| Autor |
Zpráva |
|
ada031
Příspěvky: 1917
|
 I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Nový leták na stavbu "Prodloužená Rudná" - celkem mě překvapilo zahájení stavby v 01/2013 http://www.rsd.cz/rsd/rsdcat.nsf/0/F847 ... -rudna.pdfZ letáku: V polovině roku 2009 se uskutečnilo výběrové řízení na zhotovitele stavby. S vítězem byl uzavřen Dodatek ke smlouvě, že se stavba zahájí na výzvu objednatele, a dne 28. května 2010 proběhlo dílčí předání staveniště zhotoviteli, aby zhotovitel mohl provést některé práce spočívající se zajištěním nepropadnutí vyvlastnění, kupních smluv, stavebních povolení apod. Pro stavbu se vyřizuje změna územní rozhodnutí, ke které došlo na základě změn v legislativě. V současné době je vydáno 34 stavebních povolení, 19 objektů lze realizovat na základě ÚR. Vykoupena je většina (89 %) pozemků.
|
| 16.9.2012 19:16:13 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
To se mi nezdá, že by se mělo příští rok nějak výrazněji začít, v rozpočtu SFDI o tom není ani zmínka. Možná nějaké dílčí stavby, aby nepropadlo SP.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 16.9.2012 20:15:37 |
|
 |
|
ada031
Příspěvky: 1917
|
 I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
No v letáku o započatí jen dílčích staveb není zmínka. Naopak u stavby R48 - Rybí-Rychaltice, kde je započetí stavby v letáku uvedeno na 03/2013 je právě konkretizováno, že: Z letáku: Na stavbu jsou již vydána všechna stavební povolení a je připravena k realizaci. Další postup přípravy stavby však závisí na přidělení finančních prostředků ze státního rozpočtu. Aby stavební povolení nepozbyla platnost, bude zrealizován SO 431 venkovní vedení NN , SO 413 venkovní vedení VN a SO 413.1 venkovní vedení VN. http://www.rsd.cz/rsd/rsdcat.nsf/0/CF63 ... altice.pdf
|
| 16.9.2012 21:15:11 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Pravda, ale i tak si myslím, že nic velkého se nezačne. Leda, že by se to objevilo v poslední verzi rozpočtu, ale o tom nic nevím. Každopádně by to bylo příjemné překvapení.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 16.9.2012 21:41:06 |
|
 |
|
harmonica
Příspěvky: 223 Bydliště: Ostrava
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
To nějak nechápu o čem je teď řeč. Přeci na tuto stabu jsou dávno přislíbeny peníze včetně dalšího roku tak jakýpak není zmínka?!! Nebo ono se zase něco změnilo a lazce se opět odkládájí?!!
_________________ BMW E61 530d Ex. Ford Mondeo 2.0 TDCI
Život je bahno a jen svině v něm umí chodit.
|
| 20.9.2012 11:08:37 |
|
 |
|
Bobek
Příspěvky: 1632 Bydliště: MO
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Lazce ne, ty v návrhu rozpočtu jsou, ale prodloužená Rudná, o které byla řeč, nikoliv.
_________________ Království a půl princezny za 511.
|
| 20.9.2012 12:41:28 |
|
 |
|
harmonica
Příspěvky: 223 Bydliště: Ostrava
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Blbě přečteno díky za opravu. Teď sice nemůžu najít ty SFDI a OPD zprávy ale v jedné té zprávě nějaké drobné na prodlouženou rudnou byly ale asi se to opět změnilo. Myslím že ještě spousta let budem rádi alespoň za částečnou I/11 přes Lazce.
V tom letáku se mi zdá velice nepravděpodobné i uvedení do provozu 2015. To by znamenalo obě části I/11 na Opavu hotové v jednom roce. Krásná pohádka.
_________________ BMW E61 530d Ex. Ford Mondeo 2.0 TDCI
Život je bahno a jen svině v něm umí chodit.
|
| 20.9.2012 13:40:29 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Proč je benzínka v Pustkovci tak daleko od silnice? http://www.mapy.cz/#x=18.150732&y=49.84 ... zxWc66&t=rPráce na I/11 se rozeběhli převážně v úseku Mokré Lazce - obloukový most. Od MÚK Polom se nic neděje. Na estakádě v Mokrých Lazcích a na obloukovém mostě se pracovalo v neděli o sto šest.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 24.9.2012 17:33:50 |
|
 |
|
harmonica
Příspěvky: 223 Bydliště: Ostrava
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Ta benzínka tam je takhle od prvopočátku co si ji tam pamatuji. Hádám že tam bude problém s pozemky. A je to i mírně z kopce v tom úseku od cesty k benzince. Pochybuji že to má jiný hlubší význam...
_________________ BMW E61 530d Ex. Ford Mondeo 2.0 TDCI
Život je bahno a jen svině v něm umí chodit.
|
| 25.9.2012 8:16:17 |
|
 |
|
paja
Příspěvky: 708
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Vedle mělo vyrůst Makro II v Ově, bohužel problém byl hlavně na straně ČEZu s nedostatkem elektřiny, otec na studii Makra dělal cca před 5 - 7 lety
|
| 25.9.2012 18:28:54 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
1332/2012 - Oznámení o zahájení stavebního řízení Silnice I/II - Prodloužená Rudná SO 101, SO 204, SO 303, SO 342, SO 343" http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsk ... 2012-o.pdf
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 3.10.2012 11:43:02 |
|
 |
|
Honda
Příspěvky: 451
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Byly obnoveny práce na Prodloužené Rudné Čtvrtek, 4. 10. 2012, 17:31 - OSTRAVA - Dnes, ve čtvrtek 4. října, byly obnoveny práce na stavbě Prodloužená Rudná. Konkrétně se jedná o přípravné práce na stavbě mostního objektu, který vede přes komunikaci II/647 (ulice 17. listopadu vedoucí do Klimkovic). Ředitelství silnic a dálnic, které je investorem stavby, získalo na zahájení prací na Prodloužené Rudné dvacet milionů korun. „Výstavba Prodloužené Rudné patří k prioritním dopravním stavbám ve městě. Ostrava na ni čeká od roku 1994. Její přínos spočívá především v odvedení dopravy z páteřních komunikací Poruby, očekáváme od ní také snížení emisí a prašnosti a lepší spojení města s regionem ve směru na Opavu. Město Ostrava v současné době řeší úspěšně ve spolupráci s ŘSD ČR situaci s výkupem pozemků v katastru Vřesina, na kterých se má tato silnice stavět, což jistě přispělo k zahájení prací,“ řekl primátor města Ostravy Petr Kajnar. Uvedená stavba se má stavět na pozemcích, které město Ostrava nabylo v katastrálním území Vřesina od fyzických osob v rámci investičních výkupů. Na vykoupených pozemcích se bude stavět část silnice 1/11 Ostrava, prodloužená Rudná – hranice okresu Opava v rámci objektů silnice, úpravy místních komunikací, polní cesty, estakády přes potok Porubka a dalších. Na základě požadavků ze strany Ředitelství silnic a dálnic ČR jsou nyní, pro zahájení stavebního řízení, postupně uzavírány na těchto pozemcích vykoupených Městem Ostravou smlouvy o právu provést stavbu mezi statutárním městem Ostrava a touto organizací. Prodloužená Rudná bude čtyřpruhovou komunikací, která je pokračováním silnice 1/11 severozápadně od Ostravy směrem na Opavu. Je vedena územím, které sloužilo především k zemědělské činnosti, velmi krátce lesem, údolí říčky Porubky bude překonáno estakádou, křížení s Krásnopolskou ulicí je řešeno nadjezdem. redakce Ostrava Online http://www.ostrava-online.cz/zpravy/byl ... zene-rudne
Přílohy:
im4eca4fb63fcf6.jpg [ 18.73 KiB | Zobrazeno 5883 krát ]
|
| 5.10.2012 10:05:04 |
|
 |
|
Country
Příspěvky: 492 Bydliště: Morava
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Za 20 mega se toho moc nepostaví, nevíte někdo, jak je to s přídělem peněz na příští rok ? Koneckonců, v letáku z minulého měsíce http://www.rsd.cz/rsd/rsdcat.nsf/0/F847 ... -rudna.pdf je začátek stavby 01/2013, tak třeba něco ukápne 
_________________ Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD
|
| 6.10.2012 22:10:15 |
|
 |
|
paja
Příspěvky: 708
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
|
| 21.10.2012 11:35:32 |
|
 |
|
Country
Příspěvky: 492 Bydliště: Morava
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
To je najednou optimismu  ..... silnici z Opavy do Ostravy dokončí do dvou let ........ ještě by se autor toho článku mohl naučit počítat , 2015 minus 2012 rovná se 2, že ? 
_________________ Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD
|
| 21.10.2012 21:19:54 |
|
 |
|
paja
Příspěvky: 708
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
to už je detail - jestli to třeba nedopadne jako s Prodlouženou Místeckou či naší skvělou D1, taky to bylo otevřeno o půlroku dříve, ale dokončeno až později ...
tak či tak, pokud budou finance, tak to půjde, pokud ovšem zase nějaký chytrý úředník v Praze dá stopku, tak jsme zase v ...
|
| 22.10.2012 6:30:45 |
|
 |
|
harmonica
Příspěvky: 223 Bydliště: Ostrava
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Country: mě zase přijde že autor článku vytáhl tento blábol z archivu a přepsal datum vydání. Stejné kecy, stejné nesmysly a stále kde nic tu nic  Kdyby to šlo vsadím si na to, že v roce 2015 se jezdit nebude. S velkým optimismem bych viděl rok 2016-2017 Jedinou novinkou kterou jsem zaznamenal je že je se to bude dotovat z EU čímž musí termín dodržet ať se děje co se děje jinak nic nedostanou.
_________________ BMW E61 530d Ex. Ford Mondeo 2.0 TDCI
Život je bahno a jen svině v něm umí chodit.
|
| 22.10.2012 13:21:25 |
|
 |
|
Country
Příspěvky: 492 Bydliště: Morava
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Já jsem tedy pořád optimista a doufám, že koncem roku 2015 budem do Opavy frčet přes nové mosty .... ale škoda té prodloužené Rudné, tam se příští rok zřejmě nezačne  , což je pro ulici 17. listopadu v Porubě katastrofa.
_________________ Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD
|
| 23.10.2012 22:15:01 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 8.11.2012 13:24:25 |
|
 |
|
martini
VIP
Příspěvky: 3429 Bydliště: Kladno
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Martin z Ostravy píše: To se mi nezdá, že by se mělo příští rok nějak výrazněji začít, v rozpočtu SFDI o tom není ani zmínka. Možná nějaké dílčí stavby, aby nepropadlo SP. Ano, formální zahájení kvůli vyvlastňovaným pozemkům - pár povolených SO se zrealizuje, ale celá stavba má zatím stále stopku, byť je zasmluvněná. Její finanční objem a časový harmonogram neumožňují ji zařadit do současného OPD.
_________________ Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
|
| 11.11.2012 11:30:32 |
|
 |
|
Country
Příspěvky: 492 Bydliště: Morava
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Tak jsem se dneska prošel po trase stavby mezi Hrabyní a Plesnou a udělal jsem pár fotek: http://www.ulozto.cz/xUvjxcf/2012-11-11-stavba-i-11-rarMůžu poprosit někoho ze správců aby to uložil do zdejší fotogalerie ? Děkuji
_________________ Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD
|
| 11.11.2012 17:45:47 |
|
 |
|
Vladimír
Příspěvky: 287 Bydliště: Ostrava
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Několik dnešních fotek z MÚK Mokré Lazce, přemostění údolí potoka Kremlice (SO 207) a MÚK Velká Polom na S I/11 Mokré Lazce - Ostrava.
Přílohy:
Poznámka: . Přemostění údolí potoka Kremlice - SO 207 .
IMG_9407 (2).jpg [ 215.02 KiB | Zobrazeno 4878 krát ]
|
| 11.11.2012 21:59:48 |
|
 |
|
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Díky za fotky. Parádní to stavba, už aby to bylo.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
|
| 11.11.2012 22:15:11 |
|
 |
|
Vladimír
Příspěvky: 287 Bydliště: Ostrava
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
Taky se těším a doufám, že už se to nezasekne a že to pofrčí. 
|
| 11.11.2012 22:29:18 |
|
 |
|
paja
Příspěvky: 708
|
 Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy
poslední 4 foto nejsou MÚK VP, ale Hrabyně
|
| 12.11.2012 16:01:03 |
|
|