje za 20 let 8 mil. a v roce 2061 je cíl 10 mil. obyvatel. Stát zřídil Státní infrastrukturní fond se vstupním kapitálem 500 mil. AUD, který se zaměří na rozvoj veškeré infrastruktury. Investice do dopravní infrastruktury představují na léta 2015–2018 částku 18,8 mld. AUD. Vláda Queenslandu spravuje přes 33 tis. km silnic, 19 přístavů, 6 585 km železničních tratí a 13 km tramvajové trati.

Celá Austrálie řadu let směruje k navýšení populace, mění se hospodářství a zesiluje se armádní význam celé Austrálie. V oblasti infrastruktury včetně dopravní včetně dálniční je zde největší boom v historii. Stavebnictví tvoří 8% HDP.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


8.6.2016 18:01:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 11716
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Austrálie
Austrálie má relativně drahou infrastrukturu. Když shlédnete ty dálniční projekty, tak vzhledem na upgrady nebo i výstavbu pár km je mnohem drahší, než třeba v EU ve Francii. Trvá to již řadu let. Infrastrukturní úřad Austrálie si již před asi 5-6 lety objednal srovnání s porovnatelnými zeměmi a nejen dopravní infrastrukturu, aby mohl srovnat reální náklady. Do srovnání se dostalo vícero druhů infrastruktury a Spojené Království, USA, Kanada a Francie. :arrow:

http://infrastructureaustralia.gov.au/p ... 110405.pdf

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


4.10.2016 23:08:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 11716
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Austrálie
8.6.2016 jsem psal o rozpočtu pro 2016/2017 s cílem investovat 50 mld. AUD do infrastruktury. Tento rozpočet se zvedá na roky 2017/2018 o 50% na úroveň 75 mld. AUD. Pro dopravu byla vyhrazená částka 18,8 mld. AUD. Ani nyní nepůjde všechno na silnice, ale finance se přidávají i do rozvoje dopravy. Ovšem ani tak né do silniční jak do železniční, městské železniční a letištní infrastruktury. Nutno zdůraznit, že i jednotlivé samosprávy navyšují financování rozvoje dopravní infrastruktury. A tam se jedná i o dost silnic a obchvatů. Austrálie má velmi výkonnou ekonomiku, recese se jí vyhýbá již 25 let po sobě. A to navzdory faktu, že stále hrá důležitou roli cenami nestálý těžebný průmysl. Poslední období Austrálie investuje horibilní částky do infrastruktury a přetváření základů hospodářství s cílem snížit závislost jen na těžebním sektoru. V řádu stovek mld. AUD se modernizuje i obrana (do roku 2020). Současné investice do dopravní infrastruktury jsou na historicky nejvyšších číslech a to se odráží i v celé paletě velkých projektů.

Mladých lidí bez práce je sice 2x více než průměr, ale stále je to jen kolem 13% při průměru do 6%. Vládní dluh stoupá, ale je to plánované zadlužování na úkor výše popsaných masivních investicí. Vládní dluh je na úrovni kolem 41% HDP, přičemž před 10 lety byl pod 10% HDP.

Rozpočet 2017/2018 :arrow: https://infrastructure.gov.au/departmen ... index.aspx

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


16.5.2017 10:10:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 11716
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Austrálie


Western Australia roads upgrades being planned :arrow:
Příloha:
22.PNG
22.PNG [ 24.49 KiB | Zobrazeno 9627 krát ]

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


14.10.2017 16:13:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 11716
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Austrálie
Ferrovial consortium to deliver the €1,150m Western Roads Upgrade in Melbourne :arrow:

https://www.highways.today/2017/11/06/f ... melbourne/

*informace po anglicky + mapa

Dne 31.10. se odevzdal do provozu 14 km úsek jakožto prodloužení Pacific Highway v New South Wales z Kempsey do Kundabung. Projekt je součástí rozsáhlého balíku na upgrade Pacific Highway.

Zdroj: http://www.macleayargus.com.au/story/50 ... way-video/

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


12.11.2017 10:49:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 11716
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Austrálie
Contract awarded for $391.6 million M1 Pacific Motorway Upgrade in Australia :arrow:

  Motorists will soon see major benefits as work commences on three major upgrades along the M1 Pacific Motorway following the award of the construction contract today.

  Federal Minister for Urban Infrastructure and Cities Paul Fletcher said the $391.6 million M1 Pacific Motorway Upgrades, jointly funded by the Australian and New South Wales governments, would provide a safer and more reliable motorway for all motorists.

  “The three major upgrades are being carried out between the Tuggerah and Doyalson interchanges, Kariong and Somersby interchanges and at the Weakleys Drive and John Renshaw Drive intersection,” Mr Fletcher said.

  “This major congestion-busting project involves widening the motorway and upgrading three of the four ramps at the Kariong interchange to improve traffic flow and safety.”

  New South Wales Minister for Roads, Maritime and Freight Melinda Pavey said the Kariong to Somersby upgrade—one of three to be delivered under the project—had been awarded to Fulton Hogan Construction Pty Ltd.

  “Work will start early next year and is expected to be completed in 2020, weather permitting, with the project expected to create 1,850 jobs,” Mrs Pavey said.

  “Tenders for the contract to build the M1 Upgrade at the intersection of Weakleys Drive and John Renshaw Drive are also being assessed. This upgrade will involve replacing the existing roundabout with traffic lights to improve traffic flow, travel times and safety for motorists, with the successful contractor expected to be announced shortly.

  “Work on this major project is expected to start early next year with the upgrade expected to be completed in 2019.”

  Federal Member for Robertson Lucy Wicks said this work will improve traffic flow on one of Australia’s busiest roads and cater for predicted traffic increases and greater freight demand on the Central Coast, Hunter and North Coast.

  “We have around 30,000 commuters on the Central Coast who leave early in the morning and arrive home late at night to their families. This will help get them home sooner, and spend less time stuck in congestion,” Mrs Wicks said.

  “Along with major projects like NorthConnex, the M1-M2 missing link, we are delivering on our commitments to improve the commute for hard-working people on the Central Coast.”

  Parliamentary Secretary for the Central Coast and the Hunter Scot MacDonald said the third upgrade between the Tuggerah and Doyalson interchanges was also progressing well, with 80km/h speed limits in place along the 12-kilometre section of motorway. “Major work for this project started in August and is expected to be completed in 2020, weather permitting.”

  “All motorists, including commuters, locals, and heavy vehicles will benefit from the M1 upgrades. More than 70,000 light and heavy vehicles travel between the Central Coast and Hunter region and Sydney each day, and it’s great to see these upgrades underway.”

Zdroj: https://www.highways.today/2018/01/18/c ... australia/


Tunnel Boring Machines on the way to build Australia’s West Gate Tunnel :arrow:

  The biggest tunnel boring machine (TBMs) in the southern hemisphere are on their way to Melbourne, with an order now placed for the two massive machines that will build the West Gate Tunnel.

  They will be used to build Melbourne’s vital alternative to the West Gate Bridge and take trucks off residential streets in the inner west and put them underground.

  The $6.7 billion West Gate Tunnel Project will upgrade the West Gate Freeway and link it to the city and CityLink, with a new tunnel under Yarraville and bridges over the Maribyrnong River.

  Construction on the project kicks off in the next few weeks, with works beginning at the site of the northern tunnel portal in Footscray, where the first TBM will be launched in early 2019.

  After taking 12 months to build and test, the massive machines will churn day and night for nearly two years, at a rate of around 9 metres per day, until they emerge at the West Gate Freeway in Melbourne’s inner west.

  The massive TBMs will stand 15.6 metres in diameter – as tall as a five-story building – and will be 90 metres long.

  Weighing in at around 4,000 tonnes each, they are being purpose built to suit local ground conditions in Melbourne’s inner west.

  Once in the ground, they will work 24 hours a day, seven days a week to build 6.8 kilometres of tunnel between the Maribyrnong River and the West Gate Freeway.

  The local community will have the opportunity to name the TBMs and follow their progress deep under Melbourne over the coming years.

  The West Gate Tunnel Project will provide an estimated $11 billion boost to the Victorian economy, creating 6,000 new jobs, including 500 jobs for people entering the workforce, and up to 150 jobs for former auto workers.

  Minister for Roads and Road Safety Luke Donnellan, said: “We’re getting on with the job of removing 9,000 trucks off residential streets in the inner west, providing a dedicated route to the port and slashing travel times all the way along the M1 corridor from Pakenham to Geelong.”

  “Building this vital alternative to the West Gate Bridge is not a pie-in-the-sky project – it’s happening and the start of construction is now a reality.”

  “These massive tunnel boring machines will be hard at work 24/7, digging tunnels that will be used by Victorians for generations to come.”

Zdroj: https://www.highways.today/2018/01/17/t ... te-tunnel/

to 2. má návaznost na tento příspěvek: viewtopic.php?p=121561#p121561

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


21.1.2018 14:56:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 11716
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Austrálie
NEW SOUTH WALES STATE BUDGET 2019
https://www.skyscrapercity.com/showpost ... count=1302

TASMANIAN STATE BUDGET 2019
https://www.skyscrapercity.com/showpost ... count=1301

Coffs Harbour Bypass

*jde o Pacific Highway v NSW
*asi 12 km v nákladech 1,17 až 1,3 mld. dolarů
- australská vláda přispěje 971 mil. dolarů

Žije tady 80.000 lidí.

Více informací + mapy: https://www.rms.nsw.gov.au/projects/nor ... index.html .

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


25.9.2018 14:43:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 11716
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Austrálie
jak tady mám ten letní výpadek, tak tady chybí vícero informací, ale tak jsem to vynahradil tím rozpočtem výše, ale i tak ještě doplním něco ... protože Austrálie realizuje největší infrastrukturní dopravní program a to se ani nedá všechno tady napsat, ale právě proto to doplním

V létě se prezentoval záměr spojit jih Austrálie a to konkrétně postavit asi 14 km dlouhý most, který spojí ostrov Kangaroo s pevnivnou. Most by vyšel na asi 3,7 mld. USD. Forma výstavby má být PPP. Otázní ale je, kdo by tento most v parametrech 4-pruhu zaplatil, protože na ostrově bydlí kolem 5.000 obyvatel. Na druhou stranu pro větší rozvoj je stávající trajektová doprava nevyhovující. Podpořil by se tak masivněji i rozvoj cestovního ruchu. Pro zmínku jsem to ale uvedl, možná že to jednou bude.

Dále, 13 km spojnici M4 - M5 v Sydney postaví Samsung C&T za 788,5 mil. USD. Nová spojnice jde pod úrovní země a hotovo má být v polovině roku 2023. Je to ve vláknu opakovaně. Je součástí tzv. WestConnex: viewtopic.php?p=124878#p124878 , což je tak veliký projekt (největší v Sydney momentálně), že se musel rozdělit na etapy. :idea:

A v Sydney zůstaňme, protože se objevil záměr nového tunelu v nenormální částce v propočtu 10 mld. USD, kde s výstavbou se počítá v roce 2020 s cílem dokončení v 2026 pokud se dodrží harmonogram. Tento projekt má za cíl zredukovat cestovní čas mezi obchodním centrem města a mezinárodním letištěm.

Austrálie má 2x ceny oproti vyspělým státům v rámci infrastruktury. Je na to vícero studií, které se tomu věnují a je to z důvodu vyšších nákladů na celý proces realizace. Je to i třeba zde ale komu se to celé nezobrazí tak pak i zde je jeden článek a tady je i další srovnání.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


17.10.2018 17:29:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz