Právě je 27.4.2021 11:04:28




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 921 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 37  Další
 I/37 Hradec Králové – Pardubice 
Autor Zpráva
Autor

Příspěvky: 5076
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Opravdu?

V § 27 odst. 3 zákona o silničním provozu se píše:
(3) Na silnicích I. třídy a za snížené viditelnosti i na silnicích II. a III. třídy^1) je mimo obec zakázáno zastavení a stání jinde než na místech označených dopravní značkou jako parkoviště.


Takže prosím ano, hoňte Policii ať tam jezdí a učí lidi kde se smí a nesmí parkovat ...

_________________
KlarArt


27.7.2013 21:01:13
Profil
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
No, ale kus Itálie by jsme u toho Opaťáku mohli mít ne? Před pár lety jsme kousek od Savony na SS1, což není žádná SPMV, ale jednička asi ano (?), stáli skoro taky celý den a nikdo na nás carabinieri neposlal.. :D

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


27.7.2013 21:49:08
Profil
 

Příspěvky: 112
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
spolehněte se že policii budu honit vždy když pojedu kolem a bude tam stát byť jediné auto. Prý to má na starosti Lázně Bohdaneč.


28.7.2013 12:34:33
Profil
 

Příspěvky: 36
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Je to hezký, že mají jezdit z Bohdanče, ale oni raději zavolají obecní policii v Opatovicích ať to vyřídí. A s přístupem, který předvádí pan starosta, který do novin prohlásí, že projíždění přes benzínku se bude zatím tolerovat, tak se pak nesmíme divit, že tu máme Kocourkov a auta u písníku.


28.7.2013 12:56:32
Profil
VIP

Příspěvky: 3926
Bydliště: ano
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
v poledne tam stála tři auta :)

viz foto z průjezdu Opatovice => HK
http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... ice/130728

_________________
Obrázek kasme.rajce.net

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice


28.7.2013 23:21:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 221
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
nemůže
§ 27
(4) Na silnicích I. třídy a za snížené viditelnosti i na silnicích II. a III. třídy je mimo obec zakázáno zastavení a stání jinde než na místech označených dopravní značkou jako parkoviště.


29.7.2013 7:32:33
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
podle všeho stačí takto "zaparkovaná" vozidla označit výstražným trojůhelníkem a vlk i kozy atd...

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


29.7.2013 11:28:34
Profil
VIP

Příspěvky: 3926
Bydliště: ano
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
dnes neparkoval nikdo :)

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 37/130810/

_________________
Obrázek kasme.rajce.net

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice


10.8.2013 21:52:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Byla vypsána soutěž na MÚK Stéblová. Zajímavé je, že úprava svodidel na čtyřpruhu pro 110 není součástí stavby, tedy aspoň to tak mělo býti, jestli si dobře pamatuji.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


16.8.2013 17:11:36
Profil
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
http://chrudimskenoviny.cz/kategorie/ek ... o-upravach

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


6.9.2013 9:30:31
Profil
Administrátor

Příspěvky: 2202
Bydliště: SV Čechy
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Story ohledně severní MÚK u Opatovic nad Labem continues...

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/241063-zakaz-odboceni-znesvaril-dve-sousedni-obce/

Za pozornost stojí zejména chystané speciální výjimky z dopravního značení pro místní obyvatele. Nenapadá mě legální způsob, jak toho docílit.

_________________
wazer.cz
Pište česky, prosím!


8.9.2013 12:21:31
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Zákaz vjezdu s dodatkovou tabulí Mimo dopravní obsluhy.

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


8.9.2013 15:14:51
Profil
 

Příspěvky: 749
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Vymáhání pokuty za projetí takové značky je dost utopické. Pokud by se začal důsledně dodržovat výklad zákona, tak se zvedne tak velká vlna nevole a protestů, že to zase zruší.

V Praze bydlím v širším centru; trvalé bydliště mám jinde, při každé jízdě k domu musím projet alespoň jednou značku Zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhy - prakticky každý den tedy porušuju zákazovou značku. Nájemní smlouvu s sebou nevozím ( a i ta by mi byla houby platná).


8.9.2013 15:32:31
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Výklad pojmu mimo dopravní obsluhy je podle mě široký anebo se pletu?

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


8.9.2013 15:54:03
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
No tak oni tam jezdí hlavně hradečáci z východní strany. Co takhle "zákaz průjezdu".

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


8.9.2013 19:17:43
Profil
 

Příspěvky: 749
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Ano, výklad může být široký:
Dodatková tabulka č. E 13 s nápisem "JEN DOPRAVNÍ OBSLUHA" omezuje platnost značky, pod kterou je umístěna, na vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za značkou, na vozidla s označením č. O 1, vozidla taxislužby a na vozidla, jejichž řidiči, popřípadě provozovatelé mají v místech za značkou bydliště, sídlo nebo garáž; pro tato vozidla neplatí značka, pod kterou je umístěna dodatková tabulka s nápisem "MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY".

Jak je vidět ale třeba v tomto článku, někteří si za "bydliště" automaticky dosadí trvalé bydliště:
http://hradecky.denik.cz/zpravy_region/ ... 30412.html


9.9.2013 6:32:42
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
hlavně nechápu, kam by se tam pak dalo jet ?
doprava nelze - jednosměrka
a doleva také ne....

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


9.9.2013 14:01:07
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Kde je umístěna daná značka?

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


9.9.2013 17:14:59
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
podle všeho by to mělo být tady 50°9'18.933"N, 15°47'47.530"E

zapoměl jsem, že tam vyrostla nová silnice, takže doprava kousek lze

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


10.9.2013 17:34:12
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
A rovně se jet dá do ulice Ve Střídní? A z druhé strany od HK je to jak?

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


10.9.2013 17:39:07
Profil
 

Příspěvky: 1533
Bydliště: Choceň
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Rovně jet určitě nejde. Od Hradce je možné sjet rovně na starou, kde však se však musí odbočit doleva na Vysokou. Rovně k pumpě je to vedeno jako slepá ulice. Zítra to bude podrobněji popsáno v pardubické příloze MF Dnes. Hodím sem poté odkaz ;-)


15.9.2013 20:10:35
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Škoda, že tento podjezd pro chodce nepostavili trochu s rezervou, aby se tím protáhla stará silnice vedoucí za humny a napojila se na novou silnici u Siko koupelny a pak na doprovodku :(

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


15.9.2013 20:30:51
Profil
 

Příspěvky: 1533
Bydliště: Choceň
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Slibovaný odkaz. Doufám, že je to vysvětleno pochopitelně. PS: Na té hlavní fotce je vidět, že ulice Ve střídni je nyní jednosměrná (značka v povzdálí), a lze tak po ní jet jen ze směru z Opatovic.
http://pardubice.idnes.cz/zakazovou-zna ... zpravy_msv


16.9.2013 13:09:27
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
dvs píše:
Škoda, že tento podjezd pro chodce nepostavili trochu s rezervou, aby se tím protáhla stará silnice vedoucí za humny a napojila se na novou silnici u Siko koupelny a pak na doprovodku :(

Ten podjezd vypadá že rezervy má, ale třeba v něm obec nechtěla průjezdnou silnici.


17.9.2013 9:03:34
Profil
 

Příspěvky: 749
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
Příspěvek Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Auto tam sice možná projede, ale pak už neprojde chodec...
https://maps.google.com/maps?q=Opatovic ... 9,,1,-0.32


17.9.2013 9:58:53
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 921 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 37  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz