I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Hradec Králové (D11, I/31) – Vamberk (I/14) – (I/43) – Šumperk (I/44) – Bruntál (I/45) – Opava (I/46, I/56, I/57) – Ostrava (D1, I/58, I/56, I/59) – Havířov – Český Těšín (I/48)
Odpovědět
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

Frenk píše:Kdyz napisu pravdu jsou tu jedinci,kteri stejne jsou sprosti a neveri. Kdo z vas si to overil na ku a vse je pristupne,jednoduche. Pravda za deset minut, muzu to psat dokola nikoho to nezajima.
Na katastru je vse stejne jako pred tydnem nebo to vidim spatne? Neverim ti ani omylem. A pokud je pravda,to co si psal 2 dny zpet,tak je dohoda urcite napsana a podepsana,ale to ty tady neukazes,protoze neni.

a pokud je bremeno vyvlastnene,tak by o tom mela byt zminka na katastru,coz neni
ABEONA
Příspěvky: 35
Registrován: 5.2.2017 19:54:37

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od ABEONA »

http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ZobrazObje ... H__1NjAARd


Vecne bremeno tam stále zapsano je, tak co se zmenilo, Frenku?
Jaka dohoda?
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Honey72 »

Frenk se tu baví a vždy mu někdo skočí na špek ?
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Frenk
Příspěvky: 345
Registrován: 6.12.2015 12:33:35

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Frenk »

Ja o dohode nic nepsal,jen ze se rozhodlo, proslo vladou predbezna drzba, takze by se treba mohlo jezdit. A ten druhy komentář byl k vecnym bremenum, alespon vidim,jak se siri lehce fámy
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

pokud nebude retroaktivita u noveho zakona, tak stejne budes vysmaty dal a my ostatni budeme dal zurit a ... dopln si kazdy sam cokoliv
Frenk
Příspěvky: 345
Registrován: 6.12.2015 12:33:35

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Frenk »

A ještě zajímavý článek, který včera vyšel a psal ho zastupitel Poruby. Pro ty, co stále tvrdí, že VB byly vepsány záhadně, dodatečně, podvodně. Ale pokud i toto nestačí, je vše veřejně přístupné, takže třeba opětovné nepravdivé výroky mluvčího ŘSD včera v televizi, už je opravdu k smíchu. Jsem zvědav, kdo se omluví a kdy. Myslím, že dochází lhářům dech. Víc info, tady již poskytovat nebudu, čerpají z toho novináři, kteří pak otisknou každou blbinu, to jsem si po včerejších vyjádřeních v tisku i televizi ověřil, ale se i pobavil.
PR zdar.

Dneska nás čeká demonstrace za Prodlouženou Rudnou, řekl bych, že konečně. Poslední aktivita občanů, která proběhla byla (když pominu slyšení k EIA) petice za dostavbu z roku 2010, město Poruba tehdy zároveň prosazovalo zákaz kamionů na 17. listopadu, což měl být dostatečný nátlak na dostavbu, ale až do změny ministra dopravy byla Prodloužená Rudná dána k ledu, čímž se dostáváme hrobaři Prodloužené Rudné č. 1 (Vít Bárta – VV), naštěstí tento hrobař byl na ministerstvu jen krátkou dobu a jeho následníci stavbu obnovili. Během této doby se postupně podařilo vykoupit potřebné pozemky, byť někteří byli těžkým oříškem a to především hrobař č. 2 (Dušan Richtár – SZ). V říjnu 2012 nakonec stavba začala a všichni se těšili na předpokládané zprovoznění v roce 2015. Ledová sprcha přišla v roce 2013, když při stavebním řízení na jeden z úseků se ukázalo, že pozemek vlastní sice ŘSD, ale je na něm věcné břemeno chůze a jízdy a bez vypořádání tohoto břemene není možné stavbu povolit. Tato pro dostavbu fatální chyba vznikla pochybením ŘSD, když při koupi pozemku 2915/10 smluvně neošetřilo věcné břemeno (smlouvu mám k dispozici), které vzniklo již v roce 1994 (tuto smlouvu mám také k dispozici) a dalo tím hrobaři č. 2 PRVNÍ TRUMF do rukou. Mezitím pokračovala stavba ostatních úseků. V červnu 2016 však přišel další hřebík do rakve Prodloužené Rudné, zatloukl jej ministr životního prostředí (hrobař č. 3 – Richard Brabec, ANO), když přes výslovné upozornění, že novelizace zákona o EIA ohrožuje dostavbu rozestavěných komunikací protlačil tuto novelizaci sněmovnou (sněmovní tisk 843, rozpravu najdete na webu psp.cz). Problém se snažil řešit hrobař č. 4 (Dan Ťok, ANO), nicméně jeho veřejné proklamace o podpoře Prodloužené Rudné se ukázaly prázdným slibem, když do Bruselu odešel seznam staveb, které ze zákona o EIA měly mít výjimku BEZ Prodloužené Rudné. Bylo tedy nutné na stavbu zbývajícího 400m úseku vypracovat nový posudek EIA, který byl na konci listopadu loňského roku vydán (https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_OV9193), je třeba říct, že EIA je jedním z nutných podkladů pro stavební řízení a nové zpracování studie EIA dává hrobaři č.2 do ruky DRUHÝ TRUMF, jak se v rámci stavebního řízení odvolávat a oddalovat tak jeho platnost. V příběhu by mohlo být několik dalších dějových zápletek, ať už systematické převádění pozemků řízené hrobařem č. 2 nebo dosud nevypořádáné pozemky k některým stavebním objektům, pasivita ministerstva dopravy, když poslední jednání proběhlo v roce 2016 a to ještě z iniciativy kraje, nicméně komplexní přehled by tloušťkou překonal dílo Marcela Prousta a na to tu není prostor. Dořešení prodloužení Rudné má v rukou ŘSD, Prodloužená Rudná není jedinou stavbou, kde si nějaký občan postavil hlavu a například z Hradubické dálnice víme, že kde je vůle, tam je řešení. Je tedy třeba vyvíjet tlak na ŘSD a ministerstvo dopravy, další protest by tedy měl být v centru, před ostravskou pobočkou ŘSD a když ani to nepomůže, tak přímo před ministerstvem. Osobně vyzvu všechny zástupce našeho kraje ve sněmovně, ať zároveň interpelacemi vyvinou tlak na urychlené řešení.
PETR007007
Příspěvky: 269
Registrován: 5.2.2017 19:53:36

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od PETR007007 »

Věcné břemeno zpětně dopsané do prodaného pozemku je zločin, a můžeš tu kvákat co chceš. K čemu takové věcné břemeno slouží? K chůzi? Nebuď směšný, lávku jste odmítli, bylo zapsáno pouze k vydírání obyvatel Poruby, včetně dotčených motoristů.
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Country »

Klingon píše: ..... Pozemek č. 2915/10 vznikl z několika původních pozemků (2915/1, 682/1, 682/2, 683/2, 1295/2, 1295/3) a byl zanesen do katastru nemovitostí na základě geometrického plánu 1983-118/2006. Původní pozemky měly v katastru nemovitostí zapsány věcná břemena ve prospěch okolních pozemků (věcné břemeno volného příchodu a odchodu, příjezdu a odjezdu osobními i nákladními automobily, právo volného pohybu). Při zápisu pozemku 2915/10 do katastru nemovitostí Katastrální úřad Ostrava zapsal pozemek bez věcných břemen.
Takže i viník je trochu znám a je to pracovník katastrálního úřadu. Proč to udělal? Chyba, omyl nebo příkaz? To se už nikdo nedozví!
Pokud by stát vykupoval původních 6 pozemků, tak by bylo zcela zřejmé, že na nich jsou věcná břemena. Tak jaký byl vlastně důvod sloučení těch 6 pozemků do jednoho ?
S odstupem času to vypadá, že jediný důvod byl spekulace s opožděným přepsáním věcných břemen.
Ale třeba se pletu ;)
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Majkii »

Frenk tady sice plácá kdeco třeba i o nějakém "ku", ale včera se skutečně něco stalo: na porubské úřední desce se objevil dokument o zahájení stavebního řízení

Stavba obsahuje:
  • Stezka k rybníku Skalka
    Polní cesta
    Lávka přes I/11 km 14,875
wazer.cz
Pište česky, prosím!
josefnovak
Příspěvky: 74
Registrován: 20.5.2017 17:32:08

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od josefnovak »

Těch stavebních řízení na těch 414 metrů už bylo zahájeno několik, poslední snad bylo v pořadí 13. Bývá to i na stránkách Vřesiny.
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

Majkii píše:Frenk tady sice plácá kdeco třeba i o nějakém "ku", ale včera se skutečně něco stalo: na porubské úřední desce se objevil dokument o zahájení stavebního řízení

Stavba obsahuje:
  • Stezka k rybníku Skalka
    Polní cesta
    Lávka přes I/11 km 14,875
no, toto je jedna z možností, která se již nabízela v minulosti (teda pokud vím) a z nějakého důvodu z toho sešlo ... a pokud čtu dobře - 3m šířka je luxus i na auto
ABEONA
Příspěvky: 35
Registrován: 5.2.2017 19:54:37

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od ABEONA »

Na katastru byla dnes 12.2. na pozemek 2915/10, kde je dotcene vecne bremeno, vlozena plomba a zalozeno rizeni, nemáte nekdo info co je to?
PETR007007
Příspěvky: 269
Registrován: 5.2.2017 19:53:36

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od PETR007007 »

ABEONA píše:Na katastru byla dnes 12.2. na pozemek 2915/10, kde je dotcene vecne bremeno, vlozena plomba a zalozeno rizeni, nemáte nekdo info co je to?

K tomu by se mohl vyjádřit Frenk, jako jeden ze čtyř "povinných".

Jinak informace je možná na katastrálním úřadě.
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

a neni to kvuli tomu mostku?
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od P_V »

PETR007007 píše:Věcné břemeno zpětně dopsané do prodaného pozemku je zločin.
On tu tvrdil, že to byla náprava chybného stavu, že to břemeno tam kdysi bylo, při rozdělení pozemku na části břemeno nezapsali, a pak dodatečně došlo k nápravě. Tak jak to tedy je?
ABEONA
Příspěvky: 35
Registrován: 5.2.2017 19:54:37

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od ABEONA »

P_V píše:
PETR007007 píše:Věcné břemeno zpětně dopsané do prodaného pozemku je zločin.
On tu tvrdil, že to byla náprava chybného stavu, že to břemeno tam kdysi bylo, při rozdělení pozemku na části břemeno nezapsali, a pak dodatečně došlo k nápravě. Tak jak to tedy je?
To je ale jedno jak to je. I kdyby bylo kdysi davno bremeno na pozemku a oni ho v katastru zapomneli zapsat a pak bylo zaspano dodatecne. Hlavni je, ze je pouzito sdruzenim Skalka k blokovani PR. K tomu jedinému ucelu je pouzito a zneuzito, vzdyt Frenk nechce zadnou lavku, zadny pristup na sve pozemky, coz mu bylo nabidnuto, chce JEN blokovat vystavbu PR. Vse je ucelove ze strany Skalky.
Pavlík
Příspěvky: 269
Registrován: 25.6.2009 14:35:10

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Pavlík »

Potřebujou přístup na pozemek, tak dostanou lávku. Správně. Připomíná mi to příhodu, kdy mě před časem zastavil na ulici homelessák, že nemá na jídlo a jestli bych mu něco nedal. Tak dostal ode mě stravenku. To jste měli vidět ten obličej :-)
PETR007007
Příspěvky: 269
Registrován: 5.2.2017 19:53:36

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od PETR007007 »

P_V píše:
PETR007007 píše:Věcné břemeno zpětně dopsané do prodaného pozemku je zločin.
On tu tvrdil, že to byla náprava chybného stavu, že to břemeno tam kdysi bylo, při rozdělení pozemku na části břemeno nezapsali, a pak dodatečně došlo k nápravě. Tak jak to tedy je?
Když někomu prodám čistý pozemek (BEZ ZATÍŽENÍ VĚCNÝM BŘEMENEM) ke stavbě čehokoliv, on jej k tomu účelu koupí a při jeho vyřizování stavebního povolení si vzpomenu, že tam kdysi bylo věcné břemeno chůze a jízdy, a takže bych jej mohl vydírat dodatečným zápisem věcného břemene, abych jeho finanční investici zmařil, pak se jedná o trestný čin.
Paragrafy ať si najde každý sám.
Zvlášť když záhadným způsobem obešel už tehdy platný územní plán, který stavbu jeho domu vylučoval stavební zábranou, známí dělají divy.
Frenk
Příspěvky: 345
Registrován: 6.12.2015 12:33:35

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Frenk »

PETR007007 píše:
P_V píše:
PETR007007 píše:Věcné břemeno zpětně dopsané do prodaného pozemku je zločin.
On tu tvrdil, že to byla náprava chybného stavu, že to břemeno tam kdysi bylo, při rozdělení pozemku na části břemeno nezapsali, a pak dodatečně došlo k nápravě. Tak jak to tedy je?
Když někomu prodám čistý pozemek (BEZ ZATÍŽENÍ VĚCNÝM BŘEMENEM) ke stavbě čehokoliv, on jej k tomu účelu koupí a při jeho vyřizování stavebního povolení si vzpomenu, že tam kdysi bylo věcné břemeno chůze a jízdy, a takže bych jej mohl vydírat dodatečným zápisem věcného břemene, abych jeho finanční investici zmařil, pak se jedná o trestný čin.
Paragrafy ať si najde každý sám.
Zvlášť když záhadným způsobem obešel už tehdy platný územní plán, který stavbu jeho domu vylučoval stavební zábranou, známí dělají divy.
Už jsem nechtěl a nebudu reagovat, ale na ty nesmysly, které tu někdo píše... myslím, že jsou tu lidé k léčení, kteří ničemu nerozumí a vyjadřují se k právním věcem a jiní mu to žerou...šílené.
1) já mám dům postavený tuším ( stavěl otec ) někdy roku 61, tedy PR nebyla, VB jsem si koupil v roce 94 a je mi úplně fuk, kdo to vymazal, při jakém prodeji, kdo v tom má prsty. Při zjištění, že tam již není, bylo soudem nařízeno dopsat zpět, takže zločin? Zažaluj soud ty chytráku.
2) lávku chci, ale pokud si ŘSD koupí VB i můj pozemek za rudnou, je možnost ( můžou ušetřit ) a lávku nestavět. Nevím k čemu, by mi, pak lávka byla, že?? Ale zase vědomé lži v médiích ( viz. mluvčí ŘSD )
3) v žádném sporu nefiguruje sdružení Skalka, tak nechápu, proč se to tu píše, proč to říkají v médiích ( nejsem členem )
4) i kdyby mostek postavili mé právo VB nemůžou narušit, byť na jeden den, takže nevím, jak by mohli mostek postavit, než kopnou do země, musí mít vypořádány VB, toto obejít nejde.
např. kdybych tam měl dům, po dobu stavby budu lítat vzduchem? Zákon je zákon.
Jestli jsou tyto věci nepochopitelné, tak, už opravdu jedině pomůže chocholoušek.
PETR007007
Příspěvky: 269
Registrován: 5.2.2017 19:53:36

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od PETR007007 »

Už jsem nechtěl a nebudu reagovat, ale na ty nesmysly, které tu někdo píše... myslím, že jsou tu lidé k léčení, kteří ničemu nerozumí a vyjadřují se k právním věcem a jiní mu to žerou...šílené.
1) já mám dům postavený tuším ( stavěl otec ) někdy roku 61, tedy PR nebyla, VB jsem si koupil v roce 94 a je mi úplně fuk, kdo to vymazal, při jakém prodeji, kdo v tom má prsty. Při zjištění, že tam již není, bylo soudem nařízeno dopsat zpět, takže zločin? Zažaluj soud ty chytráku.
2) lávku chci, ale pokud si ŘSD koupí VB i můj pozemek za rudnou, je možnost ( můžou ušetřit ) a lávku nestavět. Nevím k čemu, by mi, pak lávka byla, že?? Ale zase vědomé lži v médiích ( viz. mluvčí ŘSD )
3) v žádném sporu nefiguruje sdružení Skalka, tak nechápu, proč se to tu píše, proč to říkají v médiích ( nejsem členem )
4) i kdyby mostek postavili mé právo VB nemůžou narušit, byť na jeden den, takže nevím, jak by mohli mostek postavit, než kopnou do země, musí mít vypořádány VB, toto obejít nejde.
např. kdybych tam měl dům, po dobu stavby budu lítat vzduchem? Zákon je zákon.
Jestli jsou tyto věci nepochopitelné, tak, už opravdu jedině pomůže chocholoušek.[/quote]


Takže ještě jednou, prodávat pozemek ŘDS na stavbu PR s vloženým věcným břemenem je nesmysl. Nezaplatili by za to a začali by jednat o vyvlastnění.

Byl to hoši od začátku od vás podvod, oddalovat PR a škodit tímto všem, kteří ji potřebují.

Když jsem četl ty cifry, kolik chcete za dodatečně vložené VB, jak je mi z vás na zvracení.
Frenk
Příspěvky: 345
Registrován: 6.12.2015 12:33:35

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Frenk »

Já opakuji, nic nenabízím.......
ABEONA
Příspěvky: 35
Registrován: 5.2.2017 19:54:37

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od ABEONA »

Frenk píše:Já opakuji, nic nenabízím.......
Jaky je tedy další postup, Frenku? Co je to na tom katastru z 12.2.?
Prosim vysvetli.
hovi
Příspěvky: 1182
Registrován: 19.11.2010 10:41:31
Bydliště: Liberec

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od hovi »

Nejsem tolik znalý lokality a problematiky, ale co tak půběžně čtu tak "Frenk":
- před pár dny sdělil a upřesnil, že se do konce roku (2018) bude jezdit PR
- nechce (on, Richtár a spol.) zatvrzele PR, tedy asi mu ani nejde o lávku a přístup k rybníku, kdyby ano, tak by to asi dávno bylo dohodnuto, ne?
- nechce on ani jiní zúčastnění vysvětlit tu změnu na KÚ, která se asi lávky týká

Čemu lidsky nerozumím, že je "baví" blokovat PR na úkor jiných tisíců a pořád problematiku držet v hlavě. Myslím, že i být v psychické pohodě a mít čistou nezaplevelenou hlavu nejakou věcí je v životě nejdůležitější. Ale to on třeba v pohodě je. :O(
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

lidičky, o čem se píše na prodlouzena-rudna.cz? Neumím si přečíst dnešní novinku v aktualitách, ani v Chromu, ani v IE
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

tak a ani to nečtěte - to je úplně "aktuální" článek z 13. 12. 2017, ale teprve dnes prezentován na webu, pak že to má být web o aktuálním stavu :-(
Odpovědět

Zpět na „I/11“