Právě je 17.2.2020 17:41:38

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 Červenohorské sedlo - tunel - hypotetické úvahy 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: Červenohorské sedlo - tunel - hypotetické úvahy
to siesa: dik za osvetleni.

a co kdyby ten tunel nevedl primo pod sedlem, ale spojoval treba prvni serpentinu na jihu s belou (a ne z filipovicemi) - pod V7rovkou - byl by levnejsi?

a nebo naopak vic na zapad - spojnice údolí hučivé desné a filipovic pod Červenou Horou

Otazka prostě je jestli by nebylo lepší stavět o nějáký ten km vedle třeba i delší tunel co by stál na 1km o kus méně a byl méně problematický.

Jinak pro všechny - pěkná diskuze. Jezdím sedlo pravidelně cca 1-2x měsíčně na víkendy. V Norsku jsem ten dlouhy tunel jel a Island mám objetý celý. Oba ty státy mají nesrovnatelně menší intenzitu dopravy ve srovnání se sedlem. (V Norsku jsem v tom tunelu potkali 2 auta do protivky v největší sezóně v červenci)

Zajímalo by mně datum kdy se měřila intenzita průjezdu sedlem. To je také hodně sezóní záležitost. Na jaře a na podzim tam skoro nic nejezdí. V létě se to zvýší a nejvíc aut je tam v zimě. Poněkud v diskuzi zapomínáte na to že je to turistická oblast.
Co se týče počtu obyvatel tak se pletete. Okres Jeseník má 23 obcí s celkem 43 tis. obyvateli.
Jak velká je zde ubytovací kapacita a kolik je tu soukromých chat a chatiček netuším.

Mj. kdo to někdy jel tak musí uznat, že to je i tranzit. Není sice zásadní co do počtu, ale potat tam náklaďák či kamion s "PL" rozhodně není vyjimkou.

Rozhodně souhlasím, že se musí řešit obchvaty obcí na obou stranách. Bohužel jen výstavba úseku Mohelnice-Šumperk s diametrálně odlišnou intenzitou a stavbou na placce je žalostná. 3 roky 1 úsek o 2-3km a pak min. 3 roky pauza to je děsivé.
Ano obchvat samotného Jeseníku a Kout je problém, ale obchvaty Velkých losin, Rapotína či Domašova jsou technicky jednoduché a o těch se zcela mlčí. Ostatně i obchvat Šumperku je u ledu.

13.5.2014 8:55:22

Příspěvek Re: Červenohorské sedlo - tunel - hypotetické úvahy
Tak jsem slyšel, že z krajského územního plánu zmizely úseky přeložky silnice I44 Šumperk-Jeseník. Víte o tom něco nebo je to fáma???

7.12.2014 21:30:07
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4