I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Hradec Králové (D11, I/31) – Vamberk (I/14) – (I/43) – Šumperk (I/44) – Bruntál (I/45) – Opava (I/46, I/56, I/57) – Ostrava (D1, I/58, I/56, I/59) – Havířov – Český Těšín (I/48)
Odpovědět
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

už se vidím, jak snad nejpozději na jaře tam valím ...
speci
Příspěvky: 40
Registrován: 10.10.2019 19:41:19

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od speci »

Po dnešku to vypadá docela nadějně. V hotovém úseku kolem lesoparku jsou již navozené svodidla.
https://thespeci.rajce.idnes.cz/Prodlou ... 15._10.19/
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od bumbik »

novinka: v katastru nemovitostí doběhla vkladová řízení na parcelách 2915/8 a 9 a nyní již parcely drží v rukou ŘSD s právem chůze a jízdy majitelé domů na Skalce, logicky jde o jejich přístupovou cestu k domu + pojistka pro vybudování lávky ;-) a současně byla zahájena 2 vkladová řízení poznámky u parcely 2915/10, kde se zřejmě ruší poznámka o zahájení vyvlastnění :-) ale proč jsou 2 plomby, to nevím :?:
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bziba
Příspěvky: 16
Registrován: 5.5.2017 21:41:21
Bydliště: Ostrava - Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od bziba »

Tak jsem se dneska byl podívat, jak to vypadá, vzal jsem s sebou i dron, rovnou jsem zkusil i nahrát video.
Bohužel, bojoval jsem se silným vítrem a rušením Wifi, takže video není až tak kvalitní, navíc je kamera součástí těla dronu, takže jsou na videu vidět rušení způsobená motory.
No ale k tématu - i přesto, že je neděle, tak na stavbě se pracovalo. Sice nijak extra, ale vzhledem k problémům s vrtnými soupravami je pozitivní, že se dneska vrtalo :) předpokládám, že vrtali na místě budoucí protihlukové stěny.

paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

díky za video, ale nevidím tam žádného člověka, který by na stavbě dnes dělal
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od 1975 »

...asi se schovali před tím dronem:o)
škoda, takové krásné stavební počasí...
bziba
Příspěvky: 16
Registrován: 5.5.2017 21:41:21
Bydliště: Ostrava - Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od bziba »

No byli zalezlí v té vrtné soupravě a jak mě viděli s dronem, tak se opravdu schovali za ten stroj :-D ... ale skutečně pracovali :)
Bugoš
Příspěvky: 33
Registrován: 21.1.2015 19:39:01

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Bugoš »

V pátečním pořadu ČT "Události v regionech (Ostrava)" se mluvilo o zbývající stavbě PR:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... -regionech

mimo jiné zaznělo:

- stavba pokračuje dle plánu, pokud bude dobré počasí, tak se bude jezdit před koncem roku

- dělají od brzkých hodin až do večera

- je tam vrtná souprava pro pylony lávky a na základy pro PHS

- pokud nebude postavena PHS, tak se nebude jezdit - ani s omezením

- vyrábí se komponenty pro PHS, mají nasmlouvané vrtné soupravy

- pokud počasí dovolí zabetonovat základy, tak montáž PHS mohou provádět i v horším počasí
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od theodor less »

Bugoš píše:- stavba pokračuje dle plánu, pokud bude dobré počasí, tak se bude jezdit před koncem roku
A někdo mluví o nepružnosti státní správy. Jsem si jist, že ministr dopravy by tiskovku o zprůjezdnění dobrým počasím nepodmiňoval.
Ale vážně: svolat tiskovku umí kdekdo, postavit kus čtyřpruhu v rekordním čase každý nesvede. Pokud se to povede, klobouk dolů.
kujulu
Příspěvky: 41
Registrován: 29.9.2017 18:52:28

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od kujulu »

Bugoš píše:Dneska jsem natáčel, tak posílám aktuální video z dronu

https://youtu.be/h0w7fuZrjdg
Koukám, že se vaše video objevilo ve zprávách na České televizi. Pokud vím, tak pro komerční užití leteckých záběrů musí mít vlastník dronu pilotní průkaz. Jak to funguje v tomhle případě? Ptala se vás ČT na povolení? Ptám se, protože také občas něco natočím z dronu a vím, že v tomhle jsou docela přísné zákony a vysoké pokuty.
Bugoš
Příspěvky: 33
Registrován: 21.1.2015 19:39:01

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Bugoš »

Nikdo se mě na nic neptal ani mi nic nesdělili, kdybych se na ty Události nedíval, tak se to nedozvím. Tím, že nepoužili celé video a uvedli zdroj, tak asi nic neporušili.
Na účet žádné peníze taky neposlali, takže to nebylo komerční létání :-)
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Sosa »

Bugoš píše:Nikdo se mě na nic neptal ani mi nic nesdělili, kdybych se na ty Události nedíval, tak se to nedozvím. Tím, že nepoužili celé video a uvedli zdroj, tak asi nic neporušili.
Na účet žádné peníze taky neposlali, takže to nebylo komerční létání :-)
Myslím, že určitě autorský zákon porušili, i když nepoužili celé video, přeci jen je to autorské dílo. Měli mít minimálně souhlas vlastníka.
Taky si nemůžu veřejně jen tak použít kus skladby autora, to by člověka hned autorské svazy obraly.
Lulu
Příspěvky: 55
Registrován: 6.12.2015 12:21:06

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Lulu »

Někde jsem zaslechl, že ještě bude nutné vyfrézovat stávající asfalt na již zrealizovaném úseku a položit novou vrstvu. Nevím co je na tom pravdy, prý je asfaltový svršek ve špatném stavu i když se po něm nejezdilo. Může někdo tuto informaci potvrdit?
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od theodor less »

Sosa píše:Myslím, že určitě autorský zákon porušili, i když nepoužili celé video, přeci jen je to autorské dílo. Měli mít minimálně souhlas vlastníka.
kujulu píše: Pokud vím, tak pro komerční užití leteckých záběrů musí mít vlastník dronu pilotní průkaz. Jak to funguje v tomhle případě? Ptala se vás ČT na povolení?
Zřejmě došlo k nedorozumění. Sosa má na mysli povolení použít záběry, kujulu se ptá na povolení létat.
Věřím, že vše je v pořádku.
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

dneska jsem slyšel, že PR se do konce nestihne dodělat, ale veřejnost se krmí, že ano. Nejsem zasvěcen do procesu, takže nevím, zda je to pravda nebo ne, ale to zjistíme už na konci listopadu, resp. nejpozději před Vánocemi.
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od bumbik »

na katastru hlásím změny:

u parcel 2915/8 a 9 začala vkladová řízení na zrušení VB chůze a jízdy

u parcely 2915/10 zmizela jedna plomba (asi nadbytečná, možná katastr sloučil řízení) a probíhá výmaz poznámky, tudíž zřejmě zahájení vyvlastnění ... pak by i tam mělo být zahájeno vkladové řízení na výmaz VB chůze a jízdy
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Pavlík
Příspěvky: 269
Registrován: 25.6.2009 14:35:10

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Pavlík »

@paja: Čekám, že stavbu zkomplikuje nečekané vlhko v období Dušiček, nečekaný sníh okolo svatého Martina. Ale nedejbože, aby vydrželo to slunečné počasí, co máme teď - to se pak bude blbě vysvětlovat, proč se to nedalo stihnout :-) https://www.treking.cz/pocasi/dlouhodob ... stopad.htm
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od theodor less »

Lulu píše:Někde jsem zaslechl, že ještě bude nutné vyfrézovat stávající asfalt na již zrealizovaném úseku a položit novou vrstvu. Nevím co je na tom pravdy, prý je asfaltový svršek ve špatném stavu i když se po něm nejezdilo.
Kdysi se tradovalo, že na položenou obrusnou vrstvu se provoz musí pustit, aby se vrstva "zajela". Pokud se "nezajede", tak se rozpadá.
Nepochybně získá vrstva pojížděním aut lepší vlastnosti. Ale riziko, že se rozpadne, bylo asi větší v dobách, kdy zkoušky na hotové vrstvě nebyly tak důsledné.
Pokud je na frézování něco pravdy: 1) může se jednat jen o malé opravy, 2) může se jednat o mechanické či chemické (úkapy) poškození.
lyky
Příspěvky: 126
Registrován: 12.2.2015 23:12:22

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od lyky »

Mám dotaz na stavaře, kteří se spolupodíleli na 1/11 z Mokrých Lazců do Ovy. Zatím jsem to nezaznamenal nikde jinde, ale na tomto úseku je svislé dopravní značení, které při kombinaci rosy/námrazy a šera/tmy způsobuje to, že obří modré tabule jsou absolutně nečitelné. Typický případ dnes ráno, jel jsem okolo 6:30. Z dálky je ta tabule jakoby pruhovaná, tmavá, prosvítají zezadu nosné profily, na kterých je to připevněno. Tohle je standard, který někdo schválil?
hiob
Příspěvky: 783
Registrován: 15.3.2009 19:13:36

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od hiob »

jedna z dneška, válcují podkladní vrstvu v jendom pásu, druhý pás začali navážet
IMG_20191022_090619e.jpg
IMG_20191022_090619e.jpg (75.3 KiB) Zobrazeno 7204 x
Maty
Příspěvky: 219
Registrován: 21.1.2015 20:00:24
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Maty »

K tomu SDZ také jsem si všiml, že retroreflexní funkce u některých značek funguje hůře za obtížných klimatických podmínek než u jiných. Asi bude záležet na výrobci jakou technologi a jaké materiály používá.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od 1975 »

hiob píše:jedna z dneška, válcují podkladní vrstvu v jendom pásu, druhý pás začali navážet
IMG_20191022_090619e.jpg

...pěkné, škoda že se nám ty dny začínají zkracovat a zkracovat...
Nikdo
Příspěvky: 65
Registrován: 14.4.2018 22:50:21

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Nikdo »

1975 píše:
hiob píše:jedna z dneška, válcují podkladní vrstvu v jendom pásu, druhý pás začali navážet
IMG_20191022_090619e.jpg

...pěkné, škoda že se nám ty dny začínají zkracovat a zkracovat...
Bohužel ani tak nejde o rychlost postavení silnice, jako o rychlost vztyčení PHS. Bez nich ani auto. (A to si ještě myslím, že ani bez lávky to nepůjde, ale o ní, jako o podmínce, zatím nikdo nemluvil).
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Sosa »

Půjde o to, aby se stihly práce, které nejdou dělat za mrazu, tedy vrstvy vozovky a piloty a vztyčení a zabetonování sloupů PHS. Panely se mohou nasázet i za mrazu a jdou celkem rychle.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od theodor less »

lyky píše:Mám dotaz na stavaře, kteří se spolupodíleli na 1/11 z Mokrých Lazců do Ovy. Zatím jsem to nezaznamenal nikde jinde, ale na tomto úseku je svislé dopravní značení, které při kombinaci rosy/námrazy a šera/tmy způsobuje to, že obří modré tabule jsou absolutně nečitelné. Typický případ dnes ráno, jel jsem okolo 6:30. Z dálky je ta tabule jakoby pruhovaná, tmavá, prosvítají zezadu nosné profily, na kterých je to připevněno. Tohle je standard, který někdo schválil?
Reflexní značkou se rozumí značka, jejíž činná plocha je tvořena retroreflexním materiálem. Podle
ČSN EN 12899 -1 se retroreflexní materiál s ohledem na světelně technické vlastnosti dělí na třídu
RA1, RA2 a RA3.
Pokud není dále uvedeno jinak, musí být retroreflexní materiál reflexních značek min. třídy retroreflexe
RA1 a kolority třídy CR2.
Odpovědět

Zpět na „I/11“