Právě je 16.2.2019 13:01:27

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 6 ] 
 [D35] Opatovice – Ostrov 
Autor Zpráva

Příspěvek [D35] Opatovice – Ostrov
Také mě u ZS nějak hrozně měsíc nechybí, právě kvůli nepředvídatelnosti počasí. Jsem pro, ať tam raději nic není, než aby tam dali 03 a pak Ťok zase musel vykládat, jak celé ŘSD doufalo, že v březnu sníh nebude :lol:
Jinak ale můj osobní odhad je, že zima jako byla teď v lednu, už končí, a větší množství sněhu napadlo teď v těch posledních dnech naposled. Za mě, bohužel, bylo by potřeba tak jednou tolik. Nejlépe jak to bylo dřív, napadl metr, prohrnulo se to a jezdilo se. Ne pořád prohrnovat, protože to roztaje napadne roztaje ... :mrgreen:

4.2.2019 20:20:10

Příspěvek Re: [D35] Opatovice – Ostrov
Do jak hluboke minule doby datujete onen metr snehu, jez pravidelne zustaval lezet v delsim casovem horizontu?

4.2.2019 20:34:50

AF-1 píše:
Do jak hluboke minule doby datujete onen metr snehu, jez pravidelne zustaval lezet v delsim casovem horizontu?

Tak před 10-15 lety když jsem byl malej. Alespoň u nás :) Napadl v říjnu a slezl na konci března cca ;) Ale myslím, že to je dosti OT :mrgreen:

4.2.2019 20:47:13

to je ten klasický pohled
"když jsem byl malej, tak jsem přes ty hromady sněhu neviděl
dneska je mám nejvejš do pasu a tak holt ty zimy už nejsou co bejvaly" ;)

ačkoli já tedy pamatuju, že jsme ve Vršovicích kolem kostela sáňkovali, ovšem odstěhoval jsem 1.9.1980....

4.2.2019 21:44:49
Profil Zobrazit autorovy stránky

Aram96 píše:
AF-1 píše:

Tak před 10-15 lety když jsem byl malej. Alespoň u nás :) Napadl v říjnu a slezl na konci března cca ;) Ale myslím, že to je dosti OT :mrgreen:

Naposledy se tak stalo roku 1929. To tehdy ledový příkrov svíral celou Evropu až k Pyrenejskemu poloostrovu...

4.2.2019 22:57:37

Hoši, mě to tady potvrdí každej v obci, to bývalo víceméně normální. Měli jsme na zahradě udělany tunely, kde jsme lezli. I kdyby mě byly 4 tak sněhu muselo být tak k metru. Potvrzují mi to i starší kamarádi kterým je teď tak 30-35, že to tady u nás bylo normální. Ale je fakt, že my jsme nějakých 650 m n.m., jinde to tak asi nemuselo být.
Jinak tím, že napadne a zůstane sníh ležet, jsem nemyslel, že ležel 1 m sněhu 4 měsíce, to opravdu ne. Ale bývalo pořád bílo, sníh byl, samozřejmě něco odtálo a zase připadlo, ale nezmizel během zimy úplně. V tomhle jsem myslel ten rozdíl těch zim. Ten 1 m sněhu samozřejmě tak dlouho nevydržel :mrgreen:

5.2.2019 20:27:58
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 6 ]