I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Hradec Králové (D11, I/31) – Vamberk (I/14) – (I/43) – Šumperk (I/44) – Bruntál (I/45) – Opava (I/46, I/56, I/57) – Ostrava (D1, I/58, I/56, I/59) – Havířov – Český Těšín (I/48)
Odpovědět
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Martin z Ostravy »

No ten začátek je hodně nerealistický :D
Pokud skutečně začnou, tak maximálně udělají skrývku ornice a dojdou jim prachy. Já osobně si myslím, že tento úsek ještě nějaký ten pátek počká.
R48 -> D48 se podařilo!
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

Martin z Ostravy píše:No ten začátek je hodně nerealistický :D
Pokud skutečně začnou, tak maximálně udělají skrývku ornice a dojdou jim prachy. Já osobně si myslím, že tento úsek ještě nějaký ten pátek počká.
Tím, že nějaký pátek počká jsem si 100% jist, jen mám obavy, že to bude ještě i pátek 19.8. (2016 samozřejmě :( )
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Country »

Na "dálnice-silnice.cz" se už nepíše "stavba je přerušena". Jak to teda je, staví se už zase ? Sehnali prachy ?
Jirka
Příspěvky: 546
Registrován: 14.3.2009 21:58:48

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Jirka »

Našel by se někdo z "místních" co by čas od času jsem dal pár fotek z této stavby... :roll:
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Já budu monitorovat R48, I/58, a občas mrknu i na I/11. ;)
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Lenny »

Country píše:Na "dálnice-silnice.cz" se už nepíše "stavba je přerušena". Jak to teda je, staví se už zase ? Sehnali prachy ?
Staví se, ale pomalejším tempem. Nějaké peníze sehnali.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od martini »

jj, něco se tam nalije z těch 12 mld dluhopisů, co schválila vláda...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

Jirka píše:Našel by se někdo z "místních" co by čas od času jsem dal pár fotek z této stavby... :roll:
téměř místní jsem (bydlím 4km od stavby) - pár mých fotek je už zde v galerii, jestli bude o víkendu pěkně - chci udělat pár nových fotek z rozestavěného úseku kolem V. Polomi a možná i u MÚK Hrabyně
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

konečně dneska jsem měl čas a hlavně přálo počasí a udělal pár fotek z výstavby mezi V. Polomí a Hrabyní, upravím foto, pošlu sem do galerie a jak to tu bude, dám info
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

měl bych tady pro vás pár třešniček z vlastní zahrádky ...

září 2009
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

No už aby bylo hotovo :)
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Country »

rumpeak píše:No už aby bylo hotovo :)
Asi hned tak nebude, na příští rok je v návrhu jen 150miliónů. :evil:
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od viky »

rumpeak píše:No už aby bylo hotovo :)
No mně překvapilo,že je vůbec tohle!Myslel jsem,že se rýpají jen u Lazců...
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od vypravec »

A co Prodloužená Rudná? Podle letáku ŔSD se mělo začít 6/2009. To by taky moc pomohlo, ten průjezd Porubou je katastrofa a od Poruby po Globus, jak tam jsou ty kruháky, je to teď děs.....
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Country »

vypravec píše:A co Prodloužená Rudná? Podle letáku ŔSD se mělo začít 6/2009. To by taky moc pomohlo, ten průjezd Porubou je katastrofa a od Poruby po Globus, jak tam jsou ty kruháky, je to teď děs.....
Když pomineme ten detail ;) , že asi nebudou příští rok peníze, tak asi hlavní důvod proč se ještě nestaví jsou nevykoupené pozemky - viz Lennyho příspěvek z 18.8. , prodat nechtějí hlavně Vřesiňáci, údajně mají výrazně menší výkupní ceny než jejich sousedi v katastrech spadajících pod Ostravu.

Počítám tak rok, dva, a možná se začne. :evil:
vypravec
Příspěvky: 309
Registrován: 30.8.2009 18:25:37

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od vypravec »

Aha, tak to bylo ŘSD ve svém letáku asi přehnaně optimistické....škoda.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

Ten nový kruháč u toho Globusu je fakt síla. Nechápu, proč to ŘSD vůbec povoluje. Chceš si postavit Hypermarket, tak si ho napoj, ale zaplať si MÚK.
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

kruháč u Globusu je malý, to je pravda, ale víc mě ser... debilní řidiči, kteří neví, že při výjezdu z rondlu se háže blinkr, díky tomu se tam už stalo za dobu otevření Globusu pár nehod ...

holt toto je ale problém obecně CZ řidičů, kteří evidetně neumí jezdit na rondlu, ale nej jsou borci, co hodí blinkr doleva a jedou po rondlu ...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od mapman »

Na západě je běžné, že pokud sjíždím na "rondlu" na posledním výjezdu, tak hodím blinkr doleva, to není nic "hrozného". Akorát to u nás není v pravidlech. Aspoň už si někteří zvykají na vícepruhové kruháče, tj. jedu-li posledním výjezdem, držím se v levém pruhu jak při nájezdu, tak i na kruháku, než odbočím...
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od flames »

No já jel předevčírem z HK a na obchvatu Holic maník levý blinkr a jel rovně, že. Tam se to bohudík ještě vstřebá, je to tam velké. Ale jinak že to funguje tak v zahraničí, to je zatím vysoký level, já bych si vystačil s tím blinkrem na výjezdu prozatím, pouštět do větších akcí se asi nemá cenu.

No ale furt lepší než klasicky československý syndrom - nejdřív dupnout na brzdy, pak cuknout s volantem a nakonec alibisticky vyhodit blinkr.

Ten rondel u Globusu je komplet marný, teda když se to stavělo a jezdil sem tama denně, tak sem si říkal, že horší to být nemůže a vida, trapně sem se spletl. Patří to spíš k tématu severního spoje, ale na okraj jenom připomenu, že v rámci vybudování toho rondelu byla zaslepena křižovatka z Průběžné, celé to řešení je teda podle mě dost nekonstruktivní.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

celkově nechápu jak může ŘSD povolit těm obchoďákům takhle prznit cesty obvzlášť 1. třídy. Tahle nelogická povolení mi zavánějí úplatky na příslušných místech Pokud chceš obchoďák zaplať si MÚK. Flamesi, asi ti nemusím připomínat ten zázrak u Kauflandu v Bruntále. A o tom zázraku o 100 dál (před vybudováním světel a naprosto nesmyslného řazení naprosto nekonfliktní křižovatka možná sem tam s nějakou nehodou, ale ne s 10 nehodami denně po jejim vybudování) směrem do města už se zde nerozepisuji raději vůbec, protože mi stačí, že si díy každodenním nervům svůj život zkracuji nejméně o 10 let.
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od flames »

Jo, Bruntál je extraliga, v tomhle ohledu tady jednoznačně ´vede´ přestavba křižovatky Smetanova x Žlutý kopec (u toho podjezdu pod tratí), takhle to tam naprojektovat(včetně toho geniálního značení!!!), to je na roztrhání titulu.
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

Od té doby co to tam bylo zavřené jsem tam ještě nejel, až příště pojede od Opavy, budu o muset na Žluťáku vzít doleva a zjistit co to tam vlastně vyrobili. Ale pokud je to něco tak kvalitního jako křižovatky u rybníka, tak potěš pánbůh. :x
Country
Příspěvky: 506
Registrován: 14.3.2009 21:29:32
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Country »

Je něco nového ?
Odpovědět

Zpět na „I/11“