I/38 Znojmo, obchvat

Jestřebí (I/9) – Mladá Boleslav (D10) – Nymburk – (D11) – Kolín (I/12) – Kutná hora (I/2) – Čáslav (I/17) – Havlíčkův Brod (I/34) – Jihlava (D1) – (I/23) – Znojmo (I/53) – Rakousko
Odpovědět
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od adamos »

Ten barák je podle katastru "ostatní budova" bez č.p. a bez č. ev., působí to na mě jako nějaká černota.
Jinak okolních pozemků nudlovitého tvaru jsou mraky a každý má svého majitele, tedy ne pozemek města propachtovaný zahrádkářům. I chaty na něm jsou zaneseny v katastru jako rekreační objekty.
Dál se mi zdá, že celá trasa obchvatu je vykoupena, zkoumal jsem to od severu po silnici 413 Znojmo - Hostěradice. Pokračování k jihu má vést po stávající silnici 412. Tedy shrnuto, vše od severu až po I/53 je majetkově vypořádáno. Jestli jsem přehlédl njakou nevykoupenou nudli, tak se omlouvám, neumím si v mapě zobrazit souhrnnou mapu pozemků majitele ŘSD.
Když je vykoupeno, tak předpokládám, že je platná EIA, územní rozhodnutí a územní plán - při jejich schvalování nikdo z místních námitky neměl?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od jonáš »

Aha, tak jestli je to tam rozprodaný, stačí pár prudičů ..
klarka
Příspěvky: 165
Registrován: 23.3.2010 8:28:15

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od klarka »

Nevím, kde je jaký barák a kdo ho povolil, či nepovolil. Znojmo obchvat potřebuje a já si jen kladu otázky, zda v tomto provedení ano nebo ne.O nic mi tu nejde. Je zajímavé sledovat názory a buď se s nimi ztotožnit, nebo mít vlastní názor. Myslím si, že představitelé města kdysi udělali velkou chybu za politického spojení strosta města, hejtman JMK a ministr dopravy. Řešení by určitě mohlo být lepší a opravdu dál od města.Viděla jsem návrh ing Růžičky (už nežije), který předložil starostovi, ale ten měl jiná spřažení, takže to je tak, jak je. Jednotlivé domy podél trasy opravdu mohou být povoleny nepovoleny podle "ksichtu" a vlivu. Tak už to v Česku prostě je. Trasa nepůjde tudy, protože si právě tady chce postavit vilu XY, vysoce postavený domorodý muž...ale půjde přes zahrady soukromých majitelů, jako je tomu ve Znojmě. Žádný, ani ten nejlepší dopravní inženýr pak s podmínkami města nic neudělá a lidi, kteří prudí, za chvíli sklapnou, protože budou veřejně pranýřováni...mnohdy je to horší, jak za komunistů. Včetně zákona o vyvlastnění.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od Standa »

klarka píše:...mnohdy je to horší, jak za komunistů. Včetně zákona o vyvlastnění.
Tak tady bych si dovolil nesouhlasit, z pohledu vyvlastňovaných to samozřejmě zrovna za komunistů bylo výrazně horší, už jen z toho důvodu, že existoval velký rozdíl mezi oficiální odhadní a skutečnou tržní cenou nemovitosti. Jeden přispěvatel tady na fóru psal o svém známém, kterému byl vyvlastněn dům v Praze v trase průmyslového polookruhu a dostal náhradou nějaký panelákový byt 3+1...
RACH
Příspěvky: 244
Registrován: 7.5.2010 13:14:56

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od RACH »

Můj názor je, že trasa obchvatu(průtahu) je vedena na místní situaci co znám pro motoristy, město i podnikatele velmi dobře. Špatně pro zahrádkáře. Odůvodním:

Severněji vedený obchvat by přenesl problém jen dál, ale stejně by se týkal satelitů Přímětice, Únanov, Kuchařovice, Suchohrdly a přínos pro směr od Prahy(Jihlavy) na Brno skoro žádný jelikož v okolí nejsou jiná města a už i z Mor. Budějovic se jezdí přes Jaroměřice a Hrotovice tak nevím kdo by tam jezdil, jelikož samotný tranzit ze Znojma by byl po staré komunikaci. A pro směr od Prahy(Jihlavy) na Vídeň by to byla zase pěkná zajížďka, takže osobní a lehká nákladní auta by jezdila stejně přes centrum.

Pro město Znojmo, které bych řekl, že je jedno z nejhezčích měst jistě neuškodí když se nedaleko centra budou projíždějící moci zastavit a nějakou korunu utratit což pomůže i místním podnikatelům tak větším firmám. Povím když jsem dříve projížděl Jihlavou nebo Mor. Budějovicemi tak jsem se tam často zastavil a od té doby co tam jsou obchvaty tak nezajíždím.

Jako zahrádkář bych taky nechtěl opustit zahrádku, ale za ty peníze lze koupit určitě jinou jak na Kraví respektive Cínové hoře.

Je to ale jen můj názor, ale tento obchvat(průtah) je jistě potřeba a tak by se mělo stavět, aby to netrvalo dalších 20 let.
RACH
Příspěvky: 244
Registrován: 7.5.2010 13:14:56

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od RACH »

Zapoměl jsem napsat 16.8.11 byla vydána Veřejná vyhláška - Vyrozumění o ukončení shromažďování podkladů pro vydání rozhodnutí pro 2. stavbu, 2. etapu.
Speciální stavební úřad uvádí, že rozhodnutí bude vydáno nejdříve dne 8.září 2011.
Zdroj: Elektronická úřední deska města Znojma
klarka
Příspěvky: 165
Registrován: 23.3.2010 8:28:15

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od klarka »

Plně s vámi souhlasím a je velká škoda, že si někdo z vedení města Znojma a za účasti ŘSD nesedl na společném jednání se členy nebo vedením o.s. Obchvat a otevřeně si neujasnili to, co tady tak pěkně říkáte. Mnohé z lidí kolem o.s. znám a vím, že to jsou féroví a rozumní lidé,kteří se však nehodlají nechat opít rohlíkem nebo dokonce vyhrožováním, což vím, že se dělo. Pak už byl jen krok k blokaci nejspíš z trucu. Znám jeho předsedkyni dlouhá léta a vím, že je to ten nejférovější člověk široko daleko, ale běda, když někdo udělá podraz. To se dokáže bránit nejen za sebe, ale především za ty ostatní a dotahuje věci do konce. Znám ji nejen z pozice učitelka - žákyně, ale dnes i jako kamarádka.
RACH
Příspěvky: 244
Registrován: 7.5.2010 13:14:56

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od RACH »

Klarko: Paní předsedkyni o.s. Obchvat neznám, ale nemám důvod Vám nevěřit, že je férový a slušný člověk. Věřím i tomu, že není jak s městem tak se státními orgány a ŘSD vždy vše košer, ale pravděpodobně lépe ta trasa vést nemůže. Snad se všem co nejméně ublíží a stavba se dostaví. Bohužel vždy se najde někdo kdo cítí křivdu.
RACH
Příspěvky: 244
Registrován: 7.5.2010 13:14:56

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od RACH »

Tak tady vydal Mú Znojmo stavební povolení pro 2. stavbu, 2. etapu. :kladivo:
Nyní bude toto "Rozhodnutí" vyvěšeno do 7.10.2011 a pak zřejmě odvolání na Krajský úřad.
Termín dokončení do 31.12.2016 tím snad není ohrožen. :lol:
Odkaz: http://www.znojmocity.cz/uredni-deska/2/p1=4616 (ze dne 21.9.11)

PS: Pro ty co nemají sílu to přečíst jen jednu zajímavost a to, že označení (identifikace) zda jde o obchvat, nebo průtah je na uvážení stavebníka. Takže po uvedení v nějaké budoucnosti do provozu může tomu každý říkat jak chce.
j.jakubse
Příspěvky: 86
Registrován: 22.10.2009 12:27:03

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od j.jakubse »

Prolistoval jsem toto vlakno a mam v tom trochu gulas. Podle letaku RSD http://www.rsd.cz/catalog/Stavime-pro-v ... bchvat.pdf ma byt I. stavba uvedena do provozu 11/2011 a II. stavba v roce 2012, coz nebudou. Neni mi jasny co je uz postaveny, co se pripadne stavi, na co je SP a kde ne. Muze mi to nekdo strucne nacrtnout? Nemam silu to tu procitat od zacatku a vysetrovat co plati atd... Diky.
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od balance »

Momentalne se nestavi nic a zatim je postavena I.stavba, 2.etapa.

Je uz zachycena na leteckych zaberech mapy.cz:
http://www.mapy.cz/s/2mJv

Nebo v mistni fotogalerii:
http://foto.ceskedalnice.cz/vase-foto/10/101031-S38/
RACH
Příspěvky: 244
Registrován: 7.5.2010 13:14:56

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od RACH »

Doplním:
Část 1. stavby, 2. etapa byla v upl. letech realizována a zůstane bez podstatných změn.
Ještě v dubnu letošního roku byly termíny začátku realizace:
1. stavba, 1. etapa a 2. stavba, 1. etapa - 2011-2012
2. stavba, 2. etapa - 2012-2013 (psal jsem výše, snad jen formality a bude se moci stavět)
Osobně si myslím, že ta 1. stavba ještě bude zlobit. Moc se o ní nemluví.
klarka
Příspěvky: 165
Registrován: 23.3.2010 8:28:15

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od klarka »

Myslím si, že o formality nejde.Problém je mnohem hlubší a ŘSD přece nemá patent na to, že když chce stavět, stavět bude. Správní úřady dělají stále spoustu chyb a asi vše nepůjde tak lehce, jak by se zdálo.Jsem přesvědčená o tom, že identifikaci stavby si nemůže určovat kdokoliv. Na to existují jistá pravidla nejen v podobě zákonů. Když v politice územního rozvoje už není I/38 , ale S8 nadmístního charakteru, tak se to přece taky musí respektovat, což se neděje. A obchvat a průtah taky nejsou libovolně volitelné termíny, které lze podle vás jakkoli zaměňovat. Pokud tyto diametrálně odlišné "identifikace" stavební úřad, potažmo vy, zaměňuje,zakládá se tím nesrozumitelnost právního aktu a jeho právní neplatnost.
Mně by spíše zajímalo, kdeže se v dnešní době vzaly finanční prostředky na tak nedokonale připravenou, i když potřebnou stavbu.Osobně v tom vidím ne zrovna košer postupy a dost možná, že i nějaký zmanipulovaný a přikrášlený postup některých institucí. Zkrátka podvod. To se ukáže časem.
O.s.Obchvat stále fandím, protože ti lidé na podobné nešvary poukazují a navíc učí úředníky pracovat o něco lépe, než to dělali dosud. Kdyby totiž úředníci dělali svoji práci poctivě, obchvat by už možná stál.
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od balance »

"Obchvat, prutah, prelozka ..." maji nejakou pravni definici? Ktery zakon to definuje :?:
klarka
Příspěvky: 165
Registrován: 23.3.2010 8:28:15

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od klarka »

Je to na www.uur.cz, publikovaný Slovník územního plánování zveřejněný účelovou organizací Ministerstva pro místní rozvoj Ústavem územního rozvoje. Z toho usuzuji, že nějaký právní podklad to musí mít.
Obchvat -"Úsek silniční komunikace, který se vyhýbá sídelnímu útvaru a nahrazuje nežádoucí průtah."
Průtah - "Úsek silniční komunikace vedený sídelním útvarem."
Podle toho se ve Znojmě má budovat něco mezi tím, což ovšem definováno nikde není.V PÚR to je nazvané obchvatem, ale reál tomu neodpovídá. Nejsem právník, ale nejde o něco, co je "na hraně" ?
j.jakubse
Příspěvky: 86
Registrován: 22.10.2009 12:27:03

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od j.jakubse »

klarka píše:...učí úředníky pracovat o něco lépe, než to dělali dosud. Kdyby totiž úředníci dělali svoji práci poctivě...
Zdravim, tento argument velice hojne uzival jiz kolega Patrik. Myslim si, ze cilem Vasi organizace rozhodne neni ucit uredniky, ti by se meli ucit kdyz tak ve skole. Ackoliv nejsem urednik, citim potrebu se jich na tomto miste zastat. Problem bych videl v legislative. Legislativu tvorej pravnici, a jak je znamo, pravnici komunikuji ponekud komplikovanejsim jazykem tak, ze si ani nerozumeji sami mezi sebou. Jak tomu jejich jazyku ma pak rozumet nepravnik, rekneme treba urednik? Jazyk pravniku bych ani nevidel, jako nejvetsi problem, je zde obrovsky kvantum vsemoznych narizeni, zakonu a jejich novelizaci, ale ani tam bych nevidel ten nejvetsi problem. Nejhorsi si myslim je, ze v nasem malem rybnicku se vsichni (pravnici) znaji a jelikoz zde existuji pravnicke firmy (napriklad Ekologicky pravni servis), ktere maji prospech z legislativniho chaosu, umim si predstavit, ze tyto firmy maji paky na tvurce tohoto procesu, aby jim tam zamerne vnaseli bugy, ktere pak mohou zneuzivat napr. pri blokovani vystavby obchvatu mest.
Co tim chci rict, jsou zde pravnicke firmy, ktere maji prospech z legislativniho chaosu, ale nevidim zde pravnicke firmy, ktere by mely prospech z opaku (legislativniho radu).
Je tedy potreba tento nevyvazeny stav napravit, napr. zaclenenim soukromeho sektoru do pripravy staveb, soukromy sektor uz by si najal pravnicke firmy, pro ktere by bylo uzitecne vychytat pravnicke bugy z legislativy.
Dale by si mohl stat najimat pravnicke firmy na vychytavani bugu z legislativy, podobne, jako si dnes SW firmy najimaji beta testery pri vychytavani bugu u software.

Klarko, prosim Vas, pomozte Znojmu a prodejte ty Vase zahradky RSD. Postavi se obchvat a vsichni budou nakonec spokojeny. Vy si koupite pozemky jinde a jeste Vam zbyde, ale hlavne pokud si poridite pozemek v miste, kde uzemni plan nepredpoklada jinou vystavbu, budete mit mnohem vetsi pravdepodobnost, ze to co tam budujete zustane pro vase potomky. Sam vim o cem mluvim, kdysi jsem take zahradkaril v samornem centru Prahy, bylo to fajn mit moznost pozvat pratele a posedet u taboraku, jenze nakonec jsem uvidel i ty stinne stranky. Jen kratce: vsichni vedeli ze jednou o ty zahradky prijdou a podle toho taky ty zahradky vypadaly. Bylo to neco, jako slumy uprostred mesta. Opravdu hruza. Proto Klarko, vymnente ty zahradky za jiny, oddychnete si podobne, jako jsem si oddychnul kdysi ja...
klarka
Příspěvky: 165
Registrován: 23.3.2010 8:28:15

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od klarka »

Kdybych měla zahradu v inkriminované oblasti, tak bych o tom uvažovala.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od pp21 »

klarka píše:Je to na http://www.uur.cz, publikovaný Slovník územního plánování zveřejněný účelovou organizací Ministerstva pro místní rozvoj Ústavem územního rozvoje. Z toho usuzuji, že nějaký právní podklad to musí mít.
Obchvat -"Úsek silniční komunikace, který se vyhýbá sídelnímu útvaru a nahrazuje nežádoucí průtah."
Průtah - "Úsek silniční komunikace vedený sídelním útvarem."
Zdroj té definice je tam přeci jasně napsaný:
Zásady a pravidla územního plánování: Názvosloví. Brno: VÚVA, 1983.
klarka píše:Podle toho se ve Znojmě má budovat něco mezi tím, což ovšem definováno nikde není.
Vzhledem k tomu, že v tom Znojmě se odhadem jedná z 90% o "obchvat" a z 10% o "průtah", lze si podle mého názoru z toho jednoznačně odvodit domantní rysy této stavby.

Kontrolní otázka: Jihlava má obchvat, nebo průtah?
RACH
Příspěvky: 244
Registrován: 7.5.2010 13:14:56

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od RACH »

Něco z článku:
„V současné době máme povolení pro první i druhou etapu druhé stavby. U první části, jedná se o most, máme již všechna povolení pravomocná, u druhé čekáme na výsledek odvolání,“ uvedla mluvčí ředitelství Nina Ledvinová.

Klíčový pro budoucnost stavby je zřejmě posun na zbývajícím úseku první stavby. „Tento týden požádáme o územní rozhodnutí na dosud nepostavený úsek první stavby (Příští týden se uvidí jestli jestli podali). V této etapě nám chybí jediný pozemek. Jeho prodej máme slíbený po pravomocném územním rozhodnutí,“ dodala mluvčí.

Než úředníci získají všechny papíry, chtějí během podzimu odstranit zahradní chatky na vykoupených pozemcích. „S demolicemi začneme ještě během října, aby si lidé oddechli od neoprávněného užívání chatek třetími osobami, “ podotkla mluvčí.

Částečnou ochotu zmírnit dlouhodobý odpor proti rozestavěné trase naznačila předsedkyně sdružení Obchvat Lenka Poláková. „Dvě žaloby proti první části druhé stavby jsme stáhli, nebyly úplně kvalitní. :ok: Proti druhé části jsme se ale odvolali a věřím, že máme silné argumenty,“ uvedla Poláková. :ko:
Odkaz: http://znojemsky.denik.cz/zpravy_region ... 11012.html
RACH
Příspěvky: 244
Registrován: 7.5.2010 13:14:56

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od RACH »

Nově k 2.stavbě, 2.etapa

-Dne 25.října Mú Znojmo - obor dopravy vydal VEŘEJNOU VYHLÁŠKU - Vyrozumění o podaném odvolání a výzva k podanému odvolání. (Jde o odvolání OS Obchvat ze 3.10.11)

Následuje 15 dnů vyvěšení na úřední desce Mú Znojmo (15-ým dnem písem. považov. za doručenou) a do 10 dnů od doručení výzvy vyjádření k obsahu odvolání.

Takže něco nového zase po 20.listopadu.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od Lenny »

A nechceš tu hodit link a tu vyhlášku?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
RACH
Příspěvky: 244
Registrován: 7.5.2010 13:14:56

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od RACH »

Link jak pro vyhlášku tak pro 23 stránek odvolání OS Obchvat ze 3.10.11
http://www.znojmocity.cz/verejna-vyhlas ... 14/p1=4616
klarka
Příspěvky: 165
Registrován: 23.3.2010 8:28:15

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od klarka »

Pokud čtu odvolání o.s.Obchvat,je myslím vyčerpávající a asi přišli na hodně chyb. To tvrdím sice jako laik, ale o tom, že úřady pracují laxně, si cvrlikají vrabci. Pokud se všichni zainteresovaní v jakémkoliv případě nezačnou chovat a pracovat zodpovědně, pak odpůrci budou mít vždycky navrch. Ti většinou nenechávají nic na náhodě. Co se týká staveb komunikací, v praxi je dávána přednost moci a síle, mnohdy jde rozum stranou. Většinou se nehledá optimální řešení, ale řešení co nejdražší a pokud možno nejkrutější k přírodě a majitelům potřebných pozemků.
Avantime
Autor
Příspěvky: 619
Registrován: 25.2.2009 23:03:39
Kontaktovat uživatele:

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od Avantime »

klarka píše:Pokud čtu odvolání o.s.Obchvat ...
<dloub>A nepsala jste nějakou část Vy sama? ;-)</dloub>
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od dd »

Kde konkrétně na obchvatu Znojma se projevuje ta krutost k přírodě a majitelům pozemků (jiných než chatařů, kteří o stavbě vědí roky)?

A že by si projektanti dávali práci a záměrně vymýšleli řešení "co nejkrutější k přírodě a majitelům potřebných pozemků" :-D Spíše co nejjednodušší pro sebe nebo o něco dražší, aby byla provize.
Odpovědět

Zpět na „I/38“