České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

I/37 Hradec Králové – Pardubice
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=126&t=128
Stránka 13 z 37

Autor:  Avantime [ 21.10.2011 17:08:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

http://www.mdcr.cz/cs/Media/Tiskove_zpr ... dubice.htm

Citace:
"Dále se snažíme, aby se do Pardubic jezdilo využíváním komunikace D11 a R37," uvedl ministr dopravy.

To už se ve věci osazení "značek s autíčkem" něco pohnulo, nebo je pan ministr takový vizionář? :-)

Autor:  mapman [ 21.10.2011 18:46:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

No, ještě nic jistého, nicméně šušká se, že by skutečně mohlo dojít k průlomu dosavadní praxe a na "modrou" I/37 by se mohlo osadit autíčko a 110ka ;) Jo a taky by s tím mělo dle té tiskové zprávy dojít k převedení silnice I/36 mezi D11 a Pardubicemi do silnic II. třídy.

Autor:  Mike [ 21.10.2011 19:22:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

proč ten ;)
kdyby autíčko, pak samozřejmě ano, ale se 110 :(

apropo, plánuje se nějaká úprava MUK "u Globusu"
protože už dnes tam sjet z "R37" do města je skoro nemožné

Autor:  Mario [ 21.10.2011 20:37:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Tam by to chtělo semafory... Ale díky těmto zácpám alespoň přinutí jezdit tranzit kolem nádraží a po rychlodráze místo přes už tak ucpané město (ne že by to u hlaváku bylo lepší). Hlavně mě těší, že snad Paramo příští rok začnou řešit..

Autor:  Pája K [ 21.10.2011 20:51:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Modré autíčko, modré autíčko, to jako ze všema + i - ? Takže za poplatek a už by tam nemohli babetisti a kolisti?

Autor:  Mario [ 22.10.2011 8:31:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

http://pardubice.idnes.cz/mezi-hradcem- ... zpravy_mav

Autor:  Mike [ 22.10.2011 20:13:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

však město bylo konsolidováno soustavou kruhových objezdů, to na odražení tranzitu plne postačuje
ale dostat se do Globusu na oběd je trochu zatrest
otáčím se pravidelně před semtínem :twisted:

Autor:  JohnyRockNRoll [ 25.10.2011 11:27:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

No aspoň, že už tam nebude 90, to by jeden usnul. Ale proč 110? Kdo zná R35 Mohelnice - Olomouc, tak ví, že ta je mnohem užší, někde dokonce i bez odstavných pruhů a navíc rozflákaná a je tam normálně 130. Zrovna tak na některých nájezdech na D1 na Vysočině je místo připojovacího pruhu stopka!!!, odbočovací taky chybí a i přesto tam je 130. Tak co to plácají o krátkých připojovácích, tohle je cesta na 130.

Autor:  bhs [ 25.10.2011 13:31:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Se vším souhlasím, ...... jen s tím termínem "rozflákaná" jste to hodně přehnal. Až na krátký úsek před Mohelnicí je povrch výborný ... a ten kousek se neopravoval, protože ještě docela jde.
To vypadá, že jste tam už docela dlouho nejel ;)

Autor:  JohnyRockNRoll [ 25.10.2011 17:52:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Jojo, myslel jsem přesně ten úsek před Mohelnicí. A taky je pravda, že jsem tam už docela dlouho nejel :-D Při cestě dolů jsem se přeučil z I/35 buď na I/37 (v noci, o víkendu), a nebo jedu úplně mimo hlavní (všední dny). Ale i tak mi přijde tahle čtyřproudovka luxusnější, než zmiňovaný úsek R35, proto bych tam klidně dal férovou 130. Ale i 110 je samozřejmě lepší, než 90 :-)

Autor:  Mike [ 25.10.2011 21:05:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

ovšem má-li kvůli tomu zase vzniknout nějaká prasárna v "právním" systému, pak je "pouhá" značka s autíčkem mnohem lepší

Autor:  kolja [ 9.11.2011 11:50:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Bydlím vedle pritihlukové stěny v Ohrazenicích , vlastně bydlel jsem , protože stěnu právě rozebírají a mě se skýtá zajímavý pohled na silnici.
Protože bydlím vedle , tak mě vše související zajímá a tak jsem zjisti, že značka silnice pro motorová vozidla s dodatkovou cedulí - bez poplatku - a značkou omezující rychlost bude kousek za nadchodem směr HK. Realizace odbočení od HK ke globusu zatím nebude. Letos se dostaví protihluková stěna k nadchodu a příští rok se bude pokračovat směr nadjezd.

Autor:  pp21 [ 9.11.2011 12:09:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

kolja píše:
......tak jsem zjisti, že značka silnice pro motorová vozidla s dodatkovou cedulí - bez poplatku - a značkou omezující rychlost bude kousek za nadchodem směr HK...

Ona je to vážně už hotová věc že se na I/37 mezi HK a PB bude osazovat značka silnice pro motorová vozidla? Až dosud jsem si myslel, že se jedná o teoretickou možnost že tam možná bude, takže vážně už je to jistý?
Z jakého zdroje pochází informace "tak jsem zjistil"?
Mile mě to překvapilo...

Autor:  kolja [ 9.11.2011 16:25:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Info mám přímo z řsd.

Autor:  Lenny [ 9.11.2011 17:37:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Na kolik je tam omezená rychlost?

Autor:  Mike [ 9.11.2011 23:31:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

ještě není, ale dle všeho slibovaných 110

Autor:  siesa [ 10.11.2011 9:38:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Jestli tam bude znacka s autickem, tak proc tam bude snizena rychlost pouze 110 km/h??

Autor:  mapman [ 10.11.2011 10:57:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Protože to není rychlostní silnice a autíčko tam bude jen proto, že jiná dopravní značka (kromě dálnice) neumožňuje zvýšit rychlost nad 90 km/h. Prostě kompromis do doby, než se tahle disproporce vyřeší definitivně.

Autor:  RACH [ 10.11.2011 14:07:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Ještě to nikdo tady co jsem si všiml nenapsal. Takže předčasné užívání z Ohrazenic do Hrobic, tedy úsek od konce protihlukové stěny v Ohrazenicích po mimoúrovňovou křižovatku ve Stéblové bude 25.11.2011
Zdroj: http://pardubice.idnes.cz/uz-za-dva-tyd ... zpravy_meb

Autor:  xcav8 [ 10.11.2011 14:17:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Diskuze pod článkem je opravdu výživná. :lol:

Autor:  RACH [ 10.11.2011 14:27:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

xcav8 píše:
Diskuze pod článkem je opravdu výživná. :lol:

To jo, to je známo jak se maj rádi.

Autor:  xcav8 [ 10.11.2011 15:22:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Něco podobnýho mezi Prahou a Brnem, ale já to nikdy neřešil.

Autor:  dvs [ 12.11.2011 19:35:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

V pátek už byla rozmotovaná PHS až na konec. Napojení na dvoupruh je zúžené. Možná to fakt stihnout do zimy až po 4 pruh:)

Autor:  mapman [ 12.11.2011 20:44:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Nestihnou, úsek u PHS bude kompletní až na jaře.

Autor:  kik [ 14.11.2011 15:34:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

RACH píše:
xcav8 píše:
Diskuze pod článkem je opravdu výživná. :lol:

To jo, to je známo jak se maj rádi.

Jakozto Hradecaka me nektere prispevky opravdu pobavili :lol: Na druhou stranu si zase znami z Pardubic radi zaryji do me takze je to vlastne fifty-fifty.
Ale pokud se jeste zrekonstruuje krizeni s I/36 u Semtina, tak budou mi 'Pernikari' krasne a rychle spojeni s Prahou.

A co se tyka zamalovani Pardubic na D11 pred MUK Chyste tak to bylo na pozadavek myslim starosty Lazni Bohdanec a to proto aby kamiony do Pardubic nejezdily po I/36, ale braly to pres ten kousek R35 na kruhak u Opatovic a odtud po nove I/37. Pry se navic uvazuje i o presunu I/36 v useku Nove Mesto - Pardubice do kategorie silnic II. tridy a tim padem by tam Pardubicky kraj mohl zakazat vjezd tezkych nakladnich vozidel.

Stránka 13 z 37 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/