Právě je 25.10.2021 11:47:06

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 827 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Další
 I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem
Citace:
V září ŘSD zprovozní nedalekou křižovatku Palackého, čímž bude mít Hradubická I/37 čtyři pruhy kompletně od kruháku u závodiště až do Hradce.

Tohle není pravda, ne? Dva pruhy od Hradce se rozdělí na 1+1, takže v téhle části trasy bude stále na I/37 jen 1 pruh.

2.9.2021 16:54:03

Ano je - druhý pruh se připojí od nádraží.

2.9.2021 18:13:55

Já bych počkal jak se to vyvine po zprovoznění MUK Palackého a D35 po MUK Časy.

2.9.2021 18:17:24

Já pořád doufám, že to, co vidíme ve vizualizaci nenastane a že tam budou průběžně 2+2 pruhy, tedy ve směru HK-CR 2 pruhy, ze kterých se odpojí jeden k nádraží, a za nějakých 250 m bude k těm dvěma průběžným navíc jeden připojovací od nádraží směr CR. Někdo tu kdysi argumentoval složitým průpletem v úseku Palackého-Závodiště, ale to by snad na 1 km nebyl takový problém. V opačným případě se "těším", až budu laikovi vysvětlovat, proč je na 4-pruhu 250m kus s jedním pruhem :-)

3.9.2021 10:18:20

martas píše:
vodouch2000 píše:
Docela elegantní řešení je stále v pardubickém ÚP (oranžově). Vyklonění hlavní trasy (vedené průběžně spodem) směrem k Dukle, nad hlavní trasou OK s novými rampami. Současný nájezd na I/2 (na most) zrušen.

Je tomu tak. Článek je venku, mám tam lepší obrázek ze studie: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/k ... pravy_lati

Martas: Díky za článek. Toho se za našich životů nedočkáme. Most i OK jsou dělané nedávno, 4-pruh na CR v nedohlednu. Ale řešení je to dobrý, o tom žádná. Otázkou spíš zůstává, proč se to takto neudělalo rovnou :-)

3.9.2021 10:21:32
Administrátor

Mně by zase přišla škoda, pokud by čtyřpruh do Chrudimi měl viset na řešení křižovatky u Parama. Uživil by se určitě i bez toho.
A jak je ve studii řešena současná světelná křižovatka u Dražkovic/Mikulovic?

4.9.2021 7:02:57

Majkii píše:
Mně by zase přišla škoda, pokud by čtyřpruh do Chrudimi měl viset na řešení křižovatky u Parama. Uživil by se určitě i bez toho.
A jak je ve studii řešena současná světelná křižovatka u Dražkovic/Mikulovic?

Však ono je to na tom obrázku i vidět (oranžové). Výsledek může být i ten, že se protáhne čtyřpruh dál k Chrudimi, ale křižovatka (MÚK Závodiště) zůstane ve stávající podobě. Jinak ohledně těch Dražkovic už to sepsal dříve kolega. Jsou tam tři návrhy, viz info zde: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/d ... pravy_lati

4.9.2021 7:13:05

Takle aspoň nějaká menší úprava se nepřipravuje? Udělat z toho s VDZ spirálu, trochu upravit poloměry aby se ten provoz na OK zpomalit...
Nebo trochu dražší ale pořád v rozumným řádu mio z toho udělat spirálu se dvěma pruhy do města?
Nebo se prostě nikdo za nos chytnout nehodlá...

6.9.2021 15:12:14

MÚK Palackého, nová info z letáku: Ke slavnostnímu zprovoznění stavby dojde 27. 9. 2021.
Takže další posun o dva týdny, naštěstí v týdnu před volbami už asi bylo plno.

8.9.2021 8:24:01

caveman píše:
MÚK Palackého, nová info z letáku: Ke slavnostnímu zprovoznění stavby dojde 27. 9. 2021.
Takže další posun o dva týdny, naštěstí v týdnu před volbami už asi bylo plno.

Podle vlastních poznatků z místa (a ŘSD to má ostatně nově i na fotkách u letáku) je v provozu bypass. Na mostě přidělávali v pondělí svodidla. Chybí zábradlí. Práce je tam ještě dost, takže posun nebude kvůli volbám, ale spíš kvůli tomu, že prostě nestíhají.

8.9.2021 8:43:10
Administrátor

Byl jsem se tam taky dneska podívat.
Současná uzavírka je povolená do zítřka a teoreticky by se to mohlo stihnout... Středová svodidla už vypadají hotově v celé délce. Chybí především VDZ, hlavně v napojení na starší čtyřpruh směr jih je to teď dost divoké. Ze svislého značení pak chybí hlavně vyměnit původní portálové značky ve směru od Chrudimi, jinak jenom detaily.

12.9.2021 18:00:30
Administrátor

V noci na dnešek tedy zprovozněno v plném rozsahu. Nějaké dodělávky tam ještě jsou a v příštích týdnech a měsících tam stejně ještě budou omezení kvůli výstavbě sloupů pro trolejbusovou trať.

14.9.2021 18:04:25

Včera jsem to projel a od CR na HK je to fakt rodeo - VDZ navádí vozidla z levého pruhu do pravého.

15.9.2021 6:54:35
Moderátor

Včera slavnostně zprovozněno, viz např. TW RM
https://twitter.com/MatlRadek/status/1442455920512884740

28.9.2021 11:57:50

Sice hezký, ale ten bordel ve VDZ stále zůstává. Grrrr

29.9.2021 5:54:13

Byl jsem jen dole u kruháku (ucpávajícího se), takže situaci se značením na vozovce nahoře jsem neprozkoumal. Pár řádků ke zprovoznění zde: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/p ... pravy_lati

29.9.2021 15:21:20

vodouch2000 píše:
Já pořád doufám, že to, co vidíme ve vizualizaci nenastane a že tam budou průběžně 2+2 pruhy, tedy ve směru HK-CR 2 pruhy, ze kterých se odpojí jeden k nádraží, a za nějakých 250 m bude k těm dvěma průběžným navíc jeden připojovací od nádraží směr CR. Někdo tu kdysi argumentoval složitým průpletem v úseku Palackého-Závodiště, ale to by snad na 1 km nebyl takový problém. V opačným případě se "těším", až budu laikovi vysvětlovat, proč je na 4-pruhu 250m kus s jedním pruhem :-)

To, čeho jsem se obával, tam opravdu je. Tedy HK -> CR v délce cca 250 m jedním pruhem.
VDZ radši nekomentuju, momentálně nepřehledný maglajz i pro toho, kdo to tam zná.

13.10.2021 10:45:16

Přidávám se ke kritice. Také nechápu, proč omezovat 4-pruh HK-CR. Zorientoval jsem se, ale ...

13.10.2021 11:56:07

Třeba protože to do budoucna nebude významný dopravní směr? Tranzitní převezme D35 a v lokální bude stejně významný nádraží->CR (resp. Dukla/Přelouč).

13.10.2021 13:13:25

za mě naprosto v pohodě. nevidím v tom žádný problém.

14.10.2021 17:30:26

Japao Joe píše:
Třeba protože to do budoucna nebude významný dopravní směr? Tranzitní převezme D35 a v lokální bude stejně významný nádraží->CR (resp. Dukla/Přelouč).

Smím vědět, jak D35 převezme dopravu HK -> CR?

14.10.2021 21:53:38

xhj píše:
Japao Joe píše:

Hlásím se jako příklad. Nedávno jsem tu uváděl X možností, jak se z I/35 v Zámrsku dostat do Opatovic na D35. Trasa po I/17 přes Chrudim je jedna z variant a využívá ji dost kamionů. Opačným směrem to pochopitelně funguje taktéž. V prosinci se to změní a místo sjezdu v Opatovicích a pokračování směr Chrudim (tedy onen směr HK-CR) bude takřka vše mířit dále na Časy.

14.10.2021 22:00:58

xhj píše:
Japao Joe píše:

Musíte se na to koukat z větší perspektivy, HK ani CR není pupek světa a velká část provozu tudy pouze projíždí (protože nemá kudy jinudy).

15.10.2021 8:03:17

martas píše:
Hlásím se jako příklad. Nedávno jsem tu uváděl X možností, jak se z I/35 v Zámrsku dostat do Opatovic na D35. Trasa po I/17 přes Chrudim je jedna z variant a využívá ji dost kamionů. Opačným směrem to pochopitelně funguje taktéž. V prosinci se to změní a místo sjezdu v Opatovicích a pokračování směr Chrudim (tedy onen směr HK-CR) bude takřka vše mířit dále na Časy.

Jak to bude s mýtem? Po D35 ano, přes PU a CR bez mýta?

15.10.2021 15:27:59

Pokud nápor kamionů nepoleví, tak proč by tam mýto nemohlo být ? Obce si to vydupou... Za mě správný postup.

16.10.2021 13:08:03
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 827 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Další