| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| I/37 Hradec Králové – Pardubice http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=126&t=128 |
Stránka 25 z 37 |
| Autor: | kik [ 11.3.2014 21:13:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
monin: Z HK do Pardubic je to z kopce protoze Pardubice jsou po proudu Labe Ale ted vazne. Asi by stalo za uvahu opravit povrch i na skoro nejstarsim useku, tzn. od konce noveho ctyrpruhu pred MUK Brezhrad do HK. Mam takovy dojem ze na mezi sjezdem na Brezhrad a sjezdem k Tescu je snad jeste ten puvodni asfalt z doby hlubokeho socialismu. Nebo to aspon podle tech koleji vypada. A neco podobneho je kolem obou Shellek na konci puvodniho ctyrpruhu. Tam se povrch menil jen v okoli obou krizovatek. |
|
| Autor: | Lenny [ 16.3.2014 11:27:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Probíhá akce I/37 Hradec Králové - Pardubice, bezpečnostní prvky? |
|
| Autor: | dvs [ 16.3.2014 14:06:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Lenny píše: Probíhá akce I/37 Hradec Králové - Pardubice, bezpečnostní prvky? Možná už proběhla. Viz pár fotek dříve v tomto vláknu. - betonová svodidla u bilboardů - ocelová svodidla u sloupu VVN - val na výjezdu na kruháč - betonová svodidla u sloupu jednoho přemostění |
|
| Autor: | Lenny [ 16.3.2014 16:04:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
To by mohlo být ono. Dobrá zpráva je, že nakonec bude v celém úseku 110 km/h bez omezení či doporučení na 90 či 100 km/h. |
|
| Autor: | dvs [ 16.3.2014 20:23:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Neožije ten pilotní projekt 110 na čtyřpruhových silnicích I.tříd? Přeci jenom čekat dlaší dva roky |
|
| Autor: | dvs [ 17.3.2014 10:00:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Akce bezpečnostní prvky asi ještě probíhá, protože se kácí nálety u silnice. Lenny píše: Dobrá zpráva je, že nakonec bude v celém úseku 110 km/h bez omezení či doporučení na 90 či 100 km/h. No ono by tam mohlo být klidně těch 130km/h s pár omezeními na 100km/h, jenomže ... |
|
| Autor: | kik [ 17.3.2014 20:21:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Podle toho co vidim tak se v HK chysta oprava povrchu I/37 od krizovatky s ul. Veverkovou smerem ke krizovatce I/31 (mestsky okruh). dvs: ono se tam bezne jezdi cca 110-120 km/h, spousta lidi jezdi i tech 130. Nastesti tam zatim nasi PACH nemeri.... |
|
| Autor: | Lenny [ 17.3.2014 20:53:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Pro mě za mě ať si tam jezdí, kdo chce i 240 a projede to bez problémů, ale to těm co to povolují nevysvětlíš, že tam může být klidně 130 a nic zvláštního se nestane. |
|
| Autor: | prisec [ 17.3.2014 20:57:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
To kik. Tu silnici již opravovali v loňském roce a to oba pravé pruhy. O minulém víkendu šla k zemi brána s dopravním značením u křižovatku u stk ve směru na Pce. |
|
| Autor: | Apofis74 [ 27.3.2014 15:23:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Naštěstí tam PACH neměří???? Myslím že by to mělo být BOHUŽEL tam PACH neměří. Jednou je tam 90 a slušný řidič jezdí dle předpisů. Tečka. |
|
| Autor: | evilcleaner [ 27.3.2014 15:40:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
to je zase jednou rozlícený názor. a co materiální aspekt takového přestupku? v čr je spousta úseků starších eRek kde je 130 a tady na moderní silnici v mnohem lepších parametrech je 90 a vy podle toho posuzujete "slušného řidiče." vím, že ted podsouvám něco, co jste přímo neřekl, ale podle vás je slušný řidič ovce, která nepoužívá vlastní mozek. hlavně když skáče jak ji někdo zavelí. |
|
| Autor: | dvs [ 27.3.2014 16:06:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Apofis74 píše: Naštěstí tam PACH neměří???? Myslím že by to mělo být BOHUŽEL tam PACH neměří. Jednou je tam 90 a slušný řidič jezdí dle předpisů. Tečka. No to je názor. |
|
| Autor: | kot [ 27.3.2014 17:05:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Na to co už bylo nově do tohoto úseku investováno je 90ka skoro výsměchem a ukázkou neschopnosti českého úředníka dotáhnout tuto záležitost do zdárného konce. |
|
| Autor: | Mike [ 31.3.2014 12:43:26 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
to není neschopnost prostě jen nechce být tím, koho pak budou vláčet bulvárem, až se tam něco stane zkrátka klidné a teplé místečko s vyhlídkou platného služebního zákona se nesmí ohrozit nadprůměrnou aktivitou |
|
| Autor: | Standa [ 31.3.2014 15:38:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Mike píše: to není neschopnost prostě jen nechce být tím, koho pak budou vláčet bulvárem, až se tam něco stane zkrátka klidné a teplé místečko s vyhlídkou platného služebního zákona se nesmí ohrozit nadprůměrnou aktivitou |
|
| Autor: | dvs [ 31.3.2014 15:54:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Popravdě loni mají největší máslo na hlavě páni poslanci, kteří se na ten zákon připravený úředníky nejdřív vykašlali ve stylu "to nehoří a počká to po prázdninách" a pak je tato technická novela před rozpuštěním nezajímala. |
|
| Autor: | Mike [ 31.3.2014 21:35:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
ale vždyť na to nemusí být zákon tam prostě stačí dát správné značky s autíčkem a je to že holt z pce do makra budou potřebovat známku, to se tak nějak nedá nic dělat resp. dá, ale je to politicky neprůchodné |
|
| Autor: | Sosa [ 1.4.2014 6:45:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Mike píše: to není neschopnost prostě jen nechce být tím, koho pak budou vláčet bulvárem, až se tam něco stane zkrátka klidné a teplé místečko s vyhlídkou platného služebního zákona se nesmí ohrozit nadprůměrnou aktivitou Pokud by šlo jen o bulvár, bylo by to dobré. Ale orgány činné v trestním řízení, to je něco jiného. |
|
| Autor: | kik [ 1.4.2014 18:34:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Jednou z vymluv bylo to, ze silnice lezi na uzemi 2 kraju a proto by se muselo jednat s kazdym zvlast. Dalsimi argumenty byla nutnost vymeny svodidel na useku od Opatovic do Semtina a nutne omezeni rychlosti v zatacce u MUK Hrobice. Mozna tam bylo jeste neco, ale na to si uz nevzpominam. |
|
| Autor: | pivko [ 2.4.2014 13:15:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Trestní odpovědnost za to, že někdo někde stanovil nějaký rychlostní limit není za stávajícího právního stavu reálná, protože odpovědnost za jízdu je vždy na řidičovi, který má povinnost přizpůsobit jízdu všem okolnostem, které může předvídat, včetně svých schopností, stavu vozidla, provozu, stavebně technického stavu vozovky, atd. Tím mezi stanovením rychlostního limitu a případnou nehodou nemůže být příčinná souvislost. Opačná argumentace by byla velmi nebezpečná, protože by v důsledku znamenala odpovědnost vlastníka komunikace za to, jakým způsobem se na ní jezdí. S touto "logikou" byste museli snižovat rychlost na mnoha a mnoha kilometrech silnic, protože na řadě z nich ani dnes nelze jet maximálně povolenou devadesátkou. Tato výmluva úřednictva tedy sice vypadá sofistikovaně, ale je zcela absurdní a nesmyslná. Co tam máte dál? |
|
| Autor: | monin [ 2.4.2014 13:25:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Že času máme všichni dost a zase až tak nehoří... |
|
| Autor: | Mike [ 2.4.2014 20:30:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
pivko píše: ... Opačná argumentace by byla velmi nebezpečná, protože by v důsledku znamenala odpovědnost vlastníka komunikace za to, jakým způsobem se na ní jezdí. S touto "logikou" byste museli snižovat rychlost na mnoha a mnoha kilometrech silnic, protože na řadě z nich ani dnes nelze jet maximálně povolenou devadesátkou. .. vždyť toto se již několik let děje |
|
| Autor: | martas [ 13.4.2014 20:49:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Nebyl čas na zpracování, takže až teď přináším páteční snímky z MÚK Stéblová. Práce běží na plné obrátky. Archeologové našli v místě přeložky silnice ze Stéblové středověkou vesnici, ale výstavbu to snad nezdrží. Ze směru od Srchu se skrývá ornice na posledním zbývajícím místě. Obrazem vše tady: http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... ova/140411 |
|
| Autor: | dvs [ 14.4.2014 7:55:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
Jenom mne na tom trochu přijde nesmyslné omezení na 60km/h ve směru na HK. Na podobné stavbě na D11 u obce Sány, kde staví PHS, je vodorovné žluté značení zúžený levý a posunutý pravý a je tam 80km/h. Hold zase na to platí asi nějaké předpisy na silnici I. třídy. |
|
| Autor: | Mike [ 14.4.2014 23:06:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice |
já bych v tom viděl českou mentalitu tedy snížit z 90 na 80 nic neznamená, tak tam dáme 60 |
|
| Stránka 25 z 37 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|