| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| I/37 Hradec Králové – Pardubice http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=126&t=128 |
Stránka 14 z 37 |
| Autor: | kolja [ 15.11.2011 12:14:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Nevěřím tomu , že se to stihne. Bydlím tady a vidím to. Jeden dělá a čtyři mu pomáhají očima. Dalším faktem je , celý rok se na celé stavbě dělá po-pá 7-15.ale v posledních dnech po-ne od rána do večera a i za tmy. S tím přeložením I/36 to ještě není tak pravda. Kraj tuto silnici nechce a my také ne , už teď nám tu jezdí dost aut z a do mechova |
|
| Autor: | hiob [ 24.11.2011 23:39:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Novinka na rsd.cz - I/37 V pátek 25. 11. 2011 ve 12 hodin bude uveden do provozu další úsek silnice I/37 mezi Hradcem Králové a Pardubicemi ve čtyřpruhovém uspořádání. Jedná se o další část stavby I/37 Hrobice – Ohrazenice, která bude uvedena do provozu v režimu předčasného užívání stavby. Po srpnu, kdy byl uveden do provozu úsek v délce 2,2 km, je nyní zprovozňován navazující úsek dlouhý 3,6 km. Jízdu ve čtyřech pruzích z Pardubic do Opatovic nad Labem si řidiči budou moci užít až od května příštího roku, kdy bude uveden do provozu poslední úsek této stavby v délce 650 m (v Ohrazenicích - podél protihlukové stěny). |
|
| Autor: | adamos [ 25.11.2011 9:38:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
V neděli jsem jel kolem a říkal jsem si, že to musí otevřít za pár hodin Stávající MÚK Stéblová je opět v provozu, nebo se čeká na její přestavbu? |
|
| Autor: | hovi [ 25.11.2011 12:33:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
adamos píše: V neděli jsem jel kolem a říkal jsem si, že to musí otevřít za pár hodin Stávající MÚK Stéblová je opět v provozu, nebo se čeká na její přestavbu? připravuje se rekonstrukce... http://www.rsd.cz/catalog/Stavime-pro-v ... eblova.pdf |
|
| Autor: | dvs [ 25.11.2011 12:45:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Přijde mi ta přestavba trošku velikášská. Co bylo tak špatného na té východní rampě MÚK Stéblová, že chtějí dělat další o 500m severněji? To se jim tam nevešly při rozšíření na 4pruh odbočovací pruhy normované délky? Ve směru od Hradce nyní žlutě nakreslili dlouhý odbočovací a připojovací pruh na úkor levého. Levý pruh je zúžený a mají do něj zákaz náklaďáky. Přiznám se, že bych za těch 84mil, plánovaných na tuto MUK, uvítal spíše doplnění ramp u Globusu. |
|
| Autor: | Partyzan [ 25.11.2011 13:58:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Tak jsem tam dnes jel v jedenáct dopoledne a taky mě trochu zaskočilo to zúžení levého pruhu. V těch jedenáct hodin zprovozněný celý úsek až na asi 50 metrů, kde usazovaly betonové zábrany a byl provoz sveden do jednoho pruhu (směr Pardubice). Už to asi bude hotové. Teď to chce dodělat ten kousíček na konci Pardubic u protihlukových stěn a samozřejmě úsek Březhrad - Opatovice, ale nedělám si iluze, že ten do příštího roku stihnou komplet, když někde se ještě ani nekoplo, zato mosty jsou hotové. |
|
| Autor: | medvid [ 25.11.2011 17:18:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Pardubice a Prahu spojila čtyřproudá silnice, na zrychlení se čeká Pro řidiče se otevřel poslední čtyřpruhový úsek silnice z Pardubic do Opatovic nad Labem. To znamená, že část cesty do Hradce Králové a celou cestu do Prahy už lze absolvovat ve dvou proudech aut v každém směru. Na zrychlení takzvané Hradubické se ale ještě čeká, zatím tam platí devadesátka. Zdroj: http://pardubice.idnes.cz/pardubice-a-p ... zpravy_klu Proč z toho neudělaj normálně R37? |
|
| Autor: | Righ [ 25.11.2011 17:34:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
medvid píše: Proč z toho neudělaj normálně R37? Tomu taky absolutne nerozumim, parametry na to budou a podobne kratky rychlostky uz v republice existuji, viz R63 a R56. Navic by odpadl problem se zvysovanim rychlosti, byla by tam zkratka 130ka. No a v neposledni rade by nam pribylo aspon par kilometru do delky dalnicni site. |
|
| Autor: | Lenny [ 25.11.2011 19:33:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
No kdyby se někdo zasnažil a zapátral v usneseních vlády ČSR, resp. ČSSR z 80. let, tak by tam tu R37 nejspíš i našel. Pokud nebyla vyřazena v 80. letech, tak od té doby rozhodně ne, čili jinými slovy, dle toho usnesení by to mohla být stále R37. |
|
| Autor: | Majkii [ 25.11.2011 19:45:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Navečer jsem tamtudy jel. Na nájezdu od Globusu směrem na Hradec je STOPka kreténsky schovaná za protihlukovkou! Na nově otevřeném úseku je umístěno několik přenosných značek se 70kou, povrch mi přišel docela hrubý a hlučný. Docela mě překvapilo, že v MÚK Stéblová už neexistují východní větve, i v novém letáku je to tedy špatně. |
|
| Autor: | Michael V. [ 26.11.2011 13:19:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Myslim ze udelat z toho Rku nemuze a nesmi byt zadny problem, za prve jsou tu o mnoho kratsi kousky, ktery maji daleko horsi parametry a je tam povolena 130, treba R43 u Brna anebo R63, za druhe je i na Slovensku ktery maji prakticke stejne normy jak Cesko, Rka treba jen z jednim pruhem nebo dokonce i ze semaforem a zastavkou (treba R68 v Kosicich), na zapade je to normalni. Rychlostni silnice je totiz stale silnice a ne dalnice, proto je tam oznaceni silnic v modrem a kilometrovani podle zacatku silnice (viz km treba na R35), takze rict ze rychlostni silnice jsou dalnice je nespravne. Unas v rakousku lze treba vyhlasit kazdou lepsi cestou jako rychlostni silnice, pak tam nesmi jezdit traktori a mopedy a hotovo, oznaceni zustane B.., nektere Rky ktery jsou upgradeovany jako dalnice pak maji ceduli zacatek dalnice i kdyz se jmenuji treba stale S1 nebo S6. Abych to skratil, udelat ze silnici, rychlostni silnice je velmi jednoduche, ale udelat ze silnici dalnice uz je slozite a nikdy se to treba v rakousku nedelalo. |
|
| Autor: | Mike [ 27.11.2011 16:59:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
největší problém určitě je, že by si obyvatelé obou aglomerací museli koupit DK |
|
| Autor: | Mario [ 27.11.2011 19:35:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Hlavní problém je, že silnice je obchvatem. Pokud z toho uděláte zpoplatněné eRko, tak se auta vrátí do obcí... 110 bude stačit, těch pár minut už nikoho nezabije.. |
|
| Autor: | Lenny [ 27.11.2011 20:39:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
A která dálnice nebo rychlostní silnice není něčeho obchvatem? Takovou ja neznám. Např. D1 u Brna je jeho jižním obchvatem, D1+R55 u Hulína jsou jeho obchvatem atd. |
|
| Autor: | Užovka [ 28.11.2011 0:00:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
mě by zajímalo, co udělají s tím obr kulatákem (viz odkaz na mapu), až se jednou začne stavět R35 dál směr Morava ? http://www.mapy.cz/#q=Chrudim&x=15.7925 ... 8-29-30-31 |
|
| Autor: | JirkaS [ 28.11.2011 0:03:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Užovka píše: mě by zajímalo, co udělají s tím obr kulatákem (viz odkaz na mapu), až se jednou začne stavět R35 dál směr Morava ? http://www.mapy.cz/#q=Chrudim&x=15.7925 ... 8-29-30-31 |
|
| Autor: | Užovka [ 28.11.2011 2:21:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
aha tak to mě nenapadlo |
|
| Autor: | hovi [ 28.11.2011 9:12:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Užovka píše: aha tak to mě nenapadlo Nejsem dopravní stavitel, nemohu posoudit, jestli to nešlo lépe, ale do této křižovatky jsou napojeny Opatovice, doprovodné komunikace + překlenutí Opatovického kanálu. Proto ta 3patrová "velikost". |
|
| Autor: | medvid [ 28.11.2011 10:59:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Mike píše: největší problém určitě je, že by si obyvatelé obou aglomerací museli koupit DK Lze ale udělat Rko bez nutnosti známky, to se přece i kolem měst dělá. |
|
| Autor: | dd [ 28.11.2011 11:14:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Mike píše: největší problém určitě je, že by si obyvatelé obou aglomerací museli koupit DK |
|
| Autor: | Partyzan [ 28.11.2011 11:45:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Asi proto, ze tam neni zadna poradna doprovodna komunikace. |
|
| Autor: | jonáš [ 28.11.2011 12:29:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
A z Kladna či Berouna do Prahy nějaká "pořádná" snad existuje? I přes Bohdaneč by to byl ještě proti zdejšim poměrům docela luxus. |
|
| Autor: | adamos [ 28.11.2011 13:30:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Partyzan píše: Asi proto, ze tam neni zadna poradna doprovodna komunikace. Copak II/324 by nestačila jako doprovodka? |
|
| Autor: | -xdas- [ 28.11.2011 17:23:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Užovka píše: aha tak to mě nenapadlo Co je špatného na MÚK u Liptovského Mikuláše? Vždycky, když jsme tam jeli, tak jsme si libovali, jak to mají šikovně vyřešené. |
|
| Autor: | dvs [ 28.11.2011 17:29:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Na I/37 mezi Ohrazenicemi a Stéblovou ve směru HK na nově otevřeném úseku je značka pozor smyk a 70km/h. To mi přijde jako opakování té parodie s 50km/h na Vysočanské spojce. Chybějící východní strana MÚK Stéblové mne taky překvapila. Vzhledem k tomu, že financování (podle letáku) je ve hvězdách, tak zrušení stávající mi přijde podivné. |
|
| Stránka 14 z 37 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|