I/38 Kolín, obchvat

Jestřebí (I/9) – Mladá Boleslav (D10) – Nymburk – (D11) – Kolín (I/12) – Kutná hora (I/2) – Čáslav (I/17) – Havlíčkův Brod (I/34) – Jihlava (D1) – (I/23) – Znojmo (I/53) – Rakousko
Odpovědět
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od jonáš »

No tak je to konec konců původní tah na Brno .. tehdy se D1 teprve začínala stavět.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od Lenny »

jonáš píše:No tak je to konec konců původní tah na Brno .. tehdy se D1 teprve začínala stavět.
Tehdy už byla ve velkém stupni rozestavěnosti a hodně úseků bylo již v provozu. ;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Mar3ek
Příspěvky: 43
Registrován: 20.3.2009 22:06:34

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od Mar3ek »

Thomas píše:šlo mi jen o to, že na fotkách je hodně místa pro pruh i u vzdálenější opěry.
jj, taky jsem koukal, i na vizualizaci je ze 2 pruhy pod zeleznicnim mostem povedou pouze mizi dvěma pilíři -> tudíž tam bude misto vedle, trasu jsem si celou prosel a teoreticky by bylo mozne rozšíření, ale jak přez Štítary to nevím :-( ale možnost by take byla ;)
Mar3ek
Příspěvky: 43
Registrován: 20.3.2009 22:06:34

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od Mar3ek »

fotky pátek 22.května 09
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... at/090522/

tentokrát ze všech stanovišť ;)

snad má cenu že fotky popisuji.... a snad se na ně někdo podívá :?
zítra doplním nové info...
martini
VIP
Příspěvky: 3638
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od martini »

Na fotky samozřejmě se zájmem koukám (a věřím že i osatní, ale tak já tě veřejně pochválím :-)). Popisky jsou nutné, vzhledem k tomu, že na stavbě se ne každý orientuje. Prosím Vás, kde je tam vystavěn ten nový kus s kruhovým objezdem (v místě křížení s I/12), to jste zrovna nepopsal a tak jsem právě ztratil orientaci a nedokázal jsem tu oblast lokalizovat. Resp. zajímalo by mne, co se tímto opatřením má řešit?

Také jsem se chtěl zeptat na most pro železniční trať, neboť hned vedle je silnička III. třídy z obce Hluboký Důl. Přišlo by mě bývalo logické, aby trať i silnice vedly na jednom mostě (pokud to tedy normy dovolují). Takhle tam budou muset být dva mosty hned vedle sebe. Jedinou výhodu, kterou v tom spatřuji je, že most pro silnici nemusí být tak nadimezován, ale zase stavět jeden by mě přišlo logičtější a muselo by to i v důsledku vyjít levněji. To samé je s mostem na II/125 a mostem na silnici III. třídy z Polep, tam také jsou dva hned za sebou, celkem zbytečně, ale tam se stavba teprve rozjede.

Mnohokrát díky za foto z oblasti, kam se jen tak často člověk nedostane.

Btw: Nevíte, jestli už u Polep skončila sanace po té havárii produktovodu? Dělala to Dekonta, tak jestli jste si nevšiml, jestli tam ještě něco dělají nebo už je sanace dokončena.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od Lenny »

martini píše:Prosím Vás, kde je tam vystavěn ten nový kus s kruhovým objezdem (v místě křížení s I/12), to jste zrovna nepopsal a tak jsem právě ztratil orientaci a nedokázal jsem tu oblast lokalizovat.
Ten kruháč je cca tady: http://amapy.atlas.cz/mapa/kruhacmartini
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Mar3ek
Příspěvky: 43
Registrován: 20.3.2009 22:06:34

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od Mar3ek »

-jj kruháč je přesně jak je odkaz...
-a od něj je nová komunikace až k I/12
-řekl bych že se bude zde jezdit než se postaví nové odbočení od Kolína (úplne v pravo na teto fotce je místo toho noveho kruháče)
- s tím mostem je to opravdu tak ze budou dva vedle sebe +- par desítek , co vím,tak se dnes nedělají moc mosty pro 2 druhy dopravy v takovýchto případech (silnice III.třídy)
PS. z pohledu stavaře: šířkové uspořádání by bylo zajímavé ;) , opěry by byly mohutné + pilíře, + bezpečnost mezi železnicí a silnicí => ve výsledku bych si troufal říct, že by to nebylo levnější :( , když už tak by se udělaly dva mosty těsně vedle sebe...

- o havárii bohužel nic nevím, a to ani to že nějaká byla :?: ale ničeho jsem si nevšiml, snad podle fotek poznáte kde to bylo nebo jestli už je vše OK...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od Lenny »

Ta provizorní komunikace je budoucí větev MÚK pro směr Nymburk - Zásmuky.

Add 2 mosty: 2 mosty jsou výhodnější, bo každý má svého vlastního správce, v případě trati SŽDC a v případě trojky tak kraj. Je to jednodušší kvůli opravám, správě atd.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Geo
Příspěvky: 806
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od Geo »

To si nemyslim, na to je dost daleko od te krizovatky, navic ackoliv to asi neni prilis presne by to pak nesedelo vuci tur. mape, kde je to odbocei nakreslene hned u krizovatky, stejne jako v letakach rsd.
Nadruhou stranu mi unika duvod proc by v takovem pripade neudelali to odboceni rovnou definitvni, mozna proto, ze uz musi byt z naspu mostu.
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od mapman »

Lenny píše:Ta provizorní komunikace je budoucí větev MÚK pro směr Nymburk - Zásmuky.
Rampa Nymburk Zásmuky je na tomto snímku: http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 6.JPG.html

Ta komunikace ke "kruháči" je podle všeho provizorní aby bylo možno po dobu výstavby staveniště celé objíždět.
martini
VIP
Příspěvky: 3638
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od martini »

Právě mě to taky připadalo jako provizorní komunikace a poté, co Lenny dal odkaz na umístění toho kruháku, zdá se, že je to jasné...Vypadalo to, že by tam provoz mohl být spuštěn každým okamžikem.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od Lenny »

mapman píše:Ta komunikace ke "kruháči" je podle všeho provizorní aby bylo možno po dobu výstavby staveniště celé objíždět.
:oops: Beru zpět. Jasně, že to nemůže být větev, když skutečná je daleko blíže křižovatky.

Z které silnice bude na ní převeden provoz? Přijde mi, že z I/12, aby se mohl postavit most v MÚK.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin Vedral
Příspěvky: 89
Registrován: 29.4.2009 23:09:02

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od Martin Vedral »

Dnes jsem jel okolo, ta přeložka už je v provozu a je na ní převeden provoz silnice I/38 od křižovatky s I/12. Jel jsem směrem od Kolína a snažil jsem si to tam za jízdy prohlédnout, na tom původním úseku I/38 už probíhá aktivita, připravují rampy, myslím si, že jedou docela rychle. Nemáte někdo informace, jak se dotkne těch x-krát zmíněných 50 miliard obchvatu Kolína?
Mar3ek
Příspěvky: 43
Registrován: 20.3.2009 22:06:34

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od Mar3ek »

Martin Vedral píše: Nemáte někdo informace, jak se dotkne těch x-krát zmíněných 50 miliard obchvatu Kolína?
podle ODP:
Příspěvek EU: 2 044 213 924 Kč

Příspěvek z veřejných zdrojů
(připadající na způsobilé výdaje): 2 404 957 558 Kč

Celkové náklady projektu: 2 678 282 676 Kč

řekl bych že se to této stavby nijak nedotkne.... doufejme ;)
Mar3ek
Příspěvky: 43
Registrován: 20.3.2009 22:06:34

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od Mar3ek »

foto 30.května 2009
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... at/090530/
- pouze železniční most (stanoviště č.5)
- mostovka stále čeká na betonáž
- zářez se dosti prohlubuje (už je v něm i kanalizace)
Mar3ek
Příspěvky: 43
Registrován: 20.3.2009 22:06:34

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od Mar3ek »

tak jsem si myslel že třeba i někdo další pořídí foto a ono nic :-( ...tak je to na mě...
ale tento víkend téměř po 2 měsících budu opět mít možnost "prověřit" stavbu :D
snad bude znát pokrok...
nedávno jsem viděl článek o Kolínském obchvatu a byla přiložena fotka kde bylo asi 10 archeologů, tak snad nic nenajdou, aby se stavba nezpozdila ;)
Jarda55
Příspěvky: 47
Registrován: 21.7.2009 7:47:23

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od Jarda55 »

Zdravím všechny na kolínském obchvatu. Jako dost často dojíždějící rodák jsem uvítal, že se konečně od doby realizace tzv. "Zvěřinovy stezky" něco děje. Díky shodě okolností přijiždím do Kolína po I/125, tak že pod letištěm toho vyjma skrývky nebylo doposud moc k vidění. Myslel jsem, jestli to nějak neusnulo, ale zdá se, že opak je pravdou. Tedy jsem více než potěšen po shlédnutí Markových fotek ( díky moc za ně ). Tak že až přijedu opět do Kolína, mám už jistý bod programu a pokud bych náhodou vyplodil nějaké foto, tak budu mít snahu ho umístit na správném místě. Zdravím, Jarda.
Mar3ek
Příspěvky: 43
Registrován: 20.3.2009 22:06:34

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od Mar3ek »

taky tě zdravim, dik za "chválu" :-)
jak jsem psal tak tento víkend opět projdu celou trasu ..... a budou fotky :-)
Mar3ek
Příspěvky: 43
Registrován: 20.3.2009 22:06:34

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od Mar3ek »

tak konečně :-)
skoro po 2 měsících nové foto

24.července 09
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... at/090724/
-hezky jsem to prošel pěšky ve směru staničení až k novému žel. mostu

novinky:
-most na severu Kolína přes I/12 - chybí už jen mostovka
-přilehlá křižovatka dostává podobu - jsou zřetelně vidět jednotlivé větve křižovatky
-most u v.nádrže Peklo má již obě opěry a těměř oba pilíře hotové
-bohužel u Štítar nic nového :(
- u stávající komunikace do Polep proběhla skrývka ornice, hádám že zde bude nová !komunikace přemosťovat obchvat
-železniční most má zabetonovanou mostovku a i kolejové lože

během dneška doplním zbylé popisky k jednotlivým fotografiím
pokud je někde něco špatně - opravte mě :-)
snad se bude líbit :-)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od Lenny »

Mar3ek píše: -bohužel u Štítar nic nového :(
Není na něj SP, zatím je SP na 1. část a nepravomocné na 3. část. Na 2. a 4. zatím nic
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Mar3ek
Příspěvky: 43
Registrován: 20.3.2009 22:06:34

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od Mar3ek »

Lenny píše: Není na něj SP, zatím je SP na 1. část a nepravomocné na 3. část. Na 2. a 4. zatím nic
prosim tě mohl bys napsat které části/úseky patří do jednotlivých částí ? já se to snažil zjistit ale bez úspěchu :-( , případně jestlinevíš co zdržuje vydání SP....
dik za info ;)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od Lenny »

Mar3ek píše:prosim tě mohl bys napsat které části/úseky patří do jednotlivých částí ? já se to snažil zjistit ale bez úspěchu :-( , případně jestlinevíš co zdržuje vydání SP....
dik za info ;)
etapa č.1
SO 101 - Silnice I/38 km km 0,000 – 1,800
SO 102 - MÚK silnice I/38 a I/12
SO 201 - Most přes I/12
SO 202 - Most přes Pekelskou rokli
a další objekty

etapa č. 3
SO 101 - Silnice I/38 km 2,6 – 6,3
SO 103 - MÚK silnic I/38 a II/125
SO 130 – Úpravy stávajících komunikací
SO 151 – Dopravní značení
SO 205 – Most v km 5,600 přes Polepské údolí
SO 303 – Dešťová kanalizace obchvatu do Polepky
SO 702 – Vegetační úpravy
SO 826 – PH val vlevo km 2,600 – 3,000
SO 827 – PH val vpravo km 4,660 – 5,160
SO 828 – PH stěna vlevo km 5,505 – 5,780

SP vydáné DÚ Praha
SO 215 Most v km 2,245 trati Kolín – Ledečko přes I/38 v km 5,948
SO 421 Provizorní přeložka sdělovacího vedení ČD u trati Kolín – Ledečko
SO 422 Přeložka sdělovacího vedení ČD u trati Kolín – Ledečko
SO 422.1 -PS 1202 Traťový kabel Kolín - Ratboř
SO 431 Provizorní přeložka zabezpečovacího vedení ČD u trati Kolín – Ledečko
SO 432 Přeložka zabezpečovacího vedení ČD u trati Kolín – Ledečko
SO 801.1 Provizorní přeložka trati Kolín – Ledečko – žel. svršek
SO 801.2 Provizorní přeložka trati Kolín – Ledečko – žel. spodek
SO 802 Definitivní úprava kolejí trati Kolín – Ledečko – žel. svršek
SO 802.2 Definitivní úprava kolejí trati Kolín – Ledečko – žel. spodek
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Jarda55
Příspěvky: 47
Registrován: 21.7.2009 7:47:23

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od Jarda55 »

Díky za poslední fotky. A hlavně za popisky. Ve fotkách jsem se už zorientoval, a to i v těch předchozích. Jsa sice kolínský rodák a mnohá místa znám z dob družinových vycházek nebo školních pochoďáků, tak přece jenom to už je pár let nazpátek a trochu jsem tápal. Jen dotaz: Jak to vypadá na křižovatce na Šťáralce + přemostění Nebovidského potoka až východní napojení ( že by v budoucnu st. č. 6 ?) . Stejné tempo jako poblíž u žel. mostu nebo druhé Štítary?
Mar3ek
Příspěvky: 43
Registrován: 20.3.2009 22:06:34

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od Mar3ek »

Jarda55 píše:Jen dotaz: Jak to vypadá na křižovatce na Šťáralce + přemostění Nebovidského potoka až východní napojení ( že by v budoucnu st. č. 6 ?) . Stejné tempo jako poblíž u žel. mostu nebo druhé Štítary?
taky jsem o tom již uvažoval jako "6ka" v den focení (pátek) už nebylo dobré světlo tak jsem to bohužel nestihl, ale jel jsem okolo a před Šťáralkou i za ní kde se má obchvat napojit na stávajíci silnici se pomaloučku pokačuje, je vytyčeno a sejmutá ornice - dostává to pěkné obrysy, o stavu přemostění nebovického potoka nemam ponětí, příště zajdu i tam ;-)
Mar3ek
Příspěvky: 43
Registrován: 20.3.2009 22:06:34

Re: I/38 - obchvat Kolína

Příspěvek od Mar3ek »

při včerejším pohledu na křížení I/12 a I/38 před Kolínem, pracuje se - násep před severní opěrou přibývá a větev Kolín I/38 - Nymburk I/38 má již štěrkovou podkladní vrstvu

ve středu nebo čtvrtek se opět chystám celou trasu projít => budou nové fotky včetně "6ky" ;)
Odpovědět

Zpět na „I/38“