I/35 Turnov - Úlibice (kauza Český ráj)

[1. úsek] Polsko – Hrádek nad Nisou – Chrastava (I/13) – Liberec (I/14) – Turnov (I/10) – Jičín (I/16) – Hradec Králové (D11, I/11, I/37)
[2. úsek] Holice (I/36) – Zámrsk (I/17) – Svitavy (I/43) – Mohelnice (I/44)
[3. úsek] Hranice na Moravě (I/47) – Valašské Meziříčí (I/57) – Rožnov pod Radhoštěm (I/58) – (I/56) – Slovensko
Odpovědět
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od egelebege »

Osobně bych pokračování třicetpětky rád viděl nějak takhle. Myslim že by se uživila
35.JPG
35.JPG (46.64 KiB) Zobrazeno 12915 x
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od Jarda Š. »

Ale další "dálnici" přes CHKO České středohoří už by ekologové asi neskousli.
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od mbmat »

Uživila, ale bylo by to asi neprotlačitelné.
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od Michal R »

egelebege píše:Osobně bych pokračování třicetpětky rád viděl nějak takhle. Myslim že by se uživila
35.JPG
Super. Naprostý souhlas. Toto trasování by se velmi uživilo. Nejvíc bych se těšil na most á la Millau v prostoru Dobkovic o celkové délce více než 4 km ve výšce cca 320m nad hladinou Labe.

Teď už jenom stavbu utajit před ekologisty, a sehnat pár desítek miliard na ten most.... ostatní trasování bude už jen bižuterie.... na druhou stranu, než nasypat 90 mld do bezedné díry jménem EURO :-)
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od kot »

Koukám, že výraz bižuterie se stává tzv. terminus technicus!!!!!!! :D :kladivo: :lol: :crazy:
petrsida
Příspěvky: 207
Registrován: 14.8.2011 22:18:31

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od petrsida »

Příště by to chtělo se před kreslením nesmyslů podívat alespoň do trochu podrobné mapy

V CHKO by to vedlo na délce cca 50 km, a to nejenom Středohořím, ale i Českosaským Švýcarskem a Kokořínskem

nevím, ale řešit problém u míjení Českého ráje tím, že ten problém ještě znásobím mi nepříjde moc rozumné

A proč to táhnout na Drážďany, když na Liberec je to na německé silnice podstatně blíž?
kalanis
Příspěvky: 379
Registrován: 14.3.2009 17:05:07

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od kalanis »

No, když v České Kamenici se stýkají 3 CHKO v jediném bodě a u Ronova pod Českou Lípou máte další...
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od egelebege »

petrsida píše:Příště by to chtělo se před kreslením nesmyslů podívat alespoň do trochu podrobné mapy
Jistě je to nesmysl, jenže nekreslil jsem finální podobu trasy, ale jen představu jakým směrem by podle mě měla 35-ka pokračovat.
A proč na Drážďany? Protože jsem chtěl napojit průmyslová města jako jsou Mladá Boleslav a Česká Lípa na severozápad německa, kam jen ze škodovky denně pendlujou desítky kamionů. Obyvatelé žijící u I/9 i I/13 by mohli vyprávět.
Dále by se tim napojil i Děčín (tam si pořát stěžujou že nemaj přivaděč) a v širším měřítku by se ulevilo i Praze
Jinak neni třeba mě hned kamenovat ;)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od Standa »

Nejrychlejší napojení MB na německou síť (a tedy i severozápad Německa) by měla řešit Kombinace R10+R35+I/35+B178 na A4, což je i součástí doplňkové sítě (čili by se tato trasa mohla časem stát plnohodnotnou dálnicí). Je to sice delší, než zkratka na D8, ale už to bude brzo v podstatě hotové a průjezdné. Na tuto trasu by se přednostně měl napojit i zbytek R35, takže severní trasa těsně kolem CHKO Český ráj je opravdu jediná rozumná. Pokud se ale obnoví kategorie R 1+1, klidně by tam zatím stačila. Trasa z MB na Děčín by spíš měla být nějaká R38 vhodně kombinovaná s R13 (Teplice - Ústí - Děčín - ? - Liberec), ale i tady by měla nadlouho stačit jen R 1+1 nebo kvalitní jednička s obchvaty (a kvůli těm CHKO i musela).
Avantime
Autor
Příspěvky: 617
Registrován: 25.2.2009 23:03:39
Kontaktovat uživatele:

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od Avantime »

Nejezdí se z MB na D8 přes Mělník? Nevím, ptám se.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od Standa »

Avantime píše:Nejezdí se z MB na D8 přes Mělník? Nevím, ptám se.
Před pár lety jsem tu cestu jel (po I/16) a bylo to docela dobrodružné: úzká, hodně zatáček, hodně obcí. Za Mělníkem už je samozřejmě luxusní přivaděč. Pro kamiony to asi není úplně ono, ale je to nejkratší, takže tam asi jezdit budou.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od dvs »

Standa píše:
Avantime píše:Nejezdí se z MB na D8 přes Mělník? Nevím, ptám se.
Před pár lety jsem tu cestu jel (po I/16) a bylo to docela dobrodružné: úzká, hodně zatáček, hodně obcí. Za Mělníkem už je samozřejmě luxusní přivaděč. Pro kamiony to asi není úplně ono, ale je to nejkratší, takže tam asi jezdit budou.
Tento úsek párkrát do roka jezdím a je to celkem pohodová silnice I. třídy. Vesnic je tam normálně a není to jako úsek I/16 před Trutnovem, kde je snad 20km souvislý úsek obcí. Kamiónů tu jezdí přiměřeně. Teď po otevření Vysočanské radiály se, ale proplétat Mělníkem nevyplatí.
egelebege píše:Protože jsem chtěl napojit průmyslová města jako jsou Mladá Boleslav a Česká Lípa na severozápad německa,
Českou Lípu bych napojoval pořádnou R1+1 přes Šluknovsko a přivaděč k B178 na A4. Nevíte plánuje se nějaký?
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od dd »

Ať mě kamioňáci opraví, ale stejně se mi zdá rozumnější jet na D8/A17. Zajména pokud pokračujete od Drážďan na západ po A4-A14.

Nejvíce by pomohl obchvat Mělníka zhruba tudy s 2km estakádou přes ty chráněné území. Myslím, že by celkově vyřešil dopravu v Mělníku lépe než současný plánovaný obchvat, který stejně vede zčásti městem.

Ps. Omlouvám se, nevšiml jsem si, že jsem úplně OT.
petrsida
Příspěvky: 207
Registrován: 14.8.2011 22:18:31

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od petrsida »

egelebege píše:
petrsida píše: Jinak neni třeba mě hned kamenovat ;)

Omlouvám se, byl jsem trochu drsnější, a zbytečně. Jde o to, že plánování silnice je o možnosti a nemožnosti, za prvé, jsou tam takové intenzity? za druhé budou tam takové intenzity, aby se tam čtyřpruh vyplatil? a dá se to tam vůbec postavit?

a to územím, kde je to samá CHKO bez jedinýho koridoru prostě nejde, a popravdě, je to dobře
infrastrukturu potřebujeme, ale koukat z každého kopce na dálnici....

takže cesta nejmenšího odporu, kolem Českého ráje chybí nejmíň, jenom je potřeba to udělat co nejšetrněji
petrsida
Příspěvky: 207
Registrován: 14.8.2011 22:18:31

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od petrsida »

dd píše:Ať mě kamioňáci opraví, ale stejně se mi zdá rozumnější jet na D8/A17. Zajména pokud pokračujete od Drážďan na západ po A4-A14.

Nejvíce by pomohl obchvat Mělníka zhruba tudy s 2km estakádou přes ty chráněné území. Myslím, že by celkově vyřešil dopravu v Mělníku lépe než současný plánovaný obchvat, který stejně vede zčásti městem.

Ps. Omlouvám se, nevšiml jsem si, že jsem úplně OT.

Obávám se, že je to stejný případ, sice by to bylo dopravně výhodné, ale ani ty estakády přes ty rezervace nikdo nepovolí
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od Jarda Š. »

To vedení obchvatu Mělníku estakádou přes Labe a Vltavu na I/16 by podle mého byl totální nesmysl, ledaže by se most přes Labe kvůli peáži rozšířil na 2+2 a vybudovaly MÚK na obou předmostích, což by ovšem znamenalo nutnost demolice relativně nových objektů na pravém břehu. (To by bylo asi ještě hůře průchodné, něž vedení estakády nad chráněným územím).
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od kyk »

Toto vedení obchvatu ME sice vypadá hezky, ale není reálné. Většina trasy na záplavových územích (na estakádě), protnutí chráněných území, nerealizovatelná MUK s I/9 plus asi tunel skrz vinice. To už by bylo průchodnější svedení I/16 za Velký Borek s napojením na v budoucnu dokončený malý obchvat.
Asi bychom se měli přesunout do tématu 1/16...
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od martini »

Uvidíme, jak dopadne revize sítě, ale z čistě ekonomických důvodů se u některých staveb budeme muset vrátit k úvahám o polovičních profilech. Pokud by to byly poloviční profily se šířkou zpevnění umožňující 2+1 jízdní pruh, já bych byl jednoznačně pro. Vedení R35 od Jičína jižní stopou při zadání do HDM-4 ve čtyřpruhu vychází podstatně hůře než severní trasa (výrazně nižší objem převáděné dopravy). Obě však ve čtyřpruhu nevychází tak jako tak s pozitivní čistou současnou hodnotou a velké snížení investičních nákladů ani vyšší přepravní poptávku zde nelze očekávat.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od bumbik »

Aktivisté nechtějí žádnou R35 stavět přes český ráj - prý zbytečná - viz. video
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... ec-nevede/
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od mbmat »

Aktivisté sou zbytečný.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od bumbik »

anebo :D
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od Mike »

aktivisté jsou nadbyteční ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od kot »

Aktivisté jsou lobisté :ko:
kalanis
Příspěvky: 379
Registrován: 14.3.2009 17:05:07

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od kalanis »

kot: to každý, kdo jedná v zájmu ....
Aktivisti jsou nutné zlo, ale nic se nesmí přehánět. Pak je třeba je razantně vyhodit a z jejich jednání pro ně vyvodit důsledky a odpovědnost.
jeni013
Příspěvky: 708
Registrován: 3.2.2010 22:20:52
Bydliště: ValMez

Re: R35 Turnov - Úlibice (kauza Český Ráj)

Příspěvek od jeni013 »

Silnice R35 z Turnova na Jičín povede přes Český ráj, rozhodla vláda
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 305#p68305
Zdroj: iDNES
Odpovědět

Zpět na „I/35“