I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Hradec Králové (D11, I/31) – Vamberk (I/14) – (I/43) – Šumperk (I/44) – Bruntál (I/45) – Opava (I/46, I/56, I/57) – Ostrava (D1, I/58, I/56, I/59) – Havířov – Český Těšín (I/48)
Odpovědět
Pavlík
Příspěvky: 269
Registrován: 25.6.2009 14:35:10

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Pavlík »

Rychlejší a bezpečnější určitě. Se spotřebou bych si nebyl jistý, protože po Rudné je to do centra 18 km, zatímco po Opavské 12 km, a popravdě i na Rudné se na pár světelných křižovatkách stojí a popojíždí.
Přílohy
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (67.66 KiB) Zobrazeno 8632 x
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

světelné křižovatky jsou akorát ve Vítkovicích = Závodní x Rudná, pak nepočítám 2x přechod a nakonec u MOLky či hned u Hornbachu (otázkou zda pojedeš až tam nebo to vezmeš kolem dopravky na Výstavní)
Klingon
Příspěvky: 262
Registrován: 30.12.2015 13:26:09
Bydliště: Ostrava

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Klingon »

SSZ je na Rudné v daném úseku 6 a u Hornbachu se na Rudnou nedá vyjet (tedy pokud nechceš jet až za trať SŽDC), takže musíš po Výstavní okolo dopravky. Pokud jedeš z Rudné na Místeckou tak zase musíš až k Hornbachu, pokud nepojedeš přes Mírové náměstí.
jeni013
Příspěvky: 708
Registrován: 3.2.2010 22:20:52
Bydliště: ValMez

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od jeni013 »

Tak jsem si to pojezdil v pátek v odpolední špičce a mé pocity! -
Opavská (Globus<->Slovan) žádná změna - páteční nákupní horečka
17. listopad - plno, ale plynulo
Nad Porubkou, Francouzská, Opavská v Porubě - méně aut, plynulo
Prodloužená Rudná - otevřený úsek - minimum aut, dost se odbočuje od Opavy ke Globusu a zpátky se hodně připojuje ze 17. list., nejsilnější doprava mezi Nad Porubkou a D1.
Pr.R. rozhodně nejvíc pomohla boční ulicím, kam se přelévala doprava a i když se zdá, že po novém úseku skoro nic nejezdí, tak je vidět, že pokud ubude malé procento intenzit, plynulost dopravy vzroste významně.
OtoS
Příspěvky: 22
Registrován: 17.2.2018 15:20:53
Bydliště: Dolní Slezsko

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od OtoS »

jeni013 píše: Pr.R. rozhodně nejvíc pomohla boční ulicím, kam se přelévala doprava a i když se zdá, že po novém úseku skoro nic nejezdí, tak je vidět, že pokud ubude malé procento intenzit, plynulost dopravy vzroste významně.
Jste mně pobavil. Skoro nic nejezdí po novém úseku...já jezdím denně 6:45 tam a 15:15 zpět Hrabyň-kunčičky, tedy přes Pro.Rudnou, od 7.1, kdy skončily dovolené, to jezdí v podstatě v obou plných pruzích. Kolikrát ani nepředjedu , protože v levém pruhu je plno. A to dojíždím do Ostravy už hodně let a doprava kulminuje o půl h až hodinu později, než jezdím já.
Zkrácení je to až neuvěřitelné, jen mi vadí, jak se tam jezdí. Pravý pruh 70, levý 130. Potkat před sebou někoho, kdo jede tacgometrovych 100 , je vzácnost.
Kam teče beton, tam tečou peníze. T. Blaník
jeni013
Příspěvky: 708
Registrován: 3.2.2010 22:20:52
Bydliště: ValMez

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od jeni013 »

OtoS píše:...Zkrácení je to až neuvěřitelné, jen mi vadí, jak se tam jezdí. Pravý pruh 70, levý 130. Potkat před sebou někoho, kdo jede tacgometrovych 100 , je vzácnost.
To potvrzuji. Sám jsem měl problém tam uhlídat 110, protože při cestě od Opavy je to po tom tobogánu mezi Polomí a KrPolem rychlostnější.
Jel jsem tam v pátek odpoledne třikrát a proto jsem psal, že jde pouze o pocity! a věřím, že se to v týdnu chová jinak.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Aram96 »

Tak on ten paragraf v zákoně o tom, že na SMV platí stejná pravidla, jako na dálnici, stále je a platí, takže těch 130 jde pochopit :mrgreen:
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

To je maximální rychlost. Jenže ona je místně omezena značkami na 90 km/h. Včera jsem jel po Pr. Rudné tachometrových 140 km/h a byl jsem nejpomalejší. Pocitově jezdívám 170km/h v pohodě.
lyky
Příspěvky: 126
Registrován: 12.2.2015 23:12:22

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od lyky »

Dnes pokuta za jízdu v levém pruhu mezi Globus Opava a Komárov.
Pan policista slušný, věcný. 10 minut vypisování bločku.
Jeho 10 minut, 10 minut jeho kolegy, mých 10 minut. To vše 100 Kč.
Že prý je to teď jakási priorita krajského ředitelství PČR a že to musejí trestat, ale že stačí za 100 Kč. Podotknu, že na celém úseku jsem jel sám, nikoho jsem na celém úseku nepředjížděl, nikdo nejel za mnou, auto PČR asi 300 metrů přede mnou.
Vyloženě tam číhají právě na tyto situace, aby měli vykázanou činnost. A je pravda, když se zpětně zamyslím, že na tom úseku vidím často policejní auto, jak zastavuje řidiče a něco řeší. Asi je třeba tento nešvar důkladně vymýtit. Možná by pomohlo přemalovat ty čáry hned za kruháčem u Globusu a tím řidiče navést do správné stopy ihned a ušetřit tak všem nepříjemnosti. Ale chápu, že by pak hlídka PČR musela najít jiný způsob, jak pomáhat a chránit...
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od davidb »

lyky píše:Dnes pokuta za jízdu v levém pruhu mezi Globus Opava a Komárov.
Já třeba jízdu v levém pruhu naprosto nechápu!
Pavlík
Příspěvky: 269
Registrován: 25.6.2009 14:35:10

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Pavlík »

davidb píše: Já třeba jízdu v levém pruhu naprosto nechápu!
Normálně se jezdí vpravo, to je pravda. Ten zmíněný úsek ale má jednu zvláštnost ve směru od Opavy na Komárov. Výjezd z rondelu ústí do jednoho pruhu, z něhož se za rondelem stává pruh levý. Tedy chcete-li pak jet předpisově v tom pravém, musíte ještě dát blinkr a přejet z levého do pravého pruhu, abyste "záhy" po nějakých 700 m museli opět dát blinkr a přejet zpátky do levého pruhu, chcete-li pokračovat rovně do Komárova. Takže spousta řidičů v tom levém pruhu zůstává.
V opačném směru ten problém není a ani policie tam žádné nešťastníky neloví.

https://www.google.cz/maps/@49.9249331, ... a=!3m1!1e3
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od theodor less »

lyky píše:Že prý je to teď jakási priorita krajského ředitelství PČR a že to musejí trestat, ale že stačí za 100 Kč.
A co body?
Jinak 100 Kč je super, jen jestli to není tvým osobním kouzlem. Trochu se bojím, že si to přečte nějakej policejní boss; pokuty zvednou a hlídku potrestají.
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od davidb »

Pavlík píše:
davidb píše: Já třeba jízdu v levém pruhu naprosto nechápu!
Ten zmíněný úsek ale má jednu zvláštnost ve směru od Opavy na Komárov.
Chápu. Takže je to o tom dát 2x blinkr.

Neberte to osobně. Já jsem na takové nešvary celkem citlivý.
lyky
Příspěvky: 126
Registrován: 12.2.2015 23:12:22

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od lyky »

theodor less píše: A co body?
Sám pan policajt řekl, že bez bodu.
Samozřejmě jsem se hned ptal, protože naposledy jsem platit státní PČR pokutu asi před 10 lety a mám kompletně nabito.
lyky
Příspěvky: 126
Registrován: 12.2.2015 23:12:22

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od lyky »

davidb píše:
Pavlík píše:
davidb píše: Já třeba jízdu v levém pruhu naprosto nechápu!
Ten zmíněný úsek ale má jednu zvláštnost ve směru od Opavy na Komárov.
Chápu. Takže je to o tom dát 2x blinkr.

Neberte to osobně. Já jsem na takové nešvary celkem citlivý.
Neberu, v pohodě. A s policajtama jsem nijak nediskutoval a zaplatil.
Na jiných úsecích, kde to dává smysl, se poctivě vracím do pravého a nedělá mi to problém.

Jen poukazuju na to, že nezvyklý a dle mého taky naprosto nelogický způsob vodorovného dopravního značení, využívají policajti k tomu, aby si "odmakali" povinné pokuty a zbytek služby měli klid. Tohle dle mého není pomáhat a chránit.

To značení má navíc ještě nešťastný vliv na to, že pokud do toho úseku vjede řidič v klobouku nebo opatrná řidička, tak tito dva se bojí bojí sjet do pravého pruhu, protože ví, že za pár vteřin se budou muset vrátit zpět a to je pro ně problém. Takže raději zůstanou v levém, jedou celý úsek 50/60.

Pokud by ten výjezd úředníci rozšířili o možnost, připojit se z kruháče do pravého pruhu (místo tam je viz obrazek), tak by nebyl problém. Takto tento problém využívají policajti k chytání lehkých kořistí.
Přílohy
cesta.jpg
cesta.jpg (161.13 KiB) Zobrazeno 7798 x
Pavlík
Příspěvky: 269
Registrován: 25.6.2009 14:35:10

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Pavlík »

Já taky neobhajuju setrvalou jízdu v levém pruhu, ale tenhle úsek + další úsek mezi Komárovem a Sedlicemi má navíc ještě jedno specifikum, a sice neosvětlené cyklisty. Takže chápu ty řidiče, kteří v noci po zdánlivě prázdné silnici raději jedou vlevo a raději zaplatí stovku pokuty než by riskovali ublížení neodpovědným cyklistům. Za denního světla je to samozřejmě jiná.
https://tn.nova.cz/clanek/pod-koly-auta ... ta-72.html
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od davidb »

lyky píše:[
Pokud by ten výjezd úředníci rozšířili o možnost, připojit se z kruháče do pravého pruhu (místo tam je viz obrazek), tak by nebyl problém. Takto tento problém využívají policajti k chytání lehkých kořistí.
Máte pravdu a toto rozšíření by bylo celkem dobré řešení.
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od bumbik »

tak už běží 2 záznamová řízení - poznámka u parcely 2915/10, odhaduju, že se ruší poznámka o zahájení vyvlastňovacího řízení :-) definitivní tečka za celou kauzou ... těším se, až si nový úsek projedu :-P
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
PaulB
Příspěvky: 5
Registrován: 10.11.2015 22:42:38

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od PaulB »

davidb píše:
lyky píše:[
Pokud by ten výjezd úředníci rozšířili o možnost, připojit se z kruháče do pravého pruhu (místo tam je viz obrazek), tak by nebyl problém. Takto tento problém využívají policajti k chytání lehkých kořistí.
Máte pravdu a toto rozšíření by bylo celkem dobré řešení.
Tam už napojení do pravého pruhu bylo, ale po úpravě kruháče už není.
https://mapy.cz/s/dasorulubo
OtoS
Příspěvky: 22
Registrován: 17.2.2018 15:20:53
Bydliště: Dolní Slezsko

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od OtoS »

U toho Globusu je to past. Opravdu tam stojí pravidelně a vybírají. Já si dokonce myslím, že kdysi byla značka konec Opavy za kruhacem směr Komárov. Dnes je 100m před kruhacem + výjezd do pravého pruhů presrafovany. Já tam vyjíždím přes ty srafy rovnou do pravého, o tom jsem ještě neslyšel, že by pokutovali. Navíc každý druhý hrdina tam musí jet hned za kruhacem 100 v levém pruhu, tak je tam nechávám. V podstatě už na ten kruhac se dá najet neoprávněně v levém pruhu jak se dívám do Streetview.
Kam teče beton, tam tečou peníze. T. Blaník
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

který debil dal zase zpět značku OSTRAVA zde?

https://mapy.cz/zakladni?x=18.1763934&y ... itch=0.314

Dyť to tam nebylo!!! Tam nikdo 50 km/h nepojede, akorát je to past na řidiče a ideál na měření rychlosti a následný výběr!!! A značka konec OSTRAVA je ... NIKDE!!!
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Nemáš aktuální fotku?
R48 -> D48 se podařilo!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od mapman »

Značka bude odstraněna.
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

no, včera jsem jel po cca týdnu tímto úsekem a byl jsem v šoku, že to tam dali zpět. Vždyť jí pár týdnů zpět dali pryč.
Nikdo
Příspěvky: 65
Registrován: 14.4.2018 22:50:21

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Nikdo »

paja píše:no, včera jsem jel po cca týdnu tímto úsekem a byl jsem v šoku, že to tam dali zpět. Vždyť jí pár týdnů zpět dali pryč.
Nikdo ji nedal pryč, ani zpět, jen ji někdo před pár týdny otočil (Což samozřejmě nic nemění na tom, že tam ta značka nemá co dělat)
Odpovědět

Zpět na „I/11“