Slovensko všeobecně

Odpovědět
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: Slovensko všeobecně

Příspěvek od multi »

Kolik má vlastně Slovensko v provozu a v plánu D+R? Téma jsem prohlédl ve zrychleném režimu, tak jsem to snad nepřehlédl. :?:
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22548
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Slovensko všeobecně

Příspěvek od Diaľničiar »

D1-D4
R1-R8

D1 Bratislava-Trnava-Trenčín-Žilina-Poprad-Prešov-Košice-Michalovce-Ukrajina
D2 Česká republika-Kúty-Malacky-Bratislava-Maďarsko
D3 Žilina (D1) - Čadca-Poľsko
D4 Rakúsko-D2-D1-Stupava-Rakúsko; vnější obchvat Bratislavy

R1 Trnava-Nitra-Zvolen-Banská Bystrica-Ružomberok (D1)
R2 Trenčín-Prievidza-Žiar nad Hronom-Zvolen-Detva-Lučenec-Košice
R3 Poľsko-Dolný Kubín-Martin-Žiar nad Hronom-Zvolen-Šahy-Maďarsko
R4 Poľsko-Svidník-Prešov-Košice-Milhosť-Maďarsko
R5 D3-Česká republika
R6 Púchov (D1)-Česká republika
R7 Bratislava-Dunajská Streda-Nové Zámky-Levice-Lučenec
R8 Nitra-Topoľčany (R2)

Na 100% je dostavěna pouze dálnice D2. Z rychlostních silnic R5, R7 a R8 nestojí ani 1 km.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: Slovensko všeobecně

Příspěvek od multi »

Děkuji za vyčerpávajíví výčet, kolik je to celkem na kilometry? Třeba v ČR je poměr hotovo/celkem 1111km/2180 km, jak je to na Slovensku?
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22548
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Slovensko všeobecně

Příspěvek od Diaľničiar »

To vám já bohužel přesně neřeknu a nechci zde třífat nesmysly ... Slovensko má dostavěnou asi 1/4 z plánované dálniční sítě.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: Slovensko všeobecně

Příspěvek od Ondra O.K. »

velmi OT:Sice je ted mozna dokoncena jen 1/4, ale na konci uz to bude 8/4...duvod je jednoduchy, soucasna vlada pocita kazdy km dvakrat, tedy scita pulprofily...jednou tam a jednou zpet... a jeste se tim chlubi jak jsou dobri ;)
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22548
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Slovensko všeobecně

Příspěvek od Diaľničiar »

Slovensko letos získá 52 km dálnic a rychl. silnic :arrow:

http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=135&t=1457
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
robin
Příspěvky: 13
Registrován: 18.1.2010 14:40:00

Re: Slovensko všeobecně

Příspěvek od robin »

Nevíte jestli budou znovu spuštěny stránky www.highways.sk , než jim skončil hosting, tak dlouho nebyly aktualizované a myslím, že je škoda, že tu nejsou. Díky za odpověď
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Slovensko všeobecně

Příspěvek od flames »

Diaľničiar píše: Na 100% je dostavěna pouze dálnice D2. Z rychlostních silnic R5, R7 a R8 nestojí ani 1 km.
z R6 něco stojí? Nebyl by nějaký plánek?
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Slovensko všeobecně

Příspěvek od mapman »

robin píše:Nevíte jestli budou znovu spuštěny stránky http://www.highways.sk , než jim skončil hosting, tak dlouho nebyly aktualizované a myslím, že je škoda, že tu nejsou. Díky za odpověď
Stránky jsou podle všeho už minulostí... Uvidíme jestli je někdy něco nahradí. Stránky bohužel dělal jen jeden člověk a to je pro jejich stálý chod dost problematické...
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Slovensko všeobecně

Příspěvek od mapman »

flames píše: z R6 něco stojí? Nebyl by nějaký plánek?
Z R6 stojí přivaděč Púchov k D1, v polovičním profilu...
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Slovensko všeobecně

Příspěvek od pavel.hrdina »

mapman píše:
robin píše:Nevíte jestli budou znovu spuštěny stránky http://www.highways.sk , než jim skončil hosting, tak dlouho nebyly aktualizované a myslím, že je škoda, že tu nejsou. Díky za odpověď
Stránky jsou podle všeho už minulostí... Uvidíme jestli je někdy něco nahradí. Stránky bohužel dělal jen jeden člověk a to je pro jejich stálý chod dost problematické...
Ostatne u nas mame 2 analogie co se one-man-show tyce, stranky dalnice.com Honzy Slovika, ktery na ne bohuzel uz vice nez pul roku nemel cas (posledni aktualizace 7.6.2009) a stranky dalnice-silnice.cz Lennyho, kteremu urcite dava zabrat aktualizovat to aspon tak casto jak to dela.
vladislavb
Příspěvky: 3
Registrován: 21.12.2009 23:41:27

Re: D1 (úseky v balíku PPP č. 3)

Příspěvek od vladislavb »

Diaľničiar píše: Přepojení Žiliny a Martina se tak již coskoro stane realitou a tímpádem v roce 2014, nejpozději v 2015 bude souvisle spojená Bratislava s Košicemi, včetně 3. největšího města, Prešovem. 8-)
Dobrý den. Nepodařilo se mi zjistit, jakým způsobem bude ze souvislého propojení Bratislava - Košice do roku 2015 realizována část Prešov západ - Prešov juh (8km) a také Behárovce - Branisko, 2. profil (7km). Jako součást některého z PPP projektů tyto úseky uvedeny nejsou, na stránkách Národné dialničné spoločnosti se uvádí "Stav realizácie/plánovaný rok otvorenia" u úseku Behárovce - Branisko "v príprave/2017" a u úseku Prešov západ - Prešov juh "v príprave/2016", čili oboje pánbůhví kdy. Jak to tedy je? Tím souvislým spojením se tedy myslí všechny úseky s tím že Behárovce - Branisko jen v půlprofilu a Prešov západ - Prešov juh místními komunikacemi, nebo se plánuje dostavět v úseku Prešov západ - Prešov juh alespoň půlprofil a zůstane tak 15km ze souvislého propojení Bratislava - Košice v polovičním profilu, anebo se to přeci jen nějakým způsobem stihne postavit všechno. Děkuji za odpověď.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22548
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: D1 (úseky v balíku PPP č. 3)

Příspěvek od Diaľničiar »

Branisko bude pouze s jednou tunelovou rourou. A úsek D1 Prešov, západ - Prešov, jih se oficiálně nějak nedává do souvislosti s D1, i když to je samozřejmě stavba D1. Já zde na to již upozorňoval. Prešov má totiž rozestavěnou komunikaci: Nábrežní komunikace, která až se dostaví tak to bude 2+2 silnice I. třídy v trasování D1, či-li na nějaký čas bude Prešov vyřešen.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22548
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Slovensko všeobecně

Příspěvek od Diaľničiar »

Operační program Doprava na Slovensku má vlastní web stránku :arrow:

http://www.opd.sk/

*OPD může na projekty dát 110 mld. SKK, co je cca. 1/4 všech evrofondů
*OPD je tak z hlediska financí největším OP na Slovensku
Naposledy upravil(a) Diaľničiar dne 28.7.2021 12:10:22, celkem upraveno 2 x.
Důvod: odkaz je neplatný, ale jeho odstranění by narušilo smysl debaty
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22548
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Slovensko všeobecně

Příspěvek od Diaľničiar »

mapa tunelů na slovenské dálniční síti
mapa tunelů na slovenské dálniční síti
mapa_tunely.gif (66.05 KiB) Zobrazeno 17352 x
Zdroj: NDS
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
žichovice
Příspěvky: 27
Registrován: 3.3.2010 7:46:58

Re: Slovensko všeobecně

Příspěvek od žichovice »

Na Slovensko do Košic jezdím cca: 1 x měsíčně a stavební ruch je parádní...akorát mě štve neotevřená část před Prešovem...ale fakt brutálně... :evil: ....a letos se už těším za pár týdnů na průjezd přes P. Bystrici :o)
Marty - KV
Příspěvky: 45
Registrován: 13.4.2009 18:09:20

Re: Slovensko všeobecně

Příspěvek od Marty - KV »

Budu psát diplomku o polských, slovenských a maďarských dálnicích. Dá se někde sehnat nějaká publikace, tj. nějaký knižní zdroj?
žichovice
Příspěvky: 27
Registrován: 3.3.2010 7:46:58

Re: Slovensko všeobecně

Příspěvek od žichovice »

jo super odkaz....highways.sk bylo celkem dobře zpracovaný....mapy atd....jinak doporučuji taky stránku: http://www.ndsas.sk/ aktuální informace....a videa a fotky...
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22548
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Slovensko všeobecně

Příspěvek od Diaľničiar »

Na Slovensku je v současnosti v provozu 389 km dálnic, což je 55% z celkové délky 704 km. Síť rychlostních silnic dosahuje 213,6 km, což je 18% z rozsahu 1.164 km (nutno doplnit, že některé jsou na 1/2 profil).

Od 06/2006 do 06/2010 se začala výstavbe 241,3 km D/R a ukončená bude výstavba 147,2 km (nutno doplnit, že vláda se zavázala odevzdat 100 km D/R do užívání)

Počas dvou vlád od r. 1998-2006 se začala výstavba 112 km D/R a ukončená byla výstavba 190 km D/R.

Náklady na přípravu a majetkovo-právní vyspořádání pro dálniční stavby od r. 2006 doposud dosáhli celkem 339,1 mil. €.

Další informace: http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=135&t=1914 .
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: Slovensko všeobecně

Příspěvek od rumpeak »

V Pátek se chystám do Maďarska přes Slovensko a chtěl bych se zeptat, jestli na Slovensku není po vydatných deštích nějaký problém třeba se spadnutými mosty nebo tak podobně. Plánovaná trasa přes Slovensko: Makov - Bytča - Žilina - Martin - Turč. Teplice - Banská Bystrica - po 591 do Detva - Lučenec - Fiľakovo. Případně jestli na této trase nejsou nějaké další zádrhele (Trasu v úseku Makov - Vrůtky mám celkem dobře najetou, takže o kolonách kolem Strečna vím)

Díky za odpověď
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22548
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Slovensko všeobecně

Příspěvek od Diaľničiar »

rumpeak: o spadnutých mostech na této trase nemám informace, takže by jste měl projet, ovšem :arrow:

*na silnici I/18, Makov (km 420-421) :arrow:

Cesta I/18 v katastrálnom území obce Makov v okrese Čadca je do 31.10.2010 (s výnimkou mesiacov júl a august) z dôvodu realizácie prác spojených so stabilizáciou cestného svahu čiastočne uzavretá. Premávka je prenosným dopravným značením presmerovaná do voľného jazdného pruhu a dočasnej panelovej komunikácie so zachovaním šírky min. 3,5 m.

*na silnici I/18, Bytča (km 432-433) :arrow:

Cesta I/18 v katastrálnom území obce Kolárovice v okrese Bytča je do 31.10.2010 z dôvodu realizácie prác spojených so stabilizáciou cestného svahu čiastočne uzavretá. Premávka je prenosným dopravným značením presmerovaná do voľného jazdného pruhu a dočasnej panelovej komunikácie so zachovaním šírky min. 3,5 m.

*na silnici I/65, Martin (km 138-139) :arrow:

Cesta I/65 v meste Martin (ulica P. Mudroňa a ulica Ambra Pietra) bude až do 31.8.2010 z dôvodu vykonávania prác spojených s rekonštrukciou horúcovodu, úplne uzavretá. Obchádzka je vyznačená po miestnych komunikáciách.

A připravte se na to, že v okrese Velký Krtíš (+Lučenec a Fiľakovo) se staví kanalizace a vodovody, takže i silnice II/591 je místy užší.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: Slovensko všeobecně

Příspěvek od rumpeak »

to Diaľničiar:
díky moc za informace. Pořád mi to ale vychází lépe, než to objíždět po dálnici přes Brno, Bratislavu a zvlášť nedostavěný okruh v Budapešti.
Pjoter
Příspěvky: 58
Registrován: 30.3.2009 11:47:15

Jak projet Žiar nad Hronom - Zvolen bez dálniční známky

Příspěvek od Pjoter »

Jakým způsobem lze projet ze Žiar nad Hronom do Zvolena bez dálniční známky? V mapě to vypadá, že doprovodná komunikace neexistuje resp. člověk vždy skončí na R1? Máte někdo zkušenosti s touto trasou? Děkuji za rady.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: Slovensko všeobecně

Příspěvek od rumpeak »

Pár informací z cesty přes Slovensko: 2 uzavírky v okolí Makova odpovídaly, ale v Martině žádná uzavírka nebyla. Silnice I/65 v úseku Matin - Turčianské Teplice je velmi příjemný přehledný úsek s překvapivě cemento-betonovým povrchem i když pravděpodobně staršího data výstavby, protože to skákalo podobně jako na D1 z Brna na Vyškov. Silnice I/14 je velmi příjemná horská silnice s krásnými výhledy do hlubokých údolí. Tato silnice byla ale cestou zpět uzavřena z důvodu konání automobilových závodů do vrchu, což mě sice zaskočilo, protože bych asi volil jinou trasu, ale zase jsem mohl kladně ohodnotit rozšiření silnice I/59 ve směru z Bánské Bystrice na Donovaly. Po rychlé výstavbě R1 až do Bánské Bystrice to bude asi velmi používaná alternativa z Bartislavy do východních částí země, protože průjezd žilinskými kolonami a poté nechvalně známým úsekem Žilina - Martin bude asi nepříjemnější než jet mimo dálnici právě z BB do Ružomberku. V okolí Kraľovan mě pak zaujal vykácený dost dlouhý (několik km) pás lesa ve svahu nad Váhem. To už je to z PPP balík 1 tak daleko, že už se D1 staví??? Bohužel mě to zastihlo v nějké šílené průtrži, takže i když jsem ssebou měl foťák, tak jsem nefotil. Stejně tak hustě pršelo, když jsem se vracel přes Bytču, takže jsem ani nezajížděl nafotit otevírání úseku Sverepec - Vrtižer.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Jak projet Žiar nad Hronom - Zvolen bez dálniční známky

Příspěvek od siesa »

Ano ano, take jsem byl minuly tyden na Slovensku a muzu potvrdit, ze pas lesa podel Vahu je vykaceny a provadeji se sanace svahu. Snad se jedna o usek Turany-Hrbova (?).

Projizdel jsem take rozsireny usek BB-Donovaly a musim rici, ze po konzultaci s clovekem, ktery delal posudek na sanaci svahu, musim rici, ze to neni provedene czela uplne koser. Snad tam s tim nebudou nejake problemy.
Odpovědět

Zpět na „Slovensko“