| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=122&t=570 |
Stránka 154 z 166 |
| Autor: | cani [ 13.12.2019 14:14:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
theodor less píše: rumpeak píše: seznam maká líp než google, přesto pořád slyším o tom, jak ta naše produktivita práce je nižší než ve vyspělých zemích. Produktivita je vztah mezi výsledkem a energií potřebnou k dosáhnutí tohoto výsledku. Pokud google investuje méně práce při srovnatelném výsledku, má vyšší produktivitu právě google. Spousta lidí to stále nechápe. Produktivita je měřena hodnotou, tedy CENOU za kterou práci umím prodat. Zjednodušeně, jestliže Mapy.cz prodávají ročně aktualizovanou ortofotomapu za 100Kč a Google jednou za tři roky aktualizovanou za 600 Kč (nebudu teď uvažovat vliv kurzů), tak má Google z dlouhodobého hlediska 2x vyšší produktivitu, přičemž udělal 3x méně práce. Nebo lépe hamburger. Jestliže český kuchař udělá burger za 5 minut a prodá se za 190 Kč, a německý kuchař udělá stejný burger za stejných 5 minut ale prodá se za 15 Eur, tak je jeho produktivita dvojnásobná. Kdyby šlo o poměr "energie" v tomto případě budu uvažovat cenu práce, tak český kuchař je dokonce produktivnější, neboť na český burger musím dát energie (plat kuchaře za 5 minut) 17 Kč (11% ceny burgru), kdežto německému 37Kč (33% ceny burgru). Protože oba za stejný časový úsek vyrobí stejný produkt ovšem za jinou cenu, je produktivita dnes pouze a jen o hodnotě za kterou se to prodá. |
|
| Autor: | 1975 [ 13.12.2019 14:19:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Kuba píše: ŘSD uzavřelo dnes se zhotovitelem akce “I/11 Ostrava, prodloužená Rudná” dodatek o dokončení všech potřebných prací umožňující zprovoznění této stavby ve výrazně zkráceném termínu. V současné době se provádí všechny kroky vedoucí ke zprovoznění stavby už ke konci příštího týdne. https://twitter.com/MatlRadek/status/12 ... 2385300484 ..a na doplňující dotaz potvrdil, že se tím myslí Lennyho 19.12.2019 9:30 |
|
| Autor: | Nikdo [ 13.12.2019 14:24:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
1975 píše: ..a na doplňující dotaz potvrdil, že se tím myslí Lennyho 19.12.2019 9:30 "Potvrdil" je silné slovo, podle mě použil ten palec nahoru právě proto, aby ho nikdo v případě posunutí nemohl obvinit z "potvrzení" termínu |
|
| Autor: | 1975 [ 13.12.2019 15:03:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
...to, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že po tobě nejdou:o) |
|
| Autor: | hovi [ 13.12.2019 22:36:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Už je termín potvrzen i na letáku a ten je převeden do roku 2019! https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/126 ... -rudna.pdf |
|
| Autor: | hovi [ 14.12.2019 9:47:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Nemá někdo z místních zjištěno, kde všude jsou osazeny značky SMV, jestli až k MÚK s D1? |
|
| Autor: | mapman [ 14.12.2019 9:57:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Zatím je SMV jen na novém úseku, na jaře by se ale měla protáhnout až k D1. |
|
| Autor: | rumpeak [ 14.12.2019 12:01:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Díky za info. Je nějaký důvod, proč není SMV až k s MÚK s I/58, když je zde Rudná á postavena vv kategorii MR? |
|
| Autor: | Krupp [ 15.12.2019 9:01:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
SMV po D1 dává smysl, ale dívám se na leteckou mapu a ty připojováky na MUK od Poruby (myšleno z ulice Nad Porubkou) mi přijdou docela krátké (ještě lepši byl o kousek dále, ten je myslím zrušený). Možná postačí přemalovat. |
|
| Autor: | rumpeak [ 15.12.2019 9:49:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Smysl dává právě SMV až po MÚK s I//58, když byla silnice vystavěna v kategorii městská rychlostní. Utnout to u D1 mi smysl nedává. Samozřejmě je hlavním smyslem to, aby tady člověk přišel o řidičák při prvním měření, ale překročil třeba jen o 30km/h. Standardní rychlost projíždějících aut je zde 140 - 150 km/h. |
|
| Autor: | hovi [ 15.12.2019 10:43:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Smysl SMV dává i jako vyloučení povozů, traktorů a cyklistů apod. Máme to tak na I35 od Hrádku do Bílého Kostela a to tam máme "jen" dvoupruh s jedním přídavným stoupacím. Ale jinak sem: https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x ... 58.843%22N By to v Ostravě snad mohli doznačit... |
|
| Autor: | hiob [ 15.12.2019 11:29:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
rumpeak píše: Smysl dává právě SMV až po MÚK s I//58, když byla silnice vystavěna v kategorii městská rychlostní. Utnout to u D1 mi smysl nedává. Standardní rychlost projíždějících aut je zde 140 - 150 km/h. Od bodu jak ho vyznačil hovi se jezdí tak těsně nad 110km/h tachometrových, tj. standardem tam těch 140 určitě není, nad 140 jen pár jedinců. Nevím zda se dá jednoduše udělat vyloučení povozů, traktorů apod. mezi I/58 a obch. zónou, dnes to tudy objíždí místní provoz, tj. SMV od obchodní zóny se 110km/h ... |
|
| Autor: | rumpeak [ 15.12.2019 16:36:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Vyloučit provoz traktoru zde jde velmi jednoduše: mezi Plzeňskou a Vyskovickou můžou po paralelní Pavlovove, dál muzou traktory do obchodní zóny několika možnostmi. Třeba po ulici U Výtopny. Kromě traktoristu je velmi žádoucí dostat z Rudné také cyklisty. |
|
| Autor: | rumpeak [ 15.12.2019 16:47:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
hovi píše: Nemá někdo z místních zjištěno, kde všude jsou osazeny značky SMV, jestli až k MÚK s D1? Značka SMV je na MUK s II/647 a 500 m zpět směrem k D1 je osazena navést SMV s doplňkovou značkou 500m. |
|
| Autor: | paja [ 15.12.2019 16:48:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
rad jezdim na kole, ale do doby nez me v zatacce na l/56 za prejezdem v Kozmicich vytlacil kamion do prikopy, ze jsem malem spadnul, tak uz na silnici 1. tridy nepachnu. To, ze jsou exoti, kteri jezdi po Rudne na kole a kolem nich jezdi auta i klidne rychlosti 150, tak to je o vyliskani a likvidaci jejich kola, z mozku maji gumove kolo a evidentne nic sileneho na kole jeste nezazili. Za mne, kolo na silnici 1. tridy nema co delat. |
|
| Autor: | Aram96 [ 15.12.2019 19:59:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Záleží hlavně na intenzitách, je rozdíl silnice první třídy se 4000 vozidel/24 h a s 12 tisíci. Ale hlavně záleží na kategorii. Když je silnice S 11,5, neviděl bych v tom až takový problém. |
|
| Autor: | hovi [ 15.12.2019 22:23:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
rumpeak píše: hovi píše: Nemá někdo z místních zjištěno, kde všude jsou osazeny značky SMV, jestli až k MÚK s D1? Značka SMV je na MUK s II/647 a 500 m zpět směrem k D1 je osazena navést SMV s doplňkovou značkou 500m. Tedy ve čtvrtek 19.12. SMV "jen" na dokončení Prodloužené Rudné. Místní, pak prosím dejte vědět, jestli se na jaře/v průběhu roku značky osadí i dále na staré komunikaci. Děkuji. |
|
| Autor: | paja [ 15.12.2019 22:58:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
co vim, tak melo by to zacinat ci koncit u sjezdu na Shopping |
|
| Autor: | evilcleaner [ 15.12.2019 23:25:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
na stávajícím úseku I/11 od shopping parku k nové stavbě by chtělo prodloužit připojováky - prostoru je tam na to spousta - je to stavěno s volnou šířkou 26,5, ale na rozdíl od dálnice pruhy vypadají jen 3,5 m široké, tj, zpevněná krajnice alias odstavný pruh poté vychází 3,0 m široký a to je hodnota, kterou norma připouští (základní je 3,5) - tj. šlo by to provést pouze úpravou VDZ. zastávky jsou už nevyužívané, např na mostu přes odru došlo po rekonstrukci k nepochopitelnému zkrácení připojováku od avionu směr opava (za mostem na původním asfaltu jde vidět kde připojovák kdysi končil). současné řešení nevidím jako překážku pro stanovení SMV, ale je to obecně škoda |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 15.12.2019 23:34:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Hlavně bych prodloužil odbočovací pruh na I/11 Shopin -> D1, ideálně udělal dvoupruhový ten nájezd na vajco, tam se to vždy shlukuje. Opačný směr dtto. |
|
| Autor: | Honey72 [ 16.12.2019 8:45:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Někdy se obce osazení značek SMV brání, protože se bojí, že všechny ty traktory, pomalá auta a cyklisté to budou objíždět přes město |
|
| Autor: | paja [ 16.12.2019 9:38:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Honey72 píše: Ale zrovna v Ostravě se to dá pochopit, protože to je široko daleko jediný most přes řeku těch plechových kavalérií tam jezdí mraky ... normálně víc jak osobních a nákladních aut... TOTO BYLA IRONIE!!! tam žádný traktor a podobné nejezdí |
|
| Autor: | rumpeak [ 16.12.2019 10:55:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Čas od času na Rudné nějakého pomatence s bagrem potkám. Posledně jsem předjížděl traktor s vlečkou dokonce mezi Mohelnicí a exitem 244 Moravičany směr Olomouc na D35. Za komunistů byli běžné 100km kolony kombajnů směřující od Brna na Jižní Slovensko po D2. Tehdy ale škodovky nejeli rychleji než 120km/h tak, aby z toho člověk neohluchl během jedné cesty a víc než 130 nedali nikdy. |
|
| Autor: | RamboCZ [ 16.12.2019 11:13:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
V úseku mezi Radvanicema a Vítkovicema jsou bagry, traktory a podobná "motrizovaná haveť" prakticky na denním pořádku... Stejně tak "cyklisti", ty potkávám mezi havířovem a Ostravou skoro denně... Sebevrazi... |
|
| Autor: | kot [ 16.12.2019 11:13:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy |
Chlape zapomněl jsi na na Škoda Rapid - Kupé s pětikvaltem = 150 bez problému... |
|
| Stránka 154 z 166 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|