Právě je 23.9.2020 18:37:26

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Novináři a jejich bláboly 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: Novináři a jejich bláboly
krtek700 píše:
u ní je hlavní otázkou ekonomika, takže ekonomka s negativním názorem by nemusela být takový problém. Když to vezmem ze široka a majitel by chtěl akcentovat více hledisek, tak by do dozorčí rady nominoval určitě i lidi, kterým nebude jedno, kolik toho vypouští atd., takže i klidně velkého odpůrce, který se bude na čísla dívat úplně jinak.

Chápete vůbec, že v té radě má být ideálně celý názorový proud v ČR? A to že je oba označovali za kde co, že je to konec demokracie, konec ČT. Že na ně útočili členové rady ČT ještě před volbou je v pořádku?

Tady ale nejde o názorový proud nebo "dívání se na čísla jinak", ale o to, že navzdory formálnímu vzdělání plácá hloupé ideologické bláboly, které jsou úplně mimo realitu a takový člověk by tam fakt sedět neměl. Co si mám myslet o člověku, který označí otce zakladatele EU za "idealisty silně ovlivněné Marxovým učením", přičemž ve skutečnosti to byli vesměs křesťanští demokraté a jeden z nich (Robert Schuman) je dokonce v římskokatolické církvi v procesu beatifikace (což je o to pikantnější, že Lipavskou nominovala do rady Česká biskupská konference).

10.9.2020 22:18:46

No, oni tam byli lide ruzni. Walter Hallstein napriklad. Ja bych se v tom moc nestoural.

11.9.2020 9:29:29

krtek700 píše:
Bobošíkovou a ČT myslíte tu "krizi a stávku". Přiznám se, že jsem na to příliš mladý, abych to zažil(žil jsem, ale tohle fakt nevnímal).
Ale co jsem se pokusil teď dohledat, tak tomu fakt nerozumím, co bylo důvodem k protestům. Skoro 20 let poté a nenašel jsem třeba, že Pepa Vomáčka měl zadání aby všechny vyhodil.
Vzniklo to kvůli tomu, že byl nějaký Hodač zvolen GŘ. Hodač byl toho roku na jaře zvolen GŘ Chmelíčkem ředitelem zpravodajství. Před tím přes 10 let Hodač pracoval pro BBC. V létě se pak na nečem neshodli a Hodač požádal o uvolnění. V prosinci rada ČT Chmelíčka odvolala a místo něj zvolila Hodače(rozdíl asi 8 dní, během nich už s tím odvoláním někdo nesouhlasil, pak někdo nesouhlasil se jmenováním). Hodač dal Bobošíkovou na ředitele zpravodajství a pak už to asi jelo zase akce a reakce. Jestli se v tom někdo vyzná jak to bylo, klidně to napište, já se rád poučím.
No vidíš, jsem zjevně o dost starší, takže si tu stávku pamatuji. Není pravda, že se s Hodačem v tom létě neshodli a ten jen tak odešel - fakticky musel odejít, protože proti němu stála celá redakce. To, že předtím dělal v BBC, se často používalo jako záruka nestrannosti, ale on tam nikdy nebyl ve vysoké vedoucí funkci. Když budu dělat v TV technika/redaktora, tak mě to na ředitele nekvalifikuje. Už samotný Chmelíček byl přitom ředitel narychlo dosazený a zas brzo odvolaný. Hodač tedy měl s celou redakcí osobní spory, což mu nepomohlo. Navíc sebou vzal právě Bobošíkovou, která už tehdy jednoznačně hrála za ODS a ta začala všem rozdávat výpovědi (a že opravdu nebyla nestranná ukázala její další kariéra včetně účelové kandidatury na prezidentku za KSČ, která fakticky umožnila volbu Klause). Byla to tehdy taková snaha oposmlouvy zavřít ČT hubu, která nevyšla. Zeman si to pamatuje doteď, proto ta jeho zášť k ČT.

11.9.2020 9:48:35

[url]fakticky musel odejít, protože proti němu stála celá redakce.[/url]

Nechtel jsem se do tehle debaty vymesovat, jelikoz je pro mne CT uzavrena kapitola, jen poznamka... takze kdyz se v zamestnani postavi cele oddeleni proti sefovi, je spatny sef a musi odejit? Zajimavy nazor.

11.9.2020 9:52:26

Šéf sekce, proti kterému se postaví celé oddělení, by byl vyhozen i v soukromé firmě, zvlášť pokud je to oddělení pro firmu klíčové. To není majitel firmy ale nájemní síla. Samozřejmě pokud majitel takto neprovádí likvidaci daného oddělení :-)

11.9.2020 9:54:21

ML90 píše:
Tady ale nejde o názorový proud nebo "dívání se na čísla jinak", ale o to, že navzdory formálnímu vzdělání plácá hloupé ideologické bláboly, které jsou úplně mimo realitu a takový člověk by tam fakt sedět neměl. Co si mám myslet o člověku, který označí otce zakladatele EU za "idealisty silně ovlivněné Marxovým učením", přičemž ve skutečnosti to byli vesměs křesťanští demokraté a jeden z nich (Robert Schuman) je dokonce v římskokatolické církvi v procesu beatifikace (což je o to pikantnější, že Lipavskou nominovala do rady Česká biskupská konference).

To bylo o EU, ten nesmysl má přesně jakou hodnotu k jejímu členství v radě?(Netuším, jestli má pravdu, nebo ne, to že je někdo křesťan nic nedefinuje ne? )
Ještě k tomu by to byly nesmysly o historii, což je vlastně totálně irelevantní, maximálně by mě zajímalo, kde na to co tvrdí přišla a proč si to myslí, ale to ani přímo v tom rozhovoru nebylo.

Jaké další hloupé ideologické bláboly říká? Našel jsem to, že by byla třeba pro czexit. Což tvrdí už dlouho. Našel jsem že vidala nějaké ekonomické knížky, které vypadaly, že měly úspěch.

Třeba Šarapatka taky píše do forum24, kde jsou ve většině taky hloupé ideologické bláboly podobně jako na A2larm a dalších, akorát na opačném polit. spektru. Taky tam nemá co dělat kvůli tomu? Proč by ho to mělo diskvalifikovat?

To že ji kvůli tou někdo nebude volit je OK, o tom to je, ale ta situace nebyla o tom, že ji někdo nechce volit, ale že je ohrožení demokracie a ČT, všechno chce zrušit a ti co jí volí tak jsou ještě horší.

11.9.2020 10:07:33

krtek700 píše:
To bylo o EU, ten nesmysl má přesně jakou hodnotu k jejímu členství v radě?
Že se neštítí použít lež, pokud jí ideologicky vyhovuje... Ale třeba to není lež, jen "alternativní pravda" :-)

11.9.2020 10:17:08

Citace:
Šéf sekce, proti kterému se postaví celé oddělení, by byl vyhozen i v soukromé firmě, zvlášť pokud je to oddělení pro firmu klíčové.

Vy jste v soukromem nikdy nepracoval, ze?

:-D

11.9.2020 10:25:51

JirkaS píše:
Není pravda, že se s Hodačem v tom létě neshodli a ten jen tak odešel - fakticky musel odejít, protože proti němu stála celá redakce.

Jseš si jistý, všude je psáno, že odešel, protože Chmelíček nechtěl přijmout nějaký jím sepsaný dokument. O nějaké dva měsíce předtím se rozkmotřil s redaktory, protože odvolal nějakého moderátora. Redaktoři začali křičet, že je to politické. Jenže nikde jsem o tom nenašel další podrobnosti, které by podporovali tvrzení o politickém jednání.(tak fakt netuším, jak to bylo v realitě). Ale obecně mi příjde, že vlastně nikdy moc nejde zasáhnout do pravomocí moderátorů a nezáleží na pravdě, pokud je ten moderátor součástí většiny.
Zrušení Máte slovo by podle mě nemělo odpůrce stejné, jako jiné pořady.

JirkaS píše:
To, že předtím dělal v BBC, se často používalo jako záruka nestrannosti, ale on tam nikdy nebyl ve vysoké vedoucí funkci.

Beru z wikipedie:
1991 – 1993 byl vedoucím české části československé redakce BBC a také zástupcem šéfredaktora tamtéž.
1993 – 1996 byl zástupcem šéfredaktora české redakce BBC v Londýně.
1996 – 1999 působí jako šéfredaktor české redakce BBC.
1997 – 2000 byl ředitelem operací BBC v České republice.
No nevím no, že by tohle nebyly vysoké vedoucí funkce v BBC pro někoho z ČR si úplně nemyslím. PS.: Pokud se nepletu, tak hned pod ním v ČT byl šéfredaktor zpravodajství ne? Tak kvalifikace šéfredaktora je dobrá ne? A nestrannost nemá žádnou souvislost s vysokými funkcemi ne?

To, že předtím dělal v BBC, se často používalo jako záruka nestrannosti, ale on tam nikdy nebyl ve vysoké vedoucí funkci.
JirkaS píše:
Už samotný Chmelíček byl přitom ředitel narychlo dosazený a zas brzo odvolaný. Hodač tedy měl s celou redakcí osobní spory, což mu nepomohlo. Navíc sebou vzal právě Bobošíkovou, která už tehdy jednoznačně hrála za ODS a ta začala všem rozdávat výpovědi (a že opravdu nebyla nestranná ukázala její další kariéra včetně účelové kandidatury na prezidentku za KSČ, která fakticky umožnila volbu Klause). Byla to tehdy taková snaha oposmlouvy zavřít ČT hubu, která nevyšla. Zeman si to pamatuje doteď, proto ta jeho zášť k ČT.

No tak jak jsem četl, tak protesty začaly bez Bobošíkové, tak bych to na ni asi nesváděl. Jde mi o to, jestli tedy byl problém v tom, že Hodač nebyl kamarád redaktorů a ti ho tak nechtěli, nebo tam bylo fakt politické ovlivňování. Jak jsem to četl, tak to vypadá, že spíš Hodač k tomu přišel jak slepý k houslím.

11.9.2020 10:34:55

Prezident má bohužel pravdu – 90% novinářů je žumpa, póvl a hnůj. Namísto aby napsali ‘X kilometrů nových dálnic bude zprovozněno (a logicky zpoplatněno) ’, tak napíší ‘v příštím roce bude nově zpoplatněno dalších x kilometrů dálnic’. A ty jednoduché kupecké počty jim také nesedí.

https://www.drbna.cz/zpravy/doprava/666 ... .sznhp.box

22.9.2020 6:17:17

No jo, ale jak z nudné informace o běžné věci (vždy se musí vydat vyhláška, kde jsou km na příští rok), udělat clickbait? Není lehká práce titulkáře, víš? :o)

Na druhou stranu, politici k tomu taky přisypávají - viz včera Karel Dvojmocný, když oznamoval, kolik nás bude stát fotovoltaika na příští rok...

22.9.2020 7:19:43
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2