Spojka S1 Opava

Hradec Králové (D11, I/31) – Vamberk (I/14) – (I/43) – Šumperk (I/44) – Bruntál (I/45) – Opava (I/46, I/56, I/57) – Ostrava (D1, I/58, I/56, I/59) – Havířov – Český Těšín (I/48)
Sojer
Příspěvky: 100
Registrován: 3.4.2009 19:23:39

Spojka S1 Opava

Příspěvek od Sojer »

Nemáte prosím někdo info, zda se stihne dříve otevřít spojka S1 mezi I/11 a I/56 v Opavě ? (plán je snad 2/2010, ale zaslechl jsem něco o urychlení).
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od mapman »

Spojka má jít do provozu 15. prosince! Takže ještě před Vánoci.
Sojer
Příspěvky: 100
Registrován: 3.4.2009 19:23:39

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od Sojer »

Díky za příznivou info.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od rumpeak »

Prosím o přesunutí celého tématu pod Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy. Zbytečně se to tady začíná větvit.
Johanes
Příspěvky: 14
Registrován: 13.5.2009 7:59:28

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od Johanes »

V nedeli jsem jel po i/11 z Ovy do Opavy. V Ope u Glubusu na rondlu, je videt na novych cedulich, ze po zprovozneni S1 se ma tranzit na Bruntal i Krnov tlacit prave na S1. Dost me to prekvapilo. Kudyma se pak teda bude jezdit?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od Lenny »

Výhledový stav je po S1 a odtud po severním obchvatu Opavy. Do zprovoznění západní části severního obchvatu bude jeho funkci suplovat Prodloužená Rolnická.

Teď bude tranzit směřován po Hlučínské, Vrchní a na Rolnickou, která byla nedávno přestavována.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od Warcz »

Na Rolnické je místy i 70tka ne ? Určitě to tak bude rychlejší, protože tam je snad jedna ? světelná křižovatka
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od rumpeak »

Předevčírem a včera jsem jel přes Opavu do Ostravy a dost mě mrzelo, že S1 ještě není otevřen. Rolnická je (zatím) úplně v pohodě a proti šíleným intervalům zde
http://mapy.cz/#mm=ZP@sa=s@st=s@ssq=Loc ... 49919@z=16 nebo zde http://mapy.cz/#mm=ZP@sa=s@st=s@ssq=Loc ... 26815@z=16 to bude velké zrychlení.
Pavlík
Příspěvky: 269
Registrován: 25.6.2009 14:35:10

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od Pavlík »

Jen připomínám, že na ulici Vrchní (mezi křižovatkami s Hillovou a Filípkovou) je omezení rychlosti na 30 km/h kvůli bezpečnosti dětí navštěvujících tamější školu. Představa, že třeba dalších 10 let tudy povede tranzit kamiónů od Ostravy+Hlučína+Ratiboře směrem na Krnov+Bruntál, je dost úděsná.

http://www.mapy.cz/#mm=ZP@x=141092160@y=135574064@z=16
wizard
Příspěvky: 25
Registrován: 15.12.2009 17:15:40

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od wizard »

Ahoj, tak dnes byla slavnostě otevřena spojka S1(Kaufland - Globus) a už se jezdí
Pavlík
Příspěvky: 269
Registrován: 25.6.2009 14:35:10

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od Pavlík »

Dneska jsem spojku poprvé projel. Přijel jsem od Bruntálu a pokračoval do Ostravy. Co mě překvapilo, že na rondelu v Jaktaři je směr Ostrava nadále vyznačen u výjezdu na Krnovskou ulici do centra a ne u výjezdu na Vávrovice.
Pokračoval jsem kolem Sádráku přes Kateřinky až ke Kauflandu. A zase koukám, že na zárodku budoucího rondelu v Kateřinkách je výjezd na novou silnici S1 označen směrovkou Opava-Komárov, zatímco směrovka Ostrava ukazuje výlučně na silnici I/56 na Malé Hoštice, Kravaře a Hlučín. Takže za 1,7 miliardy se vlastně postavila spojka místních čtvrtí Kateřinky a Komárov. Mám pocit, že velké záměry zase troskotají na detailech. Hustota dopravy v centru Opavy se samozřejmě nijak nesnížila, řidiči tranzitních kamionů respektují ukazatele.
cani
Příspěvky: 35
Registrován: 15.12.2009 23:56:21

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od cani »

Jen připomínám, že na ulici Vrchní (mezi křižovatkami s Hillovou a Filípkovou) je omezení rychlosti na 30 km/h kvůli bezpečnosti dětí navštěvujících tamější školu. Představa, že třeba dalších 10 let tudy povede tranzit kamiónů od Ostravy+Hlučína+Ratiboře směrem na Krnov+Bruntál, je dost úděsná.
Když jsem před 17ti lety šel na tamní základní školu (ZŠ Vrchní), žádali rodiče většiny žáků, o snížení maximální povolené rychlosti. Žádost byla zamítnuta s tím že by to omezilo plynulost dopravy (tehdy ještě byla v obci maximum 60) a nechtěli ustoupit ani na 50...

Dnes se časy mění, doprava zhoustla, maximum ve školní den 30...

Možná že jak doprava zhoustne ještě více dají tam obrovské oranžové blikající světla, na přechodě bude stát neusátle "převaděč" ...

Každopádně je to úděsné, stejně jako že "prodložená Rolnická" přeřízla Městské sady a zvýšila provoz u Stříbrného Jezera - místa oddychu a odpočinku... a celkově obytné oblasti... jediné co se tím povedlo je částečné snížení provozu na Krnovské - tedy o důvod míň rychle vybudovat celý obchvat... :cry:
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od rumpeak »

Musím uznat, že spojka S1 je velkým zrychlením při cestě Bruntál - Ostrava, ale bez ALESPOŇ východní části obchvatu je problém s tranzitní dopravou jen přesunut do jiné části Opavy. Obchvat Opavy by měla být velká priorita.

(A to jak jižní, tak severní)
wizard
Příspěvky: 25
Registrován: 15.12.2009 17:15:40

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od wizard »

rumpeak píše:Musím uznat, že spojka S1 je velkým zrychlením při cestě Bruntál - Ostrava, ale bez ALESPOŇ východní části obchvatu je problém s tranzitní dopravou jen přesunut do jiné části Opavy. Obchvat Opavy by měla být velká priorita.

(A to jak jižní, tak severní)
Tak jsem samozřejmě pro, ale v Opavě není hlavním problémem tranzit ale vnitřní doprava města. Jelikož Opava je cílovým městem (70% dopravy svou jízdu končí nebo začíná ve městě) tzn. dobudovat nejprve síť vnitřních komunikací města a až pak řešit obchvaty. Bohužel na zdejším magistrátu jsou poue populisté, kteří kříčí obchvat, obchvat a neberou v potaz studie a měření dopravy.) PS: Jsem z Opavy, to jen abych ušetřil uštěpačné poznámky na to že nevím jak to v Opavě je :-)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od Martin z Ostravy »

No jsem o víkendu do Jeseníku, a přes Opavu z Ovy mně to navedlo na S1 ale při cestě zpátky jsem jel klasicky. :? Jinak jel jsem ráno v pátek a dopoledne v neděli a cesta v pohodě. :)
R48 -> D48 se podařilo!
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od Warcz »

Tak jsem dneska konečně přes den jel přes S1 a chci se zeptat co říkáte na povrch ? Myslím že se nepříjemně vlní :o(

http://www.youtube.com/watch?v=-4If7dD1Nsw

Je to časově velká pomoc viz začátek a konec. Jezdím ve městě max 60 kdežto WW Golf klidně přes 70. Jel jsem za ním od Bruntálu...
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od flames »

Je to sice zrychlené, ale zdá se, že se to krapet zvlnilo. Takové hopy tam nebyly.
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od flames »

Aha, tak v tom reálném to vypadá spíš naopak, že se nic nezměnilo. Ono to tak bylo od začátku vachrlaté. Jinak kolik minut od cedule po ceduli cca? Jel jsem tudy nespočítaněkrát, ale ani jednou mě nenapadlo si to tudy urychlovat.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od Warcz »

Bylo to něco přes 10 minut myslím proto jsem to musel zrychlit aby se to tam vlezlo (youtube max 10 minut) už jsem zase ten originál dal na externí disk :o(
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od flames »

Tak dneska provedeno experimentální měření značka-značka:

1/ směr Ostrava jsem jel přes město ´spodem´ (přes Nákladní) 9 minut

2/ zpět přes spojku, 10 minut.

Takže to skutečně rychlejší je - těch 9 minut je třeba brát s rezervou, dneska byl (možná i vlivem faktu, že řidiči jezdí po spojce) provoz v Opavě po ránu nějaký slabší a navíc sem ani jednou nestál na světlech. Kolikrát je to 20 minut. Naopak při zpáteční cestě přes spojku sem měl smůlu a na křižovatce spojky s Hlučínskou sem chytl docela zdržující kamion, za kterým sem se táhl až k Nowacu, navíc přes rozkopanou Vrchní-Rolnickou ulici...
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od rumpeak »

Určitě to je rychlejší, tobě se povedlo přes Nákladní vychytat zelenou vlnu a měl jsi smůlu na spojce a čas je +- stejný. Ale zelenou vlnu přes nákladní jsem zažil tak 3x za život a nějakou zdržovačku přes spojku zatím tak maximálně 2x. Já už dneska ani nevím jak centrum Opavy vypadá, protože jinudy než přes spojku to nemá smysl.
Jardaf
Příspěvky: 14
Registrován: 7.6.2010 9:43:58

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od Jardaf »

Souhlas s Rumpeakem, trasu jezdím denně... Akorát mi nejde do hlavy, proč je na celém úseku zákaz předjíždění. Chápu úsek na mostě, chápu úsek před křižovatkou v Kateřinkách, ale na tom zbytku ne, občas se tam vyskytne traktor nebo stará Avia s max. 60km/h a pak se tvoří řada.
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od flames »

Spíš proč ta kžižovatka spojky s Hlučínskou nebyla rovnou udělaná jako kruhová (na mapách tak je). Málo křižovatek si vysloveně koleduje o toto provedení právě tak jako tahle...
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: Spojka S1 Opava

Příspěvek od rumpeak »

Určitě v tom budou peníze. Po výstabě východní části obchvatu kruhová bude, ale teď na to asi nebylo :(
Odpovědět

Zpět na „I/11“