Evropa - Amerika

+Manuál zahraniční sekce fóra
Odpovědět
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Evropa - Amerika

Příspěvek od Diaľničiar »

Zde je prostor pro silniční projekty aneb v kombinaci silniční projekty, které spojí Evropu a Ameriku.

Doposud je známý pouze 1 projekt vlakového tunele pod Atlantikem. Prozatím jej není možné zrealizovat.
Naposledy upravil(a) Diaľničiar dne 20.10.2021 17:57:06, celkem upraveno 1 x.
Důvod: aktualizace obsahu příspěvku
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Stanleyk
Příspěvky: 60
Registrován: 11.3.2009 22:34:47
Bydliště: Nový Bor

Re: Evropa - Amerika

Příspěvek od Stanleyk »

Diaľničiar píše:Zde je prostor pro projekty, které spojí Evropu s Amerikou.

Doposud je známý pouze 1 projekt silničního tunele pod Atlantikem. Prozatím jej není možné zrealizovat.
Co já tedy vím,tak je projekt tunelu pro vlak typu Maglev...
Mělo by jít o tunel z Londýna do New Yorku,který by se vznášel v oceánu a Maglev by v něm jezdil rychlostí přesahující 1000km/h ve vzduchoprázdnu....
Jenže to je taky hodně daleká hudba budoucnosti...
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: Evropa - Amerika

Příspěvek od GiuseppeS »

Stanleyk píše: Co já tedy vím,tak je projekt tunelu pro vlak typu Maglev...
Mělo by jít o tunel z Londýna do New Yorku,který by se vznášel v oceánu a Maglev by v něm jezdil rychlostí přesahující 1000km/h ve vzduchoprázdnu....
Jenže to je taky hodně daleká hudba budoucnosti...
Info tady:
http://en.wikipedia.org/wiki/Transatlantic_Tunnel
sirkeci
Příspěvky: 53
Registrován: 9.11.2009 18:28:49

Re: Evropa - Amerika

Příspěvek od sirkeci »

Taky už jsem o tomto "projektu" slyšel, ale nenazýval bych ho projektem, je to spíš myšlenka nějakých snílků. Nejenže si nedokážu představovat financování takového projektu, ale hlavně jeho stavebně-technickou realizaci. Tisíce kilometrů dlouhý tunel zkrátka není možné postavit. Jak by se realizovala přeprava vytěžené horniny a stavebního materiálu? Jak by se řešila ventilace během stavby? Jak by se v tunelu takového objemu udržovalo vzduchoprázdno? Nevěřím zkrátka, že současnými technologiemi je možné realizovat něco takového. Možná, že jednou, za pár stovek let, ale o tom ani nemá smysl zatím uvažovat :lol: Vývoj nějaké nové generace nadzvukového Concordu by stála nesrovnatelně méně a ve finále by mohl létat dvakrát rychleji.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Evropa - Amerika

Příspěvek od martini »

sirkeci píše:Vývoj nějaké nové generace nadzvukového Concordu by stál nesrovnatelně méně a ve finále by mohl létat dvakrát rychleji.
Tak tohle je přesně můj názor na tuto věc, akorát jsem považoval snad i za zbytečné sem přispívat, ale tak co :geek:
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Evropa - Amerika

Příspěvek od Fox Mulder »

sirkeci píše:Taky už jsem o tomto "projektu" slyšel, ale nenazýval bych ho projektem, je to spíš myšlenka nějakých snílků. Nejenže si nedokážu představovat financování takového projektu, ale hlavně jeho stavebně-technickou realizaci. Tisíce kilometrů dlouhý tunel zkrátka není možné postavit. Jak by se realizovala přeprava vytěžené horniny a stavebního materiálu? Jak by se řešila ventilace během stavby? Jak by se v tunelu takového objemu udržovalo vzduchoprázdno? Nevěřím zkrátka, že současnými technologiemi je možné realizovat něco takového. Možná, že jednou, za pár stovek let, ale o tom ani nemá smysl zatím uvažovat :lol: Vývoj nějaké nové generace nadzvukového Concordu by stála nesrovnatelně méně a ve finále by mohl létat dvakrát rychleji
Kdo tady mluví o vytěžené hornině? Ten tunel by byl jakási roura, zavěšená v oceáně pod hladinou. Vzduchoprázdno by se udržovat přímo nemuselo, stačilo by velmi nízký tlak.

Ale souhlasim, že realizaci si taky nedovedu moc představit.. ;)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Evropa - Amerika

Příspěvek od Diaľničiar »

Jistě, dnes je to myšlenka snílků a to nejen dnes, bude to taková myšlenka možná i 200 let. :idea: Ale jednou se to možná i propojí; podívejte se ve světě na jiné mega stavby ... a kdo by řekl třeba v roce 1900, že se něco takové postaví ?
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: Evropa - Amerika

Příspěvek od rumpeak »

Dneska se nám to zdá jako sen, ale nevím, co by řekli lidé před 30 lety, kdybyste jim řekli, že každý bude mít doma nějaký internet a bude moct bez problému z kteréhokoliv místa planety Země komunikovat na serveru České Dálnice??? :-)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Evropa - Amerika

Příspěvek od jonáš »

No hlavně by mě zajímalo, kdo by byl takovej blázen, aby byl ochotnej jet nějakou trubkou cca 8000 km .. a to nonstop bez kafe a vyčurání. Nebo tam budou každých 200 km bubliny s odpočívkama? 8-)
ElWapp
Příspěvky: 1637
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Evropa - Amerika

Příspěvek od ElWapp »

jonáš píše:No hlavně by mě zajímalo, kdo by byl takovej blázen, aby byl ochotnej jet nějakou trubkou cca 8000 km .. a to nonstop bez kafe a vyčurání. Nebo tam budou každých 200 km bubliny s odpočívkama? 8-)
Tam by toho muselo být o hodně víc - autoservisy, možná i autoprodejny, nemocnice, motely (třeba s výhledem ze dna oceánu?), policejní stanice... a kdyby došlo k nehodě? Otočte to a vemte to radši letadlem... zajížďka tisíce kilometrů... něco tak izolovaného by byl zajímavý stát ve státě... To vidím reálnější ten vlakový tunel...
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Evropa - Amerika

Příspěvek od martini »

Ekonomická návratnost tohoto projektu v jakékoliv formě by byla dosti diskutabilní. Je to opravdu dálka. Myslím, že když už něco, spíše by se prosadil ten vlak, samozřejmě s možností tam auto naložit. Ale vzhledem ke vzdálenosti by to musel být nějaký Maglev s alespoň 800 km/h jinak je to vůči letadlu naprosto nekonkurenceschopné. Autem je ta vzdálenost "v trubce" nepřekonatelná. Na druhou stranu já nejsem příznivcem této investice, letecká doprava mi přijde naprosto v pohodě.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Evropa - Amerika

Příspěvek od viky »

Samozřejmě že vlak,event. autovlak.Jet takovou dálku autem by bylo vražedné,navíc by bylo obtížné odsávání exhalací.
Však i tunel pod kanálem La Manche je podle mne z těchto důvodů jen vlakový.
Jel jsem v Norsku Leaerdentunelem,či jak se jmenuje(ten nejdelší silniční ,co je-24,5km a opravdu musím říct,že dlouhé tunely jsou moc na psychiku - neustále nutí člověka přemýšlet,co kdyby... a potom je to strašně jednotvárné,žádný pohled na krajinu,unavuje to.
Takže určitě jen vlak a to hodně rychlý.Přestože je to hodně scifi,tak věřím,že v budoucnu k takovému projektu dojde.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Evropa - Amerika

Příspěvek od Standa »

jonáš píše:No hlavně by mě zajímalo, kdo by byl takovej blázen, aby byl ochotnej jet nějakou trubkou cca 8000 km .. a to nonstop bez kafe a vyčurání. Nebo tam budou každých 200 km bubliny s odpočívkama? 8-)
Vzdálenost je trochu menší (4500 - 5000 km, to už se dá :) ) a mají tam jezdit jen superrychlé "vlaky" ve vakuu nebo vakuu blízkém tlaku rychlostí až 8000 km/h (to už trochu těm letadlům konkuruje). Předpokládám obdobný termín realizace jako u orbitálního výtahu.
MPMP
Příspěvky: 3268
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Evropa - Amerika

Příspěvek od MPMP »

Standa píše:
jonáš píše:No hlavně by mě zajímalo, kdo by byl takovej blázen, aby byl ochotnej jet nějakou trubkou cca 8000 km .. a to nonstop bez kafe a vyčurání. Nebo tam budou každých 200 km bubliny s odpočívkama? 8-)
Vzdálenost je trochu menší (4500 - 5000 km, to už se dá :) ) a mají tam jezdit jen superrychlé "vlaky" ve vakuu nebo vakuu blízkém tlaku rychlostí až 8000 km/h (to už trochu těm letadlům konkuruje). Předpokládám obdobný termín realizace jako u orbitálního výtahu.
Obávám se, že tato stavba je technicky několikanásobně komplikovanější než orbitální výtah. :?
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Evropa - Amerika

Příspěvek od jonáš »

Tak pardon, ale od začátku vlákna Doposud je známý pouze 1 projekt silničního tunele pod Atlantikem se mluví o silniční tuneli ;)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Evropa - Amerika

Příspěvek od viky »

jonáš píše:Tak pardon, ale od začátku vlákna Doposud je známý pouze 1 projekt silničního tunele pod Atlantikem se mluví o silniční tuneli ;)
To tam napsal pan Dialničiar a nedal tam žádný odkaz,rozhodně jde o vlakový tunel,to musí být překlep
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22491
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Evropa - Amerika

Příspěvek od Diaľničiar »

Ano, je to překlep, respektivě jiná myšlenka, omlouvám se. Prozatím jde pořád pouze o vlakový tunel.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Odpovědět

Zpět na „Interkontinentální a globální témata“