Sachsen - Sasko

dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od dd »

Jedině, že by to byl tunel islandského typu.

Nevím, jaké jsou tam intenzity, ale jenom údržba 5km tunelu vyjde moc draho.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tunel islandského typu snad jen to skalního masivu, jinak se musí udělat ostění.
Pokud jsi to myslel tak, že by to byl tunel jednopruhový se zálivy, tak to snad ani u nás být nemůže.
R48 -> D48 se podařilo!
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od dd »

Já to myslel, jak by to vyšlo cenově nějak přijatelně. U nás samozřejmě neprůchozí.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od dvs »

Měření radarem v tunelech na A17 v okolí Drážďan:
http://usti.idnes.cz/clanek.aspx?c=A110 ... zpravy_alh

v tunelech Coschütz, Dölzschen a Altfranken na dálnici A17
Lenny
Autor
Příspěvky: 10744
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od Lenny »

Nějak jsem z toho článku nepochopil, co má dělat, když auto řidil někdo jiný než majitel a je ochoten poskytnout uděje o této osobě, jestli i pak musí platit pokutu on, nebo je vedeno řízení s dotyčnou osobou?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od hh »

Včera jsem měl možnost vidět úsek dálnice A4 před Drážďany, který již po 13 letech navrhli na opravu. Berte to jako takový můj další vzkaz pro slepé kritiky typu "koukněte do Německa, jak to má fungovat" ...

Takže jedná se o betonku z doby rozšíření dálnice na šestipruh z roku 2000 a mrkněte v jakém je stavu! Je na odpis v polovině životnosti, alkalická reakce stejně jako úseky na A14 či v Sasku Anhaltsku. Ideálním "východoněměckým" dálnicím z devadesátých let dochází dech a konkrétně zde plánují opravu 2,5 km při zachování 3+3 za 5 mil. Euro a do asfaltu! Je to v extrémně zatíženém úseku v křižovatce s A17 a prý jim politici zarazili dělat to letos kvůli volbám :) Takže jenom tak pro zajímavost ...

Prý je již zřejmé, že alkalitou je napadena i A17, někde snad na začátku :(
Přílohy
a4dresden.jpg
a4dresden.jpg (39.96 KiB) Zobrazeno 28294 x
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od vodouch2000 »

Ty jo! Tohle už směle konkuruje naší D11 Praha - Jirny (tedy donedávna) :-)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6838
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Kurnik to jsou věci! Řeší se nějak ta alkalická reakce betonu? Proč se nevrátit k původnímu složení, které fungovalo.
Myslím, že opustit úplně CB není cesta.
R48 -> D48 se podařilo!
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od Marooned17 »

Já se před nedávnem projel po A4 do Erfurtu a musím říci, že mě jímá hrůza ze stavu CB vozovek starých často cca max 10-15 let. Probíhá tam velkoplošně ta alkalická reakce a celá vozovka bude brzo na odpis! Jsou v ním větší či menší díry, kde se rozdrolil beton, každopádně si toto Němci fakt za rámeček nedají.
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od hh »

Brzy nastane obnova východní Německa po druhé :(

Stop betonům!
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od monin »

No, ale ty kuželky, mají hezčí, než máme my.. :D
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od hh »

A ta tráva? Jsou úplně stejné ...
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od hh »

hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od hh »

hh píše:Včera jsem měl možnost vidět úsek dálnice A4 před Drážďany, který již po 13 letech navrhli na opravu. Berte to jako takový můj další vzkaz pro slepé kritiky typu "koukněte do Německa, jak to má fungovat" ...

Takže jedná se o betonku z doby rozšíření dálnice na šestipruh z roku 2000 a mrkněte v jakém je stavu! Je na odpis v polovině životnosti, alkalická reakce stejně jako úseky na A14 či v Sasku Anhaltsku. Ideálním "východoněměckým" dálnicím z devadesátých let dochází dech a konkrétně zde plánují opravu 2,5 km při zachování 3+3 za 5 mil. Euro a do asfaltu! Je to v extrémně zatíženém úseku v křižovatce s A17 a prý jim politici zarazili dělat to letos kvůli volbám :) Takže jenom tak pro zajímavost ...

Prý je již zřejmé, že alkalitou je napadena i A17, někde snad na začátku :(
Oprava již běží. Nejel jste tam někdo?
Přílohy
a4.jpg
a4.jpg (68.2 KiB) Zobrazeno 26925 x
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od hh »

hh píše:Včera jsem měl možnost vidět úsek dálnice A4 před Drážďany, který již po 13 letech navrhli na opravu. Berte to jako takový můj další vzkaz pro slepé kritiky typu "koukněte do Německa, jak to má fungovat" ...

Takže jedná se o betonku z doby rozšíření dálnice na šestipruh z roku 2000 a mrkněte v jakém je stavu! Je na odpis v polovině životnosti, alkalická reakce stejně jako úseky na A14 či v Sasku Anhaltsku. Ideálním "východoněměckým" dálnicím z devadesátých let dochází dech a konkrétně zde plánují opravu 2,5 km při zachování 3+3 za 5 mil. Euro a do asfaltu! Je to v extrémně zatíženém úseku v křižovatce s A17 a prý jim politici zarazili dělat to letos kvůli volbám :) Takže jenom tak pro zajímavost ...

Prý je již zřejmé, že alkalitou je napadena i A17, někde snad na začátku :(
Tak už to probíhá. Viz foto. V sobotu 1.8. po obědě a na celé uzavírce ani noha!
Přílohy
A4.jpg
A4.jpg (66.37 KiB) Zobrazeno 26656 x
mmatuska
Příspěvky: 40
Registrován: 20.6.2011 9:06:17

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od mmatuska »

Tak 16.8. už práce pokročily, v opravovaném úseku už bylo vidět položený asfalt (byť zdaleka ne poslední vrstva).
Vtipné je, že ve směru do Čech je mezi exity 1 a 2 uzavřena i A17 (resp. oba nájezdy z obou směrů A4), takže je potřeba na Prahu sjíždět na exitu 77a Wilsdruff (tedy od západu o jeden exit dříve, ehm. malých cedulek s objížďkou jsem si všiml pozdě) a najet na A17 až na exitu 2. Asi je ta alkalická reakce velmi agresivní, že to nelze řešit zúžením do jednoho pruhu.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od Diaľničiar »

Dne 2.8. byl odevzdán do provozu 8 km dlouhý úsek na A72 mezi Borna, sever a Rötha MÚK. Prozatím v 1/2 profilu, zbytek bude v provozu později v 09/2019. Více informací a fotky: https://www.mdr.de/sachsen/leipzig/leip ... a-100.html .
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od Diaľničiar »

Výše uvedené se stalo realitou o měsíc později, ale A72 je v daném úseku v provozu v plném profilu.

Zdroj: https://www.lvz.de/Region/Borna/A-72-zw ... ungen-frei
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
nollie
Příspěvky: 142
Registrován: 7.1.2010 21:41:08
Bydliště: ÚL
Kontaktovat uživatele:

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od nollie »

V sobotu jsem po hodně dlouhé době jel směr Pirna po "staré silnici" a byl jsem překvapen, že se staví jižní obchvat města. Už kdysi sem si říkal, že by něco takovýho mělo bejt, protože ve špičce je Pirna ze směru od Děčína ucpaná. Fotky jsem v tom překvapení nestihl žádný udělat, ael zde přikládám několik věcí, co jsem si k tomu našel:
https://mapy.cz/zakladni?x=13.9354530&y=50.9429935&z=15
https://silnice-zeleznice.cz/zajimavost ... e-bunce-98
https://www.deges.de/projekte/projekt/b ... ung-pirna/
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od Diaľničiar »

V rámci aktualizace sekce Německa (součástí aktualizace celé sekce zahraničí) jsem upravil několik informací v úvodním příspěvku týkající se především populace a měst. Odstranil jsem z tématu 5 příspěvků s již 0 informační hodnotou, nefunkčními odkazy na uvedené informace.

Nebudu se tady tomu nějak extra věnovat, protože lze na internetu dohledat stav a rozsah infrastruktury, pouze bych zmínil, že novovzniknutá federální dálniční společnost Die Autobahn se sídlem v Berlíně (Autobahn GmbH) převzala na tomto území do své správy od 1.1.2021 cca. 540 km dálnic. Tedy to, co doposud fungovalo v rámci spolkové země jako kontrakt pro federální dálnice převzala společnost na federální úrovni i s kompetencemi. Je vytvořena lokální síť poboček, ale již bez kompetence spolkové země zasahovat do této vybrané sítě federálních dálnic v uvedeném rozsahu. To se týká i plánů rozvoje takto vyspecifikované infrastruktury.

Km v provozu se mohou prozatím lišit od toho co má v chodu Die Autobahn, pro organizační a kapacitní problémy ze začátku tohoto roku. Sasko je společně s dalšími 2 spolkovými zeměmi v tomto okruhu (Durynsko a Sasko-Anhaltsko) začleněné pod 1 pobočku a ta nejdříve měla k 1.1.2021 spravovat 1440 km, pak 1470 km, ale již v 02-03/2021 to bylo uvedeno v rozsahu 1660 km a jde o to, že Sasko původně dle debat z r. 2018 chtělo i nadále všechny federální dálnice mít ve vlastní kompetenci. Namítalo tak jak i některé další země, že chce udržet rozvojovou tendenci a obávalo se o progres, ale víceméně se tohle vše doladilo a tato obří dálniční reforma má za jasný cíl již dát tu kompetenci federálnímu úřadu. Více to objasním ve všeobecnímu tématu. V saském městě Leipzig je jedna z větších administrativních poboček Die Autobahn zaměřena pro segment plánování.

Formálně je v Sasku kolem 576 km federálních dálnic. Na nich se nachází cca. 650 mostů. Na stavební projekty jde letos částka ve výši 50 mil. €; https://www.mdr.de/nachrichten/sachsen/ ... 2d302.html . Dálniční síť je prakticky u konce dosavadního rozvoje.

Celkově se věnuje nebo bude věnovat letos pozornost na renovace vozovek dálnic čísel 4, 9, 13 a 17. Dálniční správa považuje tzv. "rakovinu betonových vozovek" za prakticky vyřešenou respektivě práce výrazně pokračují v odstraňování tohoto neduhu.
WfS_Karte INFRASTRUKTUR_dt_w.jpg
WfS_Karte INFRASTRUKTUR_dt_w.jpg (254.42 KiB) Zobrazeno 9463 x
Zajímavostí, kterou běžně neuvádím, je fakt, že je tady taky 2600 km síť železnic, co patří k jedné z nejhustějších sítí tohoto typu v Evropě.

Dokument Mobilita 2030: https://publikationen.sachsen.de/bdb/ar ... ents/52382

Jen pro zajímavost: v letech 1991 až 2017 se vložilo:

*do rozvoje spolkových silnic částka 4 mld. €
*do rozvoje federálních silnic se vložila částka 9 mld. €
*do rozvoje komunálních silnic se investovalo 7 mld. €
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od Diaľničiar »

Před rokem jsem to tady sumarizoval.

Před 2 dnama byl proražen tunel Kohlberg u Pirna v rámci B172a. Tunel bude součástí jižního obchvatu Pirna a bude dlouhý 300m. Na novém obchvatě se mj. staví i velký most.

Pirna je JV směrem od Drážďan, na dosah Severních Čech.

https://www.deges.de/aktuelles/neuigkei ... ergtunnel/

Obrázek
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od Diaľničiar »

Odehrál se slavnostní ceremoniál k výstavbě nové rychlostní silnici B178n mezi Niederoderwitz a Zittau ve východním Německu. Jedná se o 6 km úsek upgradu B178, který eventuálně propojí A4 k českým a polským hranicím směrem na Liberec.

poloha na mapě: https://www.openstreetmap.org/?mlat=50. ... 40/14.7797

Upgrade spočívá ve výstavbě na 2+1 a práce se mají dokončit v 2025. Investice vyjde na 40 mil. € a 50/50 se na ní podílí Sasko a Berlín.

https://www.medienservice.sachsen.de/me ... ws/1045322
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
nollie
Příspěvky: 142
Registrován: 7.1.2010 21:41:08
Bydliště: ÚL
Kontaktovat uživatele:

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od nollie »

Pro mě nové dokumenty ke zbytku stavby silnice S177, která tvoří východní obchvat Drážďan. Delší dobu jsem tudy nejel, tak netuším, v jakém stavu jsou rozestavěné dva úseky této silnice.
https://www.uvp-verbund.de/trefferanzei ... e-iplug-sn
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od hh »

Vzhledem k blízkosti celosezónní opravy A17 u Pirny k CZ jsem čekal, že to tu někdo bude komentovat, ale protože to za pár dní končí tak asi ne. Betonka s životností 35 let se tu měnila v obou pásech po 16 letech a do asfaltu ;) V okolí Drážďan už bych řekl, že jde o systémový osud, který čeká A4 i A17. Tak tolik pro letošek do pravidelné rubriky "to by se v Německu nestalo".
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Sachsen - Sasko

Příspěvek od Diaľničiar »

Dne 14.11. se do provozu dostalo 2 km prodloužení A72 v Rötha ve východním Německu. Je to prodloužení z nové mimoúrovňové křižovatky Rötha do dočasného koncového bodu, kde se napojuje na B95, dokud nebude dokončen zbytek A72 do Lipska.

https://www.mdr.de/nachrichten/sachsen/ ... z-100.html
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Odpovědět

Zpět na „Německo“