I/38 Znojmo, obchvat

Jestřebí (I/9) – Mladá Boleslav (D10) – Nymburk – (D11) – Kolín (I/12) – Kutná hora (I/2) – Čáslav (I/17) – Havlíčkův Brod (I/34) – Jihlava (D1) – (I/23) – Znojmo (I/53) – Rakousko
Odpovědět
bojler
Příspěvky: 272
Registrován: 24.8.2017 21:18:12

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od bojler »

No paní Polákovou nepřesvědčíme. Spíš by mě zajímalo, jaký výstup byl ze čtvrteční valné hromady.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od theodor less »

klarka píše:Vy všichni jste skutečně přesvědčeni o tom, že znojemská přeložka I/38 zvaná též obchvat má být dokončená celá? A salámování je fajn?
Při právech, jaká dnes různá sdružení mají, a při vědomí toho, že jim většinou nejde o konstruktivní kritiku, ale o blokádu výstavby dálnic jako takových, je salámová metoda jediná účinná. A stejně to všichni vědí. (napsal "dd " již 10.8.2011)
bojler
Příspěvky: 272
Registrován: 24.8.2017 21:18:12

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od bojler »

(ex)soudružka sama na facebooku přiznává, že už obstrukce zajímají jenom pár lidí:

Kód: Vybrat vše

Zdravím všechny naše fanoušky. Po naší veřejné valné hromadě, kterou navštívilo minimum našich členů a pár lidí z řad veřejnosti jsem trochu rozčarovaná. Řešili jsme hlavně jakousi dohodu s Městem o dokončení zbývajících 752 m "obchvatu", aby netrčel v polích. Nám jde o to, aby se dále nepokračovalo, protože všichni jistě vidí, že nejde o obchvat, ale o městskou silnici, jejíž stavba stále někde vázne. Na stavbě tři je to most přes Dyji, letiště a Natura 2000. Běh na dlouhou trať. Takhle se nevyplácí dávné prohlášení jednoho z vedení města, že je lepší obchvat špatný než žádný.Navrhovali jsme, aby Město vzneslo požadavek změny této stavby na městskou silnici a dále se ve stavbě nepokračovalo, navrhli jsme koridor velkého obchvatu. Vše by muselo být "papírově" v ZÚR(územní plán kraje) a následně v územním plánu města. Bez toho jde jen o plácání slovy. Město mělo od počátku ideální možnost toto udělat, protože se aktualizovaly ZÚR i ÚP Znojma.( od února letošního roku!!!).Připomínky k oběma končily na začátku listopadu. Jak si Město představovalo spolupráci, vidíme v tom, že NIC neudělalo, jen, co máme udělat my. Mlčet a nevznášet připomínky, nedej bože se odvolávat. Bude přemýšlet další čtyři roky, jestli dokončit kočkopsa, či nikoli. A pak nějaká spolupráce? A tak v našem snažení pokračujeme dál. Počkáme si na územní rozhodnutí...
Ve výsledku tedy žádná změna.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od Aram96 »

Nejsem zastánce těch argumentů, že by "to trvalo moc dlouho", není to v ZUR, v ZUR je tohle a tohle, a další bláboly. Špatné projekty se mají předělat co nejdříve to jde, pokud se na to nepřijde před vydáváním stavebního povolení. Problém zde je, že obchvat Znojma není špatný projekt, naopak :kladivo: Snad tady s těmito individui různé novely 416 apod. zatočí :zvraci:
edit. ano, špatný obchvat, či "obchvat" to bude právě do doby, než bude postaven celý, v tom mají odpůrci asi jedinou pravdu.
bojler
Příspěvky: 272
Registrován: 24.8.2017 21:18:12

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od bojler »

Pokud se valné hromady účastní minimum členů, tak padá i poslední argument - že by snad někdo kromě Polákové a Straky skutečně brojil proti obchvatu.
LibBr
Příspěvky: 37
Registrován: 19.10.2018 0:14:25

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od LibBr »

Po svem nedelnim prujezdu MUK Znojmo sever nebo jak tomu rikaji ve smeru Olbramkostel - Pohorelice nominuji tuto krizovatku na titul "Jedna z nejdivnejsich MUK v galaxii". Odboceni na obchvat neni prehledne oznaceno, odboceni na posledni chvili, smerove usporadani hluboko ve standardech minulosti.Proto, i kdyz jsem si chtel projet obchvat podle nazoru "radsi pojedu dvema kratkymi obcemi nez jednim dlouhym mestem", nakonec jsem skoncil podle sipek ve Znojme. Ehh? :crazy:
LibBr
Příspěvky: 37
Registrován: 19.10.2018 0:14:25

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od LibBr »

klarka píše:Vy všichni jste skutečně přesvědčeni o tom, že znojemská přeložka I/38 zvaná též obchvat má být dokončená celá? A salámování je fajn? Tož nevím, kdo pozbývá inteligence. Nyní věřím v nefunkčnost některých mozků. Taky byste stavěli vilku v místě zakoupeném roku raz dva podle plánu z roku raz dva? Nebo je silnice s kategorie "není moje, tak je to jedno?"
Muj nazor je dokoncit obchvat co nejdrive. Vyznamne to zlepsi zdravi obyvatel Znojma kvuli omezeni exhalaci. Vami uvadeny priklad neni prilehavy - spise se ptat pote, co byste postavila suteren vily, zda pokracovat i s prizemim. A Vy vlastne rikate, ze nechat suterenni vilu
To mi prijde pritazene za vlasy!

Salamovanii je OK, jinak se nic nepostavi.
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od Tom od Budějc »

LibBr píše:Po svem nedelnim prujezdu MUK Znojmo sever nebo jak tomu rikaji ve smeru Olbramkostel - Pohorelice nominuji tuto krizovatku na titul "Jedna z nejdivnejsich MUK v galaxii". Odboceni na obchvat neni prehledne oznaceno, odboceni na posledni chvili, smerove usporadani hluboko ve standardech minulosti.Proto, i kdyz jsem si chtel projet obchvat podle nazoru "radsi pojedu dvema kratkymi obcemi nez jednim dlouhym mestem", nakonec jsem skoncil podle sipek ve Znojme. Ehh? :crazy:

Jo tak to jsme dva. Místo obchvatu jsem najednou jel centrem :oops:
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od kot »

Pánové, že by vám Klárka změnila značení, aby jste přešli na její stranu ? :lol:
bojler
Příspěvky: 272
Registrován: 24.8.2017 21:18:12

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od bojler »

LibBr píše:nakonec jsem skoncil podle sipek ve Znojme. Ehh? :crazy:
Pritom je tam predtim cedula jak blazen. Cemu nerozumim je, ze jsou schopni odbocku na Znojmo vydavat za smer "rovne".
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od Aram96 »

Jakože je problém v samotném značení nebo třeba i odbočovací pruhy jsou naprd/chybí nebo něco ? :o Znojemský, zatím "obchvat" jsem ještě neměl tu čest zkusit :mrgreen:
bojler
Příspěvky: 272
Registrován: 24.8.2017 21:18:12

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od bojler »

Jde o to, ze se na zacatku obchvatu smerem od Jihlavy zacne silnice odklanet od puvodni trasy. Aby se jelo v puvodnim smeru na Znojmo, nelze jet zcela rovne - odbocuje se na malem esicku. To by nebylo nic tak hrozneho. Ale toto odboceni je znacene na silnici jako jizda v primem smeru. Tzn. realne "doprava" je formalne "rovne". Pokracovani po obchvatu je znaceno jako odboceni vlevo, pritom poloha auta je takova, ze realne auto na obchvatu miri "rovne". U toho esicka jsou navic uplne zbytecne namalovane pruhy po silnici.

Zatim to s obchvatem tedy vypada tak, ze se ceka na vydani noveho UR, nasledne se Straka s Polakovou jmenem spolku odvolaji. Netusi nekdo, zda se v takovem pripade opet budou zkoumat vsechna stanoviska nebo jen pripadna rozdilova? Pokud se nepletu, bylo rizeni preruseno, nejedna se o nove uzemni rizeni.

http://www.znojemsko.cz/2019/12/09/spol ... y-obchvat/

Vlevo na obrazku emeritni chemikar"schu-li-ni" Straka (tim v uvozovkach oslovoval gymnazialni tridy).
Naposledy upravil(a) bojler dne 10.12.2019 12:49:15, celkem upraveno 2 x.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od Aram96 »

Rozumím, takže spíše kosmetické nedostatky. No nedovedu si představit mít postavenou novou stavbu, a hlavní směr značit doleva, to by mělo trknout i toho, kdo ty značky osazoval a poté mělo následovat tohle: :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=BlCI8iXmm_o
bojler
Příspěvky: 272
Registrován: 24.8.2017 21:18:12

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od bojler »

Docela dobra zprava, ze namitka podjatosti byla zamitnuta. Mimochodem, Straka za zahradku chce 7 milionu. Tak se konecne odkopal..
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od 1975 »

Kolik to má metrů čtverečních? .o)
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od theodor less »

Kolik to má kilometrů čtverečních?
bojler
Příspěvky: 272
Registrován: 24.8.2017 21:18:12

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od bojler »

V trase obchvatu je jich několik:

- parcela 5338/39 48m2
- parcela 5338/40 286m2

Zbývající část zahrady mimo hlavní trasu:

- parcela 4058/1 202m2
- parcela 4058/2 1851m2

Pokud je tedy požadovaná částka za toto všechno, chce za zahradu bez čehokoli dalšího částku cca 2930Kč za metr čtvereční. Toto je o víc než polovinu vyšší cena, než by dostal za stavební pozemek.
RACH
Příspěvky: 244
Registrován: 7.5.2010 13:14:56

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od RACH »

bojler píše:V trase obchvatu je jich několik:

- parcela 5338/39 48m2
- parcela 5338/40 286m2

Zbývající část zahrady mimo hlavní trasu:

- parcela 4058/1 202 m2
- parcela 4058/2 1.851 m2

Pokud je tedy požadovaná částka za toto všechno, chce za zahradu bez čehokoli dalšího částku cca 2930Kč za metr čtvereční. Toto je o víc než polovinu vyšší cena, než by dostal za stavební pozemek.
Tyto parcely
- parcela 4058/1 202 m2,
- parcela 4058/2 1.851 m2,

nejsou pro stavbu obchvatu potřeba, jde to vidět i u okolních parcel například p.č. 4061/1, č.p. 4055/1, 4055/2 které zůstávají ve vlastnictví osob či města. Chce to jen vyvlastnit 334 m2 pana vydě--če Straky PhDr. Myslím, že bude hodně překvapen když po vyvlastnění dostane jen malý zlomek toho co mu dnes nabízí. (tj. 3.500.000,- Kč).
Možná mu to ale nebude vadit, majetku na LV 1309 Znomo-město má dost.
bojler
Příspěvky: 272
Registrován: 24.8.2017 21:18:12

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od bojler »

Bral jsem to jako tu nejshovívavější variantu pro čest těch ze spolku obchvat. A aspoň rámcově realistickou variantu u města, které údajně nabízí 3 500 000Kč. Což je i tak hodně.

Pokud Michael Schu-li-ni Straka chce 21 000Kč za metr, tak si dokážete udělat obrázek o zbytku. Naivně jsem si říkal, že třeba s odkazem na "zničenou" zahradu bude požadovat odprodej celého pozemku a pak by cena za metr byla sice přestřelená, ale aspoň ne z jiné planety.

Viděl jsem odpoledne i zbytek článku a není tam nic zajímavého. Jen, že Poláková požaduje místo MÚK Suchohrdelská kruhák a ukončení další výstavby. A světe div se, starosta je i přes lákadlo snadného politického zisku proti s odkazem na nesmyslné zastavování a rozjezdy (!).
bojler
Příspěvky: 272
Registrován: 24.8.2017 21:18:12

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od bojler »

Za pár dnů má proběhnout veřejné projednání. Klárka má jedinou starost - jestli jsou vyvěšené papíry (o kterých ví) na šňůře, na nástěnce nebo na kapličce. Předpokládám, že napadne projednání kvůli tomu, že oznámení nebylo na všech přístupových cestách a pro ten účel nebyl postaven billboard.
RACH
Příspěvky: 244
Registrován: 7.5.2010 13:14:56

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od RACH »

Myslím, že tento odkaz na info ohledně obchvatu Znojma včetně historie a vizí jsem tu ještě neviděl, dále lze třeba přejít na zásady územního rozvoje a územní studie Jihomoravského kraje, případně blog.
https://zurka.cz/obchvat-znojma/
bojler
Příspěvky: 272
Registrován: 24.8.2017 21:18:12

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od bojler »

Nebyl dnes někdo na veřejném projednání? Zajímalo by mě, jestli se v paní Polákové hnulo svědomí.
bojler
Příspěvky: 272
Registrován: 24.8.2017 21:18:12

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od bojler »

Aktualizace letáku: 01/2020 bude místní šetření k územnímu řízení – předpoklad vydání ÚR je v 03/2020.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od kot »

Čili do osmi dnů se bude šetřit...
klarka
Příspěvky: 165
Registrován: 23.3.2010 8:28:15

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od klarka »

Pane Bojlere, v paní Polákové se hýbat svědomí nemusí. Má je čisté, ale stavební odbor by se měl konečně sám stydět a raději předat štafetu do jiného kraje. Pokračování územního řízení byla jeho jedna velká prohra. Tolik nedostatků v podkladech...a vy budete tvrdit, že za vše může spolek s p. Polákovou?
Odpovědět

Zpět na „I/38“