Dálnice do Tyrolska

hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od hh »

Novinky na trase Praha - Innsbruck:
Přílohy
Nová pumpa Málkovice, oboustranný Shell, km 123.
Nová pumpa Málkovice, oboustranný Shell, km 123.
km123.jpg (33.32 KiB) Zobrazeno 34168 x
Hurá, značení na D5 jak jsem si vždy představoval - nová značka před exitem 128, kdy je zde dálkový cíl Nürnberg (D) jak to zde nebývalo. Sedí to k modelu Dresden na D8, Gliwice na D1 a Bratislava na D2, dřív tu býval pouze Rozvadov, poláci značí pouze tyhle přihraniční vesničky dodnes ...
Hurá, značení na D5 jak jsem si vždy představoval - nová značka před exitem 128, kdy je zde dálkový cíl Nürnberg (D) jak to zde nebývalo. Sedí to k modelu Dresden na D8, Gliwice na D1 a Bratislava na D2, dřív tu býval pouze Rozvadov, poláci značí pouze tyhle přihraniční vesničky dodnes ...
km128.jpg (24.93 KiB) Zobrazeno 34166 x
Nové značky na A6 mezi D5 a A93, síť kompletní a cíle pod čarou, moc pěkné, není to ještě zdaleka všude v Německu.
Nové značky na A6 mezi D5 a A93, síť kompletní a cíle pod čarou, moc pěkné, není to ještě zdaleka všude v Německu.
A6.jpg (18.76 KiB) Zobrazeno 34175 x
Značka nová, pěkná, cíle pod čarou, ale co tady furt dělá ta E50!?
Značka nová, pěkná, cíle pod čarou, ale co tady furt dělá ta E50!?
A93a.jpg (17.46 KiB) Zobrazeno 34171 x
A pod Regensburgem už cíle pod čarou nejsou, stejná dálnice, také nová značka, stejný Bundesland, tak proč ... ?
A pod Regensburgem už cíle pod čarou nejsou, stejná dálnice, také nová značka, stejný Bundesland, tak proč ... ?
A93b.jpg (25 KiB) Zobrazeno 34185 x
A8 odbočka A93, zde byly 20-30 let staré svítící velkoplošné značky - změna, úplně nové cíle. Bavoři už značí výrazné cíle (München, Berlin) 2, 3 kroky/odbočení dopředu, což je určitě na delších trasách příjemné, než když "vidíte" jen pár desítek km dopředu jak je tomu v malých státech a je třeba studovat až moc cílů na trase (berte, že máte mapu, ne navigaci), ale tady mi přijde, že už to trochu přepískli. Ta Wien dejme tomu, ale ta Verona ... Asi chtěli italské město, pak Brenner, pokud větší tak Bozen (který na A22 hned značen je), ale Verona není nijak extra velká a je dál značená až kdo ví kde na A22.
A8 odbočka A93, zde byly 20-30 let staré svítící velkoplošné značky - změna, úplně nové cíle. Bavoři už značí výrazné cíle (München, Berlin) 2, 3 kroky/odbočení dopředu, což je určitě na delších trasách příjemné, než když "vidíte" jen pár desítek km dopředu jak je tomu v malých státech a je třeba studovat až moc cílů na trase (berte, že máte mapu, ne navigaci), ale tady mi přijde, že už to trochu přepískli. Ta Wien dejme tomu, ale ta Verona ... Asi chtěli italské město, pak Brenner, pokud větší tak Bozen (který na A22 hned značen je), ale Verona není nijak extra velká a je dál značená až kdo ví kde na A22.
A8.jpg (33.75 KiB) Zobrazeno 34180 x
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od balance »

Tak Verona asi proto, ze je tam 1. dalnicni krizovatka na A22 ... to uz smysl dava, ne? ;)
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od hh »

To mi nepřijde jako důvod. Je to skoro 400 km vzdálený cíl, který dalších cca 200 km není značen. Přijde mi to, jako by u Brna na odbočce na D2 byla kromě Bratislavy i Budapešť ... Stačil by Innsbruck (A) a Brenner (I), už je tam toho moc.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od mapman »

Verona je už dlouho a historicky daný cíl, v širším kontextu... Dálnice přes Brenner se stavěla jako dálnice Mnichov - Verona, podobně i železnice, obojí velké projekty, takto definované. Podle tohoto klíče by se tedy mohl objevovat na druhé straně i Mnichov :) Je možné že jsou lidé kteří to mají zafixované v hlavě a proto se to tam objevilo ;) Na druhou stranu je to opravdu první významná dopravní křižovatka na celé trase v Itálii.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od mapman »

Mimochodem podle podobného klíče bych si uměl představit, aby v MÚK Třebonice (R1×D5) byl při odbočení značení Nürnberg (D), na dálnici samotné může být až za Plzní ale na odbočení z okruhu by se se stejně jako tady ta Verona (I) objevit mohl a měl... U D8 pak Dresden (D), u D3 výhledově Linz (A) a u D11 Wrocław (PL) - ten samý princip, jedná se o první opravdu významné dopravní uzly na trase..
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od Standa »

Mám dotaz, nevšiml jste si náhodou, jaké je teď omezení rychlosti na A93 mezi A9 a Rakouskem (je-li tam vůbec nějaké)?
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od hh »

Oni ten München na konci A22 mají, myslím, že jen jednou a pak je zas až před A12/A13. Já nevím, München-Verona není souvislá trasa jako třeba Praha-Nürnberg.

Jinak z R1 by ty cíle jednorázově měly být, na D11 je dokonce Wroclaw že ... Takže Norimberk a Drážďany, které vyloženě leží na té dálnici není pochyb. Uvidíme, R1xD5 se má v souvislosti s novou částí R1 přeznačovat, tam se asi změní leccos, tak uvidíme, jestli i toto, těžko ...
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od hh »

Standa píše:Mám dotaz, nevšiml jste si náhodou, jaké je teď omezení rychlosti na A93 mezi A9 a Rakouskem (je-li tam vůbec nějaké)?
Myslíte na A99, A8 a A93 nebo jen Rosenheim-Kufstein? Pokud jen A93, tak je to bez omezení.
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od martin »

Myslím, že pro tu dálkovou návěst na A 93 bez cílů pod čarou exituje logické vysvětlení. Pod Regensburgem další významné cíle na A 93 nejsou a dávat všechno pod čáru valného smyslu nedává. Není tam jiná možnost než se napojit na další dálnice, protože A 93 nikam jinam dál nevede. Otázkou je, jak to bude vypadat po zprovoznění B 15n.

Značit mezinárodní cíle na R1 by bylo určitě záhodno, protože v okolních zemích je naprosto stejná tendence. Asi není nutné je značit ve "vnitrozemí" (tj. úseky Praha - Plzeň, Praha - Ústí, Praha - Budějovice, Praha - Hradec, Praha - Brno atd.), ale v pohraničí by se měly na značení vrátit a nahradit ty Rozvadovy, Petrovice či co :)
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od pavel.hrdina »

martin píše:Myslím, že pro tu dálkovou návěst na A 93 bez cílů pod čarou exituje logické vysvětlení. Pod Regensburgem další významné cíle na A 93 nejsou a dávat všechno pod čáru valného smyslu nedává. Není tam jiná možnost než se napojit na další dálnice, protože A 93 nikam jinam dál nevede. Otázkou je, jak to bude vypadat po zprovoznění B 15n.
Taky me to napadlo, ze tam vlastne uz zadny z tech cilu na A93 nelezi, proto by teoreticky mely byt vsechny pod carou. Nez vsechny pod carou, to je fakt logictejsi nedat pod caru ani jeden.
martin píše:Značit mezinárodní cíle na R1 by bylo určitě záhodno, protože v okolních zemích je naprosto stejná tendence. Asi není nutné je značit ve "vnitrozemí" (tj. úseky Praha - Plzeň, Praha - Ústí, Praha - Budějovice, Praha - Hradec, Praha - Brno atd.), ale v pohraničí by se měly na značení vrátit a nahradit ty Rozvadovy, Petrovice či co :)
Rozhodne souhlasim, z R1 znacit idealne pro vsechny hlavni tahy mezinarodni cile, tedy jmenovite:
  • D3 - Linz (A)
  • R4 - Passau (D)
  • D5 - Nürnberg (D)
  • R6 - Bayreuth (D)
  • R7 - Chemnitz (D)
  • D8 - Dresden (D)
  • R10 - Jelenia Góra (PL)
  • D11 - Wrocław (PL)
Z Brna uz je v tuto chvili znacena:
  • R52 - Wien (A)
  • D2 - Bratislava (SK)
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od hh »

pavel.hrdina píše:
martin píše:Myslím, že pro tu dálkovou návěst na A 93 bez cílů pod čarou exituje logické vysvětlení. Pod Regensburgem další významné cíle na A 93 nejsou a dávat všechno pod čáru valného smyslu nedává. Není tam jiná možnost než se napojit na další dálnice, protože A 93 nikam jinam dál nevede. Otázkou je, jak to bude vypadat po zprovoznění B 15n.
Taky me to napadlo, ze tam vlastne uz zadny z tech cilu na A93 nelezi, proto by teoreticky mely byt vsechny pod carou. Nez vsechny pod carou, to je fakt logictejsi nedat pod caru ani jeden.
Jak mi pak vysvětlíš toto?
Přílohy
A72-2-98-02-50.jpg
A72-2-98-02-50.jpg (56.88 KiB) Zobrazeno 33971 x
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od hh »

... a jedna věc je, jestli to je hezčí nebo logistější nebo ne, co by tam kdo z nás dal, ale druhá o kterou mi teď jde je systém, jistě se shodneme, že by to měli mít všude stejné. Natožpak pořádní Němci.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od Standa »

hh píše:
Standa píše:Mám dotaz, nevšiml jste si náhodou, jaké je teď omezení rychlosti na A93 mezi A9 a Rakouskem (je-li tam vůbec nějaké)?
Myslíte na A99, A8 a A93 nebo jen Rosenheim-Kufstein? Pokud jen A93, tak je to bez omezení.
Přesně to jsem myslel, děkuji (za záměnu A9 a A8 se omlouvám, už jsem tam dlouho nejel). Pamatuji si tam totiž někdy před lety omezení na 120, ale na mapě rychlostí http://www.autobahnatlas-online.de/Limitkarte.pdf už je limit uváděn jen pro opačný směr (ovšem 130). S potěšením zjišťuji, že Autobahnatlas je velmi spolehlivý.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od mapman »

pavel.hrdina píše: Rozhodne souhlasim, z R1 znacit idealne pro vsechny hlavni tahy mezinarodni cile, tedy jmenovite:
Ja bych tedy asi vsechny neznacil, ale minimalne na D3, D5, D8 a D11 bych to povazoval za ucelne a dulezite, jsou to hlavni tranzitní tahy... Na D1 je podstatné Brno, víc nic...
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od balance »

Standa píše:... ale na mapě rychlostí http://www.autobahnatlas-online.de/Limitkarte.pdf už je limit uváděn jen pro opačný směr (ovšem 130). S potěšením zjišťuji, že Autobahnatlas je velmi spolehlivý.
Jen jeste doplnim odkaz na legendu ;)
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od pavel.hrdina »

hh píše:
pavel.hrdina píše:Taky me to napadlo, ze tam vlastne uz zadny z tech cilu na A93 nelezi, proto by teoreticky mely byt vsechny pod carou. Nez vsechny pod carou, to je fakt logictejsi nedat pod caru ani jeden.
Jak mi pak vysvětlíš toto?
Ha, zajimave! Toto musi nutne byt za dreieckem s A93 smerem na A9, cilize nutne na uzemi Bavorska (uz i ten dreieck na nem tesne lezi). To pak v ramci jedne a te same spolkove zeme je fakt trosku hokej.

Tak dobra, shodneme se tedy, ze z hlediska systematicnosti je urcite spravna tato verze, tedy vsechny cile pod carou. Beru zpet svoje predchozi tvrzeni, nechal jsem se trosku unest a zapomnel jsem na chvili na systematicnost. ;-)
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od siesa »

Ja ted nejak moc nechapu, proc se resi, jestli pod carou, nebo nad carou...cela ta cara mi prijde dost o nicem...
Jestli je to dalkovy cil, nebo ne, mel by podle me byt znacen podle aktualni vzdalenosti od cedule..tak jak je to normalne u nas..jestli je tam Rozvadov, nebo Nurnberg, je uz preci jedno (beru jako lepsi znacit samozrejme dalkove cile, nez domaci vesnice, napr. Petrovice nebo Merin--ty by na dalnicnich cedulich opravdu byt nemeli). Oddelovat dalkove cile carami mi prijde jako neprehledne a zbytecne..
Jinak dalkove cile znacit pred kazkou dalnicni krizovatkou a na kazde ceduli s kilometrazi. To si myslim by melo stacit. Jestli nekdo jede na lyze do Grenoblu a ceka, ze hnede za Prahou bude mit pokud mozno aspon Zenevu, je silenec a absolutne nepripraveny ridic. Myslim, ze k priprave ridice pred cestou patri i radne prostudovani trasy..
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od pavel.hrdina »

siesa píše:Ja ted nejak moc nechapu, proc se resi, jestli pod carou, nebo nad carou...cela ta cara mi prijde dost o nicem...
... Oddelovat dalkove cile carami mi prijde jako neprehledne a zbytecne.
Nejspis doslo k nepochopeni problematiky - my tu resime znaceni cilu na dalnici ktere lezi na jine dalnici (nebo jsou pres ni dostupne). I my jsme prispeli navrhem reseni pro CR - viz vlakno Dopis na MD: Návrh na změnu dopravního značení a odkazovany dokument Koncept změn a doplnění dopravního značení.
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od martin »

pavel.hrdina píše:
hh píše:
pavel.hrdina píše:Taky me to napadlo, ze tam vlastne uz zadny z tech cilu na A93 nelezi, proto by teoreticky mely byt vsechny pod carou. Nez vsechny pod carou, to je fakt logictejsi nedat pod caru ani jeden.
Jak mi pak vysvětlíš toto?
Ha, zajimave! Toto musi nutne byt za dreieckem s A93 smerem na A9, cilize nutne na uzemi Bavorska (uz i ten dreieck na nem tesne lezi). To pak v ramci jedne a te same spolkove zeme je fakt trosku hokej.

Tak dobra, shodneme se tedy, ze z hlediska systematicnosti je urcite spravna tato verze, tedy vsechny cile pod carou. Beru zpet svoje predchozi tvrzeni, nechal jsem se trosku unest a zapomnel jsem na chvili na systematicnost. ;-)
To ti vysvětlím poměrně jednoduše. A 93 patří pod Großraum Regensburg a ten spravuje Autobahndirektion Südbayern, ten tvůj obrázek je ze severního Bavorska :) Takže inkonzistence, která je v Německu celkem hodně běžná věc. Zatímco na severu se drželi striktní linie, na jihu zapojili kreativitu, kterou v některých věcech (poslední dálková návěst před hranicemi na A 6) trochu přehánějí. Nicméně v tomto případě kreativita je podle mě vhodná, protože všechno pod čarou, no jde to, ale kolik lidí zaregistruje rozdíly. Tak proč jim to ještě komplikovat... Pavel asi nebude souhlasit, já jsem pro systematičnost, ale vždy se najdou nějaké příklady, kam to zapasovat podle pravidel nepůjde a je lepší zapojit zdravý rozum než jít do extrémů :).
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od martin »

A když už bych chtěl do toho rýpnout, tak teda nevím, co tam dělá ten Erfurt. Na A 9 není, to už je přes třetí dálnici. Jako jo, je to sice Landeshauptstadt, ale to mi přijde stále málo a třebas aglomerace Leipzig/Halle, kde žije daleko víc lidí, tam není. Takže, co tam dát, co je priorita? Zas to nefunguje, zas je to divně, všechno tam být nemůže. A proto říkám na značení s rozumem a bez spolupráce řidiče nebo jeho navigace se to stejně neobejde...
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od hh »

Mnohdy je to hodně těžký, ale třeba Leipzig bych tam rozhodně nedával, protože ta A72 o které je řeč tam výhledově povede v prostiměru, to by bylo divný.

Trochu mi to připomíná debatu co dát jako dálkový cíl na R48 směrem na západ. Ty HRANICE co tam jsou dnes to je přesně ukázka jak značí malý stát, rozhled žádný a spousta zmatených cizinců (možná i Čechů se špatným zeměpisem). Ještě navíc teď jak tam přibyla D1 a tam je BRNO. Sám nevím, co tam dát, variant je víc:

1) Brno
2) Olomouc
4) Brno, Olomouc
5) Brno, Hranice
6) Olomouc, Hranice

Ale to Brno by tam mělo být a to už máš taky přes více dálnic.
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od adi88 »

Co se týká R48, tak Hranice určitě ne, jednak tam R48 nezačíná a jednak to v budoucnu nebude žádná důležitá dopravní křižovatka, když bude Palačovská spojka. Spíš to Brno a Olomouc. Jinak zajímavé by taky bylo přeznačit R48 na R35, pak by ta Olomouc byla plně logická a kdyby jednou došlo ke značení ala německé "pod čarou" tak by pod tou čarou byla jednička a Brno. Ale k tomu přeznačení, R35 má být alternativní trasa Čechy-Morava a R48 která se dnes plánuje je taky jakousi alternativou k D1, navíc 35ka povede jako eRko nejdál asi jen do Valmezu, jako s hlavním dálničním tahem na Slovensko se s ní nepočítá. Jediné co, tak by musela dostat komunikace od Palačova po SK hranici nové číslo. No uznám, je to asi utopie a zbytečnost, ale nebylo by to nelogické...A k té R10 a Jelenie Góre, dneska je v praze na ČM Szczecin, nebo aspoň před pár lety byl. To myslím překoná i tu Budapešť
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od hh »

adi88 píše:dneska je v praze na ČM Szczecin, nebo aspoň před pár lety byl. To myslím překoná i tu Budapešť
Už to tam není. Obecně i pražské komunikace už toto neznačí pár let neznačí. Je to pozůstatek ze začátku minulého století, kdy byly značky Wien, Budapest, Berlin i v centru Prahy. Ten komunismus mezistátní cestování trošku zabil a dnes, když je to zase aktuální, navíc nové dálnice, EU atd., tak to zase dává smysl. Ale je třeba to aktualizovat pražáci! Kolik lidí jede po R10 do Štětína!? Ale značit Norimberk či Drážďany z R1 bych byl pro.
MPMP
Příspěvky: 3268
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od MPMP »

hh píše:
adi88 píše:dneska je v praze na ČM Szczecin, nebo aspoň před pár lety byl. To myslím překoná i tu Budapešť
Už to tam není. Obecně i pražské komunikace už toto neznačí pár let neznačí. Je to pozůstatek ze začátku minulého století, kdy byly značky Wien, Budapest, Berlin i v centru Prahy. Ten komunismus mezistátní cestování trošku zabil a dnes, když je to zase aktuální, navíc nové dálnice, EU atd., tak to zase dává smysl. Ale je třeba to aktualizovat pražáci! Kolik lidí jede po R10 do Štětína!? Ale značit Norimberk či Drážďany z R1 bych byl pro.
Szczecin tam sice není, ale na R1 u ČM je Wroclaw - bystrozrtací si ji tady mohou přečíst. ;)
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Dálnice do Tyrolska

Příspěvek od hh »

Ano Wroclaw tam je http://foto.ceskedalnice.cz/nase-foto/p ... R1f05.html ale tu bych tam klidně i nechal, do Wroclawi se tam přes Náchod opravdu jezdí, ten Štětín je hloupost, tam se dá pohodlněji jet přes Berlín, ne přes R10. Do nedávna byl u Strahovského tunelu zase např. cíl Bayreuth :shock:
Odpovědět

Zpět na „Německo“