Právě je 27.4.2021 11:04:41




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 921 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 37  Další
 I/37 Hradec Králové – Pardubice 
Autor Zpráva
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Mario píše:
Stačí vytáhnout foťák a hned pracovní "přestávka" končí :-)

A v čem je problém?

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


17.3.2012 13:35:45
Profil
 

Příspěvky: 846
Bydliště: Praha (Třinec)
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Lenny píše:
A v čem je problém?

V ničem, jen mě vždy pobaví, že se stavaři často tváří, jakože na něco čekají, ale jakmile začnu fotit, tak všichni ví, co mají dělat. Tak si někdy říkám, jak moc jsou ty harmonogramy nataženy, že mají docela dost času... Podle toho stavu bych řekl, že by se to dalo stihnout tak do 14 dnů, ale tento pruh má být hotový kdy, na konci dubna?


17.3.2012 14:59:46
Profil
 

Příspěvky: 1195
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Problém je za a) v harmonogramu a za b) v ceně!

Pravděpodobně budete chtít namítnout, že cena i termín daný smlouvou se dodrží. Ale to je jenom proto, že stavební firmy s tímto flákačským režimem ze zkušenosti počítají a jak cenu, tak harmonogram kalkulují při současné efektivitě práce.

Dělníci jsou v drtivé většině placeni od hodiny a nikdy jsem si nevšiml, že by si "pročekanou" dobu nezapočítávali. Firma s tím počítá a samozřejmě nebude ve ztrátě, tak podle toho nastaví konečnou cenu, kterou platíme my z daní.

Stejně tak s harmongramem. Jestliže dělníci reálně pracují někde mezi 1/2 - 3/4 své pracovní doby (ze zkušenosti nejen ze stavebních firem) a termíny se přesto stíhají, tak to není na pochvalu.

Nemluvě o tom, že se kolikrát termínu prodlužují a cena navyšuje.


17.3.2012 15:31:55
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
děláte, jak kdyby se v kanclech a všude jinde dělalo bez prostojů... ;)

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


17.3.2012 19:58:03
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Samý hrdinové práce, no .. ;-)
Vatu na zakázky je třeba svědomitě kalkulovat v každym oboru, protože většinou stejně nestačí. U softweru se to dá částečně okecat a dohnat v nějakym zkušebnim provozu, ale nezatuhlej beton se okecává blbě :lol:


17.3.2012 21:36:18
Profil
 

Příspěvky: 342
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Jinak vlastni zkusenost 10 min. pred praci vypisuji papiry 5 mnin pred zacinam.
10 min. prest. mam o 1 min delsi 2 20 min o 3 min. kratsi koncim 10 min pred koncem sichty.


18.3.2012 12:52:24
Profil
 

Příspěvky: 1195
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Lenny píše:
děláte, jak kdyby se v kanclech a všude jinde dělalo bez prostojů... ;)
Nic takového jsem neřekl. Ale jsou firmy, ve kterých se pracuje víc než povinných 7,5 hodiny a pořád je co dělat. A pak nám ti flákači závidí slušný plat ;-)

Ale jedno Vám, Lenny, musím přiznat. Vaše názory jsou naprosto konzistentní. Ještě jsem od Vás neslyšel jediné slůvko kritiky na stavební firmy. A když se najde něco, kde je (z mého pohledu) jednoznačná chyba u nich, tak se jich přesto zastanete.

jonáš: Samozřejmě, že se má počítat s nějakou rezervou - na všechny možné i nemožné mimořádné události a okolnosti. Ale počítat s vatou na to, aby se pracovníci mohli flákat, tak to se mi nelíbí. I když vím, že to tak je a nic s tím nezmůžu.


18.3.2012 13:30:29
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
No asi že nejsem normovač ani úsekovej důvěrník, tak holt při náhodnym průletu staveništěm si netroufám oprávněnost prostoje posoudit ;-)


18.3.2012 21:41:00
Profil
 

Příspěvky: 547
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
xcav8 píše:
Mimochodem, jak vypadá aktuální stav?

Minulý týden jsem jel asi poprvé v životě Pce - HK a hleděl jsem, proč je na výjezdu z Pardubic omezení rychlosti na 30 km/hod. Pak jsem to pochopil: tak lajdácky značené rozvětvení (vlevo do protisměru x vpravo) jsem ještě neviděl (spíš intuitivně jsem na poslední chvíli přejel do protisměru). Dnes jsme tam jel znova a musím přiznat, že HK tam značený je, ale stejně si mi to zúžení, 30 a najednou "vyber si" moc nelíbí.


24.3.2012 23:09:04
Profil
 

Příspěvky: 59
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Bydlím hned vedle stavby a sleduju co se děje . K výše uvedenému tématu , můžu napsat , že dělají stejně jako všichni ostatní. Nechápu proč není vyvrtán pilot pro první sloup protihlukové zdi v místě nadchodu , myslím , že by se s vrtákem vešel , ale to jej jejich věc. Lávku budou začátkem dubna sundávat a odvážet k rekonstrukci, tak potom asi přivezou znovu kvůli jedné díře vrták. To omezení směrem na Hradec vůbec nechápu. Při přejezdu do protisměru na dálnici , bývá rychlost omezena na 80 pak na 60 a po té na 80, ale tady třicítka ? :? :?: ?????? Zúžení do jednoho pruhu už na krétě ??? To nebývá ani na dálnici. Podle mě by stačilo omezit rychlost na 50 a vyhradit levý pruh pro odbočení na Hradec a pravý pruh nechat pro jízdu na nadjezd. Pokud by to bylo řádně označeno , nemělo by to nikomu dělat problém. Ještě očekávám uzavření výjezdu na nadjezd , protože by se tu měl dělat nový povrch - neví o tom někdo něco?


26.3.2012 19:07:24
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Tak ta 30km/h je tam kvůli provizornímu přejezdu z panelů. Moc rychleji to přejed nejde. Pravda je trochu daleko, ale to je u nás běžné.

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


26.3.2012 22:19:04
Profil
 

Příspěvky: 953
Bydliště: Hradec Králové - Labská II
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Ten prejezd se da v pohode zvladnout i v 50-ti, spis me trosku matlo to znaceni predtim. Ta krizovatka u Semtina by stejne potrebovala predelat, protoze pokud potrebuju ve vsedni den ci v sobotu dopoledne zahnout doleva ke Globu a dal do Polabin, tak mam 2 moznosti: jednak jet od Opatovic po stare nebo cekat obcas i 10 minut nez se mi podari najet na I/36. Obcas na tom odboceni stojej i 2 auta vedle sebe a pak je otazkou kdo z nich bude rychlejsi.


29.3.2012 13:52:29
Profil
 

Příspěvky: 59
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Křižovatka by předělat chtěla , ale vázne to prý na výkupu pozemku a protože prý stavba není ve veřejném zájmu , nelze pozemek vyvlastnit. Nejhorší je , když uvíznete za méně zkušeným řidičem , takto jsem tu zůstal viset i 20 minut.


29.3.2012 17:15:08
Profil
 

Příspěvky: 206
Bydliště: Pardubice
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
omezeni ze strany prijezdu od HK je fakt komicke. Omezeno na 50, pak je sjezd y Bohdance, tam je 80 a par metru jsou prenosne znacky, ktere rusi vsechna omezeni. Vysledek je az na Kretu by se melo jet 50. To tam osazovalo fakt jelito.A vzhledem k aktivite policie v techto mistech, nechapu, ze si toho nevsimla.jeji prace a des, des, des


30.3.2012 14:07:52
Profil
 

Příspěvky: 1074
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Já mám hlavně dotaz, kdy sekonečně začne stavět na tom posledním úseku mezi Březhradem a Opatovicemi. Ještě se tam nekoplo a na konci roku má být hotovo. Přitom se tam musí dosypat násep a ten si musí sednout,


4.4.2012 1:03:00
Profil
 

Příspěvky: 36
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Hotovo by mělo být, ale dokončení cca 06/2013, stále totiž není SP, i když na kraji to asi ještě nevědí. Momentálně dělají násyp a propustek na konci MUK Březhrad směr Pce, ale to je cca 50-100m. Minimální ruch panuje, až na budoucí křižovatce na Vysokou. Zajímavý článek na iDnes:

"Čtyřproudová silnice bude už za dva měsíce"
S tvrzením, že cestující dají přednost železnici, kontrastuje čilý ruch na staveništi čtyřproudové silnice, která má Hradec s Pardubicemi spojit už za dva měsíce. Budování sice sedm let blokoval bývalý starosta Opatovic Jan Tikal, ale vloni jeho miniparcelu nejprve získalo Ředitelství silnic a dálnic a v listopadu se otevřel další úsek z Ohrazenic do Hrobic.
Nyní je na řadě část dlouhá zhruba 650 metrů u Ohrazenic a především dostavba u Březhradu. Tu ještě vloni blokovali další dva vlastníci pozemku, ale případné soudní spory a proces vyvlastňování jsou zažehnány. "Pozemek jsme prodali na přelomu roku," potvrzuje spoluvlastník parcely Václav Vaněk. "Předpokládané otevření stavby je 30. květen 2012," uvádí Bohumil Slaba z krajského odboru dopravy. Hradubická silnice by však neměla být "jen" pohodlnější, ale i rychlejší: místo dosavadních 90 kilometrů v hodině by se tam mohlo jezdit až stodesítkou. "Pracujeme na tom, aby se tyto změny ještě projevily v legislativě," říká náměstek ministra dopravy Ivo Toman.

Zdroj: http://hradec.idnes.cz/hradubice-spoji- ... zpravy_kvi


4.4.2012 5:12:24
Profil
 

Příspěvky: 339
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
O vikendu jsem tam jel a u Brezhradu se pracovalo na novem pulprofilu (usek cca 200 m) uz tam byl navezeny pisek a valcovali to.


4.4.2012 8:13:41
Profil
Autor

Příspěvky: 538
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Moderátor: Diskuse k nejvyšším povoleným rychlostem byla přesunuta do témat Nejvyšší povolená rychlost na čtyřpruhových silnicích I. třídy a Nejvyšší povolená rychlost v obci.


5.4.2012 18:59:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 59
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Tak konečně někdo dostal rozum a značení směrem od nádraží upravil. 70 je až těsně před začátkem zúžení a třicítka jen v místě přejezdu středního pásu.


8.4.2012 18:39:36
Profil
 

Příspěvky: 2149
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Průjezd stavbou z Ohrazenic do Opatovic.
Celkem se M-silnicím ten AB kryt povedl :ok:



10.4.2012 23:09:10
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Rozhodně tento úsek I/37 mezi HK a PCE označit jako R se 130Km/h a zpoplatnit.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


10.4.2012 23:18:25
Profil ICQ
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Už začali demontovat lávku pro chodce u Ohrazenic.

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


11.4.2012 11:25:53
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Martin z Ostravy píše:
Rozhodně tento úsek I/37 mezi HK a PCE označit jako R se 130Km/h a zpoplatnit.

Přesně!!!! Z balanceho videa to vypadá hodně dobře :!: Ve srovnání s řadou "normovaných" R je to na videu téměř luxus :D


11.4.2012 12:17:40
Profil
 

Příspěvky: 453
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Takhle nějak si představuji celou D1 z Prahy do Brna. :ok:


11.4.2012 13:34:56
Profil
 

Příspěvky: 175
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Dneska ráno hlásili v rádiu, že už je vydáno stavební povolení na zbytek trasy (cca 700m) a z HK do PCE tak už příští rok ve čtyřech pruzích. O zvýšení rychlosti ani označení Rkem bohužel nic.


12.4.2012 7:25:55
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 921 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 37  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz