| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=122&t=570 |
Stránka 13 z 166 |
| Autor: | Jarda Š. [ 23.9.2011 19:33:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Ale pole, když to nebude na stavební parcelu, za 98 Kč za metr neprodáš. |
|
| Autor: | pp21 [ 23.9.2011 20:18:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Lenny píše: Vždyť je to stavba, jen s rozdílem, že liniová. Divím, že za směšných 98 Kč, prodalo tolik lidí, ja osobně bych neprodal. Když ti to kupujíci svojí blbostí umožní, tak proč bys ho nepodojil. Co je doma to se počítá, a že je to ze státního je úplně jedno. Že to bylo včera pole s cenou 10 kč za metr a dneska je to stavební parcela (na které nemůžu stavět ale ten kdo to chce koupit jo) se hooodně rychle zapomíná, protože soused dostal víc! Docela mě zaráží, jak ti investigativní novináři jdou po tom, že nějaká firma dostala za něco zaplaceno o trošku víc a jaká je to levá, ale že tady jde státní organizace (město Ostrava) zcela otevřeně proti zákonu (?) a chystá se vykupovat pozemky za jinou cenu než stanovuje zákon (? cenová mapa?) to je vyzdvihováno jako ten nejbohulibější čin. Vždyť to musí být snad i trestný čin (zneužití pravomoci, nějaké to nehospodárné nakládání se svěřenými prostředky...), nebo snad ne? Přijde mi to jako kdyby město A koupilo mětské policii Superby a město B koupilo jenom Fabie, ale aby to tomu prodejci nebylo líto že málo vydělal, tak mu to město B raději přidá, aby dostal cenu podobnou jako za ty Superby i když dostal Fabie 1.2 HTP.... Já vím, je tu ten faktor nuceného prodeje, ale zhodnocení pozemku před výkupem na stavební parcelu je např. proti Německu velmi luxusní záležitostí, o které se tam nikomu ani nezdá, ale u nás je to stále málo... Jinak cenová mapa Ostravy je k vidění zde (když si zapnete vrstvu "vnitřní kresba parcel" uvidíte trasu prodloužené rudné): http://gisova.ostrava.cz/webmaps/mapacena/viewer.htm No a Vřesina (okres Nový Jíčín) asi nemá cenovou mapu na internetu graficky zpracovanou (nebo jsem ji nenašel), takže jen textový přehled: http://62.209.202.155/scripts/pozmisapi ... Obce=21461 |
|
| Autor: | Lenny [ 25.9.2011 20:20:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Na stavbě se vůbec nic neděje, přišlo mi to zcela opuštěné. Ale ten provoz by za výstavbu čtyřpruhu stál. |
|
| Autor: | Jardaf [ 27.9.2011 9:20:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Lenny píše: Vždyť je to stavba, jen s rozdílem, že liniová. Divím, že za směšných 98 Kč, prodalo tolik lidí, ja osobně bych neprodal. Taky bych neprodával, když vím, že sousedovi oddělenému administrativní hranicí bylo nabídnuto více než 10x tolik. Jinak 1400,- za metr zemědělské půdy v Krásném Poli, i když určené pro dopravní stavbu je silně přemrštěné, za tolik se zde i ve Vřesině prodávají zasíťované pozemky pro RD, a to je spíše ta horní hranice. Třeba není důležité, kde pozemek pod budoucí velice potřebnou dopravní stavbou leží (míním katastr), ale komu aktuálně patří Drobné upřesnění : Vřesina již není okres Nový Jičín, ale Ostrava-město, stejně jako třeba Klimkovice nebo Velká Polom (tato patřila k okresu Opava). Název stavby Mokré Lazce-hranice okresu Ostrava-Opava pochází ještě z doby před změnou a dnes je mírně zavádějící. |
|
| Autor: | balance [ 28.9.2011 13:55:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
viewtopic.php?f=176&t=3094 |
|
| Autor: | Country [ 2.10.2011 21:28:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
balance píše: http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=176&t=3094 To se tedy nepředali, pokud si vzpomínám, tak původně 300 miliónů mělo být letos a příští rok cca 1.5 miliardy ........ |
|
| Autor: | Lenny [ 15.10.2011 13:13:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Na stavbu Mokré Lazce - hranice okresu chybí SP už jen jeden dílčí úsek hlavní trasÿ km 0,975 - 0,990 a MÚK Mokré Lazce. |
|
| Autor: | FlakY` [ 27.10.2011 20:27:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Dnes si nemůžu pomoct... http://www.mapy.cz/s/2uxH Podle mě se měla rovnou postavit R56. Určitě by vyšla levněji než dnešní I/11. Jediné horší místo by bylo mezi Hlučínem na Ostravou, ke bude zapotřebí několik mostů atd. Jenže nic se nezmění a Opaváci budou ještě dlouho čekat na dálnici |
|
| Autor: | viky [ 27.10.2011 21:24:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
FlakY` píše: Dnes si nemůžu pomoct... http://www.mapy.cz/s/2uxH Podle mě se měla rovnou postavit R56. Určitě by vyšla levněji než dnešní I/11. Jediné horší místo by bylo mezi Hlučínem na Ostravou, ke bude zapotřebí několik mostů atd. Jenže nic se nezmění a Opaváci budou ještě dlouho čekat na dálnici Ale R56 by nevyřešila obchvat Poruby.A ten vidím jako potřebnější,než hlavní trasu ať už R11,nebo R56 |
|
| Autor: | FlakY` [ 28.10.2011 5:10:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Ale pokud by to znamenalo, že by se doprava přesnunula, tak by to bylo určitě užitečnější. |
|
| Autor: | paja [ 28.10.2011 8:14:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
R56 by už možná byla ve stádiu jako I/11, tzn. min. začátek stavby, jen je problém s 2 oblastmi - tzn. starost Ludgeřovic a hlavně ti v Praze |
|
| Autor: | Honda [ 2.11.2011 19:39:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Kvůli dálnici hrozí vyvlastnění 1. listopadu 2011 Tři desítky pozemků ve Vřesině zasáhne stavba dálničního přivaděče. Těm, kteří nebudou souhlasit s prodejem pozemků, hrozí vyvlastnění. Pro Rudnou prodloužená neznamená mimořádnou lekci v tanečních. Prodloužená Rudná se říká stavbě dálničního přivaděče, který se chystá v ostravské Vřesině. Povede od konce ulice Rudné v místě výpadovky na Klimkovice až po ulici Opavskou za nákupním centrem Globus. Kvůli tomu budou zastupitelé kupovat soukromé pozemky od majitelů, které pak prodají Ředitelství silnic a dálnic. Pokud některý z vlastníků odmítne pozemek prodat, hrozí mu vyvlastnění. Lidem přijde dopis Podle dohody s Ředitelstvím silnic a dálnic investuje radnice do výkupů pozemků téměř sedmatřicet milionů korun. Za jeden metr čtvereční to vychází na 660 korun. Vlastníkům téměř tří desítek pozemků zašle ostravský magistrát dopis s přiloženou smlouvou na odkup jejich majetku. „Na výkup nemovitostí v letošním roce uvolníme z rozpočtu sedm milionů korun. Výkupy se uskuteční v několika etapách,“ řekl náměstek primátora pro investice a majetek Jiří Srba. Termín, dokdy bude možné pozemek městu prodat, vyprší na konci příštího roku. Nevykoupené pozemky nechá Ředitelství silnic a dálnic vyvlastnit. Vykoupení pozemků pro stavbu silnice není ve Vřesině ojedinělé. Před magistrátem se o to pokoušeli už státní úředníci. Starosta Vřesiny Jiří Kopeň ale tvrdí, že suma za metr čtvereční byla nevýhodná. „Byla symbolická, pouhých sedmadevadesát korun. Většina to proto odmítla prodat, nicméně některým stát jejich pozemek vyvlastnil,“ uvedl starosta. Kopeň proto uvítal, když do celé záležitosti vstoupil ostravský magistrát. „Jeho nabídka mi přijde seriózní,“ poznamenal starosta. Podle něj bude nutné vyřešit skutečnost, že vykupované pozemky jsou součástí polí, na kterých se hospodaří. On sám stavbu prodloužené Rudné vítá, protože se tak ulehčí obci od projíždějících kamionů. „Silnice třetí třídy na to rozhodně není uzpůsobená,“ podotkl starosta. Lepší dopravní situace S ulehčením od provozu počítá i náměstek ostravského primátora pro dopravu Aleš Boháč. Prodloužená Rudná by měla podle jeho slov navazovat na rozestavěnou silnici z Mokrých Lazců do Opavy. „Díky ní budeme moct zakázat průjezd nákladních automobilů nad dvanáct tun ulicí 17. listopadu v Porubě. To významně přispěje ke zlepšení dopravní situace i životního prostředí v této části Ostravy,“ řekl náměstek primátora Aleš Boháč. Silnice by měla být dlouhá více než šest a půl kilometru. Na trase má být patnáct mostů a jedna mimoúrovňová křižovatka. Náklady na stavbu dosáhnou téměř 2,7 milionu korun. http://www.sedmicka.cz/ostrava/clanek/k ... eni-256279 |
|
| Autor: | viky [ 2.11.2011 21:30:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Tak za 2,7 milionů korun..... to de,ne? |
|
| Autor: | majnao [ 2.11.2011 21:49:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
To se mi líbí, jen víc staveb za takové ceny |
|
| Autor: | Lenny [ 2.11.2011 21:55:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Jak to že to ještě nestojí? 2,7 milionu to bysme vybrali i mezi sebou? Co vy na to kluci? |
|
| Autor: | bumbik [ 24.11.2011 14:52:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsk ... 011-21028/ |
|
| Autor: | bumbik [ 10.1.2012 13:29:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsk ... 012-22041/ a stavební povolení vydáno |
|
| Autor: | vypravec [ 10.1.2012 21:29:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
To je sice fajn, ale stejně nejsou prachy a to ani na dokončení už probíhající navazující stavby, natožpak zahajení další...... K editaci příspěvků slouží tlačítko "upravit" v pravém horním rohu příspěvku . MzO |
|
| Autor: | Lenny [ 28.1.2012 23:44:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Stále ještě nejsou všechna SP na hlavní trasu stavby Prodloužená Rudná - hr. okresu a na navazující stavbu hr. okresu - Mokré Lazce taky chybí SP na pár set metrů hlavní trasy. |
|
| Autor: | martini [ 29.1.2012 15:48:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Je zase důvodem nějaký pozemek nebo nevíš co? EDIT: Jde mi teda hlavně o úsek, který má jít letos znovu do realizace... |
|
| Autor: | Country [ 30.1.2012 19:15:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
A je už jasné, kolik peněz letos na I/11 půjde ? |
|
| Autor: | Lenny [ 30.1.2012 19:26:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Nevím, ale našel bys to ve zprávě o D47, která každého čtvrt roku chodí na vládu. |
|
| Autor: | Marooned17 [ 20.2.2012 23:25:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Tak si zase dáme pár čísel. Pokud není chyba v letácích, tak: Silnice I/11 Opava, severní obchvat – východní část: 712 mil. Kč/km Počet MÚK: 0 délka větví: 0 m Délka mostů: 169 m Objem výkopů: 43 000 m3 Objem násypů: 295 000 m3 Plocha vozovek: 16 422 m2 délka PHS: 1216 m Silnice I/38 Znojmo - obchvat, II. stavba: 109 mil.Kč/km Počet MÚK: 3 délka větví: 3126 m Délka mostů: 274,7 m Objem výkopů: 160 587 m3 Objem násypů: 210 938 m3 Plocha vozovek: 63 700 m2 délka PHS: 1164 m Někde je chyba, nebo mi to nedochází a je to normální? |
|
| Autor: | mapman [ 21.2.2012 8:23:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
To musí být nejspíš někde chyba, tohle není normální ... To i čtyřpruh Semetín - Bystřička má cenu jen 206 mil./km |
|
| Autor: | hovi [ 21.2.2012 9:09:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Marooned17 píše: Tak si zase dáme pár čísel. Pokud není chyba v letácích, tak: Silnice I/11 Opava, severní obchvat – východní část: 712 mil. Kč/km . . Silnice I/38 Znojmo - obchvat, II. stavba: 109 mil.Kč/km . . Někde je chyba, nebo mi to nedochází a je to normální? to normální není, kde se zeptet, co za tím vězí? |
|
| Stránka 13 z 166 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|