I/68 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Třanovice (D48) – Třinec – Jablunkov – Slovensko
Odpovědět
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od Honey72 »

Rychlost na SMV není tak důležitá, jak si spousta řidičů myslí. Stále tuto novou značku spojují s tou starou, původně označující rychlostní silnice. Musíme si zvyknout, že za pár let budou tyto značky třeba i na dvoupruhových silnicích s 90 nebo v obcích, kde bude klidně ta 50.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od Japao Joe »

To snad záleží na dopravním značení. Podle videa po otevření je úsek označen jako SMV, na kterém je značkou omezena rychlost na 90 resp. 80km/h. K odstranění omezení rychlosti patrně dojde po dokončení prací (středový pás ...) Další důvod pro omezení rychlosti může být v čekání na "pogumování" povrchu kvůli protismykovým vlastnostem.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od michal »

Tak treba na D4 u Dubence se na toto necekalo, byt bych to u par tydnu polozeneho asfaltu vzhledem k polomeru tech zatacek i cekal. Tedy minimalne za mokra nejake kratkodobe omezeni. V Nemecku bezne, u nas asi vychazeji z toho, ze by to stejne malokdo dodrzoval...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od mapman »

Už jsem to tu psal:
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 71#p150671
mapman píše:Úřady ani ŘSD Ostrava nechtějí zvednout rychlost do doby, než bude úsek zkolaudován, protože byl stavebně povolen na 90 km/h a nemusel by vyjít hluk - tj. úsek by nemohl být zkolaudován. Po kolaudaci už by neměl být problém rychlost upravit. Půjde o podobný proces jako na stavbě Lazce - Rudná, akorát tam nebyly ani značky autíčka...
BohusdK
Příspěvky: 476
Registrován: 28.4.2011 23:04:06
Bydliště: Jablunkovsko

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od BohusdK »

Zdravím Pánové,
Mám dotaz. Na mém videu si prosím zastavte čas 3:38 a vysvětlete mi někdo, proč v daném úseku nejsou protihlukovky. Bydlí hned za tím lesíkem kolega a říkal, že jde to slyšet teda hodně :(
Děkuji.

https://www.youtube.com/watch?v=Oc4bFqYYk1U
I/11 every day
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od Lenny »

Už se jezdí omezeně, nebo stále plný profil?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
BohusdK
Příspěvky: 476
Registrován: 28.4.2011 23:04:06
Bydliště: Jablunkovsko

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od BohusdK »

Plný profil je od začátku, proč by se mělo jezdit s omezením ?
I/11 every day
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od Lenny »

Kvůli dokončovacím pracím.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
BohusdK
Příspěvky: 476
Registrován: 28.4.2011 23:04:06
Bydliště: Jablunkovsko

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od BohusdK »

včera jsem projížděl a nikde jsem omezení neviděl.
Co ty protihlukovky ? Proč tam nejsou ?
I/11 every day
filipino
Příspěvky: 187
Registrován: 25.12.2015 23:59:41

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od filipino »

https://mapy.cz/zakladni?x=18.6660608&y ... ase=ophoto

protože tam je dost materiálu lesa...
BohusdK
Příspěvky: 476
Registrován: 28.4.2011 23:04:06
Bydliště: Jablunkovsko

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od BohusdK »

tak asi ne, když to tam dělá kravál :D :D
I/11 every day
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od Honey72 »

Zřejmě dělali hlukové zkoušky, když ještě bylo na stromech a keřích listí .-) Také se docela divím, že tam stěny nejsou, když to v žádném zářezu nevede a za lesíkem hned domy.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
ada031
Příspěvky: 2388
Registrován: 14.6.2010 9:33:18

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od ada031 »

Aktualizovaný leták - Třanovice-Nebory:

https://www.rsd.cz/mapa/attachment/553b ... 246911.pdf
BohusdK
Příspěvky: 476
Registrován: 28.4.2011 23:04:06
Bydliště: Jablunkovsko

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od BohusdK »

Sám ministr říkal, že věří v začátek na přelomu března/dubna. Nechápu proč je v letáku 12/2017. To samé obchvat Frýdku.
I/11 every day
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od FlakY` »

Může být vybrán zhotovitel a předání stavby. Těžká technika najede až po zimě.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Radek M
Příspěvky: 81
Registrován: 14.11.2016 14:02:26
Bydliště: pár kroků od MÚK Hulín

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od Radek M »

na Mapy.cz již proběhla aktualizace, cesta se zelení. Zatím ale nevidím ve všech vrstvách :D
generix
Příspěvky: 140
Registrován: 23.1.2010 8:27:51

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od generix »

dnes se v úseku Nebory - Oldřichovice jezdilo ve dvou cca 300m úsecích 1+1 , zúžení v místě chybějícího SDP
koler111
Příspěvky: 2
Registrován: 28.10.2017 22:41:21

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od koler111 »

Dobry den,
jiz delsi dobu sleduji zdejsi diskuzi. Chtel bych do ni take prispet informaci, ktera se tyka posledniho nezahajeneho useku Nebory-Tranovice. Osoba z meho okoli poslala dotaz na onu firmu, ktera napadla stavebni povoleni. Nize dopis. Konkretni jmena jsem vymazal.

Dobrý večer,

chci vědět, jaký zájem vede firmu Keriani, a.s. k napadení stavebního povolení :Stavba „Silnice I/68 Třanovice-Nebory“ - část 4,

č.j. MSK 111195/2016

sp.zn.: DSH/29968/2016/Jan

Víte vůbec, jaké máme problémy s desítkami tisíc kamionů projíždějícími naší obci? Víte kolik, zde bylo smrtelných úrazů a není den, aby zde nebyla dopravní nehoda? Nemluvě o ovzduší, hluku a otřesech!

Posílali jsme petici podepsanou 714 občany na MŽP ČR a po slibu,že vše bude vyřešeno v roce 2017 a ve 2.pololetí začne stavba silnice I/68 Třanovice - Nebory, jsme upustili od připravené občanské neposlušnosti.

A pak se ozve nějaká firma z Prahy a naše naděje,že se konečně po 10 létech dočkáme řešení neúnosné situace, má padnout,protože dle vás nebylo dodrženo to nebo ono, ale nás obyčejné občany nezajímají vaše "kličky" my zde bydlíme a jsme toho součástí! a chceme konečně žít aspoň trochu v normálním prostředí!



Přijeďte se z Prahy podívat na Střítež, která bude podle vás rozdělená na 2 části, jaký je tam silniční provoz momentálně. Nesnažte se nám občanům namluvit, že jednáte v našem zájmu.( Nebudu to rozvádět dál a spekulovat o cenách pozemků, které v této oblasti vlastníte).

Žádám Vás o vysvětlení vašeho jednání, jak to, že víte lépe než MSK a ŘSD co je pro nás nejlepší ?



Občanka obce Ropice
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Odpoved:
Vážená občanko Ropice

děkuji za váš dotaz a i když Vám do našich důvodů nic není, prosto si dovolím, když jsem byl Vámi vyzván, reagovat:

- nevím, možná proto, že se s fa. Keriani Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) stále dokola soudí o cenu za vyvlastněné pozemky? Cena za vyvlastnění našich pozemků byla určena Městským úřadem Třinec v roce 2015 a následně po odvolání ŘSD i potvrzena Krajským úřadem Moravskoslezského kraje. Ale do dnešních dnů se ŘSD s spol. Keriani o výši náhrady za vyvlastněné pozemky soudí. Proč, nevím.

- nevím, možná proto, že odbor Životního prostředí a zemědělství města Třinec zaujalo negativní stanovisko k návrhu Jednoduché pozemkové úpravy, lokalita 2 (JPÚ) v k.ú. Střítež, kterou vypracoval Státní pozemkový úřad ČR ve Frýdku Místku a s kterou souhlasili vlastníci dotčených pozemků. Tato JPÚ řešila v souladu s Územním rozhodnutím o umístění stavby Silnice I/68 budoucí zpřístupnění pozemku oddělených předmětnou stavbou I/68 po její realizaci, které by se jinak staly díky této stavbě nepřístupnými pro jejich vlastníky. Proč, nevím.



Nevím, ale zkuste se také s Vašim oprávněným dotazem obrátit i na tyto dva státní úředníky. (jmena uredniku byla vymazana)

My se brzdou procesu výstavby, jak naznačujete, býti necítíme.

Zástupce firmy
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od Honey72 »

... i když vám do našich důvodů nic není ... tato věta hned na začátku dopisu mluví za Vše. Dále už nemusím číst, abych poznal, co je ten zástupce firmy za narcisního ignoranta.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od Warcz »

Odpověď mi přijde v pohodě. Je to soukromá firma, takže ho mohla úplně ignorovat.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od Honey72 »

Mohla. Ale mohla také napsat formulaci stylem "i když je to interní záležitost" nebo "i když je to soukromá záležitost" a ne něco jako " i když ti babo do toho je prdlajs" :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od FlakY` »

Nemuseli na nic odpovídat a kdo ví v jaké jsou situaci a kdo všechno je bombarduje či osočuje. Předně poděkoval za dotaz a odpověděl několika větami, za mě OK.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od rumpeak »

Dnes jsem si konečně projel oba úseky a je to hezká stavba. Jen škoda že přes v podstatě nekonečnou hráz protihlukové stěny řidič nevidí, jak hezkou krajinou jede. Provoz dneska překvapivě téměř nulový. Projel jsem si to cca tachometrových 140 a to je tak horní bezpečný limit. Značka dálnice tady určitě ne - ta automaticky znamená tempomat na 160 s občasným přidáním, když je slabý provoz. SMV tomu sluší víc. Moc by se mi líbilo, kdyby se do této kategorie přestavělo pár tisícovek kilometrů českých silnic první třídy.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od FlakY` »

Včera vyšel článek: Nedokončený obchvat Třince dělá problémy okolí. Kolony jsou i v Hnojníku.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... v-hnojniku
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
filipino
Příspěvky: 187
Registrován: 25.12.2015 23:59:41

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od filipino »

tak ono to hlavně způsobují ještě dvě věci, a to:

a) rekonstrukce II/468
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=167&t=5668
b) oprava povrchu na D48 - obchvat ČT

V první případě jezdí většina osobáků z ČT do Třince přes ropici a z F-M přes hnojník = všichni se potkávají na jedné ze dvou křižovatek v Neborech.

V druhém případě je ještě stále pořád vedena objízdná trasa z nové přeložky na D48 přes Střítěž a Hnojník.

Až se všechno dodělá provoz podle mě částečně klesne.
Odpovědět

Zpět na „I/68“