I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Hradec Králové (D11, I/31) – Vamberk (I/14) – (I/43) – Šumperk (I/44) – Bruntál (I/45) – Opava (I/46, I/56, I/57) – Ostrava (D1, I/58, I/56, I/59) – Havířov – Český Těšín (I/48)
Odpovědět
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Jarda Š. »

Za porušování dobrých mravů se považuje i tzv. šikanózní výkon práva. Toho se dopouští ten, kdo činí to, na co sice sice podle litery zákona má právo, avšak při tom zjevně nesleduje svůj prospěch, nýbrž jeho úmyslem je jiného poškodit.
Lynx
Příspěvky: 3685
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Lynx »

Tady to vypadá, že svůj prospěch sledují. Takže tohle by se hodilo spíš na některé případy v nichž figuruje Patrik. Předpokládám ale, že se to nedá prokázat, leda by se dotyčný sám přiznal ....
Pavlík
Příspěvky: 269
Registrován: 25.6.2009 14:35:10

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Pavlík »

Pocitejme s tim, ze pani advokatka http://vyhledavac.cak.cz/Contact/Detail ... 155d040b0c zna (nejen) obcansky zakonik lip nez vetsina nas zde diskutujicich, ale bohuzel i nez vetsina statnich uredniku. A krome toho ma urcite silnejsi motivaci.
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

teď změním téma - jak dlouho může trvat vyvlastnění břemen? Na katastru to furt svítí a to už tam svítí několik měsíců ne-li let

nemá někdo nějaké informace? Nechce se mi furt otravovat Sdružení I/11-I/57. Stejně mi přijde, že stavba tisíciletí je hlavně o informačním embargu
josefnovak
Příspěvky: 74
Registrován: 20.5.2017 17:32:08

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od josefnovak »

Díval jsem se na tohle a tam je zajímavý poslední odstavec "Zrušení vyvlastnění".
"Vedle opravných prostředků může ještě zvlášť dojít ke zrušení vyvlastnění v případě, kdy ve lhůtě nedojde k zaplacení náhrady, ve lhůtě se nezahájí uskutečňování daného účelu (lhůta k zahájení uskutečňování účelu nesmí být delší než 2 roky) či pokud dojde ke zrušení územního rozhodnutí nebo to pozbyde platnost."

Toho oni chtějí dosáhnout (tohle sem tam prosákne a jde z toho obava), protože jim pozemky vyvlastnili pro určitý účel (liniová stavba) a během dvou let, nebyl tento účel naplněn.
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

toto by již bylo dávno provedené, vyvlastnění probíhá podle mne již více jak 2 roky, když si vzpomenu, že v 12/2016 se to řešilo dokonce na jednání MÚ Poruba a padla tam varianta zaplatit 7 mega, které požadovali, ze strany Strabagu, bohužel k tomu nedošlo, když se o pár dní požadavky "SPOLKU" zvedly ...
Frenk
Příspěvky: 345
Registrován: 6.12.2015 12:33:35

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Frenk »

Pajo...vyvlastneni probiha,az bude hotovo, bude soud, jeden,druhy,treti, pak rozsudek, soud o vraceni pozemku,zase par soudu,pak zadost o stavebni povoleni do neho nekolik odvolani....jak dloho to muze trvat? Nedovolim si odhadnout ...tri roky...pet let...osm let? A s tim Strabagem...kecy, nikdy nic nebylo mysleno vazne, jen plane sliby,kdyby to tak bylo,uz by se jezdilo
hovi
Příspěvky: 1182
Registrován: 19.11.2010 10:41:31
Bydliště: Liberec

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od hovi »

Běžný občan valí oči, čeho jsou schopní právnicky zdatní lidé... Využívat mezery a max. termíny v zákonech dovolené a takto škodit tísícům dalších lidí. :O(
Nezpochybňuji právo na majetek apod. Ale toto?
OtoS
Příspěvky: 22
Registrován: 17.2.2018 15:20:53
Bydliště: Dolní Slezsko

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od OtoS »

tady se řeší právo, ale mne by zajímalo, z jakého konkrétního důvodu byla mezi středová svodidla umístěna ta zelená "prkna" na některých úsecích. Domnívám se, že kvůli tomu, aby neoslňovala protijedoucí auta. Ale jezdím po té cestě od samého začátku a snad nikoho jsem tam neviděl jet s dálkovýma, je tam pořád provoz.
Nicméně ty zelené předěly považuji za docela nebezpečné. Na výjezdu z Ostravy je táhlá zatáčka doleva do kopce, kde tyto zelené předěly snižují viditelnost tak na 100-120 metrů v levém pruhu, což vzhledem k tomu, že tam auta lítají 150 km/h úplně běžně, považuji za šílenost. Nedávno si přímo v té zatáčce cestaři zaparkovali svoji Avii a málem jsme se tam 4 o ně rozstřelili a to já jezdím normálně, né těch 150, kdyby tam ty zelené předěly nebyly, tak člověk vidí několik set metrů přes svodidla. Teď je to tam docela o hubu. Po té zkušenosti s cestáři tam jedu radši 100 v pravém. Podle mně nešťastné řešení.

Dále by mne zajímalo jak dlouho bude omezení rychlosti u těch rozpadlých gabionů? Lidi, co tam jezdí denně, tam stejně rychlost nesníží a až tam jednou budou opravdu zase opravovat, tak jim tam lidi budou lítat 150kou, protože ty značky zcela ignorují. Tam se hned pozná, kdo tam jede poprvé a zpomalí a kdo tam jezdí denně a nezpomalí.
Kam teče beton, tam tečou peníze. T. Blaník
PETR007007
Příspěvky: 269
Registrován: 5.2.2017 19:53:36

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od PETR007007 »

Frenk píše:Pajo...vyvlastneni probiha,az bude hotovo, bude soud, jeden,druhy,treti, pak rozsudek, soud o vraceni pozemku,zase par soudu,pak zadost o stavebni povoleni do neho nekolik odvolani....jak dloho to muze trvat? Nedovolim si odhadnout ...tri roky...pet let...osm let? A s tim Strabagem...kecy, nikdy nic nebylo mysleno vazne, jen plane sliby,kdyby to tak bylo,uz by se jezdilo

Už je mi z těchto ignorantů na :zvraci: , víc se k tomu nedá dodat.
Lulu
Příspěvky: 55
Registrován: 6.12.2015 12:21:06

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Lulu »

OtoS píše: Na výjezdu z Ostravy je táhlá zatáčka doleva do kopce, kde tyto zelené předěly snižují viditelnost tak na 100-120 metrů v levém pruhu, což vzhledem k tomu, že tam auta lítají 150 km/h úplně běžně, považuji za šílenost.
Souhlasím s tebou, navíc je zatáčka vedena přes horizont. Už tam pár nehod bylo jak ve směru z Ovy tak i obráceně.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10775
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Lenny »

To by mě zajímalo kolik těch aut tam lítá 150? Přijde mi, že to je jen velmi málo řidičů. Není to jen další z mýtů, podobně jako Poláci na I/48, co jezdí 180?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

Tachometrových 150 asi všichni. KDyž mě tam chytil policejní passat, tak mi naměřili 147 a opravdu jsem neměl pocit, že jedu nějak rychle.
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

vetsina ridicu tam jezdi kolem 100, par % mezi 120 a 130, coz jsem ja a maly zbytek jsou zavodnici
Rumcajs
Příspěvky: 1
Registrován: 3.2.2018 15:08:14

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Rumcajs »

Warcz píše:A to je přesně ono a kdo teď zaplatí protihlukové stěny. Podle mě se musí něco změnit s povolováním obytných staveb a musí se nastavit normy tak, aby nikdo nemohl stavět v blízkosti dopravních staveb v uzemním plánu.
Pro informaci: Zákon č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, v § 77 v podstatě řeší, že kdokoliv se s novostavbou přibližuje ke stávajícímu nebo i plánovanému zdroji hluku, musí si zajistit protihlukovou ochranu na vlastní náklady. Tento § je ve zmíněném zákoně od 1. 12. 2015. Neexistuje však retroaktivita...Nicméně KHS se k novostavbám ve smyslu hlukové zátěže a protihlukových opatření již díky § 77 vyjadřují.
OtoS
Příspěvky: 22
Registrován: 17.2.2018 15:20:53
Bydliště: Dolní Slezsko

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od OtoS »

Lenny píše:To by mě zajímalo kolik těch aut tam lítá 150? Přijde mi, že to je jen velmi málo řidičů. Není to jen další z mýtů, podobně jako Poláci na I/48, co jezdí 180?
Docela dost. Jezdím tam obvykle s tempomatem na 120 tachometrovych a dnes jsem byl ráno za brzdu, kromě kamionu mne predjížděli všichni. Ale je to den ode dne, ne každý je takový divoký. Na tom vyjedu z Ostravy to pricitam frustraci, kdy si řidiči vychutnaji krásy ucpane Poruby a jak se dostanou na čtyřproudovku, tak jde pedál na zem.
Kam teče beton, tam tečou peníze. T. Blaník
Jackrabbit88
Příspěvky: 53
Registrován: 10.8.2015 14:38:42

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Jackrabbit88 »

Gratuluji všem Ostravanům z Poruby k dopravnímu kolapsu na trase Opava-Ostrava a samozřejmě také zpět. :arrow:
Hlavně, že má pan Richtar ve svém ilegálně postavením pohádkovém sídle svatý klid :kladivo:
Přílohy
Kolaps v Porubě díky Richtarovi
Kolaps v Porubě díky Richtarovi
kříž.jpg (120.22 KiB) Zobrazeno 6444 x
PETR007007
Příspěvky: 269
Registrován: 5.2.2017 19:53:36

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od PETR007007 »

Jackrabbit88 píše:Gratuluji všem Ostravanům z Poruby k dopravnímu kolapsu na trase Opava-Ostrava a samozřejmě také zpět. :arrow:
Hlavně, že má pan Richtar ve svém ilegálně postavením pohádkovém sídle svatý klid :kladivo:
Na čase, aby pan starosta Ing. Petr Mihálik nechal zahajit řízení o odstranění stavby Richtára, která pravděpodobně byla postavena pomocí obejití stavební uzávěry pomocí snad ....(fuj!)?

Stojí to minimálně za řádné prošetření a návrh na odstranění stavby. A ty účelové podvody s věcným břemenem taktéž. :kladivo: :kladivo: :kladivo:
josefnovak
Příspěvky: 74
Registrován: 20.5.2017 17:32:08

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od josefnovak »

Smlouva na ostrahu PR na 13 měsíců za 1.440.000,- Kč bez DPH.
pedros
Příspěvky: 302
Registrován: 2.9.2009 14:40:53
Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od pedros »

Byla by sranda, kdyby ta firma, co to bude střežit patřila Richtárovi :mrgreen: :mrgreen:
Ford S-Max MK 2
VW Golf VII variant
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od bumbik »

osobně nevidím jiné řešení, než věcné břemeno převzít v režimu předčasné držby a to ihned, jakmile vejde v platnost novela 416 ... jinak se PR nedožijeme (a to by se Richtárovi vážně líbilo ...)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

dívám se akorát na video z obchvatu Krnova a říkám si, bydlet v tomto domku https://mapy.cz/turisticka?mereni-vzdal ... ExYAAtODRk členové Spolku, tak ten obchvat se nestaví nikdy ... Sakra 30 m a tady u nás se řeší problém s 93 m v zářezu ... na to není co říct
kujulu
Příspěvky: 41
Registrován: 29.9.2017 18:52:28

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od kujulu »

Ještě horší je to snad u obchvatu Opavy. Tady se staví most mezi dvěma domy. U jednoho sotva 2m od plotu pozemku.

https://imgur.com/tbumr7v
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

no, ale tam je alespoň most, v Krnově rovinka a na PR zářez ... a osobně si myslím, že zářez a vzdálenost 93 m je furt z toho nej, ale na druhou stranu, nechtěl bych ani jednu variantu, raději prodat a jít pryč
Pavlík
Příspěvky: 269
Registrován: 25.6.2009 14:35:10

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Pavlík »

Ten příklad opavského obchvatu úplně srovnatelný není. Z těch dvou stavebních objektů je pouze jeden rodinným domem - Čechova 36 (https://mapy.cz/zakladni?x=17.9256217&y ... chova%2036), druhý (Ratibořská 183) je sídlem firmy Probeko s.r.o. Dodnes tam žádný klídek neměli, v tomhle úseku nyní nově přemosťované Ratibořské ulice (alias I/46) podle sčítání z r. 2016 je provoz okolo 5000 vozidel/všední den, z toho 300 těžkotonážních, o víkendu 3500 aut/den. A je reálná šance, že se ještě naše generace dožije přeložky I/46, která ve směru od Oldřišova a Pustých Jakartic bude navedena přímo na velký kateřinský kruháč. Viz http://scitani2016.rsd.cz/pages/intenzi ... x?s=7-2956. Uvidíme, jestli na mostě bude hluk tlumící povrch a namontují se aspoň nějaké protihlukové stěny. Větší otázkou je, jak naši vnuci budou řešit dostavbu obchvatu do plného profilu. Demolice budou nutné.
Přílohy
2018-04-06_205023.jpg
2018-04-06_205023.jpg (226.54 KiB) Zobrazeno 5009 x
Odpovědět

Zpět na „I/11“