| Autor |
Zpráva |
|
theodor less
Příspěvky: 2382
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
babator píše: Teď se všichni ( včetně mě ) opájíme tím, že už snad brzo budeme jezdit. Nicméně si taky myslím, že na celou tuhle odpornou záležitost, táhnoucí se roky, by se zapomenout nemělo. Naopak, mělo by se jasně a transparentně všechno objasnit ! Ale o to asi už není zájem. Tahle hurá akce na rychlé dokončení je přece tak skvělá a tak se rychle zapomene na všechna ta brutální pochybení a co všechno "dokáže" někdo s informacemi a hroší kůží...  Děkuji I přispívatelé, kterých si vážím, chtějí udělat tlustou čáru za kauzou Richtár. Nepatřím k těm, co chtějí zapomenout s tím, že to je historie. Že už je jedno kolik to bude stát, že je nejdůležitější zprůjezdnění a vše ostatní je nepodstatné....Proto se k tématu stále vracím a hledám fakta. A současně vyřazuji mýty a smyšlenky, které vznikly oprávněnou nenávistí vůči potížistům. Kladu otázky, ale relevantní odpovědi nepřicházejí. Má ambice odvyprávět pravdivý příběh 414 metrů silnice je naivní a troufalá. Ale přesto: Zmizela už také panelová cesta k rybníku kvůli které se nestavělo. Tu totiž Dušan Richtár, který vlastní dům kousek od cesty, zatížil za zvláštních okolností věcným břemenem chůze a jízdy. A to v době, kdy už byla celá trasa vykoupena. Za zrušení břemen zaplatil stát Richtárovi a sdružení Skalka 670 tisíc.(televize Polar)
|
| 7.11.2019 12:21:36 |
|
 |
|
kujulu
Příspěvky: 36
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Dnes jsem se byl podívat na staveniště během pracovního dne. Na stavbě bylo cca 50 lidí. Pracovalo se hlavně na armatuře pro lávku a protihlukové stěně. Pořídil jsem pár fotek. https://imgur.com/a/Lda7krn
|
| 7.11.2019 17:57:35 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Díky za fota ! Pilíř lávky vypadá suprově...
|
| 7.11.2019 20:51:13 |
|
 |
|
hovi
Příspěvky: 858 Bydliště: Liberec
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Může ta lávka sloužit pak všem občanům (zkratka k parku Skalka), když pozemky před ní patří soukromým osobám, které blokovaly dostavbu? A občané by neměli tedy vlastně na cizí/soukromé pozemky vstupovat? Nejsem místní, pouze jsem nahlédl do katastru. Jinak by Richtárovi a sdružení Skalka k těm 670 tisícům přibyl ještě slušný dáreček...
|
| 8.11.2019 11:00:08 |
|
 |
|
Honey72
Příspěvky: 3097 Bydliště: Trutnov - 49 km od polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozest. české a 17 km od polské.
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Na severu je zapsáno břemeno chůze a jízdy, takže na lávku se od Poruby dostanete. Ale co je míněno pod břemenem na jižních pozemcích netuším. Každopádně s pořádným rozeběhem by ten soukromý pozemek šel přeskočit 
_________________ 82 let výstavby dálnic na českém území 1938-2020
|
| 8.11.2019 11:18:30 |
|
 |
|
lyky
Příspěvky: 126
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Nevite nekdo, co ma znamenat ten zakaz vjezdu v Komárově pro nákladní vozidla a objizdeni pres Kravare? Ten mostek je v hajzlu?
|
| 8.11.2019 21:37:52 |
|
 |
|
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2202 Bydliště: SV Čechy
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
_________________ wazer.cz Pište česky, prosím!
|
| 10.11.2019 10:19:51 |
|
 |
|
jeni013
Příspěvky: 655 Bydliště: ValMez
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
lyky píše: Nevite nekdo, co ma znamenat ten zakaz vjezdu v Komárově pro nákladní vozidla a objizdeni pres Kravare? Ten mostek je v hajzlu? Dle dopravniinfo.cz ano Omezení rozměrů a hmotnosti Od 05.11.2019 14:07 silnice I/11 (ulice Ostravská), Komárov, Opava dočasné omezení celkové hmotnosti, omezení únosnosti mostu ev.č. 11-133 z důvodu špatného stavebně - technického stavu. Omezení bude provedenou formou snížené únosnosti mostu a to na 20 t (jediné vozidlo 30t). Objízdná trasa pro vozidla nesplňující toto kritérium bude vedena po sil. II/467 dále po sil. I/56 a naopak (Štítina- Kravaře- Velké Hoštice - Malé Hoštice).
|
| 10.11.2019 13:52:32 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
doběhla vkladová řízení ohledně VB u parcel 2915/8 a 9 a v katastru stále visí VB chůze a jízdy ... takže nejspíš se pouze měnili oprávnění z VB ... jinak D. Richtár přepisuje VB od E. Voznicové u dalších parcel na dané místní komunikaci ...  (jen pro zajímavost)
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 13.11.2019 11:00:14 |
|
 |
|
1975
Příspěvky: 3532 Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
... a nějaké foto z místa stavby, jak ho ovlivnila "dnešní sněhová kalamita"? .o)
|
| 13.11.2019 11:38:41 |
|
 |
|
Ranma
Příspěvky: 41 Bydliště: Ostrava - Poruba
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Tady žádná sněhová kalamita nebyla  Ale měli pokládat finální vrstvu vozovky 12. 11. nebo 13. 11., tak jsem taky zvědav, zda to pokládali nebo budou čekat na teplejší počasí.
|
| 13.11.2019 12:03:18 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Tady i chvilku svítilo slunce  a jaký sníh? 
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 13.11.2019 12:15:12 |
|
 |
|
josefnovak
Příspěvky: 74
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
bumbik píše: doběhla vkladová řízení ohledně VB u parcel 2915/8 a 9 a v katastru stále visí VB chůze a jízdy ... takže nejspíš se pouze měnili oprávnění z VB ... jinak D. Richtár přepisuje VB od E. Voznicové u dalších parcel na dané místní komunikaci ...  (jen pro zajímavost) To chce před tu lávku dát závoru?
|
| 13.11.2019 15:23:21 |
|
 |
|
1975
Příspěvky: 3532 Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Lenny píše: Tady i chvilku svítilo slunce  a jaký sníh?  to byla reakce na katastrofické zprávy našich milovaných medií...asi nejlepší byl idnes "Pozor klouže to!"  )
|
| 13.11.2019 15:32:24 |
|
 |
|
pedros
Příspěvky: 293 Bydliště: Ostrava, Petřvald u NJ
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Dnes jsem se od nejmenovaného zdroje obeznámeného se stavbou dozvěděl, že pokud počasí vydrží a technologické zkoušky dopadnou dobře mohli by otevírat k 20.12.2019.
_________________ VW Golf VII variant 2.0 TDI Highline
|
| 15.11.2019 13:44:21 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Takže pokud by to vyšlo, tak SUPER dárek pod stromeček... 
|
| 15.11.2019 15:28:49 |
|
 |
|
Pavlík
Příspěvky: 222
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
|
| 15.11.2019 15:49:38 |
|
 |
|
evilcleaner
Příspěvky: 863 Bydliště: ostrava
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
no tlak na zprovoznění je extrémní, to se odráží i na rychlosti přejímek, zkoušky, tak snad to potom vydrží.
_________________ Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
|
| 15.11.2019 19:40:40 |
|
 |
|
speci
Příspěvky: 20
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Dneska naprosto luxusní počasí a na stavbě ani noha. Svodidla v úseku kolem lesoparku jsou již nainstalované. https://thespeci.rajce.idnes.cz/Prodlouzena_rudna_17.11.2019/Jinak na FB MHD-Ostrava se objevilo toto: Citace: Nějaká pozitivní zpráva při sobotě - Práce na prodloužené Rudné pokračují na 100%. Pokud vše půjde podle plánu, hotovo by mělo být nejpozději do jara. https://www.facebook.com/mhdostrava/posts/2888125411200679
|
| 17.11.2019 16:05:32 |
|
 |
|
vodouch2000
Příspěvky: 1123 Bydliště: D11 - exit 62
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Nepřijde mi to divný, dnes je státní svátek. 
|
| 17.11.2019 17:03:13 |
|
 |
|
Nikdo
Příspěvky: 63
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Divný to je, když do novin tvrdí, že jsou na stavbě opravdu KAŽDÝ den. I přes to, že je tady několik svědků, kteří tam o víkendu či svátku neviděli ani nohu. Ale Lenny vám to vysvětlí, že když tam nikoho nevidíte, neznamená to, že tam nikdo není. 
|
| 17.11.2019 17:05:39 |
|
 |
|
Pavlík
Příspěvky: 222
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Nikdo píše: Ale Lenny vám to vysvětlí, že když tam nikoho nevidíte, neznamená to, že tam nikdo není.  Teď nevím, jestli se citovaná věta týká zrovna vašeho nicku nebo je to kouzlo nechtěného 
|
| 18.11.2019 8:21:56 |
|
 |
|
RamboCZ
Příspěvky: 20 Bydliště: Horní Suchá
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Dneska odpoledne (okolo 15:45) u nákupního centra Géčko se PR lajnovala, ve směru od centra.
|
| 18.11.2019 20:44:34 |
|
 |
|
bziba
Příspěvky: 16 Bydliště: Ostrava - Poruba
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Včera jsem si všiml, že za sjezdem směr centrum opravovali asfalt, že tam je vyfrézovaný (teda už spíše opravený) obdelník cca 3 × 2 metry. Nevíte někdo, o co šlo? Jestli jenom nějaká kontrola jakosti nebo nějaký problém?
|
| 19.11.2019 11:22:28 |
|
 |
|
Ranma
Příspěvky: 41 Bydliště: Ostrava - Poruba
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Na www.msstavby.cz někdo napsal, že už je nalajnováno a že se staví PHS směrem od mostu (Vřesinská) k lávce. Může to někdo potvrdit? Info z 19. 11.
|
| 20.11.2019 13:35:01 |
|
|