I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

[1. úsek] Trutnov (I/14, I/16) – Jaroměř (I/33)
[2. úsek] Hradec Králové (I/31) – Opatovice (D35) – Pardubice (I/36) – Chrudim (I/17) – Ždírec nad Doubravou (I/34) – Žďár nad Sázavou (I/19) – Velká Bíteš (D1)
Odpovědět
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2961
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Majkii »

martas píše:Podle mého se jede dle harmonogramu (který ale neznám :-) ). Musí se to zavřít, aby se mohla stávající větev HK-centrum zrekonstruovat. Nový most ještě komplet hotový není
Podle etapizace ze zadávačky se do teď plusmínus jelo, ale uzavírka větve Hradec - centrum tam byla maximálně na víkendy kvůli nosníkům mostů, takže se něco zřejmě změnit muselo. V Tenderareně jsou u původní zadávačky přidávané i ZBV, které ale toto zatím neosvětlují. Jediná související informace, kterou jsem tam našel, říká, že pořadí etap oproti zadávačce je změněné z důvodu navazujícíh staveb...
Japao Joe píše:Od začátku září měl být průjezdný směr nádraží -> Chrudim - tam prodloužili uzavírku (na dopravniinfo je do 15.9., ale mám pocit, že v rozhodnutí to bylo ještě o měsíc víc)
Já tu krajskou úřední desku docela sleduji a uzavírka té větve Centrum -> Chrudim byla povolena jen do konce srpna. Na konci srpna se objevila informace o prodloužení s číslem prodlužovaného rozhodnutí, které jsem si pracně přes edesky.cz dohledal a to se mělo týkat jenom rozmístění betonových svodidel. Takže na základě čeho je to teď vůbec zavřené, by mě taky zajímalo... To, co je na dopravniinfo.cz je i podle času (začátek i konec v 10:44) nejspíš jenom reakce operátorů na moje hlášení.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2961
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Majkii »

Neobvyklý, ale velmi zajímavý "průlet" stavbou se objevil na youtube: https://youtu.be/o1X13-nQOY0?t=582
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2961
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Majkii »

O víkendu se otevřel i nový most, zde video z průjezdu z FB - značení opravdu děs...
Nyní je uzavřen jen nájezd z města na HK.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Martin96
Příspěvky: 550
Registrován: 3.11.2016 10:11:25
Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
Kontaktovat uživatele:

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Martin96 »

Rovně Chrudim, doprava centrum... Já jsem se taky lekl při odbočování na Chrudim, že jsem odbočil do protisměru (to jsem navíc jel ještě za tmy). Jestli se na tuto diskuzi dívá někdo ze stavební firmy, tak je prosím, aby to opravili. Hodně matoucí značení, to snad nebylo ani za výstavby etapy u Trojice, když byl podobný způsob organizace dopravy.
martas
Příspěvky: 2483
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od martas »

Martin96 píše:Rovně Chrudim, doprava centrum... Já jsem se taky lekl při odbočování na Chrudim, že jsem odbočil do protisměru (to jsem navíc jel ještě za tmy). Jestli se na tuto diskuzi dívá někdo ze stavební firmy, tak je prosím, aby to opravili. Hodně matoucí značení, to snad nebylo ani za výstavby etapy u Trojice, když byl podobný způsob organizace dopravy.
Já se dívám, ale nejsem ze stavební firmy :-) Upozorněni podáno.
martas
Příspěvky: 2483
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od martas »

Japao Joe
Příspěvky: 1049
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Japao Joe »

V poledne se na kruháku u Lidlu tak třetina řidičů přijíždějících od HK vracela zpátky pod most směr Chrudim.
martas
Příspěvky: 2483
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od martas »

V sobotu bude na Palackého odstraněna konstrukce původního mostu z roku 1992. Uzavírka větví HK-centrum a centrum-CHR/HK potrvá celý den.
martas
Příspěvky: 2483
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od martas »

Tak jsem podal mylné info. Odstraněno nebylo (a nebude) nic, ale došlo pouze k přizvednutí. Konstrukce zůstane původní a opravena bude část spodní stavby a dodají se nová ložiska. Jinak na větvi centrum-HK se poctivě makalo. Asfalt položen, takže opětovné zprovoznění 29. 11. je velmi pravděpodobné. Už je také průjezdný prodloužený přesýpaný most ke garážím U Trojice. Svahy nové poloviny jsou zelenější než na jaře.
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od vodouch2000 »

martas: To info o nesnesení původního mostu mě překvapilo. Současná niveleta tam není optimální. Přijde mi to tak, že mostovka je sice ve spádu (od CR), ale je rovná, tzn. že při nájezdu a sjezdu je skokové zalomení. Jak se v případě zachování mostu bude řešit plynule zaoblení (vypuklého svahového lomu výškového polygonu), i v relaci se sousedním (novým) mostem?
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2961
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Majkii »

Bylo vydáno stavební povolení na Trolejbusová trať Dukla vozovna - Hlavní nádraží. Na nedávno rozšířené či aktuálně rozšiřované části I/37 by mělo jít snad jen v podstatě o natažení drátu, použité sloupy veřejného osvětlení jsou na to dimenzované.
Kvůli modernizaci železničního uzlu a úplné uzavírce podjezdu v ulici 17. listopadu by měla být nová trať zprovozněna do prázdnin 2022.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Honey72 »

O víkendu jsem jel od Chrudimi do Hradce a byl jsem zděšen, jak špatně je průjezd staveništěm křižovatky vyznačený. Nejprve jsem vlítl přes nějakou překážku, na kterou by i třicítka byla hodně a poté jedu jedu a přepadne mě strach, že jsem v protisměru, protože jízdní směry nejsou odděleny "kužely" a vpravo ode mě za svodidly jezdila auta také. Jen pohled do zrcátka mě ujistil, že i řidiči za mnou by museli jet blbě. No až na konci jsem zjistil, že profil směr Hradec se dokončuje a najíždějí na něj auta od nádraží. Na to, že tudy jezdím párkrát za rok a znám to tu, jsem si málem cvrknul. Jet tudy v noci a proti mě světla, možná by sedačka dopadla i hůř :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od caveman »

Jj, značení opravdu nic moc, velmi slušně řečeno... (nebylo to v neděli někdy před pátou? - to to tam někdo na přejezdu vcelku zadupl :) Ale vylepšovat to jistě na tu chvíli nebudou. Tedy pokud platí UP 6/2021, což se mi vůbec nezdá. Na vyzdviženém mostě jsem půl roku nikoho neviděl :-) V květnu se mělo jezdit do centra po nové rampě apod... Ale možná se něco děje na spodní stavbě, tamtudy nejezdím.
Japao Joe
Příspěvky: 1049
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Japao Joe »

Most je už asi tejden zpět na ložiskách. A vrtaj se v bypassu od nádraží na HK.
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od caveman »

Díky za info, to je nadějné :-)
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2961
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Majkii »

Od příštího týdne má vypuknout uzavírka kompletní (!) stávající okružní křižovatky, s tím že doprava má být obousměrně vedena po novém bypassu. A ještě se v tom nejužším místě má odbočovat provizorně k Lidlu. No jsem na to zvědav...
Jo a bude to znamenat zprovoznění nového sjezdu od Chrudimi do centra.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Japao Joe
Příspěvky: 1049
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Japao Joe »

Pro ilustraci
Přílohy
Snímek obrazovky (79).png
Snímek obrazovky (79).png (395.44 KiB) Zobrazeno 10359 x
martas
Příspěvky: 2483
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od martas »

Otevíračka u Parama asi až v září: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/k ... pravy_lati
JKr
Příspěvky: 76
Registrován: 15.3.2009 22:27:13
Bydliště: Vysočiňák ze severu Čech

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od JKr »

Rád bych se zeptal, proč je první OK na příjezdu z Chrudimi řešena tak nešťastně, že tam chybí bezkolizní spojení Chrudim-Hradec. To je zdroj velmi častých kogescí v daném místě. I kdyby tam jiná stavba nebyla, je tato chybějící větev ostudou řešitele - u takovéto novostavby na klíčovém tahu. Plánuje se s tím něco udělat?
Japao Joe
Příspěvky: 1049
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Japao Joe »

A jak bys to tam chtěl řešit (nějakým nadjezdem)? To ucpávání většinou vyvolává stavba MUK Palackého, protože tam řidiči zbytečně zpomalují až k zastavení a nezvládají ZIPování (díky tomu se zaplní levý jízdní pruh až k Paramáckýmu kruháči).
kubaPCE
Příspěvky: 36
Registrován: 13.9.2016 21:52:34
Bydliště: Pardubice

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od kubaPCE »

Já bych to ucpávání taky přičetl příliš krátkému odbočovacímu pruhu směr Přelouč, Dukla. Kdyby to bylo o 100-200 m delší, tak by auta, která nejedou směr HK byla zařazená v pravo a dost by to pomohlo plynulosti.
martas
Příspěvky: 2483
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od martas »

Japao Joe píše:A jak bys to tam chtěl řešit (nějakým nadjezdem)? To ucpávání většinou vyvolává stavba MUK Palackého, protože tam řidiči zbytečně zpomalují až k zastavení a nezvládají ZIPování (díky tomu se zaplní levý jízdní pruh až k Paramáckýmu kruháči).
Řešení to má už navržené, mám přichystaný článek, leč čekám na info z ŘSD. Snad tento týden bude text venku.
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od caveman »

Já již po několíkáté tvrdím, že ta bodová závada zůstala i po vybudování kruháku. Kolony, nebo minimálně neplynulý průjezd od CR, tam už byly před stavbou MÚK Palackého.
Ve výhledu se uvažovalo s novou větví z/na I/2 na západní straně, ale předpokladem byla úprava tratě, která by byla možná až po realizaci Medlešické spojky. Ta ale navěky padla. Takže pokud má ŘSD jiné řešení, tak třikrát sláva :-)
Také uvidíme, jak se změní dopravní proudy po vybudování severní spojky (Dubina-Fáblovka) a D35.
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od vodouch2000 »

Docela elegantní řešení je stále v pardubickém ÚP (oranžově). Vyklonění hlavní trasy (vedené průběžně spodem) směrem k Dukle, nad hlavní trasou OK s novými rampami. Současný nájezd na I/2 (na most) zrušen.
Přílohy
MUK_Zavodiste_UP.jpg
MUK_Zavodiste_UP.jpg (226.85 KiB) Zobrazeno 7870 x
martas
Příspěvky: 2483
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od martas »

vodouch2000 píše:Docela elegantní řešení je stále v pardubickém ÚP (oranžově). Vyklonění hlavní trasy (vedené průběžně spodem) směrem k Dukle, nad hlavní trasou OK s novými rampami. Současný nájezd na I/2 (na most) zrušen.
Je tomu tak. Článek je venku, mám tam lepší obrázek ze studie: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/k ... pravy_lati
Odpovědět

Zpět na „I/37“