I/11 obecně

Hradec Králové (D11, I/31) – Vamberk (I/14) – (I/43) – Šumperk (I/44) – Bruntál (I/45) – Opava (I/46, I/56, I/57) – Ostrava (D1, I/58, I/56, I/59) – Havířov – Český Těšín (I/48)
Odpovědět
Mike
Příspěvky: 5003
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Mike »

tak se nám prodloužila obec Helvíkovice
k Žamberku už to nešlo, takže na druhou stranu
ano, tam co se nedávno objevily cedule upozorňující na zastávku ( kolik těch autobusů tam denně zastaví... )
tak to už je dnes "v obci"
proto pozor, kdo jste zvyklý jezdit po paměti, aby vás tam "někdo" neulovil
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kik
Příspěvky: 1009
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/11 obecně

Příspěvek od kik »

Jel jsem tam zacatkem ledna a od te zatacky za CSPH smer Zamberk byla rychlost omezena na 70 km/hod a to same bylo i v opacnem smeru. Kam az vlastne byl zacatek Helvikovic posunutej? O kus dal pred mostem pres Orlici je celkem dost blba krizovatka s II/310 kde jsem uz zazil par serednych momentu. Ve smeru od Vamberka chybi odbocovaci pruh a navic je na rohu motorest kam cas od casu nekdo uhne.
Mike
Příspěvky: 5003
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Mike »

začátek je kousek před tou "autobusovou zastávkou"
ačkoli donedávna byl až v aleji
k té křižovatce, nekoukám do mapy, myslíte "U jelena" ?
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kik
Příspěvky: 1009
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/11 obecně

Příspěvek od kik »

mike: jo, tu jsem myslel
Mike
Příspěvky: 5003
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Mike »

no tak ta rychlost tam není omezena, ale zvýšena...
u jelena bylo a je v obci
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kik
Příspěvky: 1009
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/11 obecně

Příspěvek od kik »

V sobotu odpoledne jsem se tamtudy vracel a na 70-tka je pred koncem Helvikovic zase zrusena a kus se musi jet jen 50-kou.
A na krizovatce hned za Nepasicemi - http://mapy.cz/#!x=15.964978&y=50.205751&z=15 - rozsiruje silnice, protoze bude konecne vyznacen odbocovaci pruh od HK do Trebechovic. Diky bohu za to, zazil jsem tam nekolik serednych momentu pri odbocovani, protoze bud ridici dali pozde blinkr nebo ti za mnou nedavali pozor a malem me nabrali. A to radsi davam blinkr drive nez pozdeji...
Mike
Příspěvky: 5003
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Mike »

no ten kus je okolo autobusový zastávky a ta je pořád stejná, jen zančky a obce se mění 8-)
pořídil jsem pár obrázků jak od "pizzerie", tak o kus dál, těch křižovatek
až to zmenším - aby se to sem mohlo vložit a ořežu, tak ....

ale úplně jsem zapoměl pochválit, v lesích před Šedivcem jsme se dočkali nového asfaltu a ne jen záplat, zdá se, že se to od Moravy šíří sem, než to dojde k Hradci asi chvilku potrvá, u Nehvizd se toho asi nedožijem, ale i tak
sláva
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kik
Příspěvky: 1009
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/11 obecně

Příspěvek od kik »

No, potom co se polozil novy povrch kolem Rybne to uz smerem na HK neni zas az tak spatny. A kolem Nehvizd to uz patri do pece Stredoceskeho kraje neb je to znaceno jako II/611... Ale tam preferuji hrazeni poplatku u lekare pred opravami komunikaci a dalsich veci.
Mike
Příspěvky: 5003
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Mike »

frézaři a za chvíli asi i asfaltéři se posunuli do Žamberka
přesněji už od odbočky na Líšnici - Pastviny
v žamberku je odfrézováno po částech, skoro až k helvíkovicím
mají tam nějaké semafory, naštěstí dnes mimo provoz
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kik
Příspěvky: 1009
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/11 obecně

Příspěvek od kik »

Podle iHeute se zacina uvazovat o obchvatu Castolovic: http://hradec.idnes.cz/obchvat-castolov ... zpravy_tuu
Je pravda ze KO na krizovatce s II/318 trosku pomohl (stara verze byla hodne o hubu co si pamatuju), ale v kazdem pripade je i dnesni reseni nevyhovujici. Podle jedne z variant by asi mela vest nova trasa II/321 ze mostem pres Belou doleva a po krizeni s II/318 pokracovat podle zel. trati k prejezdu na I/11, ale proti teto variante se udajne stavi Kostelec n.L. ktery prosazuje zapadni variantu, ale neni poznat jestli jen II/318 (podle me spis severni) nebo I/11 ale ta by pak musela vest nekde tesne vedle Orlice a na stavajici komunikaci se napojit az pred Cesticemi. Toto je ale udajne zatim ve stadiu uvah a studii. Tak se nechejme prekvapit.
kik
Příspěvky: 1009
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/11 obecně

Příspěvek od kik »

Opravuje se povrch v lese mezi Rybnou n. Z. a odbockou na Peklo a ma to skoncit cca v pulce zari. Pri posledni ceste do Or. hor tam pracovnici Strabagu cistili prikopy, na rovince k odbocce k zel. z. Rybna byl provoz rizen semafory protoze se opravovala cast podlozi. Melo by to byt hotovo kolem 15. zari, tak uvidime.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Lenny »

Rozšíření na třípruh v úsecích Třebechovice pod Orebem – Petrovice a Petrovice – Týniště nad Orlicí http://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_HKK739
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Mike
Příspěvky: 5003
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Mike »

tak jsem si to prohlédl a zas takovou výhru v tom nespatřuji :(
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Hanes
Příspěvky: 1053
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Hanes »

Nějaké úpravy tam budou ale v podstatě je to přemalování současné silnice na tři pruhy. Dle mého by to měli udělat na všech silnicích, které tomu šířkově odpovídají.
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Mike
Příspěvky: 5003
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Mike »

já v tom vidím zásadní problémy
- vytvoří se tím ideální místo pro PaCHy
- vytvoří se tím kolizní místa
proč ?
předjíždet se tam dá i dnes, ovšem musíte překročit povolenou 90, ale v tom manévru Vás těžko někdo změří
dnes tam předjíždí jen kdo si troufne, nové uspořádání bude lákat i dědoušky v HTP, aby se hrdě vrhli vlevo
o tom, že hlavním problémem je průjezd "okolo" Petroviček ani nemluvě
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
MPMP
Příspěvky: 3321
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: I/11 obecně

Příspěvek od MPMP »

Mike píše:já v tom vidím zásadní problémy
- vytvoří se tím ideální místo pro PaCHy
- vytvoří se tím kolizní místa
proč ?
předjíždet se tam dá i dnes, ovšem musíte překročit povolenou 90, ale v tom manévru Vás těžko někdo změří
dnes tam předjíždí jen kdo si troufne, nové uspořádání bude lákat i dědoušky v HTP, aby se hrdě vrhli vlevo
o tom, že hlavním problémem je průjezd "okolo" Petroviček ani nemluvě
Pochopil jsem správně, že stav, kdy předjíždět lze pouze s porušením zákona je lepší, než stav, kdy to bude legálně umožněno? To snad, ne! :kladivo:
Mike
Příspěvky: 5003
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Mike »

nepochopil
stav který nastane, bude rovněž umožňovat předjíždění pouze za porušení zákona, ale navíc jako bonus jej ještě ztíží onou "snadností" když tam budou 2 pruhy
pro info, dne jsem někde zahlédl, že akcelerace škody citigo z 80 na 120kmh trvá cca.27sec
tak si to tam reálně představte
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Lenny »

Reálná šance, že potkám zrovna škodu citigo je velice malá. To auto jsem snad ještě neviděl jinde než zaparkované v autosalonu. ;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 obecně

Příspěvek od rumpeak »

Lenny píše:Reálná šance, že potkám zrovna škodu citigo je velice malá. To auto jsem snad ještě neviděl jinde než zaparkované v autosalonu. ;)

To si děláš prdel? V Ostravě jich jezdí celkem dost.
Hanes
Příspěvky: 1053
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Hanes »

V Ostravě snad ano, ale ne po republice na delší vzdálenosti, ten UP nebo jak se to jmenuje je jen na popojíždění po městě, když s tím pojedeš z Ostravy do Opavy, tak v Hrabyni už tě z toho kostitřasa bude bolet celý člověk. Zkoušeli jsme to tady v Německu s kolegou mezi městy vzdálenými cca 15km cestou tam a zpět a můžu říct, že bych takový krám nepřál ani největšímu nepříteli. Všechno jakoby nedodělané, půlka dveří zevnitř plech jak ve škodovkách z 50. let a tak nějak to vrže a skřípe mezi těmi plasty a plechy. Tvrdé je to ku.va jak žebřiňák atd, atd, atd. Kolega nakonec manželce pořídil Polo.
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Mikulik »

Je to holt low cost auto, i když za ty prachy se dá kolikrát ve své třídě pořídit i lepší. Na druhé straně, kolega říkal, že se mu zdálo i Porsche jak žebřiňák, ale to je věc názoru asi. Já v tom nikdy neseděl.
Mike
Příspěvky: 5003
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Mike »

Lenny píše:Reálná šance, že potkám zrovna škodu citigo je velice malá. To auto jsem snad ještě neviděl jinde než zaparkované v autosalonu. ;)
bylo to samo myšleno obrazně,ono takových aut nebo řidičů co zkusí na 5. jen sešlápnout plyn je víc než dost.
nechtěl jsem zrovna psát že mých 6hrnků se 160kW se chová trochu jinak ;) ( ačkoli koně prodávají auta a krouťák vyhrává závody )
jináč po Praha jich potkávám docela dost
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kik
Příspěvky: 1009
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/11 obecně

Příspěvek od kik »

Panove, predjizdet se tam da - pravdou ale je ze tam hodne lidi jezdi nalepenych na prostredni care a pak je to proste problem :twisted: Ale moje P11 se s tim obvykle moc nepare - sice ma vykon jen 96kW ale na rok vyroby 1996 je stale velice cila :lol: Ten motor 2.0 nema proste chybu :lol:
Na druhou stranu si ale musime priznat ze nasi 'pratele Pachyste' obvykle na volnych usecich nemeri takze by tam tento problem mohl odpadnout.
Mike
Příspěvky: 5003
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Mike »

jedna pro Lennyho, sice z R10, ale já to beru jako dálnici 8-)
2014-09-17 12.12.43.jpg
2014-09-17 12.12.43.jpg (37.5 KiB) Zobrazeno 11029 x
na úseku I/11 u Petroviček jsem tu tmavěmodrou octávku potkal už mnohokrát.
a ten zálivek na konci vícepruhu jim umožní tam pohodlně grilovat s trojnožkou
jako dnes na konci D11
potkal jsem toho hnědého superba cestou s "úlovkem" a když jsem se vracel z Hradce, tak stáli za těmi směrovými deskami a dle všeho měřili tu 60kmh.
tomu říkám činnost, že by jejich nadřízený zasloužil zkopnout z motorky, zmlátit a spoutat
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lenny
Autor
Příspěvky: 10801
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Lenny »

Včera jsem taky viděl poprvé ten zázrak od škodovky v provozu, řídil to důchodce.

Co taky po nich člověk může chtít, když jsou placení podle toho kolik vyberou na pokutách.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Odpovědět

Zpět na „I/11“