Dálnice A4 (Goričan - Zagreb)

Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22544
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Dálnice A4 (Goričan - Zagreb)

Příspěvek od Diaľničiar »

Tendrovala se zakázka na obnovu vozovky v odhadovaných nákladech 125 mil. HRK. Investorem je HAC.

SANACIJA ASFALTNOG ZASTORA OD 32+500 DO KM 25+700 (LIJEVO),... ČVOR VARAŽDIN I ČAKOVEC, NA AUTOCESTI A4 ZAGREB - GORIČAN
https://eojn.nn.hr/SPIN/application/ipn ... id=3167987

Nevím jestli všechny práce, ale část realizuje Colas Hrvatska. Práce z části hotové, ale ještě budou pokračovat.
ffb67c0cbdf3cc4dd2a13b69ce367cd4_L.jpg
ffb67c0cbdf3cc4dd2a13b69ce367cd4_L.jpg (56.37 KiB) Zobrazeno 4429 x
Tady už to byla potřeba jako sůl na vícero místech.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22544
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Dálnice A4 (Goričan - Zagreb)

Příspěvek od Diaľničiar »

Ještě i po letech jsem narazil na špatnou informaci a to tady v tomto vlákně. Uváděl jsem, že se úsek Popovac – Ivanja Reka v délce 6 km uvedl do provozu 2000, co nebyla správná informace. Ve skutečnosti se výstavba začala v roce 1977 a odevzdal se do provozu v roce 1980, ale jako 1/2 profil. V roce 2000 se rozběhla jeho dostavba na plný profil a odevzdal se do provozu v roce 2003, takže jsem to tam doplnil. :P

http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 513#p28513

A4 je součástí evropského koridoru Vb. Protože koridorem procházejí evropské silniční trasy E71 a E65, tím více tato dálnice nabývá na významu. Tvoří zásadní spojení mezi Střední a Východní částí Evropy, protože spojuje Budapešť se Záhřebem a dále přes A1, s pobřežím Jaderského moře a přes A3 se Slavonií a Srbskem, ačkoliv tento aspekt se pomalu snižuje, jak se formuje koridor Vc. Na úrovni Chorvatska je důležitá, protože spojuje Varaždin a Čakovec s hlavním městem Záhřeb.

Kromě té tabulky po sobě jdoucích úseků mám ještě jeden přehled dle uvedení do provozu, kde se liší údaj toho hraničního úseku o pár stovek metrů. Chorvatska dálniční síť byla znovu přoměřená nějakou dobu zpátky, někde jsem učinil tehdy korekce, ale tady si nejsem jist, který údaj je správný. V každém případě chronologicky dle data zprovoznění to vypadá takto:
a.JPG
a.JPG (31.02 KiB) Zobrazeno 1155 x
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22544
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Dálnice A4 (Goričan - Zagreb)

Příspěvek od Diaľničiar »

Konečně: Ministr dopravy informoval, že společnost Hrvatske Autoceste (HAC) realizuje dva velké projekty na rekonstrukci dálnice A4 Goričan - Záhřeb a sice vozovky, která je ve velmi špatném stavu. :)

Jeden z nich byl dokončen a hodnota obou projektů se pohybuje kolem 20 milionů eur a prozatím se harmonogram prací plní. "Doufám, že do turistické sezony tato zúžení a práce dokončíme, aby na této velmi frekventované dálnici nevznikaly zácpy," řekl Butković.

kde se ještě pracuje :?:

Obrázek

Obrázek
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22544
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Dálnice A4 (Goričan - Zagreb)

Příspěvek od Diaľničiar »

HAC zpomalil práce na pokládce vozovky na výše uvedeném 2 km úseku z důvodu nedostatku asfaltu, resp. kameniva do něj. Práce to ale nezastaví, pouze jsou zpomalené a platí to pro širší region hlavního města.

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/zau ... 88784.html
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Odpovědět

Zpět na „Chorvatsko“