Právě je 15.10.2019 15:51:34

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 294 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 I/11 Obchvat Opavy 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: I/11 Obchvat Opavy
kujulu píše:
petsheny píše:
[quote="kujulu
příštím roce by se měla začít stavět rovněž první část jižního obchvatu města, a to propojení silnic I/11 a I/46, tedy silnic z Opavy směrem na Bruntál a z Opavy přes Slavkov na Moravský Beroun a Štenberk.

Toto píší na stránkách města, ale moc mi to nedává smysl. Ta stavba přeci nemá ani územní rozhodnutí.

Je to to červené na mapě- to by se mělo začít stavět příští rok.

9.10.2019 8:33:22

Nevíte někdo, jestli je ten nový úsek průjezdný?

9.10.2019 9:01:43

Mělo se otvírat v noci ze včerejška na dnešek (prý kolem půlnoci).

9.10.2019 9:05:26

Ráno se už jezdilo

9.10.2019 9:07:47

Dnes ráno v 7.00 jsem obchvat projel a tak shrnuju svoje první dojmy:
- výborná kvalita prací, hodnotím 100%
- luxusní odstavný pruh ve směru na Ostravu, asi příznak toho, že jde o poloprofil budoucího děleného 4pruhu, i když to takhle zůstane asi fakt hodně dlouho
- ve směru od Sádráku na Ostravu jsem za celou dobu jízdy potkal jenom 3 auta a mám otazník, jestli je na kruháči v Jaktaři dostatečně výrazně vyznačena změna trasy na Ostravu, protože všichni zřejmě jedou po paměti = postaru přes centrum města
- na křižovatce Rolnická/Mostní blikaly oranžové semafory, ale při tom nízkém provozu to nijak nevadilo
- centrum města zacpáno stejně jako kdykoliv před tím, hlavně křižovatka I/11 x I/57 Olbrichova/Hradecká, a to hlavně nejspíše kvůli nesmyslnému novému seřízení semaforů, které funguje od léta a ve směru na Ostravu dopravu dost blokuje

9.10.2019 9:42:08

Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)
Nějaký čas bude trvat než si to sedne a lidi se naučí tu trasu používat. A ono upřímně, ten obchvat ještě opravdu není hotový celý a může se stát, že to může být přes město na Bruntál a Krnov od Ostravy prostě rychlejší.

9.10.2019 9:54:16

Myslím, že nejde jenom o projíždějící řidiče, co je pro ně rychlejší, ale taky o lidi ve městě, co je pro jejich život prospěšnější. Takže bych teď čekal iniciativu města přijít s návrhem, např. aby v Jaktaři vyznačili Tranzit/TIR směrem k Sádráku a třeba za křižovatku Krnovská / Vančurova dali zákaz vjezdu kamionům směrem dále do centra. To aby všechen transport kůrovcového dřeva a další kamiony opravdu šly konečně z města pryč. Totéž na kruháči na Hradecké před Opavou nebo na Těšínské u Globusu.

9.10.2019 10:14:55

Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)
Já především nechápu, co kůrovcové dřevo dělá na cestách. To je jasný náklad pro vlaky.

9.10.2019 10:32:37

davidb píše:
kujulu píše:
petsheny píše:
[quote="kujulu
příštím roce by se měla začít stavět rovněž první část jižního obchvatu města, a to propojení silnic I/11 a I/46, tedy silnic z Opavy směrem na Bruntál a z Opavy přes Slavkov na Moravský Beroun a Štenberk.

Toto píší na stránkách města, ale moc mi to nedává smysl. Ta stavba přeci nemá ani územní rozhodnutí.

Je to to červené na mapě- to by se mělo začít stavět příští rok.

O tom dost pochybuji (nevyvracím - teoreticky snad) ŘSD si teprve nechává zpracovat analýzu na to červené na mapě jestli to může převzít pod svá křídla 103 - I/46 Opava, jižní obchvat Hradecká - Olomoucká, dopravní model, ekonomické hodnocení hezké počteníčko :-)
Spíš asi, ale to nevím jistě, převezme tu spojku u Komárova, které má platné SP (ale chybí penízky)
Co se týče toho posledního úseku a to propojení silnic I/11 a I/46, tedy silnic z Opavy směrem na Bruntál a z Opavy přes Slavkov na Moravský Beroun a Šternberk do Olomouce tam bych to viděl já osobně tak na zahájení nejdříve za 5 let. Přece jenom se teprve začala zpracovávat EIA.

9.10.2019 19:22:22

Klingon píše:
Co se týče toho posledního úseku a to propojení silnic I/11 a I/46, tedy silnic z Opavy směrem na Bruntál a z Opavy přes Slavkov na Moravský Beroun a Šternberk do Olomouce tam bych to viděl já osobně tak na zahájení nejdříve za 5 let. Přece jenom se teprve začala zpracovávat EIA.

Tak EIA se už dopracovala zastavení EIA

9.10.2019 19:55:31

Klingon píše:
O tom dost pochybuji (nevyvracím - teoreticky snad).

Omlouvám se za mystifikaci.
Špatně jsem pochopil toto- https://www.msstavby.cz/zapadni-cast-ji ... 2-08-2019/

10.10.2019 9:06:01

Na RSD je nový leták, ale pouze 1 věta o uvedení do provozu, žádné fotky ze slavnostního otevření tam nejsou.

10.10.2019 13:47:53

Už někdo zkoušel kudy je to přes Opavu rychlejší? Mezi kruháčem u Globusu a kruháčem v Jaktaři. Plánovač mapy.cz sice ukazuje minutu k dobru ve prospěch obchvatu, ale reálně se to tudy vyplatí jen ve špičce?

10.10.2019 14:18:29

rumpeak píše:
Na RSD je nový leták, ale pouze 1 věta o uvedení do provozu, žádné fotky ze slavnostního otevření tam nejsou.

Já je tam tedy vidím dole v galerii.

10.10.2019 14:26:58

HanesCZ píše:
Už někdo zkoušel kudy je to přes Opavu rychlejší? Mezi kruháčem u Globusu a kruháčem v Jaktaři. Plánovač mapy.cz sice ukazuje minutu k dobru ve prospěch obchvatu, ale reálně se to tudy vyplatí jen ve špičce?

Počkal bych až bude mít obchvat ve svých mapách google. Ten má nasbíraných dost dat a plánuje docela chytře. Mapy.cz plánují často pěkné nesmysly. Třeba já bydlím u Duhy a když chci jet směrem na Opavu, tak Mapy.cz mě pošlou kolem Slovanu, protože silnic 2. a 1. třídy, místo trasy napřímo po Bedřicha Nikodéma, která je mnohem kratší a je na ni 1/10 provoz.

11.10.2019 7:39:12

např. Waze aktuálně pá cca 17:00 ukazuje Lazce-Krnov přes obchvat o 2km delší ale o 2min rychlejší než přes město.

11.10.2019 16:56:58
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Z vlastní zkušenosti mně překvapuje pouze minuta rozdíl. Posledních několik týdnů je Opava úplně ucpaná, Globus - Bezručův dům 30 min jak nic po Těšínské, za tu dobu bych byl přes obchvat už před Krnovem. I když těžko říct, jak to tam bude na semaforech v Kateřinkách.

13.10.2019 16:10:52

Z vlastní zkušenosti před 6 lety, kdy jsem jezdil denně trasu Ostrava-Bruntal to bývalo rychlejší přes město než přes Kateřinky. A to v obou směrech (tedy bez vlivu odbočení vlevo z S1 na Kateřinky). Věřím, že teď to může být i 2 minuty rychlejší po pul-obchvatu. Klid bude až s otevřením západní části, která zruší úrovňové křížení z železnicií, což je vždy loterie. Pak bude největším špuntem na trase Ostrava-Bruntal Komárovský přejezd.

13.10.2019 20:51:08

Rychlejší je nyní určite obchvat, při opravách Olbrichove bych centrem ani nejel. A semafory v Kateřinkách blikají oranžově, žádné zdržení.

14.10.2019 12:04:09
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 294 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12