I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

[1. úsek] Trutnov (I/14, I/16) – Jaroměř (I/33)
[2. úsek] Hradec Králové (I/31) – Opatovice (D35) – Pardubice (I/36) – Chrudim (I/17) – Ždírec nad Doubravou (I/34) – Žďár nad Sázavou (I/19) – Velká Bíteš (D1)
Odpovědět
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Mario »

Když jsem se do Pardubic přistěhoval, docela mě zaskočilo, jak špatně s dopravou na tom jsou. A minulý týden mě zaskočilo, jak se k obchvatům v Pardubicích vyjadřovali. "Jezděte na kole, když vám kolony vadí", nebo argumentovali tím, že ŘSD stejně nemá peníze. Prostě místní politici kašlou na jakoukoli přípravu staveb, nikdo na nic netlačí, tak ŘSD investuje tam, kde se víc křičí..
Rozšíření na čtyřpruh je v nedohlednu.
Mike
Příspěvky: 4998
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Mike »

;) tak je to úhlem pohledu
v době kdy jsem tam jezdil ještě nebyla ŠR, východní spojka, 510 a stály kolony na českobrodské
z tohoto pohledu mi obchvat a rychlodráha připadaly jak z jiného světa

dnes resp. minulý týden mi stání 40min v koloně okolo letiště připadalo rovněž tak
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od dvs »

trochu OT: kruhák u Globusu namalovali trochu do turbíny
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od monin »

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... ly-pokuty/
Perfektní je tam i ta velikost názvů na těch objízdných značkách. V Pardubicích jedí všichni evidetně mrkev o 106 - a to zvláště ti, co jezdí do Baumaxu. :D
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Lenny »

Buduje se přímý sjezd z I/37 od jihu ke Globusu. Investorem je Globus, zhotovitel Chládek a Tintěra.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
jooe
Příspěvky: 70
Registrován: 1.7.2010 14:35:33

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od jooe »

Jak ten sjezd bude vypadat? O něm nic nevím :shock:
Vždyť teď na Poděbradskou ulici napojeni jsou. Jedině, že by byl Globus napojen z jihu, ale jediné řešení mi přijde trochu mimo normu ... i když je to ve městě, tak si nejsem jistý.
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od mapman »

Název stavby
Pardubice – OC GLOBUS – napojení ze silnice I/36
Druh a účel umisťované stavby:
- dopravní napojení stávajícího obchodního centra Globus a Baumarkt na silnici I/36 v místě stávající nezpevněné cesty
Umístění stavby na pozemku a určení prostorového řešení stavby:
- dopravní napojení stávajícího obchodního centra Globus a Baumarkt na silnici I/36 v místě stávající nezpevněné cesty. Nová jednosměrná rampa pro odbočení ze stávající silnice I/36 po parkoviště OC Globus a Baumarkt, v celkové délce 260m (délka pruhu je 130m, vyřazovací pruh pro rychlost v=80km/h je 60m a zpomalovací úsek pro rychlost vn=80km/h a vc = 40km/h (na konci úseku) je délka 70m).
Členění stavby do jednotlivých stavebních objektů
- na silnici I/36 budou zachovány stávající výškové a podélné sklony, odbočovací pruh bude kopírovat stávající průběh. Příčný sklon odbočovacího pruhu bude 2,5%, podélný dle silnice I/36 s odvodněním v místě stoupání do přilehlého vsakovacího příkopu. V místě klesání účelové komunikace bude odvodnění provedeno do nové vpusti u OC Baumarkt. Po odpojení bude rampa (účelová komunikace) v délce cca 50m stoupat v 1,0 % sklonu a dále klesat 50m cca v 2,0 % sklonu ke stávající ploše parkoviště. Příčný sklon rampy bude jednostranný 2,5% s odvodněním 1/2 do podélného vsakovacího příkopu a 1/2 do nové vpusti u Baumarktu. Odvodnění u parkoviště bude do nově navržené uliční vpusti se zapojením do systému odkanalizování parkovacích ploch. Stavba je začleněna do kategorie místní komunikace, funkční skupina C, typ příčného uspořádání - šířka odbočovacího pruhu je 3,5m a šířka rampy je 5,5m, se živičným povrchem a novým trativodem. Na stávajícím parkovišti u OC Baumarkt budou zaslepeny výjezdy ze 4 sekcí a vybudováno nové propojení do sekcí podél stávajícího přechodu v místě stávajících stání - rozhledové poměry se nemění.
- Odvodnění nových ploch je provedeno příčným a podélným sklonem buď do nových uličních vpustí nebo do zasakovacího příkopu. Vpusti jsou napojeny do stávající kanalizace u Baumarktu. Uliční vpusti budou kryté litinovou mříží a osazeny záchytným košem. Povrch doplnění bude stejný, jako stávající - živičný.
Vymezení území dotčeného vlivy stavby.
- Stavba je v souladu s vyhláškou města Pardubic č.42/2001 o závazných částech Územního plánu města Pardubice.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2963
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Majkii »

jooe píše:Jak ten sjezd bude vypadat? O něm nic nevím :shock:
Asi takhle, s tím, že se prodlouží i stávající připojovák. Teď už vyrostly patky pro dva portály o pár(set) metrů dříve. Asi by bylo lepší pořádně prodloužit i stávající kolektor, jenže jednak na to by Globus asi peníze nedal a druhak už tam stojí Baumarkt.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
jooe
Příspěvky: 70
Registrován: 1.7.2010 14:35:33

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od jooe »

Díky moc ;)
Jen jsem asi natvrdlej, ale ten popis, co dával mapman mi k tomu moc nesedí ...
V popisu od mapmana je napsáno, že jde o rampu ze silnice I/36 ...

EDIT: ajajaj ... jsem fakt natvrdlej ... vždyť tam je v I/37 v souběhu s I/36 :crazy: :oops:
martas
Příspěvky: 2488
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od martas »

Dnešní průjezd na MUK Trojice. Je tam i jedno foto z dálky té budované odbočky ke Globusu z nadjezdu v Ohrazenicích. Album:
http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... ice/130719
Mosquit
Příspěvky: 924
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Mosquit »

Jel jsem včera kolem Globusu a v místě odpojovacího pruhu už je odfrézováno/odhrabáno a pracuje se.
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od dvs »

odbočka ke Globusu je už pár týdnů v provozu viz foto v hádance
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 275#p86275
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od caveman »

martas:
Re: I/37 Hradec Králové – Pardubice
Pokud by se tahle představa stala reálnou, tak by to nebylo vůbec špatné. Viz:
http://pardubice.idnes.cz/nadjezd-krizo ... -zpravy_mt
Pokračuji ve správném fóru.
Čtyřpruh od HK až k Paramu ve 2016 je nereálný i proto, že dostavba a rozšíření MÚK Palackého na 4-pruh není na pořadu dne (opatrně se mluví o zahájení 2016 - nemá někdo lepší info?). Redaktoři si asi nevšimli, že křižovatkou vede jen obousměrně jeden pruh :-)
martas
Příspěvky: 2488
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od martas »

Ono se o tom nemluví opatrně, ale reálně. Samo ŘSD to má v letáku (zahájení 3/2016) a s tím že konec je naplánován na 12/2016. MÚK Palackého dle mého mínění tolik stavebních zásahů nepotřebuje. Podle skutečného stavu a v porovnání s plány je potřeba rozšířit silnici o dva pruhy a vybudovat jednu odbočovací větev z nového pruhu směrem ke kruhovému objezdu. I proto jsou plány stavřů to stihnout za 9 měsíců. Dle mých informací nejsou (oproti letům předchozím) problémem finance na přípravu staveb, jak v tomto případě, tak i dalších plánovaných v Pardubickém kraji.
:o)
Příspěvky: 16
Registrován: 13.11.2009 17:26:23

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od :o) »

kik
Příspěvky: 1009
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od kik »

:o) píše:http://www.rsd.cz/catalog/Stavime-pro-v ... rojice.pdf
tady se pise zahajeni 10/2014
To vypada maximalne na vypsani vyberoveho rizeni pro dodavatele...
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od balance »

Soutěž běží - lhůta pro doručení nabídek je 03.10.2014.
Ale samozřejmě záleží, jak rychle vybere hodnotící komise a jestli se někdo neodvolá ...
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2963
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Majkii »

balance píše:Soutěž běží - lhůta pro doručení nabídek je 03.10.2014.
Ale samozřejmě záleží, jak rychle vybere hodnotící komise a jestli se někdo neodvolá ...
Lhůta byla ještě prodloužena a nabídky se měly otevírat dnes. Doufejme v rychlé vyřešení.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od balance »

Majkii píše:
balance píše:Soutěž běží - lhůta pro doručení nabídek je 03.10.2014.
Ale samozřejmě záleží, jak rychle vybere hodnotící komise a jestli se někdo neodvolá ...
Lhůta byla ještě prodloužena a nabídky se měly otevírat dnes. Doufejme v rychlé vyřešení.
Nene, lhůta prodloužena do 31.10. ... (dodatečné dotazy, námitky uchazečů apod.)
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2963
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Majkii »

Ok, vycházím z info ve Věstníku VZ, kde stále visí včerejší termín.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od vodouch2000 »

Pročetl jsem celé vlákno, a nějak jsem nepochopil, na kterou stranu se bude rozšiřovat I/37 za MÚK Palackého směr Trojice. Tam je přece hned vedle řel. trať, která se rušit nikdy nebude, ani při realizaci Medlešické spojky (kvůli letišti). Tady podle této dokumentace se rozšiřuje pravá strana (směr od HK, nevím jak se pravá-levá stanovuje oficiálně :-) Napadá mě jenom, že současná silnice bude v budoucnu onou pravou stranou, nová část bude dostavěná na straně blíže k nádraží, a v místě rozšířeného mostu přes trať Praha - Pice dojde k "přelití", nebo jak to nazvat :-)

Obrázek
Hanes
Příspěvky: 1053
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od Hanes »

Vždyť i v letáku je to jasně nakresleno.
http://www.rsd.cz/rsd/rsdcat.nsf/0/5649 ... stavba.pdf
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od vodouch2000 »

No právě naopak, z letáku to jasné vůbec není, možná jsem se jen špatně vyjádřil, MÚK Palackého je mi zcela jasná :-) . Podle rezervy pro 2+2 pod mostem na Trojici to ale ani jinak být nemůže, než že se bude rozšiřovat směrem "do města". Jen mě mate ten výkres, co jsem našel, ten ale končí přesně v místě, které mě zajímá, tedy kde končí stavba MÚK Palackého a navazuje stavba etap II a III Trojice. Ve výkresu je ten dostavěný 2-pruh od HK nahoře, ale jakoby potom "lezl" do tratě Rosice - Chrudim... (na výkresu zcela vlevo)
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Příspěvek od mapman »

Ten výkres mate proto, že na rozhraní staveb se rozšiřuje na západ, ale pak se narovnává stávající oblouk a rozšíření hned přechází do východní strany.
Odpovědět

Zpět na „I/37“