Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Odpovědět
Rio13zm
Příspěvky: 458
Registrován: 21.1.2015 19:34:41

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od Rio13zm »

Obrázek
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od JirkaS »

Rio13zm píše:antireakční a štvavé fotografie pre monina. toto je 243. verzia nasho znacenia a aby sme sa uz viac podobali Nemcom ako Rakusanom, cisla idu dole.
Na těch fotomontážích jsou rámečky u čísel silnic opět v jednotné velikosti ovšem jen dole, ne u čísel dálnic ve značení směru. Na nákresech ne. Takže jen nějaká chyba v malůvce, nebo se snad uvažuje o návratu k původní (podle mě hezčí) podobě?
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od monin »

Rio di mare: tak já si také dovoluji přispět s troškou do mlýna. Toto značení spadá také do nové koncepce dopravního značení tam u vás na východě, a setkáme se s ním brzy, v provedení a ve variantě se třemi světovými jazyky, například i na konci té vaší D2 za Kúty? Či to je jen nějaká místní iniciativa a lidová tvořivost?
Přílohy
246fc1f91945eefc.jpg
246fc1f91945eefc.jpg (113.06 KiB) Zobrazeno 13763 x
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od ElWapp »

Promenne znaceni s oranzovymi plochami v pripade uzavirky tunelu se mi libi a prijde mi mnohem vhodnejsi nez ceske "hadejte co je jinak".

Dvojjazycne znacky mi prijdou moc ukecane. To nez prectu tak jsem davno pryc... dvojjazycne ok, ale strucneji a anglictinu teba kurzivou nebo jinou barvou... a treba ta znacka Drzte se vpravo, az si ji nekdo splete se zmenou poctu jizdnich pruhu a posle to bez rozmyslu pred kamion, to bude srandy
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od hh »

Hodnotil bych to úplně stejně.
Rio13zm
Příspěvky: 458
Registrován: 21.1.2015 19:34:41

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od Rio13zm »

Obrázek
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od hh »

Ty kreditky jsou nesmysl.

Jak bude označená elektro nabíječka, máte to v metodice nějak?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Takže Visou tam platit nemůžu? Co CCS?
Ty karty jsou teda jen pro OMV?
Za mě uvádět karty už je takový detail, který bych na dálniční značku nedával.
Máte taky jako u nás piktogram pro bufet a restauraci (šálek a příbory)? Jaká je definice?
R48 -> D48 se podařilo!
Rio13zm
Příspěvky: 458
Registrován: 21.1.2015 19:34:41

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od Rio13zm »

nie je to aktualna znacka, ale iba navrh ktory som nasiel, kedze teraz riesite nieco podobne u vas.

ObrázekObrázekObrázekObrázek

restauracia a obcerstvenie
ObrázekObrázek

taketo je aktualne znacenie
Obrázek

a link na realitu: http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 27#p120227
Rio13zm
Příspěvky: 458
Registrován: 21.1.2015 19:34:41

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od Rio13zm »

este jedna realna, zatial bez druhej dodatkovej

Obrázek
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od hh »

A proč je na Jarovcích parkoviště a jinde není?

Jak ta metodika značení bude řešit značku, když tam bude všechno a k tomu ještě LPG, elektro, kam se ty piktogramy dají?
Rio13zm
Příspěvky: 458
Registrován: 21.1.2015 19:34:41

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od Rio13zm »

aktualne sa rozlisuju dve odpocivadla male: Obrázek a velke: Obrázek

v malom odpocivadle sa "P" dava plus WC a obcerstvenie, vo velkom nie, tam sa uvadza ci je tam csphm, restauracia a parkovisko pre nakl. auta, ked tam tieto tri veci nie su, nahadia sa ine znacky

tu tabulu Jarovce som nasiel u nejakeho nadsenca http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... count=2942 netreba to brat vazne. ostatne symboly ako lpg/elektro sa uvadzaju na zaciatku odpocivky so sipkami smeru
Rio13zm
Příspěvky: 458
Registrován: 21.1.2015 19:34:41

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od Rio13zm »

niekolko fotiek z byvalej R1, ktora koncila v NR, teraz je z toho spraveny privadzac (R1a-severny obchvat) k novej R1 (juzny obchvat)
navrhy vs realita, fotku su nekvalitne, fotene za dazda a v premavke

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Martin96
Příspěvky: 550
Registrován: 3.11.2016 10:11:25
Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od Martin96 »

Jak to bude se značkami SMV, když se i na rychlostní silnice dávají značky dálnic? Chystá se u vás taky něco podobného jako v ČR?
Rio13zm
Příspěvky: 458
Registrován: 21.1.2015 19:34:41

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od Rio13zm »

v 2009 ked sa zacali rozlisovat D a R v cervenom ramceku, sa nezmyselne premenovala znacka "SMV" na Rychlostnu cestu, aby to pasovalo k tomu pismenu R. na zaciatku tejto temy som pisal o zluceni D a R a o novom precislovani ceje siete. zatial je o tom ticho. su nejake informacie, ze sa pracuje na novej vyhlaske, mozno prave ta to vyriesi okolo dialnic a rychlostnych ciest a o oznacovani toho vsetkeho.

ale v poslednej dobe sa kazda nova plnoprofilova R (R2) stavia v minimalnych dialnicnych parametroch (24,5m) a automaticky sa neoznacuje autickom ale dialnicou. neviem ako to bude s R1, ta ma iba 22,5m. ale zrejme sa to skor ci neskor vyriesi. zatial na novych znackach vsade davaju symbol dialnice aj na D aj na R.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od ElWapp »

Hezke. Libi se mi znacka stridave razeni se tremi tanky :)

Ale prijde mi to jako dokument zbytecne podrobne (samostatny VL pro vsechna omezeni rychlosti, pro vsechny tvary krizovatek) - stejne nastane situace, kdy se bude muset znacka navrhnout podle mistni situace jinak nez ve VL.

Skoda, ze jste se nijak nezbavili modrych versus bilych znacek jizdnich pruhu. Klidne mohly byt bile vsechny, porad nevidim duvod (jiny nez historicky) proc je cast tak a cast jinak.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Sranda je podchod, jak ten panáček opatrně našlapuje :D
Proč u minimálních a maximální rychlostí jsou tam varianty po desítkách a u doporučené jen jedna?
Mi to u těch maximálek přijde zbytečné uvádět pro každou rychlost.
Symbol pro okruh bych taky už opustil tu původní nic neříkající značku.
R48 -> D48 se podařilo!
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od adamos »

Mě přijde zvláštní, že spousta značek má dvě varianty, levou a pravou. Namátkou přechod pro chodce, nebo třeba pozor žába!
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Odkud žába nebo chodec pro řidiče "hrozí" ne? :)
Třeba to kamení může být i z oboustran v nějakém průsmyku.
R48 -> D48 se podařilo!
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od Honey72 »

Zrovna pozor padající kamení znamená v praxi spíše pozor na kamení ležící na vozovce a ne, že pokud pojedete pomalu nebo tu zastavíte, dostanete šutrem :-) Aspoň podle značky poznám, ze které strany tím šutrem dostanu :-) A chudáci chodci. Jednosměrné přechody pro chodce budou jistě raritou. A ekologové budou povinně otáčet značkou, podle toho kam žáby polezou, jinak se jim budou v tom rybníku brzy kupit .-) A meteorologové podle směru větru .-)

Ty tanky jsou fakt dobrý .-)
U značky nadchod panáček nenašlapuje, ale pózuje, je to model .-)
Značka jednosměrka mi připadá jak východ z metra.
U lyžařského vleku jsem si na první pohled myslel, že to je lyžař padající dozadu :-)

Ne, je to dobrý. Velká změna.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Martin96
Příspěvky: 550
Registrován: 3.11.2016 10:11:25
Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od Martin96 »

Koukám, že nakonec zelené značky "Dálnice" se možná ani konat nebudou. Ale budou jako po našem čtverečkové :D
A ty širší rámečky čísel S/D na dálničních návěstech jsou daleko lepší ke čtení, než ve stávající verzi. Více po česku, ale líbí se mi to více. :)
Martin_L
Příspěvky: 381
Registrován: 21.2.2010 19:39:20

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od Martin_L »

Mě tedy zaujal VL6 410-91:
Špeciálny prípad predzvesti pred križovatkou, v ktorej sa cesta nejednoznačne vetví, pričom priamy smer je
vedľajší a mierne odbočujúci smer je hlavný. Typické použitie je na začiatku obchvatu obce, kde križovatka nebola
vhodne upravená tak, aby bol vodič vedený v hlavnom smere a naopak do vedľajšieho smeru musel odbočovať.
Použijú sa šípky upravených tvarov, hlavný smer je vyznačený v uhle 56,1826°
To někdo spočítal všetky obchvaty, kde sa cesta nejednoznačne vetví a to číslo je nějaký priemer? :) Úhlová hodnota na čtyři desetinná místa je tedy docela úlet...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od mapman »

Taky jsem se nad tím podivoval a pak mi to z jiného listu docvaklo. Ta hodnota je daná konstrukcí hlavy šipky, záměrem je, aby levá strana hlavy šipky byla zarovnaná rovnoběžně svisle s okrajem značky.
Martin_L
Příspěvky: 381
Registrován: 21.2.2010 19:39:20

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od Martin_L »

Tomu rozumím, ale pak mi není jasné, proč tam není popsáno toto pravidlo ("úhel je volen tak, aby strana hrotu šipky ve směru odbočení byla vždy svislá") a je tam uvedena ta nejapná hodnota. Přeci jen jde o dokument pro odbornou veřejnost, kde mi dává větší smysl zdůvodnit to takhle, než to vyčíslovat do extrémní přesnosti. Tenhle přístup obecně k formalismu, kdy se drží striktně nějaké číslo, aniž by se přemýšlelo nad jeho smyslem a to i v situacích, kdy už neplatí podmínky, pro které to číslo bylo vytvořeno.
Jinak se mi obecně nové slovenské ODZ líbí, jsou tam oproti prvním návrhům (a bohužel i realizacím - v terénu zase budou další verze) příjemné změny (např. rámeček čísla silnice), ale ani my se po poslední aktualizaci nemusíme za nic stydět. Jednu věc bych ale od Slováků převzal - tabulový směrník. U nás se v situacích, kdy je předepsána předzvěstná VLKP, používá jen IS 9a s vykreslením tvaru křižovatky, ale myslím, že u jednoduchých stykových a průsečných křižovatek by bylo přehlednější řešení s tabulovým směrníkem. Ostatně i v Německu je to zcela běžné. A snad ještě jeden grafický detail: U nás se s výjimkou C 2b/C 2c/C 2f všechny šipky vždy lámou bez zaoblení, ale zaoblení podle mě vypadá lépe.
Rio13zm
Příspěvky: 458
Registrován: 21.1.2015 19:34:41

Re: Nová koncepce silniční sítě + dopravní značení

Příspěvek od Rio13zm »

tieto listy su zatial podla platnej vyhlasky
Odpovědět

Zpět na „Slovensko“