I/68 Mosty u Jablunkova

Třanovice (D48) – Třinec – Jablunkov – Slovensko
Odpovědět
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od FlakY` »

Protože naše silnice není propojena s R5 (ve výstavbě), ale s I/11. R5 bude po dokončení přímo napojena na naší I/11.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Robert
Příspěvky: 257
Registrován: 17.12.2009 19:40:38
Bydliště: Jablunkovsko

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od Robert »

FlakY,

R5 přece není ve výstavbě !!! Jinak v ostatním máš pravdu.
Jackrabbit88
Příspěvky: 53
Registrován: 10.8.2015 14:38:42

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od Jackrabbit88 »

Jde o pouhou formalitu, napojení samozřejmě proběhne na starou celnici na Slovenské straně. Jen je potřeba podepsat nějaké dokumenty, že naše silnici nebude za hranicemi s cizí zemí ukončena v poli či jinak zaslepena, ale bude pokračovat v nové trase nově označené silnice :arrow:
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od Jarda Š. »

Ano, v podstatě jde o souhlas ČR s tím, že místo slovenské 1/11 bude na českou 1/11 na slovenské straně přímo napojen čtyřpruhový přivaděč k MÚK Svrčinovec na D3, označený R5 (délka cca 2 km). MÚK Svrčinovec je ve výstavbě, vlastní R5 zatím ne. Její výstavba by neměla smysl bez navazující stavby D3 Čadca (Bukov) - Svrčinovec.
Klingon
Příspěvky: 262
Registrován: 30.12.2015 13:26:09
Bydliště: Ostrava

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od Klingon »

Tak jsem se koukal na Dálnici D3 Svčinovec - Zwardoň a slovenští chlapci tu hezky řádí. Oba tunely jsou už proražené a z mostů jsou hotovy všechny pilíře, někde je už kovová kostra mostovky a přímo nad silnicí ve Svrčinovcích je i mostovka už v betonu. Jestli budou nejdřív dělat D3 na Čadcu nebo R5 je otázka, ale podle info ze slovenska má i R5 mít svůj tunel :ugeek: . Otázka pak je jak se na tu I/11 opravdu napojí. Jestli stará cesta ze Slovenska pak bude slepá nebo se bude nějak napojovat. A nakonec, že se R5 bude budovat až bude hotová D3 až do Žiliny, neboť Slováci se nijak netají, že je pro ně důležitější spojení na PL (4 pruh Žilina - Bielsko-Biala), aby nás obešli.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od michal »

Tak hlavně ať propojí ty správné směry, když my máme jen poloviční profil. Ne že propojí směr Slovensko na straně české a směr Čechy na straně slovenské... :D
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od evilcleaner »

Hranicni usek je na ceske strane vybudovan v plnem profilu.
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
Robert
Příspěvky: 257
Registrován: 17.12.2009 19:40:38
Bydliště: Jablunkovsko

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od Robert »

... ano, hraniční úsek v délce necelých 300 m ...
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od FlakY` »

Žádný tunel tam nebude. Je to jen most, přes který bude biokoridor. S tím, že je R5 ve výstavbě, myslím D3 s přivaděčem R5. Jestli to tak značeno nebude a nejedná se o R5, tak se omlouvám za špatný výklad.
U nás je plný profil I/11, ale ví někdo jestli to tak zůstane a nebo bude provedena modernizace či úprava od hraničního přechodu po první múk?
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od dvs »

Klingon píše:........
Slováci se nijak netají, že je pro ně důležitější spojení na PL (4 pruh Žilina - Bielsko-Biala), aby nás obešli.
Až na to, že 4 pruh to bude v ůseku Žilina - Svrčinovec. Úsek D3 Svrčinovec - hranice staví v půlprofilu a navazující úsek u Poláků bude asi taky hodně dlouho kus od hranic jenom půlprofil.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Myslím, že osobákem to bude rychlejší přes nás neboť až po Hrádek nebude díky 4 pruhu problém s předjížděním, kdežto na S69 a D4 budou šnůry kamionů a taky bych to tipoval, že tam bude dost často plná se zákazem, vzhledem k tomu, že jde o 1/2 profil.
R48 -> D48 se podařilo!
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od Jarda Š. »

Klingon: D3 do Čadce bude dřív, tam už je SP (byť zatím nepravomocné) a probíhá výběr zhotovitele (ve stadiu řešení námitek), kdežto na R5 teprve probíhá územní řízení.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od dvs »

mdčr píše:Ministr dopravy Dan Ťok se setká se svým slovenským protějškem, Romanem Brecelym.
....
Na jednání bude podepsána Dohoda mezi vládou České republiky a vládou Slovenské republiky o propojení silnice I/11 v obci Mosty u Jablunkova a rychlostní silnice R5 v obci Svrčinovec na společných státních hranicích. http://www.mdcr.cz/cs/Media/Planovane_a ... pojeni.htm
bobikabobik
Příspěvky: 43
Registrován: 19.9.2009 19:28:48

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od bobikabobik »

Nemáte někdo tušení, zda-li a jak se chystá dostavba MÚK na konci obchvatu Mostů směrem na SK u odbočky na Hrčavu? Nevím proč, ale větev směrem z ČR na Hrčavu, resp. Mosty /Šance nebyla postavena, přitom všechny ostatní větve existují.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od FlakY` »

Podle územního plánu se sní dál počítá v této stopě: https://mapy.cz/s/1aWRO a dále mají zanesenou další křižovatku v tomto prostoru: https://mapy.cz/s/1aWRV

Kdy dojde k realizaci je těžko předvídatelné. Současný začátek I/11 respektive I/68 má problémy a není dokončen. Osobně nevím jestli to bude součástí rozšíření I/11 (doufejme, že časem to bude 4 pruh a SPMV).
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
filipino
Příspěvky: 187
Registrován: 25.12.2015 23:59:41

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od filipino »

po novém povrchu se tam jede opět zase krásně... mimochodem jakou technologií se to pokládá? jsou tam "nahřívače, frézovače, a asfatovače" zároveň :D já jako laik tomu nerozumim ale takove velke nahrivaci vozy jsem ještě neviděl :)
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od evilcleaner »

to bude pravděpodobně remix. odfrézovat, recyklovat za horka za přidání asfaltového pojiva a znovu-položení.
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od zesp »

Jel jsem tudy o víkendu a ta kouřová clona a plameny s těch nahřívačů, to bylo docela "o hubu". Přede mnou šofér úplně zastavil a bál se do toho vjet... Kdo tuto technologii nezná, tak si fakt musel myslet, že tam hoří nějaké auto, nebylo vidět na krok. A probíhá to vše jen metr od projíždějících vozidel. Brrr... Asfaltovali to ve 4°C při dešti, takže i přes nahřívače mám obavu o kvalitu opravy...Nový povrch je poměrně hrbolatý, ale možná tam ještě bude obrus... Jinak plně se přimlouvám za označení jako dvoupruhové SMV až do Grodku (pak samozřejmě návaznost na čtyřpruh do Nebor, což doufám bude dálnice), technické parametry by tomu odpovídaly (žádné připojení mimo MÚK, připojováky atd..). Na D3 je jinak již dokončen nejvyšší most Slovenska, opravdu impozantní stavba... Akorát v Hrčavě mají po idilce. Ta dálnice nad údolím na horizontu, ta je fakt masakr... Kdyby se někdo chtěl mrknout, dál jsem pár dalších fotek na Rajče. Fotil jsem to teď v pátek při túře na Trojmezí...


http://seta00121.rajce.idnes.cz/Nejvyss ... nsky_most/
Přílohy
066b.JPG
066b.JPG (30.46 KiB) Zobrazeno 21315 x
003a.jpg
003a.jpg (76.34 KiB) Zobrazeno 21315 x
060.JPG
060.JPG (55.12 KiB) Zobrazeno 21315 x
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od kot »

2 zesp: Díky za nádherné záběry vskutku impozantní stavby. Most vypadá velmi subtilně a křehce. Ani se nedivím, že je na něj Slovensko náležitě hrdé.
filipino
Příspěvky: 187
Registrován: 25.12.2015 23:59:41

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od filipino »

skvělé fotky, díky :)
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od zesp »

Jsem rád, že se fotky líbí.... Ještě jsem do galerie na Rajčeti doplnil mapku, kde se přesně most nachází a ještě jednu fotku, kde je velice dobře patrné, jak nový most ovlivní ráz velice malebné obce Hrčava s mnoha dřevěnicemi... Je to pohled z cesty procházející obcí na most a přilehlý úsek dálnice vedené přímo po hřebeni... Jinak, pokud tady dochází k mazání nějakých příspěvků (které neobsahují vulgarity) jen proto, že se někomu nehodí do krámu (pozadí neznám, ale bylo to i tuším u D8), je to ubohé a velmi trapné... Jako za komančů... A teď mě taky smažte, a bude klid...

Ještě jednou přikládám odkaz na doplněnou galerii:

http://seta00121.rajce.idnes.cz/Nejvyss ... nsky_most/
Quercus
Příspěvky: 53
Registrován: 13.9.2016 21:41:59

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od Quercus »

Děkuji Vám za fotky a vážím si Vašeho statečného postoje.

Přeji Vám další příjemné výlety, taky je rádi s rodinou podnikáme, leč dopravním stavbám se spíš vyhýbáme.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od P_V »

Mně se v tom malebném rázu mnohem víc nelíbí ty sloupy s elektrikou :)
Most je něco v dáli a příliš neruší.
Quercus
Příspěvky: 53
Registrován: 13.9.2016 21:41:59

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od Quercus »

To je otázka subjektivního vnímání každého jednotlivce. Je zajímavé, že třeba lokální železnice mi nevadí téměř nikde. Ani na Šumavě. Přijde mi, že kolikrát sedne do krajiny jako zadel na hrnec. Jakoby tam patřila odjakživa a přitom je to také vlastně cizorodý nepřírodní prvek. Nebo v Posázaví. Ani vysoké viadukty z kamene nevadí. S železobetonovou stavbou mostu už je to o dost horší, ale tohle je alespoň velmi subtilní.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: I/11 Mosty u Jablunkova

Příspěvek od FlakY` »

zesp píše:Jinak plně se přimlouvám za označení jako dvoupruhové SMV až do Grodku (pak samozřejmě návaznost na čtyřpruh do Nebor, což doufám bude dálnice)
SPMV jako dvoupruh u nás nikde není a zde se taky prosazoval, ale protisměr není bezpečnostně oddělen. Dálnice to asi nikdy nebude ani po kompletní dostavbě na 4pruh. Důvod je ten, že se to staví od začátku jen jako silnice a ta má daleko horší parametry než bývalá rychlostní silnice. Ovšem by šlo na to udělat audit a třeba po menších úpravách by to dálnice byla, to je ale hudba daleké budoucnosti.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Odpovědět

Zpět na „I/68“