Právě je 27.4.2021 11:04:33




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 921 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 37  Další
 I/37 Hradec Králové – Pardubice 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 953
Bydliště: Hradec Králové - Labská II
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Takze popis stavajici situace z dnesniho rana:
Ve smeru na Pce je polozena vrchni obrusna vrstva ve sjezdu na Opatovice a jsou pripravena svodidla k montazi. Za mostem pres Opat. kanal a silnici na Vysokou to vypada ze uz vrchni obrusna vrstva je polozena a ceka se jednak na vodorovne znaceni a jednak na dokonceni protihlukove zdi u MUK s budouci R35.
V opacnem smeru byla od mostu pres Op. kanal k MUK Brezhrad konecne take polozena vrchni obrusna vrstva a ceka se na na zaverecne prace vcetne vodorovneho znaceni. Vypada to, ze by se termin 4.7. mohl bez problemu stihnout.


19.6.2013 19:11:38
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
tak zdá se, otevřeno viz.
viewtopic.php?f=197&t=4078

info na stránkách ŘSD
http://www.rsd.cz/doc/Stavime-pro-vas/S ... em-kralove

a ČT24
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... 20-letech/

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


4.7.2013 8:51:18
Profil
 

Příspěvky: 980
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Takže jsme sice dokončili další potřebný úsek moderní komunikace, ale úředníci si budou dva roky mezi sebou pošupovat lejstra, aby se tam mohlo jezdit na tento úsek naprosto směšných 110.

A teď jsem zvědavej, jak místní rozumbradi a "zákony se musí dodržovat" obhájí policejní měření 90ky na tomto úseku do tý doby, který se alespoň podle toho, co jsem slyšel, poměrně často děje. Ona se tím razítkem ta komunikace jistě stane ze dne na den bezpečnější. Úřednická magie, já to říkám pořád. :D


4.7.2013 11:19:57
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
tak o tom, že 90 potažmo 110 je naprosto směšná rychlost v dnešní době, kdy auta běžně jezdí se slušnou spotřebou 150 - 180 km/h nemá cenu ani diskutovat (v tomto směru zatím žádná náprava pokud vím, v plánu není ...) ale že se 2 roky bude řešit, jak zvednout rychlost na této komunikaci mi přijde fakt směšné ... není rychlejší koupit 2 dopr. značky se 110tkou nahodit je na začátek a konec a vysrat se na papíry? ušetříme i naše lesy :D :D :D

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


4.7.2013 12:08:19
Profil
 

Příspěvky: 798
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Na diskusi "dojmy vs. normy" tu máme sekci Jak jezdíme


4.7.2013 12:19:19
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 980
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
kyk píše:
Na diskusi "dojmy vs. normy" tu máme sekci Jak jezdíme


To chceš opravdu s vážnou tváří tvrdit, že na této komunikaci je 110 nebezpečná rychlost?


4.7.2013 12:23:11
Profil
Autor

Příspěvky: 6415
Bydliště: Ostrava a okolí
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Ať tak, či tak, běžte to řešit do odpočívky.

_________________
R48 -> D48 se podařilo!


4.7.2013 12:50:17
Profil ICQ
Autor

Příspěvky: 5076
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
To že je tam 110 bezpečná rychlost víme téměř všichni, potvrdil to i audit bezpečnosti... potíž je pořád jen a jen v předpisech - rychlostní silnice to není, takže tam úřady nechtějí dát SPMV a zákon 361/2000 neumožňuje zvýšit rychlost nad 90 mimo SPMV a D. Takže je to celé jen o té novele zákona. Ministerstvo vnitra se do pokusů bez zákonného rámce pouštět nechce. A jak je to s novelou zákona, to už jsme probírali jinde. S novou sněmovnou půjde velmi pravděpodobně dokelu, takže je potřeba aby nám sněmovna do září vydržela a v lednu 2014 tam můžeme mít 110. Ten rok 2015 nechápu ....

_________________
KlarArt


4.7.2013 12:57:33
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Ještě jde o ten posun svodidel doprostřed, aby byl rozhled pro zastavení. To posunutí svodidel podle dřivějších příspěvků by mělo být součástí stavby MUK Stéblová a tam se nekoplo.
Jinak je smutné, jak novináři nejsou schopni sledovat jednu kauzu a v čt "plácají", že problémem jsou úředníci.

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


4.7.2013 13:09:36
Profil
 

Příspěvky: 36
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Tak jsem jel z práce. Udělal jsem video http://youtu.be/uOBkIDC-qI4 z Březhradu do Opatovic. Na MÚK Březhrad není hotový prostředek, buď tam daj Jerziny nebo svodidla. Na odbočce na Vysokou se stále pracuje, ale odbočit lze pouze na Vysokou do Opatovic nelze. Za mostem přes Opatovický kanál musí ještě upravit středová svodidla. Před MÚK Opatovice n/L nejsou ještě směrové návěsti.


4.7.2013 14:05:58
Profil
 

Příspěvky: 980
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
mapman píše:
To že je tam 110 bezpečná rychlost víme téměř všichni, potvrdil to i audit bezpečnosti... potíž je pořád jen a jen v předpisech - rychlostní silnice to není, takže tam úřady nechtějí dát SPMV a zákon 361/2000 neumožňuje zvýšit rychlost nad 90 mimo SPMV a D. Takže je to celé jen o té novele zákona. Ministerstvo vnitra se do pokusů bez zákonného rámce pouštět nechce. A jak je to s novelou zákona, to už jsme probírali jinde. S novou sněmovnou půjde velmi pravděpodobně dokelu, takže je potřeba aby nám sněmovna do září vydržela a v lednu 2014 tam můžeme mít 110. Ten rok 2015 nechápu ....


Tak ono by pro začátek stačilo, kdyby se tohle nějak zohlednilo při vymáhání. Např. vozidlo jede 105 km/h, orgán decentně pozoruje oblohu. Anebo lépe, v tomto úseku rychlost vůbec neměří, protože je spousta jiných mnohem nebezpečnějších úseků. Ale to je přesně to, k čemu nedojde, vsaďte se. Tu devadesátku tam budou měřit do posledního dne, než se to změní.


4.7.2013 15:10:17
Profil
Autor

Příspěvky: 5076
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Není to tak dávno, co zástupci tvrdili, že naměřené rychlosti do 110 km/h budou tolerovat, takže jestli máte opačné zkušenosti, tak sem s nimi... To že pokutují lidi za 140 je věc jiná...

_________________
KlarArt


4.7.2013 15:39:39
Profil
 

Příspěvky: 164
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Je to k zamyšlení, že pouhá legalizace reálného stavu trvá roky. Tohle je myslím přesně ten případ kdy jako společnost sami sobě děláme věci složitější než doopravdy jsou.


4.7.2013 15:53:29
Profil
 

Příspěvky: 980
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
mapman píše:
Není to tak dávno, co zástupci tvrdili, že naměřené rychlosti do 110 km/h budou tolerovat, takže jestli máte opačné zkušenosti, tak sem s nimi... To že pokutují lidi za 140 je věc jiná...


Tohle prohlášení mi nějak ušlo, link by na to nebyl? Každopádně, pokud to takto skutečně je, tak PČR ukázala víc rozumu, než všichni úředníci dohromady.


4.7.2013 16:41:04
Profil
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Jan Petzold píše:
Je to k zamyšlení, že pouhá legalizace reálného stavu trvá roky. Tohle je myslím přesně ten případ kdy jako společnost sami sobě děláme věci složitější než doopravdy jsou.

Přesně tak. A evidetně si v tom, jak vše dělat komlikovaněji a složitěji, v tom si většina lidí u nás i libuje, nebo přímo i rochní. Viz. nyní např. i ty registrační značky - neuvěřitelných více jak 20let (!!) trvá, než se ten stav s uplácením za r.z. xxx 1111, zlegalizuje.

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


5.7.2013 7:41:10
Profil
 

Příspěvky: 749
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Ve čtvrtek (po otevření) jsem si nový úsek projel, směr HK, zklamala mě kvalita - alespoň levý pruh na několika místech nepříjemně houpe a skáče, celkem bych se divil, kdyby tohle nikdo nereklamoval...


6.7.2013 7:25:17
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
hezké, že tu řešíte 110, když úsek je stále osazen přenosnými značkami 70 a 50.
a vzpomeňte si "vlk taky sliboval"

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


6.7.2013 18:10:20
Profil
 

Příspěvky: 310
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
monin píše:
Viz. nyní např. i ty registrační značky - neuvěřitelných více jak 20let (!!) trvá, než se ten stav s uplácením za r.z. xxx 1111, zlegalizuje.

Na tento prázdný výkřik máte reakci v příslušné komoře :) ;).


6.7.2013 21:50:10
Profil
Administrátor

Příspěvky: 2202
Bydliště: SV Čechy
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Dle slov kolegy je na křižovatce u půlsjezdu u Opatovic umožněn dopravním značením pouze ve směrech Vysoká <> Hradec Králové a bývalá I/37 do Opatovic je značena jako slepá.

Není to nějaká kverulantovina nebo guerrilovina Opatovičáků? Něco v tom smyslu, že nechtějí tranzit skrz obec a nějakým takovým způsobem to hodlají provést, jsem četl. Ale ta silnice přeci pořád patří ŘSD a to to dopravní značení muselo schválit. Ale proč by to dělalo, když takhle ta investice do sjezdu a křižovatky téměř ztrácí význam. A to nemluvím o tom, že je to určitě komplikace i pro spoustu obyvatel Opatovic.

_________________
wazer.cz
Pište česky, prosím!


9.7.2013 19:33:52
Profil
 

Příspěvky: 1533
Bydliště: Choceň
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Ta slepá tam skutečně není jen tak. Z fotek (viz album z minulého týdne dostupné ve vlákně R35 - dostavba estakády Opatovice) je zřejmé, že stará I/37 skutečně končí oraništěm. V současnosti má význam pouze úsek k benzínové stanici v Opatovicích. Dále již je silnice zcela k ničemu, a proto je značena jako slepá. Proč už od začátku sjezdu je otázkou. Mohli pod to dát dodatek, že slepá je až za 1 km. Ale takhle to řadu neznalých řidičů určitě odradí od sjezdu do Opatovic a průjezdu přes ně.


9.7.2013 22:01:29
Profil
 

Příspěvky: 36
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Dopravní značení bylo schváleno na základě žádosti Opatovic n/L takto: Od HK lze sjet, ale jen odbočit na Vysokou a dojet k benzínce v Opatovicích. Odtud zpět na starou I/37 a zpátky na nadjezd. Benzínka má totiž nájezd a výjezd zkolaudován pouze na starou I/37, takže do Opatovic by se jet správně nemělo. Směr z Opatovic od benzínky je průjezdný jak na Vysokou tak na HK.


10.7.2013 5:25:50
Profil
 

Příspěvky: 1615
Bydliště: D1, 2,78 km
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Jak byl vyřešen příjezd k chatkám u písáku?
http://mapy.cz/s/7QT3

_________________
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.


10.7.2013 14:14:18
Profil
 

Příspěvky: 36
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
K chatkám se dostávají po poli z Opatovic n/L. Před chatkami je cca 4 m vysoká hladová tedy protihluková zeď. Pozemkový fond sice vytyčil cestu, která je již značená v katasru a patří obci, jenže ani obec ani pozemkový fond nemají peníze na její výstavbu. A tuším, že to bylo i někde na ČT1.


11.7.2013 5:14:32
Profil
 

Příspěvky: 112
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
A jak je to s parkováním podél svodidel u Opaťáku. To je snad zakázané parkovat v odstavném pruhu. Vždy když zavolám na policii že tam stojí auta tak sice pošlou hlídku ale nevědí zdali se tam stát může či ne. A už si myslím že je celkem otravuji. Nejednou byli arogantní.


27.7.2013 18:52:58
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Zatím je to silnice I. třídy, ne dálnice nebo SPMV. A na silnici I. třídy se snad stát může.


27.7.2013 20:20:47
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 921 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 37  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz