Stačí vytáhnout foťák a hned pracovní "přestávka" končí
A v čem je problém?
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
17.3.2012 13:35:45
Mario
Příspěvky: 846 Bydliště: Praha (Třinec)
Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Lenny píše:
A v čem je problém?
V ničem, jen mě vždy pobaví, že se stavaři často tváří, jakože na něco čekají, ale jakmile začnu fotit, tak všichni ví, co mají dělat. Tak si někdy říkám, jak moc jsou ty harmonogramy nataženy, že mají docela dost času... Podle toho stavu bych řekl, že by se to dalo stihnout tak do 14 dnů, ale tento pruh má být hotový kdy, na konci dubna?
17.3.2012 14:59:46
dd
Příspěvky: 1195
Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Problém je za a) v harmonogramu a za b) v ceně!
Pravděpodobně budete chtít namítnout, že cena i termín daný smlouvou se dodrží. Ale to je jenom proto, že stavební firmy s tímto flákačským režimem ze zkušenosti počítají a jak cenu, tak harmonogram kalkulují při současné efektivitě práce.
Dělníci jsou v drtivé většině placeni od hodiny a nikdy jsem si nevšiml, že by si "pročekanou" dobu nezapočítávali. Firma s tím počítá a samozřejmě nebude ve ztrátě, tak podle toho nastaví konečnou cenu, kterou platíme my z daní.
Stejně tak s harmongramem. Jestliže dělníci reálně pracují někde mezi 1/2 - 3/4 své pracovní doby (ze zkušenosti nejen ze stavebních firem) a termíny se přesto stíhají, tak to není na pochvalu.
Nemluvě o tom, že se kolikrát termínu prodlužují a cena navyšuje.
17.3.2012 15:31:55
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
děláte, jak kdyby se v kanclech a všude jinde dělalo bez prostojů...
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
17.3.2012 19:58:03
jonáš
Příspěvky: 4084
Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Samý hrdinové práce, no .. Vatu na zakázky je třeba svědomitě kalkulovat v každym oboru, protože většinou stejně nestačí. U softweru se to dá částečně okecat a dohnat v nějakym zkušebnim provozu, ale nezatuhlej beton se okecává blbě
17.3.2012 21:36:18
Pime
Příspěvky: 342
Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Jinak vlastni zkusenost 10 min. pred praci vypisuji papiry 5 mnin pred zacinam. 10 min. prest. mam o 1 min delsi 2 20 min o 3 min. kratsi koncim 10 min pred koncem sichty.
18.3.2012 12:52:24
dd
Příspěvky: 1195
Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Lenny píše:
děláte, jak kdyby se v kanclech a všude jinde dělalo bez prostojů...
Nic takového jsem neřekl. Ale jsou firmy, ve kterých se pracuje víc než povinných 7,5 hodiny a pořád je co dělat. A pak nám ti flákači závidí slušný plat
Ale jedno Vám, Lenny, musím přiznat. Vaše názory jsou naprosto konzistentní. Ještě jsem od Vás neslyšel jediné slůvko kritiky na stavební firmy. A když se najde něco, kde je (z mého pohledu) jednoznačná chyba u nich, tak se jich přesto zastanete.
jonáš: Samozřejmě, že se má počítat s nějakou rezervou - na všechny možné i nemožné mimořádné události a okolnosti. Ale počítat s vatou na to, aby se pracovníci mohli flákat, tak to se mi nelíbí. I když vím, že to tak je a nic s tím nezmůžu.
18.3.2012 13:30:29
jonáš
Příspěvky: 4084
Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
No asi že nejsem normovač ani úsekovej důvěrník, tak holt při náhodnym průletu staveništěm si netroufám oprávněnost prostoje posoudit
18.3.2012 21:41:00
GiuseppeS
Příspěvky: 547
Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
xcav8 píše:
Mimochodem, jak vypadá aktuální stav?
Minulý týden jsem jel asi poprvé v životě Pce - HK a hleděl jsem, proč je na výjezdu z Pardubic omezení rychlosti na 30 km/hod. Pak jsem to pochopil: tak lajdácky značené rozvětvení (vlevo do protisměru x vpravo) jsem ještě neviděl (spíš intuitivně jsem na poslední chvíli přejel do protisměru). Dnes jsme tam jel znova a musím přiznat, že HK tam značený je, ale stejně si mi to zúžení, 30 a najednou "vyber si" moc nelíbí.
24.3.2012 23:09:04
kolja
Příspěvky: 59
Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Bydlím hned vedle stavby a sleduju co se děje . K výše uvedenému tématu , můžu napsat , že dělají stejně jako všichni ostatní. Nechápu proč není vyvrtán pilot pro první sloup protihlukové zdi v místě nadchodu , myslím , že by se s vrtákem vešel , ale to jej jejich věc. Lávku budou začátkem dubna sundávat a odvážet k rekonstrukci, tak potom asi přivezou znovu kvůli jedné díře vrták. To omezení směrem na Hradec vůbec nechápu. Při přejezdu do protisměru na dálnici , bývá rychlost omezena na 80 pak na 60 a po té na 80, ale tady třicítka ? ?????? Zúžení do jednoho pruhu už na krétě ??? To nebývá ani na dálnici. Podle mě by stačilo omezit rychlost na 50 a vyhradit levý pruh pro odbočení na Hradec a pravý pruh nechat pro jízdu na nadjezd. Pokud by to bylo řádně označeno , nemělo by to nikomu dělat problém. Ještě očekávám uzavření výjezdu na nadjezd , protože by se tu měl dělat nový povrch - neví o tom někdo něco?
26.3.2012 19:07:24
dvs
Příspěvky: 3513
Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Tak ta 30km/h je tam kvůli provizornímu přejezdu z panelů. Moc rychleji to přejed nejde. Pravda je trochu daleko, ale to je u nás běžné.
Příspěvky: 953 Bydliště: Hradec Králové - Labská II
Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Ten prejezd se da v pohode zvladnout i v 50-ti, spis me trosku matlo to znaceni predtim. Ta krizovatka u Semtina by stejne potrebovala predelat, protoze pokud potrebuju ve vsedni den ci v sobotu dopoledne zahnout doleva ke Globu a dal do Polabin, tak mam 2 moznosti: jednak jet od Opatovic po stare nebo cekat obcas i 10 minut nez se mi podari najet na I/36. Obcas na tom odboceni stojej i 2 auta vedle sebe a pak je otazkou kdo z nich bude rychlejsi.
29.3.2012 13:52:29
kolja
Příspěvky: 59
Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Křižovatka by předělat chtěla , ale vázne to prý na výkupu pozemku a protože prý stavba není ve veřejném zájmu , nelze pozemek vyvlastnit. Nejhorší je , když uvíznete za méně zkušeným řidičem , takto jsem tu zůstal viset i 20 minut.
29.3.2012 17:15:08
JiVi
Příspěvky: 206 Bydliště: Pardubice
Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
omezeni ze strany prijezdu od HK je fakt komicke. Omezeno na 50, pak je sjezd y Bohdance, tam je 80 a par metru jsou prenosne znacky, ktere rusi vsechna omezeni. Vysledek je az na Kretu by se melo jet 50. To tam osazovalo fakt jelito.A vzhledem k aktivite policie v techto mistech, nechapu, ze si toho nevsimla.jeji prace a des, des, des
30.3.2012 14:07:52
Marooned17
Příspěvky: 1074 Bydliště: Praha
Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Já mám hlavně dotaz, kdy sekonečně začne stavět na tom posledním úseku mezi Březhradem a Opatovicemi. Ještě se tam nekoplo a na konci roku má být hotovo. Přitom se tam musí dosypat násep a ten si musí sednout,
4.4.2012 1:03:00
prisec
Příspěvky: 36
Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Hotovo by mělo být, ale dokončení cca 06/2013, stále totiž není SP, i když na kraji to asi ještě nevědí. Momentálně dělají násyp a propustek na konci MUK Březhrad směr Pce, ale to je cca 50-100m. Minimální ruch panuje, až na budoucí křižovatce na Vysokou. Zajímavý článek na iDnes:
"Čtyřproudová silnice bude už za dva měsíce" S tvrzením, že cestující dají přednost železnici, kontrastuje čilý ruch na staveništi čtyřproudové silnice, která má Hradec s Pardubicemi spojit už za dva měsíce. Budování sice sedm let blokoval bývalý starosta Opatovic Jan Tikal, ale vloni jeho miniparcelu nejprve získalo Ředitelství silnic a dálnic a v listopadu se otevřel další úsek z Ohrazenic do Hrobic. Nyní je na řadě část dlouhá zhruba 650 metrů u Ohrazenic a především dostavba u Březhradu. Tu ještě vloni blokovali další dva vlastníci pozemku, ale případné soudní spory a proces vyvlastňování jsou zažehnány. "Pozemek jsme prodali na přelomu roku," potvrzuje spoluvlastník parcely Václav Vaněk. "Předpokládané otevření stavby je 30. květen 2012," uvádí Bohumil Slaba z krajského odboru dopravy. Hradubická silnice by však neměla být "jen" pohodlnější, ale i rychlejší: místo dosavadních 90 kilometrů v hodině by se tam mohlo jezdit až stodesítkou. "Pracujeme na tom, aby se tyto změny ještě projevily v legislativě," říká náměstek ministra dopravy Ivo Toman.
Tak konečně někdo dostal rozum a značení směrem od nádraží upravil. 70 je až těsně před začátkem zúžení a třicítka jen v místě přejezdu středního pásu.
8.4.2012 18:39:36
balance
Příspěvky: 2149
Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Průjezd stavbou z Ohrazenic do Opatovic. Celkem se M-silnicím ten AB kryt povedl
10.4.2012 23:09:10
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6415 Bydliště: Ostrava a okolí
Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Rozhodně tento úsek I/37 mezi HK a PCE označit jako R se 130Km/h a zpoplatnit.
_________________ R48 -> D48 se podařilo!
10.4.2012 23:18:25
dvs
Příspěvky: 3513
Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Už začali demontovat lávku pro chodce u Ohrazenic.
Rozhodně tento úsek I/37 mezi HK a PCE označit jako R se 130Km/h a zpoplatnit.
Přesně!!!! Z balanceho videa to vypadá hodně dobře Ve srovnání s řadou "normovaných" R je to na videu téměř luxus
11.4.2012 12:17:40
xcav8
Příspěvky: 453 Bydliště: Brno
Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Takhle nějak si představuji celou D1 z Prahy do Brna.
11.4.2012 13:34:56
JohnyRockNRoll
Příspěvky: 175
Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Dneska ráno hlásili v rádiu, že už je vydáno stavební povolení na zbytek trasy (cca 700m) a z HK do PCE tak už příští rok ve čtyřech pruzích. O zvýšení rychlosti ani označení Rkem bohužel nic.
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru