Právě je 15.10.2019 16:04:31

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 660 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27
 I/38 Znojmo, obchvat 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: I/38 Znojmo, obchvat
Pohledem vojevůdce J.V.Stalina jsem zhodnotil mapu "bojiště" a konstatoval, že červené linie jsou dost daleko od linie cesty pro těžkou techniku. Autorovi mapového podkladu jsem udělil Řád práce. Náčelník štábu Bojlerovov mě upozornil, že mapka není přesná, a že červené linie protivníka generála Klarka jsou ještě dál než jsem si myslel. Co mám teď dělat?
Zásada č.1: V životě jsem se neomlouval (dodnes používaná např. českým prezidentem)
Zásada č.2 : Oponenty nechám oddělat (dodnes obdivovaná např.českým prezidentem)

10.10.2019 7:34:25

bojler píše:
"Ty červené čáry vedle černé trasy obchvatu - nevadí, že ta levá z nich jde přes pole? A obě jsou právě v zahrádkářské kolonii, kde si někteří pokoutně postavili větší nebo menší baráky?

Píšu že jsem 200 k mdaleko a dělal jsem to dle orto mapy. Navíc čáry jsem kreslil dost orientačně.
Ale snažil jsem se do toho zahrnut normální domy.
Vím že to není 100% přesné, ale podle mně to účelu poslouží.

Děkuji theodor less za pochvalu. Potěší to. 8-)

10.10.2019 9:00:10

theodor less: nechcete se přestěhovat do Znojma? Zásada číslo dvě by urychlila stavbu.

10.10.2019 9:17:47
Autor

Jak to vypadá ve Znojmě, pomohla aspoň trochu II. stavba, anebo je to jen málo využívaná cesta?

10.10.2019 19:00:47

Jak tady padlo, bude to spíše obchvat té poslední obce před I/38, i když v té je dosti velká bodová, když se jede od Brna, je tam odbočení doleva, kde je strašně blbě vidět a projíždí tu dost kamionů, takže i tahle část trochu pomůže DOPRAVĚ, nikoli Znojmu :D

10.10.2019 21:03:41

Lenny píše:
Jak to vypadá ve Znojmě, pomohla aspoň trochu II. stavba, anebo je to jen málo využívaná cesta?

S kamarádem se uvidím asi za pár dnů, má barák kousek od obchvatu. Pocitově je o něco míň kamionů, od/do Brna. Ale stejně bylo odpoledne na průtahu Praha-Vídeň ucpané.

Včera jsem po něm jel ze zvědavosti. Až večer, kdy už takto na podzim touhle dobou na I/38 není nijak velký provoz. Potkal jsem v protisměru dva osobáky.

Ve směru od Jihlavy je na začátku II. stavby až úzkostlivě výrazné vodorovné značení, které směřuje dopravu po staré silnici. Asi aby odbočku do Znojma nepřejel ani ten největší pitomec na zeměkouli.

Docela vtipné je, že když člověk jede od Znojma na Prahu, první křižovatka doprava je se směrovkou na Hevlín. Když jede člověk do Znojma od Prahy, je směrovka na Hevlín právě po trase obchvatu :-)

10.10.2019 21:25:12

https://znojemsky.denik.cz/zpravy_regio ... 91011.html

Bez komentáře. Jen dotaz: co na to vševěd Bojler???

11.10.2019 18:49:16

Čekal jsem, kdy se to tady objeví a nezklamala jste, paní Poláková.

Úplně nejlepší část kritiky je ta, že se při výjezdu ve směru na Prahu po stávající I/38 nedá otočit zpátky a jet zpátky do Přímětic. Na https://mapy.cz/s/budaposobe si každý může prohlédnout smysl. Tento směr by reálně použilo za den kolik lidí, když má k dispozici výrazně kratší trasy?

"Expert na cyklodopravu" kritizuje sjezd na obchvat od Únanova - názorně ukázáno na https://mapy.cz/s/kofusagota. Zaprvé si nemyslím, že by tenhle způsob napojení odbočením doleva byl nezvyklý. Pokud by pan Čestmír Vala dojel aspoň do Hollabrunu, tedy nijak daleko do světa, našel by ho tam taky. Dál si nemyslím, že by byla intenzita dopravy od Únanova natolik velká, aby se stavěla další nájezdová rampa. A moc si ani nedokážu představit, jak by tam obě dohromady šly udělat. Ale na to jsou tady povolaní.

Dále se expert zlobí, že pod mostem u Přímětic nejsou plány na cyklostezku. Kam chce pan Vala tu cyklostezku dát. Kde vezme místo na ulici Hlavní v Příměticích v úzkém hrdle, kde není místo pořádně ani na chodník. Jak stezku povede přes most mezi Znojmem a Příměticemi - zruší se chodník, odbočovací pruhy, rozšíří most? Kudy bude pokračovat dál do centra? Inspirace u Vltavské v Praze? Asi ano.

Je zajímavé, že v článku není zmíněno něco, co se samotným obchvatem nesouvisí, ale je skutečně špatně. A to je chybějící rameno pro odbočení směrem k nemocnici - https://mapy.cz/s/cosedobuca. Tou cestou jezdí sanitky, odbočovat se dá jen krokem. Jde o zhoršení, dřív se dalo normálně odbočit. Odbočení na příjezdu do Znojma od Prahy mně přijde podobně hloupé. Vychází asi ze stejné motivace snížit rychlost. Rozjetý kamion spíš zezadu nedobrzdí nad svátečním řidičem, který tam bude odbočovat rychlostí 10km/h. Proč to budou ještě předělávat a neudělali to najednou, tomu nerozumím.

Mohl by k těm situacím někdo nezúčastněný dát komentář?

12.10.2019 2:14:41

Na "obchvatu" už dvě bouračky. Projekt i samotná stavba = unikum. Zase znojemský Kocourkov. A v nedomyšlenostech se bude pokračovat...

12.10.2019 7:21:03
Autor

Jak se dostaví I. etapa, tak obchvat nabude na významnosti. Veškerá doprava ve směru sever-jih/západ pojede mimo centrum a zastavěné území. Hold se to někomu nelíbí, a raději by dopravu v centru.

12.10.2019 19:07:45
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 660 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27