| Autor |
Zpráva |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Partyzan píše: Asi proto, ze tam neni zadna poradna doprovodna komunikace. Stará I/37, dnešní II/324 je plnohodnotná doprovodná komunikace nebo snad ne?
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 28.11.2011 18:05:08 |
|
 |
|
Užovka
Příspěvky: 163
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
@xdas: já nemyslel, že by na ní bylo něco špatného, naopak to řešení je pořád unikátní i když už je cca 30 let stará...spíše jsem měl na mysli, že jí ta u Opatovic trumfne o patro 
|
| 28.11.2011 18:37:45 |
|
 |
|
dd
Příspěvky: 1195
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
dvs píše: Na I/37 mezi Ohrazenicemi a Stéblovou ve směru HK na nově otevřeném úseku je značka pozor smyk a 70km/h. To mi přijde jako opakování té parodie s 50km/h na Vysočanské spojce. Čerstvě položený asfalt klouže. Někdy, asi podle nálady silničářů, na něm dočasně omezí rychlost. Ale snad to není nic trvalého.
|
| 28.11.2011 22:02:09 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
dd píše: Mike píše: největší problém určitě je, že by si obyvatelé obou aglomerací museli koupit DK Stejně jako si jí musí koupit každý, kdo dojíždí např. ze Sokolova do Varů, z Kladna, Berouna a mnoha dalších měst do Prahy, podobně do Brna a prakticky všude, kde dálnice vede k velkému městu. Nevím, proč by zrovna pardubičtí a hradečtí museli mít výjimku. mě to nevysvětlujte, jako pražák ji samo mám apropo, ten Beroun by ještě ušel, ale to Kladno je opravdu bez silnice
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 28.11.2011 22:40:10 |
|
 |
|
Bobek
Příspěvky: 1632 Bydliště: MO
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Mike píše: apropo, ten Beroun by ještě ušel, ale to Kladno je opravdu bez silnice <ot>Unhošť, Hostivice. Řekl bych, že to není o nic horší, než ten Beroun.</ot>
_________________ Království a půl princezny za 511.
|
| 29.11.2011 10:36:48 |
|
 |
|
kolja
Příspěvky: 59
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Kdybyste četli co jsem napsal , věděli byste , že zústane nezpoplatněna. Značka silnice pro motorová vozidla bude někde pod nadchodem v Ohrazenicích s dodatkovou tabulkou bez poplatku a s omezením rychlosti na 110 km/h. A co se týče známky jako takové , tak pražáci nemají co závidět , oni mají dálnice do všech stran a jejich využití dálnice je několikanásobně vyšší než u pardubáka či hradečáka. Zatím co pražáka, vzhledem k možnosti využití dálnice, vyjde km na pár haléřů nás s třemi výlety do prahy vyjde na několik korun za km, do ostatních směrů máme pouze ucpané dvouproudovky a zatím co v Praze staví již třetí okruh , v Pardubicích mají problém postavit blbý most přes trať natož jeden okruh. A v Hradci to samé .
|
| 29.11.2011 12:39:34 |
|
 |
|
pp21
Autor
Příspěvky: 1632 Bydliště: Praha
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
kolja píše: ...pražáci nemají co závidět , oni mají dálnice do všech stran ... do ostatních směrů máme pouze ucpané dvouproudovky a zatím co v Praze staví již třetí okruh , v Pardubicích mají problém postavit blbý most přes trať natož jeden okruh. A v Hradci to samé . Nějak mi uniká rozdíl mezi ucpanou dvoupruhovou a čtyřpruhovou silnicí (dálnicí) ... Ale jo ... v Praze se holt máme blaze, a ten třetí okruh si fakt zasloužíme (i když teda netuším o co jde  )
|
| 29.11.2011 13:16:27 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
No asi o severní segment toho nedodělanýho druhýho, kterej má podle StČ sloužit i jako obchvat Kralup http://www.financninoviny.cz/zpravodajs ... lup/721193
|
| 29.11.2011 13:20:47 |
|
 |
|
kolja
Příspěvky: 59
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Jde o reakci na příspěvek dd na stránce 14 " Nechápu proč by hradečtí a pardubičtí měli mít vyjímku " myšleno z nezpoplatnění I/37 mezi Pa a HK. Obchvat Praha samozřejmě potřebuje , sám tam i jezdím a pražákům nic nezávidím , stejně tak potřebují pa paramo a obchvaty to samé v hk . Jenom nechápu proč na jediné čtyrproudovce mezi pa a hk by se mělo platit tak jak to píše dd.
|
| 29.11.2011 18:49:51 |
|
 |
|
jannnn
Příspěvky: 753
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Stejně jako se platí třeba mezi Ostravou a F-M? To je úplně ta samá situace...
|
| 29.11.2011 18:53:49 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
To je dobrá sranda, ještě tam není cedule z autíčkem a taky se může stát, že tam nebude, když to nevyjde a vy už se tu dohádate kvůli tomu, jestli platit nebo ne a že to nemá doprovodnou komunikaci.... 
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 29.11.2011 19:23:51 |
|
 |
|
dd
Příspěvky: 1195
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Vím, že se zatím neplánuje zpoplatnit, to už tu zaznělo několikrát. Ale myslím, že pokud se stane SPMV, tak zpoplatněná do 3 let bude. A už jsem psal výše, že zpoplatnění současně se zvýšením rychlosti by bylo společností lépe přijato.
kolja: A od jaké délky by se měly dálnice zpoplatnit? Tady je to ke 20 km a pořád to je krátký úsek? Ty příklady jsem uvedl záměrně, většina lidí jezdících např. z Kladna do Prahy také jezdí z 90% jen na tomto krátkém úseku a že mohou jet po dálnici až do Ostravy jim nepomůže (i z Pardubic to bude souvislá dálnice až do Prahy nebo Plzně). Takže já jsem proti výjimkám.
|
| 29.11.2011 21:02:59 |
|
 |
|
Partyzan
Příspěvky: 37
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Lenny píše: Partyzan píše: Asi proto, ze tam neni zadna poradna doprovodna komunikace. Stará I/37, dnešní II/324 je plnohodnotná doprovodná komunikace nebo snad ne? Mně se jako plnohodnotná zase tolik nezdá, teda až na ten kousek u opatovické teplárny  Pokud tedy bereme teoretické zpoplatnění, jinak je samozřejmě ok.
|
| 29.11.2011 21:50:40 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Doporučuji projet doprovodku k R7 nebo R46, to je teprve to správné maso 
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 29.11.2011 22:16:18 |
|
 |
|
Partyzan
Příspěvky: 37
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Doprovodku R46 si alespoň z mapy umím představit, ale R7? Tam se jede po poli?
|
| 29.11.2011 22:23:14 |
|
 |
|
Domis
Příspěvky: 239 Bydliště: Viničné Šumice
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
A co teprve doprovodka R35 do Liberce. Nějak takto: http://old.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@dm=134682 ... 47136@z=10. To ani doprovodka není, to je jen nejkratší cesto po okreskách poblíž R35
|
| 29.11.2011 22:34:21 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
já jí v dobách, kdy se počítalo nad 3,5t i auto s vlekem, objížděl po 608, I/16 a pak až I/7 ovšem jak je to dnes, když máme "D" okolo letiště to nevím naštěstí už na vlek stačí zase jen známka
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 29.11.2011 22:35:30 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Ale ona to skutečně je bývalá I/35, akorát původně se ještě jelo v Hodkovicích přes náměstí 
|
| 29.11.2011 23:47:14 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Poslední metry před Pardubicemi.
Přílohy:
Ohrazenice.jpg [ 222.28 KiB | Zobrazeno 4070 krát ]
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 20.12.2011 15:36:44 |
|
 |
|
Užovka
Příspěvky: 163
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
a tenhle kousek proč není ?
|
| 20.12.2011 20:46:09 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Užovka píše: a tenhle kousek proč není ? Později vydané stavební povolení na tento poslední cca 300m úsek (je to uvedeno i v aktuálním letáku ŘSD). Bylo tu i samostatné subfórum Zrušení stavebního povolení (Hrobice - Ohrazenice). Spor se točil o reklamní poutače. Každopádně na fotce je vidět, že díky teplému konci roku se podařilo postavit skoro celou PHS.
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 22.12.2011 16:12:41 |
|
 |
|
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2202 Bydliště: SV Čechy
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Dnes ráno se chystalo převedení dopravy z pásu směr HK od tohoto místa. Všiml jsem i i značky nájezd na I/37 směr HK uzavřen 12.3 - 30.4. Takže v květnu by se konečně mohlo jezdit 4 pruhy od nádraží až k Opatovicím. Jen s tou 110kou to nějak uslo... 
_________________ wazer.cz Pište česky, prosím!
|
| 12.3.2012 8:31:59 |
|
 |
|
xcav8
Příspěvky: 453 Bydliště: Brno
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Mimochodem, jak vypadá aktuální stav?
|
| 13.3.2012 16:48:23 |
|
 |
|
martas
Příspěvky: 1533 Bydliště: Choceň
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
xcav8 píše: Mimochodem, jak vypadá aktuální stav? http://pardubicky.denik.cz/zpravy_regio ... 20315.htmlNevím zda dotaz směřoval na tu povolenou rychlost, ale tady je něco pozitivního z dnešního tisku 
|
| 15.3.2012 16:15:22 |
|
 |
|
Mario
Příspěvky: 846 Bydliště: Praha (Třinec)
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Dnešní foto - napojení u Ohrazenic Stačí vytáhnout foťák a hned pracovní "přestávka" končí 
Přílohy:
hr.jpg [ 248.82 KiB | Zobrazeno 4102 krát ]
|
| 16.3.2012 23:19:44 |
|
|