I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Hradec Králové (D11, I/31) – Vamberk (I/14) – (I/43) – Šumperk (I/44) – Bruntál (I/45) – Opava (I/46, I/56, I/57) – Ostrava (D1, I/58, I/56, I/59) – Havířov – Český Těšín (I/48)
Odpovědět
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od mapman »

Reagoval jsem na uzavření přístupové komunikace k lávce přes Rudnou, nikoliv na sesuv.
OtoS
Příspěvky: 22
Registrován: 17.2.2018 15:20:53
Bydliště: Dolní Slezsko

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od OtoS »

rumpeak píše:Včera jsem jel po Pr. Rudné a máme ve směru Opava - Havířov nově sesunutou gabionovou zeď. Už mě ta nekvalita fakt nebaví. Doufám, že řešení bude opět trvat 2 roky, jak u Mokrých Lazců. Fakt nechápu, jak můžou projektanti (asi z Prahy) předpokládat, že v MS kraji neprší.
nad tou zdí ujel svah, problém nebude prvotně v té zdi. Holt si to ještě asi nesedlo a 250 mm srážek udělalo svoje.
Kam teče beton, tam tečou peníze. T. Blaník
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Likas »

Troufnu si tvrdit, že být tam dobře založená opěrka, tak stačí vrátit bahno tam kde bylo. To nasypaný kamení v pletivu do králikárny je dobrý akorát jako plotek k vilce.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od kot »

rumpeak píše:Včera jsem jel po Pr. Rudné a máme ve směru Opava - Havířov nově sesunutou gabionovou zeď. Už mě ta nekvalita fakt nebaví. Doufám, že řešení bude opět trvat 2 roky, jak u Mokrých Lazců. Fakt nechápu, jak můžou projektanti (asi z Prahy) předpokládat, že v MS kraji neprší.
Rumpeaku, už se těším na tvůj komentář, až se ukáže, že projektanti byli MÍSTNÍ borci... (mimochodem NEJSEM z Prahy)
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od mapman »

Obě stavby projektovaly moravské firmy a zadávalo je ŘSD Ostrava. Netahejme do toho tyhle lokal-patrotistické poznámky, sem to nepatří...
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od kot »

Přesně proto jsem to nadhodil, a proto se teď těším na Rumpeakův comment ... :lol:
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od mapman »

Ještě to doplním ke stavbě Prodloužené Rudné pro různé stupně, aby mě tu nikdo neobviňoval z nepřesných informací:
DUR projektoval Transconsult z Hradce, DSP Mott MacDonald z Prahy, realizační dokumentaci pak SHB Ostrava a Dopravoprojekt Ostrava. Takže realizační projekt jde plně za "místními borci".
RamboCZ
Příspěvky: 21
Registrován: 24.8.2019 21:45:30
Bydliště: Horní Suchá

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od RamboCZ »

Dneska po delší době jsem do Opavy a když jsem jel odpoledne z Opavy, tak okolo té stěny bylo zúžení do jednoho pruhu a 50tka a musím říct že to vyboulení té gabionové stěny vypadalo docela dost děsivě, když jsem tam jel o nějaký ten týden dříve, tak takhle velké nebylo. Jinak ještě předtím je dříve je "drobný" sesuv, ale to mi přišlo že "ujel" jeden stromek, to nevypadá tak děsivě jako ta stěna.
speci
Příspěvky: 40
Registrován: 10.10.2019 19:41:19

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od speci »

Možná půl roku(nejsem si už jistý) po pádu gabionové zdi u Mokrých Lazců jsem viděl, jak přestavovali kameny v té aktuálně nahnuté zdi.
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

jen taková lehká info - minulý týden jsem jel po staré 11 kolem Globusu na MÚK Krpole a po deštích je na připojovacím ramenu od PR na MÚK utržený břeh. No prostě kvalitně odvedená práce, stejně jako na zdi, kde krom omezení se evidentně nic neděje
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od evilcleaner »

s kvalitou práce realizační firmy to nemusí mít nutně mnoho společného, podívejte se, jak jsou navrženy strmé svahy na té múk - na části mezi tubosiderem a múk je armovaný násyp, jaký je násyp na větvích múk nevím, ale kdyby sesuv zasahoval do zemního tělesa, tak by tam asi zakázali provoz - hádám, že to bude jenom ohumusování, které na tak strmých svazích ujíždí docela běžně - trvá to několik let, než si to sedne a vegetace chytí k podkladu.

jinak ta gabionka byla zesílena o jednu řadu úzkou řadu - jde to hezky poznat podle odstínu kamenů.
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

speci píše:Možná půl roku(nejsem si už jistý) po pádu gabionové zdi u Mokrých Lazců jsem viděl, jak přestavovali kameny v té aktuálně nahnuté zdi.
Mám to na tomhle videu. Čas cca 4:45

https://m.youtube.com/watch?v=7R7lH_3v5yg
RamboCZ
Příspěvky: 21
Registrován: 24.8.2019 21:45:30
Bydliště: Horní Suchá

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od RamboCZ »

Mno nevím, jestli "extremní déšť" je "dobrá výmluva: Polar: Sesuv půdy na Prodloužené Rudné zavinilo extrémní počasí. Opěrná zeď prý byla postavena dobře
faktem je, že jestli to Strabag postavil tak jak bylo v projektu tak je špatný projekt...
lyky
Příspěvky: 126
Registrován: 12.2.2015 23:12:22

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od lyky »

Schválně, pojdmě si tipnout, jak dlouho ty značky a betonové zátarasy u té zdi budou a nebude se nic dít. Budou to "sledovat".
Pulrok? Rok? Kolik stojí pronájem jedné značky měsíčně? 1000 Kč?
ANO :zvraci:, řídit ŘSD/stát jako firmu...
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od bumbik »

jen pro info - na parcele 2915/10 je plomba - vkladové řízení - věcné břemeno, kde je povinný ŘSD a oprávněný Skalka Family Park - odhaduju, že konečně se vymaže to VB chůze a jízdy :-))) ale to už je jen pomyslná tečka za celou mnohaletou kauzou ;-) hlavně, že se už jezdí :-)))
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

a kdy se změní 90 na 110 km/h? Případně, pokud vím, měla 110 km/h končit až u MÚK Shopping
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

zapomněl jsem včera napsat, že jsem si všimnul, že už si z ŘSD všimli, že na MÚK Krpole ve směru od dálnice je na nájezdové rampě ke Globusu utržený svah, takže tam je omezení (žádné snížení rychlosti) ... no, na to, že jsem o tom utrženém svahu psal asi někdy v červnu, tak obrovská rychlost... :-(
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Snad nečekal někdo něco jiného...
R48 -> D48 se podařilo!
Pavlík
Příspěvky: 269
Registrován: 25.6.2009 14:35:10

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Pavlík »

... se divím, že Vřesinské ještě nenapadlo posílit obecní kasu radarem na Prodloužené Rudné v místě, kde prochází jejich katastrem ;-)
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od kot »

Pavlíku, Pavlíku ještě jim raď...
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od davidb »

Pavlík píše:... se divím, že Vřesinské ještě nenapadlo posílit obecní kasu radarem na Prodloužené Rudné v místě, kde prochází jejich katastrem ;-)
Vřesina není III. obec. Kamery by vyhodnocovala Ostrava. Takže by Vřesina nezískala nic.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

Tuší někdo do kdy by měla být ta opěrná zeĎ v Hrybyňáku už konečně opravena? Na OStravsku se fakt nemůže nic postavit kvalitně ani napodruhé....
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

Prodloužená Rudná a její NEKONEČNÝ příběh

my se snad kolaudace nedožijem ... zeď spadla v červnu a za 5 měsíců se povedlo akorát osadit omezení rychlosti, udělat zábrany a krom snad 5 případu, kdy jsem tam viděl nějaké lidi něco dělat, tak nic ... jo, ideální místo pro výběr... nikdy jsem tam nejel 50 a nejsem jediný
Pavlík
Příspěvky: 269
Registrován: 25.6.2009 14:35:10

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Pavlík »

Prý bude do 2 týdnů hotovo.
Přílohy
Resizer_16057201530120.jpg
Resizer_16057201530120.jpg (451.27 KiB) Zobrazeno 8683 x
Odpovědět

Zpět na „I/11“