I/11 Komárov - jižní obchvat a Nové Sedlice- severní obchvat

Hradec Králové (D11, I/31) – Vamberk (I/14) – (I/43) – Šumperk (I/44) – Bruntál (I/45) – Opava (I/46, I/56, I/57) – Ostrava (D1, I/58, I/56, I/59) – Havířov – Český Těšín (I/48)
Odpovědět
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od Lenny »

Na tom severním jsou velmi drahé ty 2 estakády a nutnost vedení po náspu. Sice je to záplavové území, ale hospodaří na něm zemědělci. Možná by to chtělo nějakou jinou variantu, např. něco takového http://mapy.cz/#x=17.994595&y=49.911257 ... 9ei65M2eqi
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od Country »

Lenny píše:Možná by to chtělo nějakou jinou variantu, např. něco takového http://mapy.cz/#x=17.994595&y=49.911257 ... 9ei65M2eqi
Fajn, ale trošku tam překáží ta Galena (Ivax, Teva) či jak se to zrovna teď jmenuje, takže to kříženií z železnicí v prostoru nádraží je trošku neoptimální ;)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od Lenny »

Došlo by k zabrání části parkoviště a taky části budovy Komosu.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od paja »

a co třeba konec Komárova - ten nemá nárok na lepší a klidnější bydlení? Ne, podle mě by bylo nej udělat S variantu, nevím co je levnější, ale pouvažoval bych nad náspem než nad mostem
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od Country »

Tady v téhle mapě http://www.rsd.cz/rsd/rsd.nsf/26FA4423C ... a-2013.pdf je uvedena stavba "Komárov průtah".
Že by nejhorší možné řešení už bylo vybráno ?
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od kot »

Proč nejhorší ?
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od paja »

kot píše:Proč nejhorší ?
ono udělat skoro tunel uprostřed vesnice není zrovna nej varianta, mít po obou stranách 10 m vysoké PH stěny a tím pádem S a J Komárova oddělen není ideál, stejně tak životní prostředí trpí a lidi taky, bude se rozhodovat mezi S a J variantou obchvatu, průtah určitě nebude
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od FlakY` »

Jižní varianta řešení byla zřejmě definitivně schválena. http://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_MSK1654
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od Country »

FlakY` píše:Jižní varianta řešení byla zřejmě definitivně schválena. http://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_MSK1654
:? Tak že by vybrali "jih" to jsem se tam nikde nedočetl, ale je tam v závěru uvedeno "Záměr .... bude dále posuzován". A pak jsou tam vyjádření zúčastněných: různé úřady (t.j. ti co tam nebydlí) doporučují vesměs "průtah", obec Komárov striktně odmítá variantu průtah, obec Suché Lazce a vlastníci pozemků odmítají variantu "jih" (2 petice), atd atd ...
Objektivně varianta jih je o kilometr delší, protíná rekreační zónu a zabírá 25ha zemědělské půdy, severní jen 9ha.
Kdybych to stavěl já ( nezúčastněný pozorovatel který přes Komárov občas projede ) doporučil bych variantu "sever", bez ohledu na to kolik bude stát.
Prachy budou a my tu nebudeme 8-)
A až ten obchvat bude stát (rok 2050), tak já tady pravděpodobně už taky nebudu ;)
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od paja »

max. souhlas, díky tomu že to tam dobře znám, tak nemůžu pochopit známou, která tuto variantu řešila (je autorkou posudku), že doporučuje J variantu, ano asi bude levnější, ale v čem? Že se vykoupí zeměď. pozemky, udělají zářezy, ... když na S variantě je drahá estakáda, kde zemědělci ví, že to trošku zaprší a je to tam pod vodou.

Na druhou stranu, když jsem to řešil s otcem (taky soudní znalec jako autorka) a dívali jsme se na fotky kudy to povede, tak řekl, že vzdálenost mezi nejbližším obydlím a navrhovanou J variantou je hodně v pohodě, takže z hlediska ŽP to je v pohodě, hluk taky
Mibl
Příspěvky: 18
Registrován: 5.7.2011 13:08:34

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od Mibl »

Řadu informací o obchvatu Komárova lze najít na http://obchvat.suchelazce.cz/. Jsou tam mimo jiné i vizualizace obou variant. Nrazil jsem na to náhodou při hledání čehosi jiného.
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od paja »

Mibl píše:Řadu informací o obchvatu Komárova lze najít na http://obchvat.suchelazce.cz/. Jsou tam mimo jiné i vizualizace obou variant. Nrazil jsem na to náhodou při hledání čehosi jiného.
to je stará info, o tomto webu ví hodně lidí odsud
Mibl
Příspěvky: 18
Registrován: 5.7.2011 13:08:34

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od Mibl »

Tak to se tedy omlouvám za nošení dříví do lesa.:) V tomto vlákně však tento odkaz chyběl a nepřišlo mi logické jej hledat někde jinde.
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od Country »

Z veřejné schůze 18.9.2012 :

..... současný náměstek Opavy pan Daniel Žídek, který vyslovil jednoznačnou podporu občanům a zastupitelstvu obce k záměru prosadit severní obchvat .......

Já to říkám pořád, že průtah a jižní obchvat jsou kravina, naštěstí je vidět, že ten názor má většina z těch co se jich to týká ........
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od siesa »

Priznam se, ze neoplyvam prilisnou znalosti mistnich pomeru, ale neda mi to a zeptam se: Proc je tam ta MUK Kylesovice?? Pripada mi tam naprosto zbytecna...
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od Country »

siesa píše:Priznam se, ze neoplyvam prilisnou znalosti mistnich pomeru, ale neda mi to a zeptam se: Proc je tam ta MUK Kylesovice?? Pripada mi tam naprosto zbytecna...
Zbytečná asi ne, je to napojení na jižní (už hotový) obchvat Opavy.
Mně ale spíš připadá hloupé, že tahle budoucí perfektní (v celém úseku od Ostravy) čtyřproudovka s několika mimoúrovňovými kříženími je o pár set metrů dál vyvedená přímo do kruháče u opavského Globusu ... už se těším jak se to tam bude ve směru od Ostravy štosovat, až opaváci pojedou v pátek odpoledne hromadně do Globusu na nákup ... a na kruháči budou mít přednost před ostraváky jedoucími na víkend do Jeseníků.
Hodně sofistikované ;) :roll: řešení ....
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od siesa »

Country píše:
siesa píše:Priznam se, ze neoplyvam prilisnou znalosti mistnich pomeru, ale neda mi to a zeptam se: Proc je tam ta MUK Kylesovice?? Pripada mi tam naprosto zbytecna...
Zbytečná asi ne, je to napojení na jižní (už hotový) obchvat Opavy.
Mně ale spíš připadá hloupé, že tahle budoucí perfektní (v celém úseku od Ostravy) čtyřproudovka s několika mimoúrovňovými kříženími je o pár set metrů dál vyvedená přímo do kruháče u opavského Globusu ... už se těším jak se to tam bude ve směru od Ostravy štosovat, až opaváci pojedou v pátek odpoledne hromadně do Globusu na nákup ... a na kruháči budou mít přednost před ostraváky jedoucími na víkend do Jeseníků.
Hodně sofistikované ;) :roll: řešení ....
Diky za vysvetleni. Jeste vic se mi to osvetlilo, kdyz jsem si dal obe ty mapy pres sebe...Takze to bude tak, ze I/11 povede dal jako severni obchvat Opavy, z nepochopitelneho duvodu (opravdu demence) pres kruhac ke Globusu a pak jiz jen jako 1+1 usporadani a jizni obchvat Opavy bude pripojen tou trubkou...No je to teda dost zbesile a rekl bych snad i zvlastni reseni....
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od Country »

Čím víc nad tím teď přemýšlím, tím víc se mi zdá, že to zaústění do kruháče u Globusu je špatně.
Na letáku http://www.rsd.cz/rsd/rsdcat.nsf/0/4FCC ... t-vych.pdf je vidět, že původně plánovaná R56 míjí Opavu mimo kruháč, ale ta se hned tak stavět nebude, a když tak jen dvoupruh, jak tady na fóru už zaznělo. Takže logicky - měl by se obdobně napojit obchvat Komárova - mimo oba kruháče, nějak takhle: http://www.mapy.cz/#!x=17.975438&y=49.9 ... xeLEhGcewj , když "jedenáctka" bude hlavní spojnice OV - OP.
Anebo takhle : http://www.mapy.cz/#!x=17.975438&y=49.9 ... xeLEhGcewj
Anebo přímo do trasy budoucí R56: http://www.mapy.cz/#!x=17.975438&y=49.9 ... xeLEhGcewj plus spojku na jižní obchvat: http://www.mapy.cz/#!x=17.975438&y=49.9 ... MgtIgonhTz
To je ale asi sci-fi, že ?
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od evilcleaner »

jižní varianta je napojena mostem přímo na spojku S1, na kterou už nepujde sjet z OK u globusu. dovolím si vyslovit předpoklad, že ani severní varianta nebude humpolácky napojena naprudko do OK a udělá se,v případě realizace, řešení podobné napojení jižní.
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od Country »

Jo, jo, na fotkách jižní varianty to tak je .... doufejme, že to bude podobně i u severní varianty.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od siesa »

Me by e asi nejvic libila nasledujici varianta:
http://www.mapy.cz/#!x=17.990566&y=49.9 ... w&l=16&c=T

a to z toho duvodu, ze resi jak problem obchvatu Komarova, tak lepsi napojeni Kravaru na I/11 (tim padem i castecne ulehceni I/56), pruchod a ukonceni I/11 u Globusu a dle meho nazoru i lepsi napojeni Opavy samotne...
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od rumpeak »

Pánové, zapomínáte na to, že za kruháčem u Globusu je soustředěna většina opavského průmyslu. Jinak velké intenzity jsou tam již dnes (víc než rok jsem denně dojížděl z Ostravy do Bruntálu a vím jak to tam vypadá jak v ranní, tak v odpolední špičce) a ten kruháč je na vysoké intenzity docela dobře dimenzovaný. Kdyby tam nebyl, bylo by líp, ale MÚK si tam v tom prostoru mezi průmyslem, Globusem, železniční tratí a řekou moc představit nedovedu.
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od Country »

rumpeak píše:Pánové, zapomínáte na to, že za kruháčem u Globusu je soustředěna většina opavského průmyslu. Jinak velké intenzity jsou tam již dnes (víc než rok jsem denně dojížděl z Ostravy do Bruntálu a vím jak to tam vypadá jak v ranní, tak v odpolední špičce) a ten kruháč je na vysoké intenzity docela dobře dimenzovaný. Kdyby tam nebyl, bylo by líp, ale MÚK si tam v tom prostoru mezi průmyslem, Globusem, železniční tratí a řekou moc představit nedovedu.
MÚK není nutná, jen u varianty "severní obchvat" od MÚK u Kylešovic věst souběžně "starou cestu" napojenou na kruháč u Globusu a "novou cestu" která kruháč překlene estakádou a napojí se na spojku S1 - přesně jak je to nakreslené ve studii jižního obchvatu.
Takže kdo pojede do Opavy sjede prostě o 500m dřív a přejede přes 2 kruháče, zatímco tranzit profrčí nerušeně a bezpečně kolem.
A bezpečnost - to je přece to, co všichni chceme ! 8-)
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od rumpeak »

Country píše:
rumpeak píše:Pánové, zapomínáte na to, že za kruháčem u Globusu je soustředěna většina opavského průmyslu. Jinak velké intenzity jsou tam již dnes (víc než rok jsem denně dojížděl z Ostravy do Bruntálu a vím jak to tam vypadá jak v ranní, tak v odpolední špičce) a ten kruháč je na vysoké intenzity docela dobře dimenzovaný. Kdyby tam nebyl, bylo by líp, ale MÚK si tam v tom prostoru mezi průmyslem, Globusem, železniční tratí a řekou moc představit nedovedu.
MÚK není nutná, jen u varianty "severní obchvat" od MÚK u Kylešovic věst souběžně "starou cestu" napojenou na kruháč u Globusu a "novou cestu" která kruháč překlene estakádou a napojí se na spojku S1 - přesně jak je to nakreslené ve studii jižního obchvatu.
Takže kdo pojede do Opavy sjede prostě o 500m dřív a přejede přes 2 kruháče, zatímco tranzit profrčí nerušeně a bezpečně kolem.
A bezpečnost - to je přece to, co všichni chceme ! 8-)
A to by jako spojka S1 nebyla napojena na kruháč u Globusu? Nevím, kolik tam toho máš naježděno, ale ta spojka je v současnosti mnohem více než tranzitem OV -> BR (Kr) (který to má stále mnohem výhodnější přes město) využívána lidmi jezdícími směrem od Tesca atd. směrem Kravaře a další prajské obce.
harmonica
Příspěvky: 223
Registrován: 26.4.2012 15:43:50
Bydliště: Ostrava

Re: I/11 Komárov - obchvat

Příspěvek od harmonica »

rumpeak: jsem zmaten trošku. Ty teda tvrdíš že průjezd městem je rychlejší než "obchvat", jezdím teda "jen" pátek/neděle převážně. Ale aby jsi měl výhodnější průjezd městem musíš mít neskutečné štestí na semafory. Mě se upřímně libí daleko více "obchvat" v kterém je to na pohodu ale tak každému se libí něco jiného.
BMW E61 530d
Ex. Ford Mondeo 2.0 TDCI

Život je bahno a jen svině v něm umí chodit.
Odpovědět

Zpět na „I/11“