I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Hradec Králové (D11, I/31) – Vamberk (I/14) – (I/43) – Šumperk (I/44) – Bruntál (I/45) – Opava (I/46, I/56, I/57) – Ostrava (D1, I/58, I/56, I/59) – Havířov – Český Těšín (I/48)
Odpovědět
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od flames »

[quote="rumpeak"]Možná se budeš divit, ale ono se to udržuje.[/quote

No a nesolí to tam náhodou?
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od flames »

:geek:
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Warcz »

Tak jsem zahrabal v domácím archívu a vyhrabal video ze zimy 2005
http://www.youtube.com/watch?v=FIS-_EJizQs
je to sestřih různých useku...
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

flames píše:
rumpeak píše:Možná se budeš divit, ale ono se to udržuje.[/quote

No a nesolí to tam náhodou?
No myslím, že se to i solí, ale to je ti při větru a sněžení úplně jedno. A ten úsek kolem Žlutého kopce je fakt jak na ráně. Nejbližší terénní překážka je Praděd, cca 10 km vzdušnou čarou, takže vítr stihne nabrat na síle.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

Warcz píše:Tak jsem zahrabal v domácím archívu a vyhrabal video ze zimy 2005
http://www.youtube.com/watch?v=FIS-_EJizQs
je to sestřih různých useku...

Jojo, tak na tomhle jsem zvyklí jezdit cca od listopadu do března. (Občas se zadaří a na Pradědu nasype už v říjnu). Docela obdivuji tvoje nadšení v natéčení jakékoliv cesty :)
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od flames »

rumpeak píše:
flames píše:
rumpeak píše:Možná se budeš divit, ale ono se to udržuje.[/quote

No a nesolí to tam náhodou?
No myslím, že se to i solí, ale to je ti při větru a sněžení úplně jedno.
No nevím, můj názor je ten, že sůl v obdobných podmínkách je spíš na škodu. Jak nesněží,tak to shrábnou a posolí. To roztaje, v noci pak zase hezky zmrzne a ranní vítr to zapráší, eventuelně na to nasněží 4cm nového snížku = nejhorší možná kombinace. Spíš bych ocenil to párkrát posypat štěrkem a pak už jenom shrnovat čerstvé příděly s rolbou 10 cm nad zemí. Takovou kombinaci sem zažil i v drsnějších zimních podmínkách a jezdit se tam dá v klidu celou zimu (až na konci zimy ty ledové koleje no).
Pavlík
Příspěvky: 269
Registrován: 25.6.2009 14:35:10

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Pavlík »

martini píše:Já Vám nevím, na Ostravsku je takové množství nedělených čtyřpruhů, jako nikde v republice jak na I. tak na II. třídách a vy si tady pořád jenom stěžujete...
... a právě mezi Ostravou a Opavou si všichni toho úžasného "čtyřpruhu" nadmíru užíváme
http://www.chcizit.cz/foto-nehody/resized/1233-1.jpg
Pavlík
Příspěvky: 269
Registrován: 25.6.2009 14:35:10

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Pavlík »

elrondecuba píše:Zdravím,

jak je plánované pokračování z Mokrých Lazců směrem na Opavu a napoení na obchvat. Bude to také 2+2 v současné trase, nebo se postaví obchvat Komárova? Je už nějaký projekt, mapy, ...? Díky.
Bojím se budoucího spojení z kruháče u opavského Globusu ke kruháči u Kauflaundu. Za hezkých pár set milionů se tady čile staví 2-pruhová estakáda místními nazývaná spojka S1, která má být v budoucnu silnicí I/11. Zejména kruháč u Globusu s křižujícími se trolejbusy bude pro tranzitní kaminovou dopravu chuťovka, podobně jako dnešní kruháč na opačném konci Opavy u výjezdu na Bruntál. Dost se divím, že se extra řeší silnice I/11 a extra se někdy bude řešit paralelní podobně zatížená a nešikovná I/56. Podle mého na budoucí severní obchvat Opavy mohla navazovat několik kilometrů spojená I/11+56, která by se rozdělila až někde u Mokrých Lazců.
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

obchvat Opy

stačí si ho najít na netu a každý uvidí, kudyma to půjde, rondel u Globusu sice bude tak jak je, ale současný rondel v Jaktaři zůstane a bude fungovat jen pro město. Výjezd z Opy bude totiž o pár set metrů dál směrem na Krnov a Bruntál ... to je ale severní obchvat

jižní obchvat se začne letos budovat - prachy už jsou na účtech ... mělo by se začít stavět v listopadu
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

ještě jsem zapomněl dodat - dělám si dokumentaci ke stavbě I/11 - úsek V. Polom - Mokré Lazce, takže mám fotky z května, července a aktuální teď ze srpna, takže můžu dohodit. 1 fotka je na mapy.cz - když si najedete do lokality V. Polom, tak v lese jsem dal fotku z května - průsek pro most.

Takže ať to zhrnu
květen - foto V. Polom
červenec - foto úsek Hrabyně - Mokré Lazce
srpen - staveniště u MUK Hrabyně
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Country »

A pokračuje stavba, nebo je zastavená ? Na "dálnice-silnice.cz" se uvádí "stavba je přerušena"
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

Na I/11 v úseku bývalá hranice okr. OP/OV - Mokré Lazce se dělá, sice tempem, že kdyby to dělali, tak to nebude ani za 20let, ale dělá se tam - ornice je v částech už pryč ...
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od adamos »

paja píše:Na I/11 v úseku bývalá hranice okr. OP/OV - Mokré Lazce
....
Trochu off-topic, ale proč bývalá hranice okresu? Posunula se snad hranice jinam?
Sice byly zrušeny okresní úřady, ale okresy snad stále svoje hranice mají. Nebo je to jinak?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

adamos píše:Trochu off-topic, ale proč bývalá hranice okresu? Posunula se snad hranice jinam?
Sice byly zrušeny okresní úřady, ale okresy snad stále svoje hranice mají. Nebo je to jinak?
ano, posunuly - o pár kilometrů - dnes je hranice okr. OP/OV na silnici I/11 mezi V. Polomí a Hrabyní ...
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od adamos »

paja píše:
ano, posunuly - o pár kilometrů - dnes je hranice okr. OP/OV na silnici I/11 mezi V. Polomí a Hrabyní ...
Díky za vysvětlení.
Mám pořád v paměti Přerovský okres, kde po zrušení okresních úřadů "zrušili" okres sakum prdum - modré tabule u silnic "OKRES PŘEROV" přemalovali ze dne na den na "PŘEROV"...
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od mapman »

paja píše:ještě jsem zapomněl dodat - dělám si dokumentaci ke stavbě I/11 - úsek V. Polom - Mokré Lazce, takže mám fotky z května, července a aktuální teď ze srpna, takže můžu dohodit. 1 fotka je na mapy.cz - když si najedete do lokality V. Polom, tak v lese jsem dal fotku z května - průsek pro most.

Takže ať to zhrnu
květen - foto V. Polom
červenec - foto úsek Hrabyně - Mokré Lazce
srpen - staveniště u MUK Hrabyně
Můžeš poslat na vase.foto@ceskedalnice.cz, zveřejnil bych je v galerii jako obvykle.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

V neděli jsem tudy jel naposled. Při budoucím pokračování 4pruhu u Mokrých Lazců byly zaparkované nějaké stavební stroje, takže se tady asi něco děje, ale nebyl pracovní den, takže intenzita stavebních prací je mi opravdu neznámá. Nemá někdo aktuální info jak to tedy vypadá s fianncováním této stavby???
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

mapman fotky pošlu zítra - jen je lehce upravím a pošlu,jo?

rumpeak finance na rok 2009 jsou myslím zajištěné, dál netuším, ikdyž co vím, tak celý úsek má být hrazen z Bruselu, ale to by lidi na MD museli dát této stavbě zelenou a nevím jestli už má zelenou ...
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

Taky právě nevím, celkem často projíždím internet a snažím se o tom něco najít, ale nikde nic :(
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Country »

rumpeak píše:Taky právě nevím, celkem často projíždím internet a snažím se o tom něco najít, ale nikde nic :(
...... a zdejší zasvěcení (Lenny, Mapman, ..... atd) mlčí :roll:
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od mapman »

Hehe, no mlčí, protože neví. Co víme je to že tato stavba vypadla z OPD, čili je potřeba ji financovat ze státního rozpočtu, který je v dnešních dnech velmi chudý, takže osobně to moc pozitivně nevidím :( ...
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od martini »

Tak já Vám tu nepříjemnou zprávu sdělím:

I/11:
Popis realizace a specifikace hlavních problémů:
Zprovozněny byly stavby Jablunkov obchvat a Český Těšín obchvat.
V realizaci je stavba Hrádek – průtah.
Pro nejkritičtější nepokryté potřeby stavby Mokré Lazce – hranice okresů Opava Ostrava se pro rok 2010 předpokládá vyčlenění finančních prostředků ve výši 150 mil. Kč z dluhopisů. Přesto dojde k výraznému zpomalení realizace této stavby. Pro další jmenovité akce na silnici I/11 nejsou v letech 2010 – 2012 vyčleněny žádné finanční prostředky.

Pro 2010 nepokryto 1,8 mld Kč.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

martini píše:Tak já Vám tu nepříjemnou zprávu sdělím:

I/11:
Popis realizace a specifikace hlavních problémů:
Zprovozněny byly stavby Jablunkov obchvat a Český Těšín obchvat.
V realizaci je stavba Hrádek – průtah.
Pro nejkritičtější nepokryté potřeby stavby Mokré Lazce – hranice okresů Opava Ostrava se pro rok 2010 předpokládá vyčlenění finančních prostředků ve výši 150 mil. Kč z dluhopisů. Přesto dojde k výraznému zpomalení realizace této stavby. Pro další jmenovité akce na silnici I/11 nejsou v letech 2010 – 2012 vyčleněny žádné finanční prostředky.

Pro 2010 nepokryto 1,8 mld Kč.
No lepší 150mil. než uplné zastavení. Doufejme, že se ta ekonomika příští rok trochu zhatí a začne se stavět naplno.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Lenny »

Country píše:
rumpeak píše:Taky právě nevím, celkem často projíždím internet a snažím se o tom něco najít, ale nikde nic :(
...... a zdejší zasvěcení (Lenny, Mapman, ..... atd) mlčí :roll:
Sháněl jsem informace ;) a sehnal jsem stav ze 30. 6. 2009

Stavba silnice I/11 Ostrava – prodloužená Rudná – hranice okr. Opava
Název k.ú. Vykoupeno dle jednotlivých parcel Vykoupeno dle plochy
Pustkovec 100,00 % 100,00 %
Stará Plesná 93,10 % 95,91 %
Krásné Pole 98,98 % 99,58 %
Vřesina u Bílovce 19,59 % 19,84 %
Poruba 88,26 % 78,55 %
Celkem 80,22 % 80,48 %

Stav přípravy:
- podána žádost o změnu ÚR – 22. 4. 2009 proběhlo ústní jednání, přerušeno na dobu neurčitou (do doby rozhodnutí, zda Richtárovi jsou či nejsou účastníky řízení)
- SP na SO 123.1, 123.2, 124, 151, 152, 155, 157, 158, 159, 169 a 224 s NPM, KÚMSK vydal SP na hlavní trasu SO 101 a dále na SO 110, 120, 201, 206, 221, 230, 242, 270, 301, 302, 305, 340, 341–5, tj. celkem 29 SP
- k.ú. Krásné Pole – probíhá 1 vyvlastňovací řízení, 2 přerušena, 2 žádosti o ukončení vyvl. řízení – smlouvy o VB podepsány
- pro k. ú. Poruba probíhá 1 vyvlastňovací řízení na omezení vlastnického práva – přerušeno,
- k. ú. Vřesina u Bílovce probíhá 11 vyvlastňovacích řízení, 1 přerušeno (odchylky mezi DÚR a DSP) – zúžení žádostí, doplňováno; 10 KS uzavřeno, ostatní vlastníci nesouhlasí s cenou – nutnost vyvlastnění;
- proběhla soutěž na zhotovitele stavby – je před podpisem SoD

Začátek realizace by měl být v listopadu 2009

Z materiálu vlády č.j. 940/2009
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

TAk na ten začátek realizace obchvatu Poruby v listopadu se už moc těším. Ale věřím mu asi tak, jako obyvatelům Chanova, že chtějí pracovat. :D
Odpovědět

Zpět na „I/11“