I/11 obecně

Hradec Králové (D11, I/31) – Vamberk (I/14) – (I/43) – Šumperk (I/44) – Bruntál (I/45) – Opava (I/46, I/56, I/57) – Ostrava (D1, I/58, I/56, I/59) – Havířov – Český Těšín (I/48)
Odpovědět
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 obecně

Příspěvek od rumpeak »

Ahoj Flamesi,
uzavřen byl úsek mezi Medlovem a Úsovem. Asi tam konečně něco dělali s tím havarijním povrchem, ale nevím. Já jsem to bral tak, že jsem se vrátil do Uničova a na 35 jsem najel už v Litovli. Takže, pokud bys to tak bral rovnou, tak to zase tak velká zajížďka není (ale zase musíš mít dálniční známku). Ovšem pokud už mám jet jakoukoliv objížďku, tak mám vyzkoušené, že v době špičky (a to nedělní odpoledne rozhodně je) je to rychlejší po I/11, kde intenzita provozu není taková.
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: I/11 obecně

Příspěvek od flames »

Aha, díky!

Pojedem až večer, tak asi Litovel.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 obecně

Příspěvek od rumpeak »

Zkus ještě prověřit nějaké dopravní info nebo tak něco - třeba už tam můžou mít hotovo...
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 obecně

Příspěvek od rumpeak »

Tak jsem mrkl na Dopravniinfo.cz a tam se píše:
"Vozovka uzavřená v obou směrech; úplná uzavírka silnice II/444 pod Zámkem Úsov, z důvodu havarijního stavu opěrné zdi v důsledku dlouhotrvajících dešťů. Uzavírka komunikace platí do odvolání"

Tak to nevím, kdy se tama pojede (Třeba už nikdy :) ). Ale pokud už makají na těch opěrných zdech a je uzavřený celý ten úsek, tak by mohli vyměnit taky ten havarijní povrch na celém úseku.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 obecně

Příspěvek od rumpeak »

Ještě máš variantu vzít to z Dlouhé Loučky na Šumvald a Troubelice,a le nikdy jsem tama nejel.
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: I/11 obecně

Příspěvek od flames »

Leda tak, no, to mě taky napadlo. I když jsem se po jedné zimní příhodě zařekl, že do Šumvaldu už v životě nevjedu.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 obecně

Příspěvek od rumpeak »

Nevím, kam přesně jedeš, ale jestli jedeš na Hradec proto, že chceš pokračovat po D11 směr Praha, tak fakt doporučuji tu I/11 s využitím I/36 od Čestic přes Holice do Sezemic a pak známou zkratku přes Kunětický provizorní most na R37 v Hrobicích. Mám vyzkoušené, že na cestu do Prahy je to v případě nějaké uzávěrky směr Mohelnice, Vysoké Mýto atd. nejrychlejší a skoro nejkratší spojení.
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: I/11 obecně

Příspěvek od flames »

Ne, do Liberce... Nevím jak do dělám, ale z tohodle směru jsem nikdy po I/11 nebyl rychlejší než po I/35 a to jsem to zkoušel během posledního roku hned několikrát.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 obecně

Příspěvek od rumpeak »

Tak pokud jedeš do Liberce, tak je to paradoxně jasné - musíš totiž přes Hradec, což je největší časová ztráta. Po I/11 je potřeba využít časové zkratky přes Boříkovice. Když jedeš na Prahu, tak te nejhustější dopravě na I/11 a to v okolí Hradce se vyhýbáš právě zkratkou Čestice - Holice - Sezemice - Kunětice - Hrobice. Pokud ale jedeš na Liberec, tak zdržení na I/35 před Hradcem není takové jako ty různá Blešna, Týniště atd. Mám takový pocit, že v této oblasti je největší koncentrace čepičkářů v ČR...
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: I/11 obecně

Příspěvek od flames »

Jo, taky myslím. Třeba Jablonném jsem v létě potkal úkaz úkazů - karavanu karavanů (extra pomalých).
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 obecně

Příspěvek od rumpeak »

Jablonnému se vyhýbej přes Boříkovice - v Červené Vodě na kruháči se dáš na cestu mezi I/43 a I/11. Je to po silnicích s minimální intenzitou dopravy a navíc se vyhneš hlavně přes zimu Červenovodskému sedlu (Suchý Vrch).
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Mike »

a dále již zmiňovaný Lichkov, Celné, Studené a I/11
v Česticích na oběd a pak drtit čepičáře ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: I/11 obecně

Příspěvek od flames »

Tak nakonec přes Litovel, od Mohelnice 115+, takže celou trasu i se zastávkou (tj. Pustá - Liberec) na beňál za 4 hodiny. Zpět to samé. Ten rozdíl v provozu je proti běžnému pracovnímu dnu bruntální.
kik
Příspěvky: 1009
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/11 obecně

Příspěvek od kik »

Nedavno jsem zase jel po I/11 ze Zamberka do HK a v usek od pumpy za Helvikovicemi do zacatku stoupani neni horizontalni znaceni uz vubec videt. Copak asi delaji silnicari? Trosku podobna situace je i ve stoupani z Rybne smerem na Vamberk, ale tam to neni az tak zle. Ten usek za Helvikovicemi je cely v lese, je tam blbe videt, obcas se divim ze se tam jeste nic nestalo.
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: I/11 obecně

Příspěvek od andy »

Obce na Třinecku mají problémy s kamiony

Třinec (Frýdecko-Místecko) - Hustá kamionová doprava znepříjemňuje život lidem v malých obcích na Třinecku, přes které vede významná tranzitní trasa mezi Českem, Slovenskem a Polskem. Situaci tam považují už za neúnosnou. Dennodenně zažívají na silnici I/11 dopravní kolapsy. Žádají proto instituce, aby problémy začaly okamžitě řešit, dokud doprava nezkolabuje úplně. Jsou kvůli tomu připraveni zorganizovat protestní akce s případným zablokováním důležité tranzitní silnice...
Honda
Příspěvky: 482
Registrován: 13.6.2009 15:39:21

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Honda »

Silnice z Ostravy na Opavu uzavřena
Na základě rozhodnutí krajského úřadu Moravskoslezského kraje dojde v době od pondělí 26. července do 13. srpna (v případě nepříznivých klimatických podmínek může být termín realizace přiměřeně prodloužen) k úplné uzavírce silnice I/11 z Ostravy na Opavu v úseku odbočka na Plesnou (za GLOBUSEM) – Velká Polom kvůli rekonstrukci.

Rekonstrukce této silnice, která je jednou z nejzatíženějších silnic v kraji, je nezbytná kvůli souvislým kolejím způsobeným extrémním zatížením silnice. Po dobu prací zde nebude povolen ani průjezd autobusů, vozidel hasičů či záchranářů. Provoz bude veden po objízdných trasách, na nichž musejí řidiči počítat se zdržením stejně tak jako při vjezdu a výjezdu do Ostravy.

Mapu objízdných tras najdete na www.ostrava.cz v odkazu Dopravní informace – aktuální a plánované uzavírky komunikací.
http://www.ostrava.cz/jahia/Jahia/site/ ... a-na-opavu
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: I/11 obecně

Příspěvek od pedros »

Takže od 14.8. na 2 měsíce minimálně bude probíhat rekonstrukce Rudné v úseku od křižovatky ul. Rudná – Vratimovská do křižovatky ul. Rudná – Místecká... no tak to bude teda chaos... vždyť teď už tam jsou ve špičce kilometrové kolony... ale udělat se to musí, to je fakt. V to múseku je to s těma kolejema o hubu.
http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsk ... -11-10617/
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Mike »

ačkoli to patří asi do jiného tématu, dnes jsem spatřil hlídku PČR při provádění měření rychlosti v těchto místech http://www.mapy.cz/#mm=FP@x=137602784@y=136041128@z=17
samozřejmě z kopce dolů, naboˇse jedná o jedno z mála míst, kde se dají předjet kamiony, za kterými se člověk vlekl - při špatné konstelaci - již od Vamberka
takže pozor všem
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Klasika - pomáhat a chránit :kladivo:
R48 -> D48 se podařilo!
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Včera jsem jel po té upravené křižovatce v Ově, tam jak má stát nějaký ten obchoďák.
a zarazila mě tam jedna věc, a to ta, že přes reklamy není vidět návěst.
Dále jsem nechápal, proč je semafor při odbočení z Místecké směrem na Český Těšín.
R48 -> D48 se podařilo!
Honda
Příspěvky: 482
Registrován: 13.6.2009 15:39:21

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Honda »

Martin z Ostravy píše:Včera jsem jel po té upravené křižovatce v Ově, tam jak má stát nějaký ten obchoďák.
a zarazila mě tam jedna věc, a to ta, že přes reklamy není vidět návěst.
Dále jsem nechápal, proč je semafor při odbočení z Místecké směrem na Český Těšín.
Martine ,myslíš křižovatku 1/11 - 1/56 ??? Rudná - Místecká? Nebo něco jiného ???
A tento semafór ? http://www.ovanet.cz/cze/produkty-a-slu ... =11&cam=40
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ne ne, tu co je blíž k Havru http://www.ovanet.cz/cze/produkty-a-sluzby...road=12&cam=41
mapa
Odbočuje se do takového jakoby kolektoru, a mi tam ten semafor momentálně přijde zbytečný, protože do doby zprovoznění toho nákupova tam nikdo nepojede ve směru z Vítkovic (v tom kolektoru).
R48 -> D48 se podařilo!
hiob
Příspěvky: 783
Registrován: 15.3.2009 19:13:36

Re: I/11 obecně

Příspěvek od hiob »

Martin z Ostravy píše:přes reklamy není vidět návěst.
Dále jsem nechápal, proč je semafor při odbočení z Místecké směrem na Český Těšín.
Neni tam pouze jediná zakrytá návěšt, u jiné překáží lampa, ale udělat návešt 3m za reklamním poutačem rozměru 1,5 x 2,5 m je fakt extém.
(nevypověditelné smlouvy?)

Semafor - Přechod pro chodce k novému obchodnímu centru, defakto jediný.
Proč tam teď nebliká trvale žlutá je otázka. Až budě otevřeno, mohli by chodci zastavit směr Fm->Ha.
Anebo se pak dá udělat omezení křížení proudů Fm->Ha X Poruba -> Obchodní centrum v tom kolektoru.

PS. je někde jinde v Ostravě 8 pruhů vedle sebe (4x4)?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 obecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak jen jedné jsem si všiml, ale je to na facku.

Jinak 4x4 v Ově snad nikde jinde není, respektive se mi teď nic nevybavuje.
2x2x2 je u Shopping parku (Avion)
R48 -> D48 se podařilo!
hiob
Příspěvky: 783
Registrován: 15.3.2009 19:13:36

Re: I/11 obecně

Příspěvek od hiob »

zde je foto dotyčné cedule, aneb jak by se dopravní značení němělo dělat ...
I11-cedule1.jpg
I11-cedule1.jpg (174.84 KiB) Zobrazeno 17072 x
ja si doposud myslel, že číslo mostu bývá níže, a ne ve stejné úrovni jako příkazová značka
takhle se i šetří, proč jeden sloupek, když dva stát také zaplatí
I11-cedule2.jpg
I11-cedule2.jpg (106.43 KiB) Zobrazeno 17071 x
Odpovědět

Zpět na „I/11“