I/35 MÚK Rádelský mlýn

[1. úsek] Polsko – Hrádek nad Nisou – Chrastava (I/13) – Liberec (I/14) – Turnov (I/10) – Jičín (I/16) – Hradec Králové (D11, I/11, I/37)
[2. úsek] Holice (I/36) – Zámrsk (I/17) – Svitavy (I/43) – Mohelnice (I/44)
[3. úsek] Hranice na Moravě (I/47) – Valašské Meziříčí (I/57) – Rožnov pod Radhoštěm (I/58) – (I/56) – Slovensko
Odpovědět
Martin_L
Příspěvky: 381
Registrován: 21.2.2010 19:39:20

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od Martin_L »

Lynx píše:dovedu si tu situaci představit i podle sebe, když jsem někde v cizím prostředí a nebo mi změní nějákou křižovatku (změní se přednosti v jízdě), tak s tím někdy taky mám trochu problém a třeba se v první chvíli leknu.
Ano, ale potíž není v tom, že se někdo lekne. Potíž by přece ani nebyla v tom, že zde budou řidiči zprvu zpomalovat a déle vyhodnocovat situaci či zkoumat značení. Potíž je v tom, že někdo na to své leknutí zareaguje tím, že poruší naprosto základní pravidlo a přejede přes dvojitou plnou čáru vstříc několika zákazům vjezdu. To je reakce na úrovni dítěte, které se lekne a bez rozmyslu vběhne do silnice, protože nedovede odvodit důsledky svého jednání, anebo reakce chodce-neřidiče. Ale osoba, která je držitelem řidičského oprávnění a prošla nějakým minimálním výcvikem, by měla splňovat alespoň minimální psychické nároky na řízení auta. Neustálé snižování laťky a přizpůsobování všeho tomu nejmenšímu společnému jmenovateli je cesta do pekel. To už můžeme řidičáky rovnou zrušit a nechat jezdit každého, kdo si přes víkend přečte pravidla a naučí se, kde je spojka, brzda a plyn...
vaclav píše:taky budete jednou staří a zmatení...
A doufám, že budu mít dostatek rozumu si včas uvědomit, že to stáří a zmatenost překročilo rozumnou mez a včas přestanu řídit. Aby bylo jasno, nemám nic proti starším řidičům, kterým trvá o něco déle zaparkovat, rozjet se do křižovatky, anebo jedou pod limit, protože se na víc necítí. Ale pokud něčí zmatenost dosahuje takové míry, že provede naprosto hrubý faul proti pravidlům, tak řídit nemá. Mimochodem, podle čeho se dá usuzovat, že ten řidič byl dřívějšího ročníku narození?
vaclav píše:uvědomte si, že to tam doteď vypadalo takto
A doteď se tam jezdilo přes dvojitou plnou proti zákazu vjezdu? To asi ne...
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od Trupman »

Řízení automobilu nemůže být činnost pro každého. Je to ovládání několikatunového stroje, kde přebírám zodpovědnost nejen za sebe, ale také za své okolí a za své spolujezdce.

Taky neposadíte svou babičku k soustruhu nebo puberťáka bez zaškolení k cirkulárce. Nedáte kotoučovou pilu do ruky někomu, kdo evidentně má problém se základními postupy.

Já vím, že v autě jsou pohodlná kožená sedadla, spousta asistentů, debilní nepřesné a chybové navigace, airbagy, atd. Že to nevypadá nebezpečně. Ale statistiky jsou jasné.

Jenže my jsme tak autocentristická, autofilní společnost, že se tváříme, že řídit auto je lidské právo. Máme právo parkovat zdarma všude možně, přejíždět nevinné děti na přechodu, způsobovat rakoviny svými zplodinami, čumět do navigace a nepoužívat mozek.
No a co? Přece chyby dělá každý, tak ho nechte, je to jen řidič! - Tak vám přeji pěkné pokoukání do zrcadla.

Málokterý člověk se z tohoto bludu sám vzpamatuje. Pokud ano, tak bohužel, až je příliš pozdě.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od adamos »

Někdo výše tu psal, že (minimálně bílý golf) jel zprvu správně, dokonce blikal doprava na Liberec, ale v poslední vteřině si to rozmyslel a střihnul auto doleva přes dvojitou, můžeme tomu říkat "postaru". Nejpravděpodobnější je, že opravdu sledoval google mapy, které navádí postaru. Nepochopitelné pro mě je, že ačkoliv byla křižovatka dva roky zavřená a ačkoliv bylo dopředu jasné, že bude kompletně přestavěna, google nebyl schopen novou podobu do map zakreslit. Pochopím zdržení jeden nebo dva týdny v místě, kde je změna ze dne na den, ale tedy bylo opravdu dva roky času. Co si z toho odnést? Mysleme si, co chceme, ale procento řidičů sledujících primárně navigaci je hodně a budou spíš přibývat, než aby ubývali. Je potřeba na to myslet dopředu u podobných staveb a projektovat je s vědomím, že je potřeba podobným excesům zamezit - značením, svodidlem, balisety.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Japao Joe
Příspěvky: 1051
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od Japao Joe »

Nemá smysl vinit zrovna Google, že je pomalý v implementaci změn. To že jsme si 'vycvičili' Seznam k téměř okamžitém zapracování změn do podkladů je světová anomálie. A to mluvíte o online navigacích. Teď si představte vestavěnou navigaci ve vozidle, kde každá aktualizace map stojí třeba 2000,-, tam se nová data dostanou třeba až po několika letech. Tady to vyřeší protažení nějaké zábrany dále k Jablonci aby ti, co mají tendenci začít zmatkovat už neměli možnost přejet do protisměru.
Tomas Eybl
Příspěvky: 202
Registrován: 30.8.2016 21:30:15

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od Tomas Eybl »

No vidíte a původně bylo toto vlákno taková nuda a řešilo se tu, jestli se mlýn píše s velkým nebo malým M.
Jsem z opačného konce republiky, tak jsem nové uspořádání příliš neřešil.
Ale na tento web jsem začal chodit nikoli z fanouškovství, ale právě proto, abych se na nově postavených nebo rekonstruovaných silničních stavbách snáze zorientoval a nezmatkoval. Čili, jak tu někdo argumentoval, že se běžní uživatelé automobilu o nové stavby nezajímají a proč taky, tak to podle mě je mylný argument. Automobilisté by si změny silniční infrastruktury měli zjišťovat a toto by se mělo vyučovat v autoškolách i šířit v médiích.

A propos, co naše slavná Česká televize? Informovala řádně obyvatelstvo o znovuotevření této křižovatky a o případných úskalích nového uspořádání? Jak tato instituce naplňuje svou veřejnoprávní povinnost?

Mimochodem, ŘSD podle mě informovalo na svých stránkách dostatečně.
Možná mohlo udělat víc město Jablonec (když ten největší problém je právě z jeho směru).
Aram96
Příspěvky: 7898
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od Aram96 »

Stěžování si na (ne)aktualizaci navigací mě připadá hodně mimo. Umíte si představit, kolik aut tam ještě projede s navigací ve vozidle, které nějakou aktualizaci uvidí za x měsíců, možná let, možná nikdy ? Na toto to opravdu ani slůvkem nejde svádět.

Ale jsem rád, že tam dali přesně to, co jsme zmiňovali s Honeym. Takhle jsem si to představoval.

Co mě až teď v dalším zhlédnutí průjezdu napadlo, že asi málokde je vidět značení tohoto typu - a sice že máme nad sebou dvě značky a jedna je pro směr rovně a druhá pro směr doprava. Buď to bývá na portálu nad vozovkou nebo jen ta značka pro odbočení.

Kdo zde jezdí, je tam ještě předtím návěst 500 m před křižovatkou ?? Tohle, co je zde, je minimálně zvláštní, myslel jsem, že tento styl byl naopak s novými předpisy zrušen. :shock:
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2963
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od Majkii »

Klasická návěst se (400m) tam je samozřejmě taky, k vidění třeba tu. Cíle a šipky jsou tam tedy na značkách zopakovány třikrát pro OBA směry.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Aram96
Příspěvky: 7898
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od Aram96 »

Díky. Pak je tam tedy ta značka se šipkou rovně na Prahu pouze asi pro "chvilkové" ujištění, než člověk dohlédne na tu následující. Jiný smysl mě nenapadá, trochu se zvyklostem vymyká (možná někdo kvůli ní znejistí, ovšem kdo přejede dvojitou plnou, tak ten značky nesleduje pravděpodobně vůbec).

Z jiného soudku .. ta spodní rampa tedy nevypadá z videa kdovíjak dobře klopená, spíš přesně naopak. :? Ta horní naopak docela dobře. :ok:

PS: ten komentář autorky k tomuto videu je docela na facku. V komentářích dostává zaslouženě slušnou čočku. :D
kollma
Příspěvky: 219
Registrován: 27.12.2013 17:32:57

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od kollma »

Teď mě ještě napadlo, proč je Praha značená nejdřív šipkou rovně, ale v tom místě je zároveň už vidět další značení se šipkou na Prahu směrem doleva? To je vlastně taky dost matoucí. Jasně, že bežný řidič by s tímhle místem neměl mít problém, ale úplně "blbuvzdorný" to tady není. No jelikož "třetina obyvatel této země je slabá duchem", tak by se mělo myslet i na ně.
MPMP
Příspěvky: 3305
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od MPMP »

2kollma: Naprostý souhlas. Osobně se domnívám, že Praha na všech SDZ i na vozovce by měla být doplněna VŽDY šipkou rovně a nikdy doleva.
Aram96
Příspěvky: 7898
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od Aram96 »

Zásadně nesouhlasím. Šipky mají co nejvíce odpovídat realitě na silnici. Tudíž ta lomená šipka doleva na poslední značce je na místě. Možností je i vodorovná šipka doleva, pokud je ten podjezd max na 50 km/h, což nepoznám.
Naopak poslední značka na Liberec je super a jsem naopak rád, že tam není ta vodorovná. Podobné excesy, jako toto, budou doufám jedině ubývat.
Pokud tam něco ruší přehlednost, tak je to ta horní značka pro směr rovně. Ta je nadbytečná, nemusela by tam být. Předpokládám, že to je na zdůraznění právě kvůli přestavbě křižovatky. Být to stavba na zelené louce, tak tam není.
MPMP
Příspěvky: 3305
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od MPMP »

Ano, pro stavbu "na zelené louce" to je v pořádku, ale právě proto, že se tam x desítek let odbočovalo doleva a teď už tam nic takového není, bych Prahu značil rovně. Konec konců na té předzvěsti 400m před křižovatkou je taky značená rovně. ;)
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od Mike »

tak já to drobně shrnu
navigace :
i ten kdo ví kam má jet, si gůgl nebo wejz zapne - jen proto, že když se mu čísílka zbarví do oranžova nebo červena, tak s místní znalostí kouká, kudy z toho vypadnout
holt 4 tabule na dálnici s INFO nestačí ( a stejně nejsou kolikrát aktuální )
a když z té navigace slyšíte - odbočte doleva, tak prostě plná neplná, stejně ji tam silničáři, stavba atp. zapomněli...
značení :
dnes byly v TV konečně trochuzáběry...
jedna značka je napůl schovaná za opěrnou zdí, pak na vás koukne portál a jak správně poznamenali, oddělení pruhů, se tváří jako odstavný a ne odbočovací
souhlasím se zdejším názorem, že Praha je rovně, podjezd řešit doporučenou MPR a směrovými šipkami
řidiči :
všichni si zalovte hluboko do svědomí a historie, jak od samého obdržení ŘP jezdíte bezchybně a naprosto podrobně se řídíte všemi značkami a předpisy
připojím k tomu již mnohokrát zveřejněný komentář mého kolegy - tč. řidič MHD DPHMP - který absolvoval se svým otcem cestu na chalupu
" jel tak bezpečně, až byl nebezpečnej..."
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od adamos »

A co přemalovat VDZ - průběžný na Liberec, z něj se odpojí pruh doleva na Prahu?
Přílohy
Snímek obrazovky 2021-12-14 233111.jpg
Snímek obrazovky 2021-12-14 233111.jpg (207.9 KiB) Zobrazeno 5493 x
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od Lynx »

Tomas Eybl píše:Čili, jak tu někdo argumentoval, že se běžní uživatelé automobilu o nové stavby nezajímají a proč taky, tak to podle mě je mylný argument.
To jsem byl já a nebyl to argument, ale popis reality. Takže na tom není nic mylného. Tací lidé reálně existují a je jich dokonce většina. Zejména ženy se většinou o dopravu nezajímají (všimněte si, že zde nediskutuje ani jediná).
Máte patrně hodně zkreslenou představu pobytem na tomto webu, kde je tomu naopak, tady celkem pochopitelně jsou lidé co se o dopravu zajímají. Ale většina lidí se o takové věci zajímá pramálo, ať se vám to líbí nebo ne. Nepsal jsem ovšem, že by se zajímat neměli, to mi připisujete mylně. Zajímat by se měli, ale to by nad každým řidičem musel stát policajt nebo úředník a nutit ho aby se zajímal ....
Tomas Eybl píše:Automobilisté by si změny silniční infrastruktury měli zjišťovat a toto by se mělo vyučovat v autoškolách i šířit v médiích.
Jak k tomu chcete lidi donutit ? To není reálné. Neexistuje způsob, jak zajistit informovanost někoho, kdo o to nestojí a nezajímá se sám. Proto je podle mě potřeba dělat změny "blbuvzdorně", tedy s ohledem na lidi co netráví čas na webu České dálnice a o změnách staveb neví nic a nebo jen velmi málo a pak zmatkují až na místě.
Geo
Příspěvky: 804
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od Geo »

Ohledne jistych veci by debata mohla pokracovat u D35. :twisted:
Přílohy
Screenshot_20211215_134129.jpg
Screenshot_20211215_134129.jpg (51.97 KiB) Zobrazeno 5313 x
Geo
Příspěvky: 804
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od Geo »

Mike píše: všichni si zalovte hluboko do svědomí a historie, jak od samého obdržení ŘP jezdíte bezchybně a naprosto podrobně se řídíte všemi značkami a předpisy
To ja si klidne zalovim. Protoze, kdyz jsem na D0/I4 jel z Prahy misto do Brna na Plzen, protoze byla spicka, tma , prsleo a jeste jako bonus vyjel ze zastavky autobus, tak jsem misto vymysleni blbosti pokracoval, a za tunelama se otocil.

Stejne tak na Branadaku, kdy jsem si uvedomil, ze jsem o tri pruhy blbe, tak uz jsem radsi pokracoval rovne. Narozdil od nekterych expertu, kteri jsou schopni to tam v takovem pripade klidne zastavit.

Protoze tenhle problem neni o nejakem zmatkovani z provozu nebo znaceni, ale kvuli chybne nastavenym prioritam, kdy nehoda je asi mensi problem, nez pripadna zajizdka. (Ac reseni sloupky/svodidly je stejne.)
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od adamos »

Google má přemalováno, nicméně naviguje pořád po staru
Přílohy
Snímek obrazovky 2021-12-15 140417.jpg
Snímek obrazovky 2021-12-15 140417.jpg (85.74 KiB) Zobrazeno 5299 x
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od davidb »

Já si tak zajel u Žiliny.
Od Čadce jsem najel na Bratislavu místo na Poprad. A ta zajížďka až k Bytči je teda sakra dlouhá!
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22548
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od Diaľničiar »

Tak u Žiliny jsou lidi zmatení i ze směru od Bratislavy, že jestli mají pokračovat na D3 nebo D1 ... a kde pak končí. Kolik lidí chce jet přes město a zmate je to tam a jsou nakonec na D1, ale k absenci Višňového přijedou zase od jihu "zpátky". Já tam posledne viděl couvat těsně u rozcestí i menší PL náklaďák. Ale to je tím značením a řešením těch uzlů.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od Mike »

já takhle v roce 2004 projel Drážďany centrem
netuše, že ta odbočka před městem je na dálnici
jel jsem do Lipska...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od Lynx »

Geo píše:Protoze tenhle problem neni o nejakem zmatkovani z provozu nebo znaceni, ale kvuli chybne nastavenym prioritam, kdy nehoda je asi mensi problem, nez pripadna zajizdka. (Ac reseni sloupky/svodidly je stejne.)
Nevím kde berete jistotu, že případy z této křižovatky nejsou o zmatkování, ale o bezohlednosti ? Mě tedy z okolností (z videa) připadá, že je to právě o tom zmatkování a není to ten případ, který popisujete vy. Navíc je to zcela nelogické, aby v tomhle případě někdo naschvál přejížděl do protisměru, s vědomím, že může způsobit nehodu. To nedává vůbec žádný smysl. To co popisujete vy, jsou zcela odlišné případy - tedy když někdo přejede odbočku a zastavuje nebo i couvá a jede protisměrem ÚMYSLNĚ. Zatímco tady se zjevně jedná o vjetí do protisměru OMYLEM a ne úmyslně.
Geo
Příspěvky: 804
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od Geo »

davidb píše:Já si tak zajel u Žiliny.
Od Čadce jsem najel na Bratislavu místo na Poprad. A ta zajížďka až k Bytči je teda sakra dlouhá!
Zese je to prilezitost si rovnou projet tunel Ovciarsko. :lol:
Lynx píše: Nevím kde berete jistotu, že případy z této křižovatky nejsou o zmatkování, ale o bezohlednosti ?
Psal jseom o zmatkovani z provozu. Jako vlevo auta, v pravo auta, a najednou necekana situace. Navic jsem nepsal, ze to je bezohlednost.
Lynx píše: Zatímco tady se zjevně jedná o vjetí do protisměru OMYLEM a ne úmyslně.
No to se muzem bavit o tom co je vlastne umyslne. Jde o to, ze na zaklade sveho rozhodnuti umyslne vybere spatne reseni. Jiste, kdyby vedel, ze to je protismer, tak se do nej nejspise nevyda. Indicii, ze to je protismer, je tam dost. Tudiz prilezitost adekvatne reagovat by tam byla.
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od ElWapp »

Z vlastni zkusenosti vim, ze se muze stat, ze se clovek zamysli a kdyz si uvedomi, ze misto do prace jede zrovna k doktorovi, tak uz skoro miji exit z dalnice. Ale nikdy bych to neresil nejakym klickovanim, brzdenim nebo snad couvanim! Tak se holt svezu o kus dal a na dalsim exitu se otocim. Muj zivot a auto jsou mi cennejsi nez par ztracenych minut. Myslel jsem, ze je to samozrejme, ale bohuzel uz jsem potkal nejaka jelita co me presvedcila o opaku. Super je treba na dalnici zastavit v tom vysrafovanem klinu mezi prubeznym pruhem a koncem odbocovaciho a zacit studovat mapu. Nekteri ridici nemaji soudnost a nemeli by mit ani papiry.
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: I/35 MÚK Rádelský mlýn

Příspěvek od davidb »

Geo píše:
davidb píše:Já si tak zajel u Žiliny.
Od Čadce jsem najel na Bratislavu místo na Poprad. A ta zajížďka až k Bytči je teda sakra dlouhá!
Zese je to prilezitost si rovnou projet tunel Ovciarsko. :lol:
To ještě tunel nebyl v provozu.
Takže u letiště otočka a zpět přes město.
Místo 2,2 km to bylo 25,2 km!!
Odpovědět

Zpět na „I/35“