České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

I/37 Hradec Králové – Pardubice
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=126&t=128
Stránka 23 z 37

Autor:  dvs [ 25.11.2013 12:20:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

V MÚK Stéblová jsou červené kolíky.
Na několika místech je nově rozšířen odstavný. Tady a tady. Co to je? Snad né SOS zálivy?

Autor:  JiVi [ 26.11.2013 9:32:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

na teto silnici chybi cerpacky ... ;)

Autor:  Apofis74 [ 27.11.2013 19:15:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

5 na cca 20km ti je málo???

Autor:  dvs [ 28.11.2013 13:39:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Přidávám fotku rozšíření krajnice. Nevíte co to je? K čemu to je? Je to uděláno na více místech.

Přílohy:
Obraz000 (700x297).jpg
Obraz000 (700x297).jpg [ 108.11 KiB | Zobrazeno 5578 krát ]

Autor:  kik [ 28.11.2013 20:15:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

JiVi píše:
na teto silnici chybi cerpacky ... ;)

Nechybi :D - 2 jsou na vyjezdu z HK (Shell a Tesco), jedna v Opatovicich (tam se ale musi sjet) a pak je jedna u Globu u MUK Semtin a dalsi u Hypernovy kousek pred nadrazim v Pardubicich :D

Autor:  dvs [ 11.12.2013 11:13:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Tak na ty vybetované rozšířené krajnice začali přidávat betová svodidla.
V zatáčce u Hrobic pracují pod oběma mosty. U toho jednoho je už to trubkové svodidlo u prostředního sloupupryč a rozbíjejí sbíječkou betonový podstavec.

Autor:  mapman [ 11.12.2013 11:20:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

dvs píše:
Přidávám fotku rozšíření krajnice. Nevíte co to je? K čemu to je? Je to uděláno na více místech.


Teď už je zřejmé, že je to místo pro osazení svodidla k ochraně před nárazem do reklamního zařízení. TO je bohužel umístěno sice v ochranném pásmu, ale ne na silničním pozemku, tj. se na něj nevztahuje povinnost vlastníka RZ jej opatřit svodidlem a musí se tak dít ze strany vlastníka silnice. Pro zvýšení rychlosti na 110 to byl jeden z požadavků bezpečnostního auditu komunikace.

Autor:  Nosorožec [ 11.12.2013 17:15:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

zajímalo by mě, zda se ŘSD zkusilo dohodnout s vlastníkem toho RZ na odstranění s nějakou kompenzací, která by podle mě mohla být výrazně nižší než náklady na vybudování toho svodidla, i s ohledem na to, že to RZ do r. 2017 stejně zmizí tak jako tak (doufám)

Autor:  dvs [ 11.12.2013 19:56:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

"Lepší zajíc v pytli než holub na střeše" Nemyslím si, že zpevnění kousku té krajnice a osazení betonových svodidel je výrazně dražší než práce úředníků, právníků atd. Hlavně je toto hned a není potřeba čekat na nějaké lhůty a odvolání. Já chválím.
Hlavně se už těším na tu 110.
Doplňuji fota k popisu stavebního dění z dopoledne (bylo pošmorno a mrholilo).
PS: Přijde mi trochu nesmyslné a možná i nebezpečné značení té uzavírky jednoho pruhu (70km/h a 50km/h, ale hlavně to není tak daleko jako na dálnici a žádná "barevná" hudba).

Přílohy:
Obraz290.jpg
Obraz290.jpg [ 179.84 KiB | Zobrazeno 5295 krát ]
Obraz291.jpg
Obraz291.jpg [ 175.15 KiB | Zobrazeno 5295 krát ]
Obraz292.jpg
Obraz292.jpg [ 172.88 KiB | Zobrazeno 5295 krát ]

Autor:  kik [ 12.12.2013 19:21:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Ja vim ze nahoda je blbec a ze se muze stat cokoli ale jak pise Nosorozec naklady na osazeni svodidel nebudou asi nejnizsi. Me obcas v posledni dobe pripada ze v honbe za bezpecnosti se prestalo dbat na obycejny rozum a vsechno se resi stylem 'co kdyby....'. Holt jak kdysi prohlasil p. Spidla 'zdroje jsou...'

Autor:  Mike [ 12.12.2013 19:26:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

správně
v řidičích je pěstováno, že když jsou připoutaní, svítí a mají zimní gumy, tak se jim nemůže vůbec nic stát...

Autor:  dvs [ 12.12.2013 19:32:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Podle vysoutěžené ceny
http://www.vestnikverejnychzakazek.cz/c ... lay/451474
3 255 313,00Kč
mi to vychází cca 0,16% (slovy promile) z ceny rozšíření Hradubické (cca 1,8mld dle letáků).

Autor:  kik [ 18.12.2013 19:12:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Mike píše:
správně
v řidičích je pěstováno, že když jsou připoutaní, svítí a mají zimní gumy, tak se jim nemůže vůbec nic stát...
Jeste bych doplnil - mam ABS a ASR... Ale v hlave mam vygumovano :twisted:
Holt lidi zapominaj ze za urcitych podminek ty fyzikalni zakony stale plati ;)

Autor:  martas [ 29.12.2013 11:44:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Takže když má ŘSD napsáno u MÚK Stéblová, že je ve výstavbě, tak jsem to jel s foťákem omrknout. Upřímně řečeno moc slavné to zrovna nebylo. Přišlo mi, že na poli v místě přeložky III/0376 nějaká činnost probíhala. To se nedá říci o stavu na druhé straně, kde na poli nebyl vidět žádný náznak na budoucí připojovací komunikaci ve směru od Srchu.
http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... ova?page=1

Autor:  JiVi [ 30.12.2013 13:26:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Apofis74 píše:
5 na cca 20km ti je málo???


samozrejme, ze to je malo .. pokud jedes od Chrudime, tak prvni pouzitelna cerpacka bez odstavneho parkoviste pro kamiony, je az u vjezdu do HK.

Odstavna plocha bude potreba. Cerpacku, predpokladam, postavi ve Steblove sam autobazar.
Odstavna plocha by tam byla taky mozna.

Autor:  Mike [ 30.12.2013 22:01:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

jedu-li od Chrudimi, tak je cestou určitě ČS u Globusu
s poměrně luxusní možností sjezdu a opětovného nájezdu

Autor:  monin [ 30.12.2013 22:39:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Mike píše:
jedu-li od Chrudimi, tak je cestou určitě ČS u Globusu
s poměrně luxusní možností sjezdu a opětovného nájezdu

Když píšeš o tomto místě, včera večer jsem tam jen nevěříceně koukal, na ty nové obrovské dopravní značky ve směru na H.K, před Globusem. Nějakým zázrakem se tam objevila dokonce už i PRAHA v zeleném políčku ve směru na HK, ale nebylo by to u nás, aby to nemělo zase vadu na kráse - na té obrovské ploše, je značena tak miniaturním písmem, že i při 80km/h tam do poslední chvíle člověk neví, co to tam vlastně je napsáno.

Autor:  JiVi [ 31.12.2013 9:47:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Mike píše:
jedu-li od Chrudimi, tak je cestou určitě ČS u Globusu
s poměrně luxusní možností sjezdu a opětovného nájezdu


no, nezlob se, ale ta benzinka na I/37 neni vubec znacena, kdo o ni nevi, proste pro nej neni a vyjezd je luxusni? to snad nemyslis vazne?

kdyz to doplnim, tak tragicky sortiment zbozi mimo paliva , tj taky des.Benzinku u 4 pruhu chapu jako urcite zazemi a to benzinka u obchodaku fakt nema.

Plusem je pneuservis.

Autor:  kik [ 31.12.2013 13:37:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

JiVi píše:
Mike píše:
jedu-li od Chrudimi, tak je cestou určitě ČS u Globusu
s poměrně luxusní možností sjezdu a opětovného nájezdu


no, nezlob se, ale ta benzinka na I/37 neni vubec znacena, kdo o ni nevi, proste pro nej neni a vyjezd je luxusni? to snad nemyslis vazne?

kdyz to doplnim, tak tragicky sortiment zbozi mimo paliva , tj taky des.Benzinku u 4 pruhu chapu jako urcite zazemi a to benzinka u obchodaku fakt nema.

Plusem je pneuservis.

JiVi, pripada mi, ze jsme si zvykli na cerpaci stanice malem 'za kazdym rohem'. Kdyz srovnam tuto silnici s treba D11 tak tam jeste donedavna od Podebrad do HK ani jedna pumpa. Pred cca 14 dny tam je nova Shellka u sjezdu na Zehun a je spolecna pro oba smery.
Mas pravdu v tom, ze ta pumpa u Globu neni nijak zvlast znacena a ta u Tesca v HK je ten samy pripad. Na druhou stranu je to vlastne doplnek sluzeb prilehleho hypermarketu. A ten prijezd (aspon od nadrazi) a vyjezd na HK mi taky prijde v pohode. Znam horsi mista.

Autor:  Standa [ 2.1.2014 8:39:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

kik: Je to tak, jsme dost zmlsaní z D1. Přiznám se ale, že na dálnici skoro nikdy netankuju, třeba na té D1 pumpy využívám jen k zastávce na občerstvení a na záchod. Tankuju na pár vytipovaných pumpách hlavně (ale ne výhradně) v mém okolí cca o 2 Kč/l levněji (a to jezdím jenom k Shellkám). A platí to mimochodem i třeba v Rakousku, kde zpravidla stačí sjet z dálnice a hned narazíte na výrazně (0,10 - 0,20 €/l) levnější pumpu. Omlouvám se za OT :) .

Autor:  JiVi [ 2.1.2014 13:17:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

uznavam, ze jde o zmlsanost ve zdejsich koncinach. na dalnicich starsiho data zapadne od nas, toto prakticky neni.

a priznavam, bez muceni, ze mam pro cerpacky na dalnicich a rychlostkach proste slabost ... proto me to bije do oci. D11 usek z Podebrad do HK je v mem pripade taky bijici a nova Shellka to moc nezachranuje - svym sjezdem.

Autor:  Mike [ 2.1.2014 19:34:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

když už jsme tak krásně OT tak tedy ještě něco přidám
není snad Globus, který by neměl pumpu
ohledně dalšího sortimentu, než bagetu za 60,-, tak si radši v restauraci Globus dám jídlo za 69,-
jinak, co má Eurooil naftu bez bio, tak tankuji jedině tam
na Shell sem nikdy nevěřil a ARAL mi v čechách skončil

Autor:  monin [ 2.1.2014 21:36:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

Mike píše:
když už jsme tak krásně OT tak tedy ještě něco přidám
není snad Globus, který by neměl pumpu
ohledně dalšího sortimentu, než bagetu za 60,-, tak si radši v restauraci Globus dám jídlo za 69,-jinak, co má Eurooil naftu bez bio, tak tankuji jedině tam
na Shell sem nikdy nevěřil a ARAL mi v čechách skončil

A skláři nebudou mít co žrát :)

Autor:  kik [ 2.1.2014 22:06:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

monin píše:
Mike píše:
když už jsme tak krásně OT tak tedy ještě něco přidám
není snad Globus, který by neměl pumpu
ohledně dalšího sortimentu, než bagetu za 60,-, tak si radši v restauraci Globus dám jídlo za 69,-jinak, co má Eurooil naftu bez bio, tak tankuji jedině tam
na Shell sem nikdy nevěřil a ARAL mi v čechách skončil

A skláři nebudou mít co žrát :)

Panove, omlouvam se za mozna lehce nemistny komentar, ale preferuju klasicky benzim pred chrochtadlem typu TDI nebo CRDi :P
A na Aral nebo BP dodnes vzpominam se slzou v oku:(

Autor:  Apofis74 [ 7.1.2014 18:27:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice

monin tady psal že při 80km/h což je předepsaná rychlost na rychlodráze u Globusu nemůže do poslední chvíle přečíst co je na těch obrovských dopravních značkách napsáno. Dnes jsem se na to tedy soustředil požádal manželku která nosí celkem silné čočky a při daných 80km/h jsme na obou po sobě jdoucích tabulích bez problémů přečetli všechno co tam je napsáno a ještě jsme měli čas se na sebe podívat a podivit se nad tou jeho nesmyslnou zprávou o nějakém problému. Tak nevím kde teda bude chyba. Na dopravních značkách určitě ne

Stránka 23 z 37 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/