I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

[1. úsek] Trutnov (I/14, I/16) – Jaroměř (I/33)
[2. úsek] Hradec Králové (I/31) – Opatovice (D35) – Pardubice (I/36) – Chrudim (I/17) – Ždírec nad Doubravou (I/34) – Žďár nad Sázavou (I/19) – Velká Bíteš (D1)
Odpovědět
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Jirka L »

Aktualizace stavu vlastnictví pozemků na MÚK Palackého (plné rozlišení):
stav k 10.3.2017 (zobrazeno níže)
stav k 17.2.2016
stav k 28.2.2015

Obrázek

porovnání před rokem nevypadalo úplně marně, ale teď se to totálně zaseklo...

Použité barvy:
Světle modrá: ČR - ŘSD
tmavě modrá: ČR - ostatní správci: (SŽDC, Lesy ČR, SPÚ, Povodí Labe, ÚZSVM, Generální ředitelství cel) - viz zkratky
žlutá: město Pardubice
zelená: spoluvlastnictví s podílem ŘSD
červená: spoluvlastnictví bez podílu ŘSD
fialová: vlastnictví fyzických nebo právnických osob
bez barvy: nezjišťováno
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Japao Joe »

Po dnešním průjezdu bych tipnul, že přípravné práce na snesení původního mostu nad koridorem jsou téměř u konce. Společně s ním se bude nejspíš sundávat i provizorní most nad tratí na HK (už je pěkně obhrabanej ;-))

Kanalizace na sjezdu k Lidlu je zahrabaná, u myší díry se směrem k nádraží připravuje konstrukce pro výjezd nahoru (asi na betonáž) a na druhé straně pod původní cestou už zeje velká díra, zábradlí na opěrné zdi je sundané a připravuje se armování a šalování na betonáž vršku, pohnuly se i práce na cyklostezce kolem kruháče směrem na Duklu.
Martin96
Příspěvky: 550
Registrován: 3.11.2016 10:11:25
Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
Kontaktovat uživatele:

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Martin96 »

Samotná demolice proběhne v průběhu nadcházejícího víkendu. Na železniční trati Pardubice - Přelouč se bude jezdit po 1 koleji, v noci na neděli pak bude uzavřena trať úplně. Takže konec starých mostů se kvapem blíží...
JiVi
Příspěvky: 240
Registrován: 27.5.2010 8:23:47
Bydliště: Pardubice

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od JiVi »

jestli jsem videl dobre, tak tam byly pripraveny i novy nosniky
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Japao Joe »

Mě spíš přijde, že ty nosníky přidělají na ten původní most a pomocí nich to celý půjde pryč (ale je to jen hypotéza :-)).
Mostař
Příspěvky: 25
Registrován: 4.5.2016 22:12:14

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Mostař »

A tipovací soutěž vyhrál ..... Japao Joe, gratuluji.

Skutečně, ty nosníky o kterých je řeč (I 1000) jsou určené k demolici stávajícího mostu. Přesnou technologii asi nemá cenu popisovat, ale ve stručnosti bude stávající most vyvěšen na ty nosníky, rozřezán a po částech za ty nosníky dvojicí obřích jeřábů snesen. Uváděný termín demolice není úplně přesný, tento víkend proběhne řezání, vlastní snášení bude následovat později.
Nové nosníky na nový most jsou sice vyrobené, ale v Pardubicích jste je určitě neviděli, čekají na odvoz z mostárny v Třebestovicích. A co se týká provizoria, půjde dolu 22/23.4.

Na případné dotazy rád odpovím v diskuzi.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od vondr »

Dva obří jeřáby snesou přes noc v Pardubicích most nad koridorem
Zdroj: http://pardubice.idnes.cz/u-parama-se-b ... zpravy_msv
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od martas »

Nakonec jsem se u Parama zastavil takřka na úplném konci stěhovací akce. Příště přijdu dříve. Zde něco málo včetně pár záběrů, které jsou natočené na mobil, takže žádná sláva. Odkaz: http://pardubice.idnes.cz/jeraby-zacaly ... zpravy_msv
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od martas »

Za denního světla se přeci jen zachytí vše snadněji, takže jsem si prošel celou stavbu. A nikde se nelení. Na cyklostezce se pokládají obrubníky, tvoří se konstrukce pro lávku vedoucí do podchodu. Čile se pracovalo rovněž na zídce u trati na Chrudim. Kolem provizorka je materiál už solidně odhrabaný. Na sjezdu k Lidlu už to taky vypadá o něco lépe, než před měsícem. Kanalizace je položená, takže se budou dělat vrchní vrstvy. Největší frmol však na mostě. Byl jsem svědkem řezání starých nosníků na menší kusy a je to zajímavé. Trvá tu prý zhruba hodinu dvě. Původní materiál vskutku poctivý a dle sousedního pohledu na bagr s nůžkama je vidět, že železem se v 60. letech nešetřilo :-) Počasí přálo, takže na výsledek se můžete mrknout zde: http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... ice/170324
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od martas »

Další tři nosníky ze starého mostu jsou dole. Akce proběhla cca za půl hodinky. Drobné zdržení jen ve finální fázi u posledního nosníku, jinak jako po másle ;-)
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od balance »

martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od martas »

Měsíc je zase fuč, takže dnes jsem vyrazil na Paramo i s foťákem. Poznatky: stezka pomalu roste. Chybí dodělat kus obrubníku nedaleko kruháku. Ještě to zabere pár týdnů, jelikož všechny podkladní vrstvy stále položené nejsou. Nicméně od mostu k Lidlu je hotovo, dnes zrovna pokládali asfalt. Starý sjezd k Lidlu už je také opraven, takže čekám brzké otevření, které ale možná bude jen pro MHD. Jinak zmizelo provizorko, už jen rozebírají poslední kusy konstrukce. Po mostu na staré půlce ani památka kromě podpěr. Hodně lidí maká na zídce u železniční tratě. Roste tam i poměrně vysoká část, která vypadá jak betonová protihlukovka. Více na fotkách: http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... ice/170425
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Japao Joe »

Perfekt, dík za obrázky. Ta stěna mi přijde spíš jako zábrana proti oslnění. Na sjezdu k Lidlu mě na poslední fotce zaujala ta značka, která dává naději, že se to otevře (a to už brzo) pro všechen provoz (bylo by zbytečný ji tam dávat jen kvůli MHD).
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od adamos »

Proč by sjezd k Lidlu měl být dočasně je pro MHD?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Japao Joe »

Ono se o tom pořád jenom mluví, martas píše o "přání" ředitele DPMP třeba tady http://pardubice.idnes.cz/pardubice-se- ... zpravy_msv.

Z dokumentace k této stavbě (pár obrázků je zpátky v této diskuzi) se ale s osazením značek vyhrazující sjezd pro MHD nepočítá. Spíš se to bude týkat přestavby MÚK Palackého (jestli se někdy provede).
Mostař
Příspěvky: 25
Registrován: 4.5.2016 22:12:14

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Mostař »

Sjezd k Lidlu se otevře nejspíš tento pátek a bude opravdu pro veškerý provoz (minimálně do doby dostavby MUK Palackého). Vzhledem k deštivému počasí se ale ještě nepodařilo nastříkat vodorovné dopravní značení. Mimochodem současně se zprovozněním opraveného sjezdu dojde k uzavření toho provizorního za trafačkou, který bude zbourán.

Podél Chrudimské trati roste tzv "svodidlová zídka", která bude navazovat na ty betonová svodidla co jsou u kruháku. Dál k mostu bude nová opěrná zeď se zábradelním svodidlem, která nahradí tu původní rozpadající se zeď.

Dobrá zpráva na závěr: hned jak doděláme celou cyklostezku (Lidl -> Benzina na Dukle), tak tam pustíme chodce a cyklisty. Byť se stále jedná o prostor stavby. A zároveň otevřeme bypass Dukla -> HK !!! Odhaduju to na červen ;).
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Majkii »

Tak sjezd k Lidlu prý dneska opravdu otevřen.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Japao Joe »

Mohu potvrdit už jsem tam jel (a jak bylo psáno výše byl současně uzavřen provizorní sjezd). V týdnu také asfaltovali sjezd k vápence.

Taky jsem po delší době jel kolem nádraží a pěkně jim to tam přibejvá. Už tam jsou dokonce vysazený i stromečky :-)
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od martas »

Osobně se těším na otevření té stezky. Dnes bylo rušno, zrovna jsem viděl, jak dovezly dlouhé nosníky. O tom ale zase v dalších dnech. Zatím nabízím toto včetně dnešních fotek: http://pardubice.idnes.cz/stezka-u-para ... zpravy_msv
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od martas »

Zbylo mi ještě pár informací k novému mostu. Konstrukce vypadá celkem jednoduchá. Jinak po včerejší letmé návštěvě a průjezdu mohu konstatovat, že zábradlí přibylo na opěrné zdi opravdu ve velkém. Jinak toho z auta příliš vidět není. Trochu textu zde: http://pardubice.idnes.cz/stavbari-budu ... zpravy_msv
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Japao Joe »

Dneska jsem tam projížděl, zábradlí na zídce je už komplet a probíhá betonáž rampy.
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od balance »

Záběr spíš z dálky ... dále nepustí no-fly zone pardubického letiště

martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od martas »

Já přidám naopak dnešní pozemní záběry. Poznatky se nemění: maká se na cyklostezce i mostech, kde se dnes natírala černá izolace. Vybetonována je rampa pěší/cyklo do podchodu k Trojici. Na mostu přes trať na HK zmizela betonová svodidla, jelikož se demontují betonové dílce, které byly pod provizorním přemostěním. Jinak přibyla ještě velká část zábradlí vedle stezky. Vedle koridoru se sestavuje nový most. Vše na fotkách tady: http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... ice/170525
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od balance »

Ještě pozemní průjezd...

caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od caveman »

Na nový most se bude od HK najíždět po původní rampě, nějak upravené? Myslím do doby, než se zrealizuje MÚK Palackého.
Odpovědět

Zpět na „I/37“