| Autor |
Zpráva |
|
mapman
Autor
Příspěvky: 5076
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Opravdu?V § 27 odst. 3 zákona o silničním provozu se píše: (3) Na silnicích I. třídy a za snížené viditelnosti i na silnicích II. a III. třídy^1) je mimo obec zakázáno zastavení a stání jinde než na místech označených dopravní značkou jako parkoviště. Takže prosím ano, hoňte Policii ať tam jezdí a učí lidi kde se smí a nesmí parkovat ...
_________________ KlarArt
|
| 27.7.2013 21:01:13 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
No, ale kus Itálie by jsme u toho Opaťáku mohli mít ne? Před pár lety jsme kousek od Savony na SS1, což není žádná SPMV, ale jednička asi ano (?), stáli skoro taky celý den a nikdo na nás carabinieri neposlal.. 
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 27.7.2013 21:49:08 |
|
 |
|
Apofis74
Příspěvky: 112
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
spolehněte se že policii budu honit vždy když pojedu kolem a bude tam stát byť jediné auto. Prý to má na starosti Lázně Bohdaneč.
|
| 28.7.2013 12:34:33 |
|
 |
|
prisec
Příspěvky: 36
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Je to hezký, že mají jezdit z Bohdanče, ale oni raději zavolají obecní policii v Opatovicích ať to vyřídí. A s přístupem, který předvádí pan starosta, který do novin prohlásí, že projíždění přes benzínku se bude zatím tolerovat, tak se pak nesmíme divit, že tu máme Kocourkov a auta u písníku.
|
| 28.7.2013 12:56:32 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
v poledne tam stála tři auta  viz foto z průjezdu Opatovice => HK http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... ice/130728
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 28.7.2013 23:21:55 |
|
 |
|
Sch
Příspěvky: 221
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
nemůže § 27 (4) Na silnicích I. třídy a za snížené viditelnosti i na silnicích II. a III. třídy je mimo obec zakázáno zastavení a stání jinde než na místech označených dopravní značkou jako parkoviště.
|
| 29.7.2013 7:32:33 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
podle všeho stačí takto "zaparkovaná" vozidla označit výstražným trojůhelníkem a vlk i kozy atd...
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 29.7.2013 11:28:34 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 10.8.2013 21:52:57 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Byla vypsána soutěž na MÚK Stéblová. Zajímavé je, že úprava svodidel na čtyřpruhu pro 110 není součástí stavby, tedy aspoň to tak mělo býti, jestli si dobře pamatuji.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 16.8.2013 17:11:36 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 6.9.2013 9:30:31 |
|
 |
|
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2202 Bydliště: SV Čechy
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Story ohledně severní MÚK u Opatovic nad Labem continues... http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/241063-zakaz-odboceni-znesvaril-dve-sousedni-obce/Za pozornost stojí zejména chystané speciální výjimky z dopravního značení pro místní obyvatele. Nenapadá mě legální způsob, jak toho docílit.
_________________ wazer.cz Pište česky, prosím!
|
| 8.9.2013 12:21:31 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Zákaz vjezdu s dodatkovou tabulí Mimo dopravní obsluhy.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 8.9.2013 15:14:51 |
|
 |
|
Mosquit
Příspěvky: 749 Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Vymáhání pokuty za projetí takové značky je dost utopické. Pokud by se začal důsledně dodržovat výklad zákona, tak se zvedne tak velká vlna nevole a protestů, že to zase zruší.
V Praze bydlím v širším centru; trvalé bydliště mám jinde, při každé jízdě k domu musím projet alespoň jednou značku Zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhy - prakticky každý den tedy porušuju zákazovou značku. Nájemní smlouvu s sebou nevozím ( a i ta by mi byla houby platná).
|
| 8.9.2013 15:32:31 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Výklad pojmu mimo dopravní obsluhy je podle mě široký anebo se pletu?
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 8.9.2013 15:54:03 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
No tak oni tam jezdí hlavně hradečáci z východní strany. Co takhle "zákaz průjezdu".
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 8.9.2013 19:17:43 |
|
 |
|
Mosquit
Příspěvky: 749 Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Ano, výklad může být široký: Dodatková tabulka č. E 13 s nápisem "JEN DOPRAVNÍ OBSLUHA" omezuje platnost značky, pod kterou je umístěna, na vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za značkou, na vozidla s označením č. O 1, vozidla taxislužby a na vozidla, jejichž řidiči, popřípadě provozovatelé mají v místech za značkou bydliště, sídlo nebo garáž; pro tato vozidla neplatí značka, pod kterou je umístěna dodatková tabulka s nápisem "MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY". Jak je vidět ale třeba v tomto článku, někteří si za "bydliště" automaticky dosadí trvalé bydliště: http://hradecky.denik.cz/zpravy_region/ ... 30412.html
|
| 9.9.2013 6:32:42 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
hlavně nechápu, kam by se tam pak dalo jet ? doprava nelze - jednosměrka a doleva také ne....
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 9.9.2013 14:01:07 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Kde je umístěna daná značka?
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 9.9.2013 17:14:59 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
podle všeho by to mělo být tady 50°9'18.933"N, 15°47'47.530"E
zapoměl jsem, že tam vyrostla nová silnice, takže doprava kousek lze
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 10.9.2013 17:34:12 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
A rovně se jet dá do ulice Ve Střídní? A z druhé strany od HK je to jak?
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 10.9.2013 17:39:07 |
|
 |
|
martas
Příspěvky: 1533 Bydliště: Choceň
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Rovně jet určitě nejde. Od Hradce je možné sjet rovně na starou, kde však se však musí odbočit doleva na Vysokou. Rovně k pumpě je to vedeno jako slepá ulice. Zítra to bude podrobněji popsáno v pardubické příloze MF Dnes. Hodím sem poté odkaz 
|
| 15.9.2013 20:10:35 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Škoda, že tento podjezd pro chodce nepostavili trochu s rezervou, aby se tím protáhla stará silnice vedoucí za humny a napojila se na novou silnici u Siko koupelny a pak na doprovodku 
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 15.9.2013 20:30:51 |
|
 |
|
martas
Příspěvky: 1533 Bydliště: Choceň
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Slibovaný odkaz. Doufám, že je to vysvětleno pochopitelně. PS: Na té hlavní fotce je vidět, že ulice Ve střídni je nyní jednosměrná (značka v povzdálí), a lze tak po ní jet jen ze směru z Opatovic. http://pardubice.idnes.cz/zakazovou-zna ... zpravy_msv
|
| 16.9.2013 13:09:27 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
dvs píše: Škoda, že tento podjezd pro chodce nepostavili trochu s rezervou, aby se tím protáhla stará silnice vedoucí za humny a napojila se na novou silnici u Siko koupelny a pak na doprovodku  Ten podjezd vypadá že rezervy má, ale třeba v něm obec nechtěla průjezdnou silnici.
|
| 17.9.2013 9:03:34 |
|
 |
|
Mosquit
Příspěvky: 749 Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
|
 Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Auto tam sice možná projede, ale pak už neprojde chodec... https://maps.google.com/maps?q=Opatovic ... 9,,1,-0.32
|
| 17.9.2013 9:58:53 |
|
|