| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| I/37 Hradec Králové – Pardubice http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=126&t=128 |
Stránka 23 z 37 |
| Autor: | dvs [ 25.11.2013 12:20:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
V MÚK Stéblová jsou červené kolíky. Na několika místech je nově rozšířen odstavný. Tady a tady. Co to je? Snad né SOS zálivy? |
|
| Autor: | JiVi [ 26.11.2013 9:32:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
na teto silnici chybi cerpacky ... |
|
| Autor: | Apofis74 [ 27.11.2013 19:15:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
5 na cca 20km ti je málo??? |
|
| Autor: | dvs [ 28.11.2013 13:39:24 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice | ||
Přidávám fotku rozšíření krajnice. Nevíte co to je? K čemu to je? Je to uděláno na více místech.
|
|||
| Autor: | kik [ 28.11.2013 20:15:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
JiVi píše: na teto silnici chybi cerpacky ... Nechybi |
|
| Autor: | dvs [ 11.12.2013 11:13:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Tak na ty vybetované rozšířené krajnice začali přidávat betová svodidla. V zatáčce u Hrobic pracují pod oběma mosty. U toho jednoho je už to trubkové svodidlo u prostředního sloupupryč a rozbíjejí sbíječkou betonový podstavec. |
|
| Autor: | mapman [ 11.12.2013 11:20:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
dvs píše: Přidávám fotku rozšíření krajnice. Nevíte co to je? K čemu to je? Je to uděláno na více místech. Teď už je zřejmé, že je to místo pro osazení svodidla k ochraně před nárazem do reklamního zařízení. TO je bohužel umístěno sice v ochranném pásmu, ale ne na silničním pozemku, tj. se na něj nevztahuje povinnost vlastníka RZ jej opatřit svodidlem a musí se tak dít ze strany vlastníka silnice. Pro zvýšení rychlosti na 110 to byl jeden z požadavků bezpečnostního auditu komunikace. |
|
| Autor: | Nosorožec [ 11.12.2013 17:15:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
zajímalo by mě, zda se ŘSD zkusilo dohodnout s vlastníkem toho RZ na odstranění s nějakou kompenzací, která by podle mě mohla být výrazně nižší než náklady na vybudování toho svodidla, i s ohledem na to, že to RZ do r. 2017 stejně zmizí tak jako tak (doufám) |
|
| Autor: | dvs [ 11.12.2013 19:56:33 ] | ||||
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice | ||||
"Lepší zajíc v pytli než holub na střeše" Nemyslím si, že zpevnění kousku té krajnice a osazení betonových svodidel je výrazně dražší než práce úředníků, právníků atd. Hlavně je toto hned a není potřeba čekat na nějaké lhůty a odvolání. Já chválím. Hlavně se už těším na tu 110. Doplňuji fota k popisu stavebního dění z dopoledne (bylo pošmorno a mrholilo). PS: Přijde mi trochu nesmyslné a možná i nebezpečné značení té uzavírky jednoho pruhu (70km/h a 50km/h, ale hlavně to není tak daleko jako na dálnici a žádná "barevná" hudba).
|
|||||
| Autor: | kik [ 12.12.2013 19:21:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Ja vim ze nahoda je blbec a ze se muze stat cokoli ale jak pise Nosorozec naklady na osazeni svodidel nebudou asi nejnizsi. Me obcas v posledni dobe pripada ze v honbe za bezpecnosti se prestalo dbat na obycejny rozum a vsechno se resi stylem 'co kdyby....'. Holt jak kdysi prohlasil p. Spidla 'zdroje jsou...' |
|
| Autor: | Mike [ 12.12.2013 19:26:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
správně v řidičích je pěstováno, že když jsou připoutaní, svítí a mají zimní gumy, tak se jim nemůže vůbec nic stát... |
|
| Autor: | dvs [ 12.12.2013 19:32:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Podle vysoutěžené ceny http://www.vestnikverejnychzakazek.cz/c ... lay/451474 3 255 313,00Kč mi to vychází cca 0,16% (slovy promile) z ceny rozšíření Hradubické (cca 1,8mld dle letáků). |
|
| Autor: | kik [ 18.12.2013 19:12:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Mike píše: správně v řidičích je pěstováno, že když jsou připoutaní, svítí a mají zimní gumy, tak se jim nemůže vůbec nic stát... Holt lidi zapominaj ze za urcitych podminek ty fyzikalni zakony stale plati |
|
| Autor: | martas [ 29.12.2013 11:44:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Takže když má ŘSD napsáno u MÚK Stéblová, že je ve výstavbě, tak jsem to jel s foťákem omrknout. Upřímně řečeno moc slavné to zrovna nebylo. Přišlo mi, že na poli v místě přeložky III/0376 nějaká činnost probíhala. To se nedá říci o stavu na druhé straně, kde na poli nebyl vidět žádný náznak na budoucí připojovací komunikaci ve směru od Srchu. http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... ova?page=1 |
|
| Autor: | JiVi [ 30.12.2013 13:26:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Apofis74 píše: 5 na cca 20km ti je málo??? samozrejme, ze to je malo .. pokud jedes od Chrudime, tak prvni pouzitelna cerpacka bez odstavneho parkoviste pro kamiony, je az u vjezdu do HK. Odstavna plocha bude potreba. Cerpacku, predpokladam, postavi ve Steblove sam autobazar. Odstavna plocha by tam byla taky mozna. |
|
| Autor: | Mike [ 30.12.2013 22:01:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
jedu-li od Chrudimi, tak je cestou určitě ČS u Globusu s poměrně luxusní možností sjezdu a opětovného nájezdu |
|
| Autor: | monin [ 30.12.2013 22:39:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Mike píše: jedu-li od Chrudimi, tak je cestou určitě ČS u Globusu s poměrně luxusní možností sjezdu a opětovného nájezdu Když píšeš o tomto místě, včera večer jsem tam jen nevěříceně koukal, na ty nové obrovské dopravní značky ve směru na H.K, před Globusem. Nějakým zázrakem se tam objevila dokonce už i PRAHA v zeleném políčku ve směru na HK, ale nebylo by to u nás, aby to nemělo zase vadu na kráse - na té obrovské ploše, je značena tak miniaturním písmem, že i při 80km/h tam do poslední chvíle člověk neví, co to tam vlastně je napsáno. |
|
| Autor: | JiVi [ 31.12.2013 9:47:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Mike píše: jedu-li od Chrudimi, tak je cestou určitě ČS u Globusu s poměrně luxusní možností sjezdu a opětovného nájezdu no, nezlob se, ale ta benzinka na I/37 neni vubec znacena, kdo o ni nevi, proste pro nej neni a vyjezd je luxusni? to snad nemyslis vazne? kdyz to doplnim, tak tragicky sortiment zbozi mimo paliva , tj taky des.Benzinku u 4 pruhu chapu jako urcite zazemi a to benzinka u obchodaku fakt nema. Plusem je pneuservis. |
|
| Autor: | kik [ 31.12.2013 13:37:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
JiVi píše: Mike píše: jedu-li od Chrudimi, tak je cestou určitě ČS u Globusu s poměrně luxusní možností sjezdu a opětovného nájezdu no, nezlob se, ale ta benzinka na I/37 neni vubec znacena, kdo o ni nevi, proste pro nej neni a vyjezd je luxusni? to snad nemyslis vazne? kdyz to doplnim, tak tragicky sortiment zbozi mimo paliva , tj taky des.Benzinku u 4 pruhu chapu jako urcite zazemi a to benzinka u obchodaku fakt nema. Plusem je pneuservis. JiVi, pripada mi, ze jsme si zvykli na cerpaci stanice malem 'za kazdym rohem'. Kdyz srovnam tuto silnici s treba D11 tak tam jeste donedavna od Podebrad do HK ani jedna pumpa. Pred cca 14 dny tam je nova Shellka u sjezdu na Zehun a je spolecna pro oba smery. Mas pravdu v tom, ze ta pumpa u Globu neni nijak zvlast znacena a ta u Tesca v HK je ten samy pripad. Na druhou stranu je to vlastne doplnek sluzeb prilehleho hypermarketu. A ten prijezd (aspon od nadrazi) a vyjezd na HK mi taky prijde v pohode. Znam horsi mista. |
|
| Autor: | Standa [ 2.1.2014 8:39:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
kik: Je to tak, jsme dost zmlsaní z D1. Přiznám se ale, že na dálnici skoro nikdy netankuju, třeba na té D1 pumpy využívám jen k zastávce na občerstvení a na záchod. Tankuju na pár vytipovaných pumpách hlavně (ale ne výhradně) v mém okolí cca o 2 Kč/l levněji (a to jezdím jenom k Shellkám). A platí to mimochodem i třeba v Rakousku, kde zpravidla stačí sjet z dálnice a hned narazíte na výrazně (0,10 - 0,20 €/l) levnější pumpu. Omlouvám se za OT |
|
| Autor: | JiVi [ 2.1.2014 13:17:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
uznavam, ze jde o zmlsanost ve zdejsich koncinach. na dalnicich starsiho data zapadne od nas, toto prakticky neni. a priznavam, bez muceni, ze mam pro cerpacky na dalnicich a rychlostkach proste slabost ... proto me to bije do oci. D11 usek z Podebrad do HK je v mem pripade taky bijici a nova Shellka to moc nezachranuje - svym sjezdem. |
|
| Autor: | Mike [ 2.1.2014 19:34:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
když už jsme tak krásně OT tak tedy ještě něco přidám není snad Globus, který by neměl pumpu ohledně dalšího sortimentu, než bagetu za 60,-, tak si radši v restauraci Globus dám jídlo za 69,- jinak, co má Eurooil naftu bez bio, tak tankuji jedině tam na Shell sem nikdy nevěřil a ARAL mi v čechách skončil |
|
| Autor: | monin [ 2.1.2014 21:36:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Mike píše: když už jsme tak krásně OT tak tedy ještě něco přidám není snad Globus, který by neměl pumpu ohledně dalšího sortimentu, než bagetu za 60,-, tak si radši v restauraci Globus dám jídlo za 69,-jinak, co má Eurooil naftu bez bio, tak tankuji jedině tam na Shell sem nikdy nevěřil a ARAL mi v čechách skončil A skláři nebudou mít co žrát |
|
| Autor: | kik [ 2.1.2014 22:06:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
monin píše: Mike píše: když už jsme tak krásně OT tak tedy ještě něco přidám není snad Globus, který by neměl pumpu ohledně dalšího sortimentu, než bagetu za 60,-, tak si radši v restauraci Globus dám jídlo za 69,-jinak, co má Eurooil naftu bez bio, tak tankuji jedině tam na Shell sem nikdy nevěřil a ARAL mi v čechách skončil A skláři nebudou mít co žrát Panove, omlouvam se za mozna lehce nemistny komentar, ale preferuju klasicky benzim pred chrochtadlem typu TDI nebo CRDi A na Aral nebo BP dodnes vzpominam se slzou v oku:( |
|
| Autor: | Apofis74 [ 7.1.2014 18:27:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
monin tady psal že při 80km/h což je předepsaná rychlost na rychlodráze u Globusu nemůže do poslední chvíle přečíst co je na těch obrovských dopravních značkách napsáno. Dnes jsem se na to tedy soustředil požádal manželku která nosí celkem silné čočky a při daných 80km/h jsme na obou po sobě jdoucích tabulích bez problémů přečetli všechno co tam je napsáno a ještě jsme měli čas se na sebe podívat a podivit se nad tou jeho nesmyslnou zprávou o nějakém problému. Tak nevím kde teda bude chyba. Na dopravních značkách určitě ne |
|
| Stránka 23 z 37 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|