B15n (A93) Regensburg - Landshut - Rosenheim

hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

B15n (A93) Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od hh »

Tachau, kdy už fertig machen tu B15n? A proč to nestavějí pořádně jako dálnici? Myslím, že už to tam mělo desítky let stát toto!
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od martin »

To já bych si zase od Tachaua nechal vysvětlit, kdy už bude konečně ten jižní Münchner Ring?
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od hh »

Nebo A14 k moři, já nevím, to je jedno zdržení vedle druhého v tom Deutschlandu! Navíc jí staví od roku 1936, takže jí nebyli schopni postavit za 74 let ;)
AF-1
Příspěvky: 560
Registrován: 16.3.2009 13:54:56

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od AF-1 »

Nastesti uz kutaji do A94 z Forstinning do Pastetten !!
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od rumpeak »

martin píše:To já bych si zase od Tachaua nechal vysvětlit, kdy už bude konečně ten jižní Münchner Ring?
Jižní München Ring nebude nikdy. Není tam šance jinak, než to vést přes nějakou čtvrt mnichovské smetánky a to je prostě neprůchozí. Tak jak je u nás proti dálnici tka Patrik a Havránková, tak tam jsou proti úplně všichni (aby ne, oni ten obchvat totiž nepotřebují, protože oni sice po zbytku okruhu dojedou kamkoliv, ale svoji čtvrt objíždět logicky nepotřebují. A tunelové řešení vyjde natolik, že se do toho nechce nikomu ani v Detchslandu, holt asi nemají primátory horolezce dobývající nové výzvy :D
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od mapman »

rumpeak píše:Jižní München Ring nebude nikdy.
A to já bych zase řekl, že bude, podle posledních zpráv co jsem slyšel byla vybrán finální koridor k dalšímu dopracování: http://www.abdsb.bayern.de/imperia/md/c ... 099_ms.pdf (strana 50). Pravdou je že tunely tam jsou a ne zrovna krátké...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od jonáš »

Každopádně tam maj trochu jinou situaci, když jim stačí dostavět necelou čtvrtinu 8-)
Redispero
Příspěvky: 382
Registrován: 28.10.2009 9:52:02

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od Redispero »

mapman píše:
rumpeak píše:Jižní München Ring nebude nikdy.
A to já bych zase řekl, že bude, podle posledních zpráv co jsem slyšel byla vybrán finální koridor k dalšímu dopracování: http://www.abdsb.bayern.de/imperia/md/c ... 099_ms.pdf (strana 50). Pravdou je že tunely tam jsou a ne zrovna krátké...
V citované studii proveditelnosti sice byla jedna varianta podpořena, nicméně předseda bavorské vlády Horst Seehofer později stavbu zamítl. Důsledkem toho Bavorsko nepodá žádost o zařazení stavby do spolkových plánů výstavby (a tím o vyčlenění 1,2 mld. Eur) a dálnice se tím odkládá na neurčito.
Redispero
Příspěvky: 382
Registrován: 28.10.2009 9:52:02

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od Redispero »

Je to podobné jako u nás (Suchdol, Běchovice), kdy kvůli očekávaným relativně malým dopadům na několik desítek až stovek lidí trpí bezprostředně - doslova pár metrů od současných tranzitních tras Mnichovem - lidí tisíce až desetitisíce…. Provoz na A 99 dosahuje 140 000 aut (hodně tranzitujících musí zbytečně objet celý Mnichov), v roce 2020 se čeká 170 000. A to se ještě část tranzitu stěhuje na vnitřní ring…
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od martin »

Právě. Všichni, co jedou od Salzburgu na západ musí Mnichov komplet objíždět. Stejně tak od A9 na A95, všechno přes město. To je teda cool. Jak jsem v zimě zaregistroval, už se aspoň na jižním konci jejich vnitřního ringu staví obdoba Blanky, ale to taky pěkně brzo. Zrovna ta situace v Mnichově (a Vídni taky) je pěkně zoufalá.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od jonáš »

Třeba je to jen omezení poptávky omezovánim nabídky 8-)
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od hh »

Tak už letos:)
Přílohy
B15n.jpg
B15n.jpg (166.83 KiB) Zobrazeno 34332 x
AF-1
Příspěvky: 560
Registrován: 16.3.2009 13:54:56

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od AF-1 »

martin: ten vnitrni ring je ve skutecnosti prostredni a uz peknych par let se na nem tuneluji vsechna kolizni mista (krizovatky). Posledni akce byly Petueltunnel, Effnertunnel, Richard-Strauss-Tunnel a ted se podtunelovava Louis-Kiesselbach-Platz
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od martin »

Jasný, jenže ten pravej vnitřní není tranzitní. To je jako ve Vídni, na Ringu taky netranzitujete k moři/na hory, ale valíte po jihovýchodní tangentě, kterou bereme už skoro jako vnitřní ring. Rozumíme si ;) ?
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od hh »

Takže pozor, je to tu, první úsek B15n se bude otevírat v předstihu už v čevnu nebo červenci, je to téměř hotové viz dnešní fotky, které jsme při návštěvě něměckých kolegů pořídili.

Podle značek to vypadá na neomezenou rychlost přesto, že je to taková česká R24,5 ne D28 a jsou tam žluté silniční značky.
Přílohy
B.jpg
B.jpg (51.92 KiB) Zobrazeno 33833 x
A.jpg
A.jpg (61.75 KiB) Zobrazeno 33833 x
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od Mosquit »

Neomezená rychlost platí na směrově oddělených dvoupruzích, nejen na dálnicích a rychlostních silnicích, nebo ne?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od Lenny »

A to oddělení může být buď svodidlem nebo dvojtou čárou, tudíž kdyby naše I/48, I/47 nebo I/56 ležely v Německu, tak je po nich možno jezdit neomezeně.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od Marooned17 »

Mohli ale pro tu silnici vymyslet lepší číslo, než 15n :crazy:
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od hh »

Mosquit píše:Neomezená rychlost platí na směrově oddělených dvoupruzích, nejen na dálnicích a rychlostních silnicích, nebo ne?
Ano, ale většinou tam dají značky 120. A tady nebyly a když se přijíždí k A93, tak tam je 120, 100, 80 z toho jsem to oznámení usoudil.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od Standa »

Marooned17 píše:Mohli ale pro tu silnici vymyslet lepší číslo, než 15n :crazy:
Logiku to má: B15 neu, zatímco stará B15 asi taky zůstane. Spíš jsem zvědavý, jestli tu B15 neu někdy dotáhnou jako čtyřpruh až k A92, A94 (ta už v místě křížení určitě v té době bude) a k druhé části A93 u Rosenheimu. A potom by mě samozřejmě zajímalo, jestli budou řešit ty dvě A93, když už se tedy nemají spojit jako dálnice... Logicky se nabízející (ovšem nikoli v Německu) B93 to být nemůže, ta už existuje.
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od hh »

My jsme o tom hovořili s nějakým Baudirektorem z Mnichova a on říkal, že priorita je A94, v případě olypiády dokončení Ga-Pa a tato B15n po Landshut ano, ale dál že on se toho už nedožije (bylo mu asi 50:) Problémy to prosadit, připravit. Dále plánují třípruh na A8 až po Salzburg.

Jinak to co píšete se nabízí, tj. udělat to celé jako A93 (a pro Čechy by to bylo výborné), ale asi se to nijak nepřipravuje, je to moc daleká budoucnost. Kreuz s A93 je jako odbočka, ne navazující trasa, u Rosenheimu to také nemá být přímo navazující, ale připojí se to kousek dál na A8. Navíc nevím co by pak byl ten úsek od dnešní A93/B15 po A9.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od Standa »

Díky za info, byť spíše pesimistické. Jinak to propojení bohužel je spíš hudba minulosti, kdysi se to plánovalo a dokonce při výstavbě zohlednilo (dvě A93). Ten úsek mezi A93 (v plánované trase) a A9 měl být A90 a pokračovat až někam k Augšpurku. U Rosenheimu to mělo vést trochu jinudy (pokud by se to někdy realizovalo, tak by asi bylo zajímavé, jak by se přejmenoval ten malý kousíček k dnešnímu napojení). zdroj
Naposledy upravil(a) Diaľničiar dne 2.5.2016 22:11:51, celkem upraveno 1 x.
Důvod: necitujte, když reagujete na předchozí příspěvek
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od Marooned17 »

Standa: Tak původní plány německé dálniční sítě jsou jedna z nejhustších věcí, co jsem kdy viděl. Tu mapku znám již nějaký ten rok a je prostě dokonalá. Vzdávám hold autorovi. škoda, že se některé věci nerealizovaly, třeba nepochopím,. proč se neplánuje dokončit A8 mezi Sarbrückenem a Karlsruhe... Taková A90 od A9 k Aušpurku by byla pro čechy do některých směrů perfektní. Ono se mi vůbec zdá, že se výstavba německé dálniční sítě hrozněš zvolnila. Hlavně mě štve, že pořád nemají dodělané některé kousíčky, které chybějí do jakéhosi dokončeného stavu.
Třeba A1 u hranic s Belgií, Obchvat Trieru, Druhé poloviny na A8 a A60 do Belgie a Lucemburska, Obchvat Osnabrücku, A480 u Giessenu atd... nemluvě o průserové A4, která je dokonce u Bad Berleburgu úplně přerušená a neví se, co s ní. Některé projekty se ale konečně rozjely, třeba dostavba A49, A66, A 33 nebo obchvat Bad Oeynshausenu.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od Standa »

Marooned 17: Naprostý souhlas! Ta mapa je moje oblíbená, našel jsem jí díky Českým dálnicím. Němci, podle mě, opravdu poslední dobou trochu zvolnili, ale dodělávali urgentní věci v bývalé NDR a navíc mají síť dost kompletní. Bude to pro ně ale asi dost těžké to ufinancovat bez mýta pro OA. Nám by hodně pomohla i ta dodělaná A93, ale buďme rádi za to, co je, kolem Mnichova to docela jede a není to o moc delší (ani směrem k A93 do Rakouska, ani směrem A96). Jednou bude chybět lepší napojení naší R6, ale ta bude hotová kdo ví kdy, takže třeba Němci stihnou přehodnotit plány a prodloužit A70 za A9 (na A93 a hranice).
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Regensburg - Landshut - Rosenheim

Příspěvek od hh »

Z toho co v pátek říkali, tak opravdu už žádné velké věci nebudou, "máme problém už něco prosadit" atd. Ta B15n je ukázkou, dřív by to byla široká A93.

Starostí s rozšířením tohoto mají až dost http://maps.google.cz/maps?ie=UTF8&brcu ... 6&t=k&z=18
Odpovědět

Zpět na „Německo“