I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Hradec Králové (D11, I/31) – Vamberk (I/14) – (I/43) – Šumperk (I/44) – Bruntál (I/45) – Opava (I/46, I/56, I/57) – Ostrava (D1, I/58, I/56, I/59) – Havířov – Český Těšín (I/48)
Odpovědět
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od viky »

martini píše:Já Vám nevím, na Ostravsku je takové množství nedělených čtyřpruhů, jako nikde v republice jak na I. tak na II. třídách a vy si tady pořád jenom stěžujete...
však právě!nedělený čtyřpruh je holé neštěstí,zvlášt mimo obec!
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od martini »

To sice ano, ale převážně kvůli chování řidičů. Lanová svodidla to docela dobře řeší. Holt je to na to, aby se tam jezdilo 80 km/h a ne 120... Kapacitně to ale musí naprosto vyhovovat než někde, kde je dvoupruh s množstvím zatáček a ta kapacita tam jednoznačně nedostačuje (I/4, I/6 a mnoho a mnoho dalších...)
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od adi88 »

V tomto má martini určitě pravdu, Ostravsko je protkáno čtyřpruhy, výstavba rychlostních silnic zde otázku kapacity opravdu neřeší (leda snad že by se stavěl šestipruh, což se nestaví) a ta bezpečnost jde vážně řešit mnohem levněji, oněmi lanovými svodidly. Nic proti Ostravě, Ostravakům či jiným obyvatelům MS kraje, ale mnohé silnice zde připravované opravdu mohou počkat. Třeba R48, pokud by se pro zvýšení bezepčnosti instalovala lanová svodidla po celé délce, klidně to tak může ještě pár let být. Myslím, že nová moderní dálnice do zbytku republiky společně se čtyřpruhovou jedničkou jsou na naše poměry luxusem. Stejně tak může počkat čtyřpruh na Slovensko, tam totiž taky nikdo neřeší, že D3 je zatím (a asi na dlouho) v polovičním profilu. Ale zrovna ta I/11 Ostrava-Opava mi důležitá přijde, sice má víceméně jen regionální charakter, ale jako výpadovka z Ostravy přímo na západ si ten čtyřpruh zaslouží. Určitě je důležitější než zmiňováná R48 si myslím.A jinak ještě poznámka, SOKP bych sem netahal, kdo jezdí z Moravy do Prahy a dál mi dá jistě za pravdu, že tato stavba má celorepublikovou důležitost.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

adi88 píše:V tomto má martini určitě pravdu, Ostravsko je protkáno čtyřpruhy, výstavba rychlostních silnic zde otázku kapacity opravdu neřeší (leda snad že by se stavěl šestipruh, což se nestaví) a ta bezpečnost jde vážně řešit mnohem levněji, oněmi lanovými svodidly. Nic proti Ostravě, Ostravakům či jiným obyvatelům MS kraje, ale mnohé silnice zde připravované opravdu mohou počkat. Třeba R48, pokud by se pro zvýšení bezepčnosti instalovala lanová svodidla po celé délce, klidně to tak může ještě pár let být. Myslím, že nová moderní dálnice do zbytku republiky společně se čtyřpruhovou jedničkou jsou na naše poměry luxusem. Stejně tak může počkat čtyřpruh na Slovensko, tam totiž taky nikdo neřeší, že D3 je zatím (a asi na dlouho) v polovičním profilu. Ale zrovna ta I/11 Ostrava-Opava mi důležitá přijde, sice má víceméně jen regionální charakter, ale jako výpadovka z Ostravy přímo na západ si ten čtyřpruh zaslouží. Určitě je důležitější než zmiňováná R48 si myslím.A jinak ještě poznámka, SOKP bych sem netahal, kdo jezdí z Moravy do Prahy a dál mi dá jistě za pravdu, že tato stavba má celorepublikovou důležitost.
Po určité úvaze musím přiznat, že tenhle názor je opravdu hodně dobrý. Zpětně znávám důležitost předeším jížní části SOKP, ale když jsem zakládal tuto diskuzi, tak mě vyřazení I/11 se seznamu prioritních akcí tak rozohnilo, že bych klidně založil politickou stranu s cílem Priorizování I/11 před SOKP. Jsou tady zmiňovány I/6, I/4 atd, ale kdo opravdu zná I/11, tak ví, že tyhle silnice jsou nic např. oproti zatáčce na horizontu nad Velkou Polomí, kde už konečně někdo (pravděodobně ŘSD) nainstaloval značení, že nic netušící řidič bude na horizontu měnit směr jízdy. Tohle byla opravdu chuťovka. Ale jinak by mě zajímalo, jaký je vlastně stav stavby Mokré Lazce - hranice okresu, protože přes ohlášené zastavení jsem včera viděl přeznačení hrabyňského kopce jednoznačně za účelem výjezdu a vjezdu vozidel z/na savbu. Tak jestli máte někdo aktuální info, jak to s těma penězma vlastně je, tak ho sem dejte ;)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od viky »

adi88 píše:V tomto má martini určitě pravdu, Ostravsko je protkáno čtyřpruhy, výstavba rychlostních silnic zde otázku kapacity opravdu neřeší (leda snad že by se stavěl šestipruh, což se nestaví) a ta bezpečnost jde vážně řešit mnohem levněji, oněmi lanovými svodidly. Nic proti Ostravě, Ostravakům či jiným obyvatelům MS kraje, ale mnohé silnice zde připravované opravdu mohou počkat. Třeba R48, pokud by se pro zvýšení bezepčnosti instalovala lanová svodidla po celé délce, klidně to tak může ještě pár let být. Myslím, že nová moderní dálnice do zbytku republiky společně se čtyřpruhovou jedničkou jsou na naše poměry luxusem. Stejně tak může počkat čtyřpruh na Slovensko, tam totiž taky nikdo neřeší, že D3 je zatím (a asi na dlouho) v polovičním profilu. Ale zrovna ta I/11 Ostrava-Opava mi důležitá přijde, sice má víceméně jen regionální charakter, ale jako výpadovka z Ostravy přímo na západ si ten čtyřpruh zaslouží. Určitě je důležitější než zmiňováná R48 si myslím.A jinak ještě poznámka, SOKP bych sem netahal, kdo jezdí z Moravy do Prahy a dál mi dá jistě za pravdu, že tato stavba má celorepublikovou důležitost.
než lanová svodidla tak,jak je to v úseku NJ-Příbor,tak to raději přemalovat na střídavý 2+1 s odstavným pruhem,v tom případě směry klidně oddělit lan.svodidlem ala norský model
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od adi88 »

No, co se týče bezpečnosti, určitě by bylo lepší 2+1 střídavě, ale otázka je, co kapacita. Ale to spíš ukáže čas, uvidíme kolik kamionů se naučí jezdit do Katowic a dál přes Bohumín místo přes Těšín...
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

adi88 píše:No, co se týče bezpečnosti, určitě by bylo lepší 2+1 střídavě, ale otázka je, co kapacita. Ale to spíš ukáže čas, uvidíme kolik kamionů se naučí jezdit do Katowic a dál přes Bohumín místo přes Těšín...

Podle mě bych to nechal tak jak to je a v budoucnu opravdu přestavěl na R48. Po převedení značné části dopravy na D47 podle mě nebude silnice tak nebezpečná. Viz. již výše zmiňované nedělené čtyřpruhy např. Místek-Frýdlant, Havířov-Orlová, Havířov-Karviná. Na těch intenzita není taková a o závažných nehodách tak často neslýcháme. Větší intenzita je určitě na trase Ostrava-Karviná a ta také patří k silnicím smrti, takže tady by to možná řešit taky nějak chtělo. Z ostatních čtyřpruhů, kterými je "Ostravsko protkáno" si určitě zaslouží řešení Havířov, ale tady to vyřeší asi až někdy v nedohlednu obchvat. Ale ten počet dopravních nehod tady opravdu bije do očí.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

adi88 píše:V tomto má martini určitě pravdu, Ostravsko je protkáno čtyřpruhy, výstavba rychlostních silnic zde otázku kapacity opravdu neřeší (leda snad že by se stavěl šestipruh, což se nestaví) a ta bezpečnost jde vážně řešit mnohem levněji, oněmi lanovými svodidly. Nic proti Ostravě, Ostravakům či jiným obyvatelům MS kraje, ale mnohé silnice zde připravované opravdu mohou počkat. Třeba R48, pokud by se pro zvýšení bezepčnosti instalovala lanová svodidla po celé délce, klidně to tak může ještě pár let být. Myslím, že nová moderní dálnice do zbytku republiky společně se čtyřpruhovou jedničkou jsou na naše poměry luxusem. Stejně tak může počkat čtyřpruh na Slovensko, tam totiž taky nikdo neřeší, že D3 je zatím (a asi na dlouho) v polovičním profilu. Ale zrovna ta I/11 Ostrava-Opava mi důležitá přijde, sice má víceméně jen regionální charakter, ale jako výpadovka z Ostravy přímo na západ si ten čtyřpruh zaslouží. Určitě je důležitější než zmiňováná R48 si myslím.A jinak ještě poznámka, SOKP bych sem netahal, kdo jezdí z Moravy do Prahy a dál mi dá jistě za pravdu, že tato stavba má celorepublikovou důležitost.
S tím čtyřpruhem na Slovensko bych už tak nesouhlasil. Nezapomínej, že kromě dopravy ve směru ČR-SR se v Třinci připojuje mezinárodní silnice z ČT a tedy směr Polsko-SR a pro Třinec, Vendryni atd. to opravdu není žádný med. Zkus si tam přejít silnici a uvidíš, že změníš názor.
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od adi88 »

S tím čtyřpruhem na Slovensko bych už tak nesouhlasil. Nezapomínej, že kromě dopravy ve směru ČR-SR se v Třinci připojuje mezinárodní silnice z ČT a tedy směr Polsko-SR a pro Třinec, Vendryni atd. to opravdu není žádný med. Zkus si tam přejít silnici a uvidíš, že změníš názor.
No, já bych řekl, že takhle tu můžeme diskutovat mnoho hodin. Samozřejmě, že úplně nejlepší by bylo, kdyby na všechno peníze byly, ale bohužel nejsou. Uznám, že jako místní to tam určitě máte prozkoumané líp než já, který se tam podívá jen párkrát do roka a leckdy ani to ne. Ale i tak, zdá se mi, že 4pruh mezi dvěma blízkými velkými městy (Ostrava a Opava) by měl mít přednost před budováním 4pruhu směr Slovensko, kde nic jiného než dvoupruh nenavazuje. uznal bych kdyby byl ten 4pruh jen okolo Třince, ale stavět ho až k Hnojníku a R48? Kdyby bylo na ostatní stavby, tak všemi deseti, ale takhle nevím. Ale je to jen můj názor.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

adi88 píše:
S tím čtyřpruhem na Slovensko bych už tak nesouhlasil. Nezapomínej, že kromě dopravy ve směru ČR-SR se v Třinci připojuje mezinárodní silnice z ČT a tedy směr Polsko-SR a pro Třinec, Vendryni atd. to opravdu není žádný med. Zkus si tam přejít silnici a uvidíš, že změníš názor.
No, já bych řekl, že takhle tu můžeme diskutovat mnoho hodin. Samozřejmě, že úplně nejlepší by bylo, kdyby na všechno peníze byly, ale bohužel nejsou. Uznám, že jako místní to tam určitě máte prozkoumané líp než já, který se tam podívá jen párkrát do roka a leckdy ani to ne. Ale i tak, zdá se mi, že 4pruh mezi dvěma blízkými velkými městy (Ostrava a Opava) by měl mít přednost před budováním 4pruhu směr Slovensko, kde nic jiného než dvoupruh nenavazuje. uznal bych kdyby byl ten 4pruh jen okolo Třince, ale stavět ho až k Hnojníku a R48? Kdyby bylo na ostatní stavby, tak všemi deseti, ale takhle nevím. Ale je to jen můj názor.
Je hodně těžké říct co by mělo dostat piroritu,ale i ten úsek přes Hnojník je katastrofa - ještě nedávno to byla silnice II třídy a podle toho to taky stavebně vypadá. Ale jak říkám, říct co by mělo dostat prioritu je fakt těžké.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Warcz »

jelikož jezdím pravidelně jak usek Ostrava - Opava tak SK - Třanovice tak podle mého bych udělal rozhodně nebezpečnější úsek Ostrava - Opava a měl by byt prioritou. Oba useky co do zatáček a vesnic jsou na tom stejně ale usek na Opavu má nebezpečné horizony, zatačky za horizontama, mrtve místa ( auta se schovávají v krátkých vlnkách ) naproti tomu ma usek Třanovice - SK relativně rovné místa, bez horizontu... Určitě asi chce předělat na 4 pruh kvuli intenzitě ale přednost bych dal Opava - Ostrava
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od flames »

Hezké videjko, kdyby tam byl běžně takový (ne)provoz, tak by to bylo labůžo...
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Warcz »

Byla to sobota nebo neděle to je pohodička... až tam zas pojedu tak udělám cele video...

ještě bych doplnil že v letě je to pohodička ale v noci v zimě kdy tam vítr nafoukává zavěje a každou chvíli tam něco běží přes cestu, přes světla protijedoucích aut nic nevidíte je to horor...
Jaroslav_47
Příspěvky: 45
Registrován: 14.3.2009 16:24:34

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Jaroslav_47 »

Dobrý video záznam (i rychlost vozu). Možná je to první zveřejněný video záznam z této silnice ? Už se těším až natočíte tento úsek celý. Akorát mám drobnou připomínku k názvosloví - má být Velká Polom namísto Velký Polom. Ale stejně by mě zajímal názor jazokoznalce ohledně toho rodu. Domnívám se, že jste stejně jako já ovlivněn názvem našeho beskydského vrcholu Velký Polom (1067m.n.m.). A teď který z těchto názvů je dle jazyka českého správný ?
Kotislaw
Příspěvky: 80
Registrován: 16.4.2009 10:16:56

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Kotislaw »

Jaroslav_47 píše:Dobrý video záznam (i rychlost vozu). Možná je to první zveřejněný video záznam z této silnice ? Už se těším až natočíte tento úsek celý. Akorát mám drobnou připomínku k názvosloví - má být Velká Polom namísto Velký Polom. Ale stejně by mě zajímal názor jazokoznalce ohledně toho rodu. Domnívám se, že jste stejně jako já ovlivněn názvem našeho beskydského vrcholu Velký Polom (1067m.n.m.). A teď který z těchto názvů je dle jazyka českého správný ?
Oba
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Warcz »

Tak jsem našel pokračování, myslel jsem že došla paměť ale asi jsem to jenom střihnul:
Velký Polom - Opava
http://www.youtube.com/watch?v=Q_c26CJf9-8

Já těch video záznamu mam hodně tak kdyby jste chtěli konkretni usek tak řekněte bohužel youtube umožňuje max. 10 minutove useky a to se mi sekat nechce:
Kouty nad desnou - Maršíkov - Skřítek ( 312Mb - 20 minut )
Skřítek - Bruntál ( 518Mb - 37 minut )
Opava - V. Heraltice ( 460Mb - 32 Minut )

Vše je točeno Berlingem tak je to trochu roztřepané proti Xantii ( Frýdek - Brno )
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od flames »

Och, díky, složím si jednou celou cestu Bruntál-Ostrava a budu na to dojíždění se slzou jednou vzpomínat, jak sem v Miloticích nad Opavou skončil v zimě ve šparpě, kterak jsem se prodíral na stotřicátý pokus skrz křižovatku u zimáku v Opavě, jak jsem skončil málem zabodlý v Liazce u rozestavěného obchoďáku na výpadovce z Ovy...nebo na sjezd do Polomi a co chvila tam vydrbané auto... no a chtělo by to nahrát nějakou toliko běžnou užasnou scénu z horizontu mezi Hrabyní a VP (třeba to, jak se mě baba na samotném horizontu dávala zprava..to se mi zdálo o všech svatých)

ok, sry za OT, jsem sentimentální

pozn. Jo a myslel sem si, že je to sobota, v neděli většinou protisměr zahušťují štosy aut z chat...
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Warcz »

Tahle zatáčka ?
http://www.mapy.cz/#x=140220799@y=13565 ... _135670304

Ze směru od Ostravy je za horizontem nepříjemná pravotočivá. Většina řidičů sundá nohu z plynu ale protože to je z kopce tak to nestačí...
Mam bohužel záznam jenom od Bruntálu :o(
http://www.youtube.com/watch?v=3TzyCw7qreY
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od flames »

No, mně konkrétně se zde ještě nepodařilo vytelit, tam vyjíždí hlavně ti, co to tam moc dobře neznají a ano - je to přesně tak jak píšeš, od Ostravy vypadá ta zatáčka hodně pohodově, ale za tím záhybem se trochu víc nahne a jak namrzne (a to je v těch místech hned), tak to jede.

Osobně mám problémy spíš s tou rovinkou z Milotic směrem na Bruntál, ta sic vypadá pohodově, ale v zimě se tento úsek zásadně neudržuje a přitom je na té rovince někdy 5 a víc cm ledu + na tom nafoukaný sníh. Stačí potom už lehce drcnout do volantu a adyjé. Je to spíš z nešikovnosti (někdy stejná situace nastane na sjezdu u cedule Opava z Bruntálu, letos asi 2x, mrtě aut poházených všude).

jo, přesně tu: http://www.mapy.cz/#x=140179264@y=13566 ... um@ad=hrrr

I když největší problémy mají řidiči zde v tomto úseku:
http://www.mapy.cz/#x=140302528@y=135623680@z=15@mm=FP
Lets z kraje roku hned několik velmi nepřijemných havárií s doletem do lesa.

Jojo, video stačí i z Br na vykreslení..
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

flames píše:Och, díky, složím si jednou celou cestu Bruntál-Ostrava a budu na to dojíždění se slzou jednou vzpomínat, jak sem v Miloticích nad Opavou skončil v zimě ve šparpě, kterak jsem se prodíral na stotřicátý pokus skrz křižovatku u zimáku v Opavě, jak jsem skončil málem zabodlý v Liazce u rozestavěného obchoďáku na výpadovce z Ovy...nebo na sjezd do Polomi a co chvila tam vydrbané auto... no a chtělo by to nahrát nějakou toliko běžnou užasnou scénu z horizontu mezi Hrabyní a VP (třeba to, jak se mě baba na samotném horizontu dávala zprava..to se mi zdálo o všech svatých)

ok, sry za OT, jsem sentimentální

pozn. Jo a myslel sem si, že je to sobota, v neděli většinou protisměr zahušťují štosy aut z chat...
Bohužel pro někoho ne nostalgie, ale každodenní realita :lol:
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

Warcz píše:Tahle zatáčka ?
http://www.mapy.cz/#x=140220799@y=13565 ... _135670304

Ze směru od Ostravy je za horizontem nepříjemná pravotočivá. Většina řidičů sundá nohu z plynu ale protože to je z kopce tak to nestačí...
Mam bohužel záznam jenom od Bruntálu :o(
http://www.youtube.com/watch?v=3TzyCw7qreY
Tak tyhle zatáčky mám najeté snad milionkrát a na milimetr přesně. Pro nezkušené radím: Ať už od Opavy nebo od Bruntálu, ale vždycky vnitřní zatáčku na dvojku a vnější se dá na trojku. V polovině zatáčky se dá vždycky začít zrychlovat.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

flames píše: Osobně mám problémy spíš s tou rovinkou z Milotic směrem na Bruntál, ta sic vypadá pohodově, ale v zimě se tento úsek zásadně neudržuje a přitom je na té rovince někdy 5 a víc cm ledu + na tom nafoukaný sníh. Stačí potom už lehce drcnout do volantu a adyjé. Je to spíš z nešikovnosti (někdy stejná situace nastane na sjezdu u cedule Opava z Bruntálu, letos asi 2x, mrtě aut poházených všude).
Možná se budeš divit, ale ono se to udržuje. Problém je v tom, že v okolí Žlutého kopce to je naprosto nekryté a sám už jsme párkrát zažil, že do 2 ÷ 3 minut po projetí auta, které sníh uklidilo, tam byly zpátky 30 cm závěje. Kdo tu cestu nezná nazpaměť nemá tady v zimě a zejména v noci (což je v zimě podstatná část dne) při sněžení nejmenší šanci, protože vodící sloupky mají jen cca něco kolem půl metru a to je na místní poměry hodně málo.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Warcz »

Ja osobně nesnáším tuhle zatáčku před Bruntálem ( na koneci videa když přejdíždím Octavii )
http://www.youtube.com/watch?v=MZjtWebiG-k
Když člověk jede za autem tak do ni vidí ale ve chvíli kdy začne manévr tak přestává z pozice řidiče vidět a vůbec se necítí dobře.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

Warcz píše:Ja osobně nesnáším tuhle zatáčku před Bruntálem ( na koneci videa když přejdíždím Octavii )
http://www.youtube.com/watch?v=MZjtWebiG-k
Když člověk jede za autem tak do ni vidí ale ve chvíli kdy začne manévr tak přestává z pozice řidiče vidět a vůbec se necítí dobře.
Jestli jezdíváš někam dál tak to chápu, já osobně, pokud nepředjedu na te rovince mezi Václavovem a Bruntálem, tak v tehle zatáčce už na to až do Bruntálu kašlu, protože jakýkoliv risk pro mě samozřejmě nemá význam, když na první křižovatce v Bruntále odbočuju doprava :lol:
Odpovědět

Zpět na „I/11“