I/38 Znojmo, obchvat

Jestřebí (I/9) – Mladá Boleslav (D10) – Nymburk – (D11) – Kolín (I/12) – Kutná hora (I/2) – Čáslav (I/17) – Havlíčkův Brod (I/34) – Jihlava (D1) – (I/23) – Znojmo (I/53) – Rakousko
Odpovědět
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od theodor less »

Pohledem vojevůdce J.V.Stalina jsem zhodnotil mapu "bojiště" a konstatoval, že červené linie jsou dost daleko od linie cesty pro těžkou techniku. Autorovi mapového podkladu jsem udělil Řád práce. Náčelník štábu Bojlerovov mě upozornil, že mapka není přesná, a že červené linie protivníka generála Klarka jsou ještě dál než jsem si myslel. Co mám teď dělat?
Zásada č.1: V životě jsem se neomlouval (dodnes používaná např. českým prezidentem)
Zásada č.2 : Oponenty nechám oddělat (dodnes obdivovaná např.českým prezidentem)
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od davidb »

bojler píše:"Ty červené čáry vedle černé trasy obchvatu - nevadí, že ta levá z nich jde přes pole? A obě jsou právě v zahrádkářské kolonii, kde si někteří pokoutně postavili větší nebo menší baráky?
Píšu že jsem 200 k mdaleko a dělal jsem to dle orto mapy. Navíc čáry jsem kreslil dost orientačně.
Ale snažil jsem se do toho zahrnut normální domy.
Vím že to není 100% přesné, ale podle mně to účelu poslouží.

Děkuji theodor less za pochvalu. Potěší to. 8-)
bojler
Příspěvky: 272
Registrován: 24.8.2017 21:18:12

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od bojler »

theodor less: nechcete se přestěhovat do Znojma? Zásada číslo dvě by urychlila stavbu.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od Lenny »

Jak to vypadá ve Znojmě, pomohla aspoň trochu II. stavba, anebo je to jen málo využívaná cesta?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od Aram96 »

Jak tady padlo, bude to spíše obchvat té poslední obce před I/38, i když v té je dosti velká bodová, když se jede od Brna, je tam odbočení doleva, kde je strašně blbě vidět a projíždí tu dost kamionů, takže i tahle část trochu pomůže DOPRAVĚ, nikoli Znojmu :D
bojler
Příspěvky: 272
Registrován: 24.8.2017 21:18:12

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od bojler »

Lenny píše:Jak to vypadá ve Znojmě, pomohla aspoň trochu II. stavba, anebo je to jen málo využívaná cesta?
S kamarádem se uvidím asi za pár dnů, má barák kousek od obchvatu. Pocitově je o něco míň kamionů, od/do Brna. Ale stejně bylo odpoledne na průtahu Praha-Vídeň ucpané.

Včera jsem po něm jel ze zvědavosti. Až večer, kdy už takto na podzim touhle dobou na I/38 není nijak velký provoz. Potkal jsem v protisměru dva osobáky.

Ve směru od Jihlavy je na začátku II. stavby až úzkostlivě výrazné vodorovné značení, které směřuje dopravu po staré silnici. Asi aby odbočku do Znojma nepřejel ani ten největší pitomec na zeměkouli.

Docela vtipné je, že když člověk jede od Znojma na Prahu, první křižovatka doprava je se směrovkou na Hevlín. Když jede člověk do Znojma od Prahy, je směrovka na Hevlín právě po trase obchvatu :-)
klarka
Příspěvky: 165
Registrován: 23.3.2010 8:28:15

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od klarka »

https://znojemsky.denik.cz/zpravy_regio ... 91011.html

Bez komentáře. Jen dotaz: co na to vševěd Bojler???
bojler
Příspěvky: 272
Registrován: 24.8.2017 21:18:12

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od bojler »

Čekal jsem, kdy se to tady objeví a nezklamala jste, paní Poláková.

Úplně nejlepší část kritiky je ta, že se při výjezdu ve směru na Prahu po stávající I/38 nedá otočit zpátky a jet zpátky do Přímětic. Na https://mapy.cz/s/budaposobe si každý může prohlédnout smysl. Tento směr by reálně použilo za den kolik lidí, když má k dispozici výrazně kratší trasy?

"Expert na cyklodopravu" kritizuje sjezd na obchvat od Únanova - názorně ukázáno na https://mapy.cz/s/kofusagota. Zaprvé si nemyslím, že by tenhle způsob napojení odbočením doleva byl nezvyklý. Pokud by pan Čestmír Vala dojel aspoň do Hollabrunu, tedy nijak daleko do světa, našel by ho tam taky. Dál si nemyslím, že by byla intenzita dopravy od Únanova natolik velká, aby se stavěla další nájezdová rampa. A moc si ani nedokážu představit, jak by tam obě dohromady šly udělat. Ale na to jsou tady povolaní.

Dále se expert zlobí, že pod mostem u Přímětic nejsou plány na cyklostezku. Kam chce pan Vala tu cyklostezku dát. Kde vezme místo na ulici Hlavní v Příměticích v úzkém hrdle, kde není místo pořádně ani na chodník. Jak stezku povede přes most mezi Znojmem a Příměticemi - zruší se chodník, odbočovací pruhy, rozšíří most? Kudy bude pokračovat dál do centra? Inspirace u Vltavské v Praze? Asi ano.

Je zajímavé, že v článku není zmíněno něco, co se samotným obchvatem nesouvisí, ale je skutečně špatně. A to je chybějící rameno pro odbočení směrem k nemocnici - https://mapy.cz/s/cosedobuca. Tou cestou jezdí sanitky, odbočovat se dá jen krokem. Jde o zhoršení, dřív se dalo normálně odbočit. Odbočení na příjezdu do Znojma od Prahy mně přijde podobně hloupé. Vychází asi ze stejné motivace snížit rychlost. Rozjetý kamion spíš zezadu nedobrzdí nad svátečním řidičem, který tam bude odbočovat rychlostí 10km/h. Proč to budou ještě předělávat a neudělali to najednou, tomu nerozumím.

Mohl by k těm situacím někdo nezúčastněný dát komentář?
klarka
Příspěvky: 165
Registrován: 23.3.2010 8:28:15

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od klarka »

Na "obchvatu" už dvě bouračky. Projekt i samotná stavba = unikum. Zase znojemský Kocourkov. A v nedomyšlenostech se bude pokračovat...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od Lenny »

Jak se dostaví I. etapa, tak obchvat nabude na významnosti. Veškerá doprava ve směru sever-jih/západ pojede mimo centrum a zastavěné území. Hold se to někomu nelíbí, a raději by dopravu v centru.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od kik »

Lennny, tohle se nelíbí hlavně lidem, kteří tam mají v blízkosti pozemky... Klárko, trefil jsem hřebíček na hlavičku?
klarka
Příspěvky: 165
Registrován: 23.3.2010 8:28:15

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od klarka »

Ne netrefil. Tohle se teď nelíbí většině Znojmáků. Vždyť to není obchvatová silnice, ale skoro polňačka s omezenou rychlostí, kdy nevíte, kde vyjedete a zda vůbec. A tenhle paskvil má mít pokračování? Kdo jednou projede postavený úsek, už na něj po druhé nevjede. Zkuste si to sám.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od Lenny »

Ano, protože bez pokračování nemá takový význam.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
LibBr
Příspěvky: 37
Registrován: 19.10.2018 0:14:25

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od LibBr »

Předmět: I/38 Znojmo, obchvat
V tomto mi přijde super úsek I. U toho by si člověk řekl, ze je s podivem, ze za předcházejících víc jak tisíc let existence Znojma nic podobného nikoho nenapadlo postavit.

Úsek 4 je akorát zrušení jednoho kruhového objezdů, to se zatím zvládne.

A úsek III zní super, hlavně pro AT - Pohořelice.

Pokud jedete Pohořelice - Moravské Budějovice nebo i Brno - Dačice, je otázka, proč už dávno kraj neudělal obchvaty na II/408, ta by kromě obcí byla dobrá na objetí Znojma...
bojler
Příspěvky: 272
Registrován: 24.8.2017 21:18:12

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od bojler »

Situace pramení z řady vlivů. Znojmo bylo a je ekonomicky zaostalé. Kamiony, které tady jezdí, jsou z drtivé většiny tranzitní. Žádná významná továrna nebo investor na infrastrukturu netlačí. Politický vliv okresu je prakticky nulový. Svým způsobem je až tetrální sebeprezentace současného starosty kolem obchvatu k smíchu. Sám o sobě na něho zásadní vliv nemá. Předchozí kašpárci ale prosazovali buď zájmy svoje (svých známých) a nebo na lobbování za obchvat kašlali. Pak už stačí jenom kombinace neschopného úředníka, všehoschopné paní a asociálního pána. Ostatní jsou v roli statistů.

Ve výsledku se bude brblat v každém případě. V celém okrese dosud nebylo snad nikde mimoúrovňové křížení. Spousta lidí ani netuší, co je připojovací pruh. Ale všichni jsou experti a z podstaty nadávají a kafrají.

Obchvatem jsou lidi hlavně otrávení. Řeší se už víc jak čtyřicet let. A vlivy na jeho trasu měli už členové KSČ, jejichž pozemkům se uhýbalo. Divím se, že soudružka Poláková v partaji záležitost neřešila už tehdy.
Brandon98
Příspěvky: 7
Registrován: 12.1.2019 19:27:44

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od Brandon98 »

Tohle se teď nelíbí většině Znojmáků.
To jste si dělali anketu mezi sebou ve spolku, nebo jste se poptala starých kámošů z KSČ? Pokud ovšem čerpáte z relevantního průzkumu veřejného mínění na dostatečně reprezentativním vzorku obyvatel Znojma, jsem ochoten vám po poskytnutí zdroje uvěřit. Já jen že su taky Znojmák a žádný podobný průzkum jsem nezaznamenal.
polňačka s omezenou rychlostí
Odkdy se účelové komunikace staví v kategorii S 11,5/80 s MÚK a PHS?
Kdo jednou projede postavený úsek, už na něj po druhé nevjede
Možná budu čestná výjimka, avšak tento úsek jsem od zprovoznění už několikrát využil. Hodí se to, když chcete např. jet od Kasáren k nemocnici nebo na Únanov, případně odbočit na Přímětickou. A s dostavěním navazujícího úseku význam a funkčnost přeložky výrazně naroste.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od kot »

klarka píše:https://znojemsky.denik.cz/zpravy_regio ... 91011.html

Bez komentáře. Jen dotaz: co na to vševěd Bojler???
Že by Klárka byla Žaneta Nováková ?
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od kyk »

2kot: Respektujme soukromí diskutujících, pokud se sami ke svému jménu nepřihlásí.
Většina uživatelů je tu pod nickem, a kdo chtěl, ten svou identitu už sdělil těm, komu to uznal za vhodné.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od theodor less »

kyk píše:2kot: Respektujme soukromí diskutujících, pokud se sami ke svému jménu nepřihlásí.
Většina uživatelů je tu pod nickem, a kdo chtěl, ten svou identitu už sdělil těm, komu to uznal za vhodné.
Ano, tato zásada musí být dodržena. I v případě "klárka", která se vydává za nestranného pozorovatele, i když je zřejmé, že kope za ten spolek "znojemáků".
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od kot »

Pánové, já nic takového nerozporuji ani jsem to nikdy nerozporoval . Pouze mě ZAUJALA věta nějaké Žanety v článku, která zněla téměř identicky jako věta naší kolegyně Klárky. Tož tak...
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od theodor less »

Aha, mě bylo divné proč Žaneta Nováková a nikoli Eva Vocílková.
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od kik »

Já bych to řekl takhle - Znojmo mělo a má tu smůlu že tam nikdy radnice nenajala člověka jako byl v HK pan architekt Gočár. Protože nebýt v HK tohoto pána, který dnešní okruh navrhl už za 1. republiky, tak by byl na tom HK mnohem hůře než Znojmo.
A jak to tak sleduji, tak ve Znojmě jsou největším problémem lidé, kterým z nějakého - obvykle majetkového nebo finančního důvodu - navržená a částečně postavená trasa obchvatu vadí.
Klárko, měl jsem tu velice pochybnou čest Znojmem projíždět a musím přiznat, že i pražská Jižní spojka a Štěrboholská mi připadají lépe průjezdné. Jediný den, kdy bylo Znojmo OK, bylo sobotní odpoledne. Jinak to stálo velice slušně řečeno za prd.... Takže vím, o čem mluvím.
Maty
Příspěvky: 219
Registrován: 21.1.2015 20:00:24
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od Maty »

Tak jsem koukal na letáky a zarazila mě jedna věc. Kategorie S11,5/80 2+1 a někde dokonce 2+2 !? To si moc nedovedu představit. To normy umožňují? Jak budou široké ty pruhy?
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/38 Znojmo, obchvat

Příspěvek od Aram96 »

Také moc nechápu, proč to tam mají napsané takhle "skrytě". Asi se bojí, že když dají plácnu S20,75, tak bude vyšší odpor .. každopádně mezi MÚK I/38 s I/53 a první MÚK "do Znojma" budou 2 průběžné+2 přídatné pruhy čili směrově dělený 4-pruh ;)
U třípruhu je to někde jinde také vidět, že se plánuje 3-pruh jen na S11,5, za mě ale špatné řešení ..
Odpovědět

Zpět na „I/38“