České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=126&t=1741
Stránka 12 z 32

Autor:  kot [ 28.4.2016 9:57:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

martasi, doufám, že "příště" bude brzy... :D

Autor:  Mostař [ 5.5.2016 14:22:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

vaclav píše:
martas píše:
až na ni přesunou mostní konstrukci, která se montuje vedle


to tam zvednou cely vybetonovany most? kolik to tak muze mit tun?
http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... 7/DSC09049


Nikoliv, bude se to dávat po jednotlivých nosnících (7ks), každý z nich má cca 24tun. Takovou váhu (při daném vyložení) zvládnou jen ty největší jeřáby v ČR.

Autor:  vaclav [ 6.5.2016 6:57:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

aha, diky. takze to budou takovy T-cka a ty pricniky pred montazi odsroubujou?

Autor:  Mostař [ 6.5.2016 8:16:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

vaclav píše:
aha, diky. takze to budou takovy T-cka a ty pricniky pred montazi odsroubujou?

Nevím jestli nezabíhám moc do podrobností, ale postup je následující:

- Nejprve se na připravené ploše sestavila nosná ocelová konstrukce části mostu co jde přes koleje (ve stejném tvaru)
- Poté se vybednila mostovka (viz foto), bude následovat montáž výztuže a nabetonávka 10cm tlusté desky na každém nosníku. Vzniknou tedy jednotlivé T-nosníky
- Celá sestava se poté rozšroubuje a jednotlivé nosníky se za úplného uzavření koridoru usadí na místo, kde se opět spojí těmi příčníky
- Na závěr se vše zmonolitní 24cm tlustou nabetonávkou

Důvod tohoto technicky složitého postupu je jednoduchý - minimalizace dopadu stavební činnosti na provoz klíčové trati Pardubice - Praha

Autor:  balance [ 7.5.2016 22:26:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem


Autor:  Mario [ 8.5.2016 14:37:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Kolem 27. vteřiny na tom videu vidím vpravo tu betonovou opěrnou zeď. Proč to neudělají jako normální násep jak to bylo doteď? Bylo by to přeci levnější a nebylo by třeba udržovat ten betonový kolos...

Autor:  martas [ 8.5.2016 20:33:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Jsem v tomto případě zastáncem zdi. Přijde mi, že násep by při té výšce mohl být méně stabilní. Navíc by asi kvůli tomu musel jít mnohem více do šířky, takže by bylo nutné vykoupit a zabrat větší části pozemků. Mně se toto řešení do centra města zamlouvá...

Autor:  Mostař [ 19.5.2016 10:14:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Částečně souhlasím s Marťasem, také si myslím, že do městské zástavby by se osm metrů vysoký násyp úplně nehodil. Nehledě na poměrně značný zábor pozemků (cca 5000m2).

Škoda že se nepodařilo protlačit celkově jiný koncept stavby. Konkrétně místo dvou mostů přes železniční tratě a opěrné zdi s podchodem mezi nimi byla varianta mostní estakády překlenující celý prostor. Jednak by to bylo ve výsledku levnější a hlavně mnohem estetičtější. O otevření se celé lokality Trojice vůči městu nemluvě. Ale to jsou kdyby...

Autor:  martas [ 26.5.2016 16:43:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Dnešní obhlídka přinesla toto: dost se hnulo s pracemi na budoucím kruháku pod MÚK Závodiště. Rozhrnovalo se vrsty kamení, pokládala se nějaká bílá látka. Zemní práce zde za měsíc opravdu dost pokročily, a to i z druhé strany sjezdu od Dukly. Částečně zmizel chodník/stezka, což tam pro můj pohyb není ideální, ale překousnu to :-) Při jeho odstranění se objevily pozůstatky dřevěných pražců staré koleje. Pěkně tam trčí a na fotce jsou vidět. Opěrná zeď se zdá být už ready na zavážku, tedy krom začátku, kde chybí v nejvyšším bodě stále jedno pole. Tak snad příště. Díky tomu je však mezerou vidět, jak se chystá ta mostní konstrukce na most přes koridor. Boční podpěra je hotová z jedné strany, z druhé moc nechybí. Dále se postoupilo i s mostem přes trať PCE-HK, kde se montovaly základy konstrukce pro poslední část podpěry. Zídka směrem k Lidlu už je také částečně zabetonovaná. Shrnuto: lidí dostatek, pokrok značný ;-) Obrazem zde: http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... ice/160526

Autor:  Majkii [ 26.5.2016 20:33:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Nosníky na první most by se měly osazovat v noci z 5. na 6. června při 4,5 hodinovém úplné zastavení provozu na trati Pardubice - Přelouč.

Autor:  JiVi [ 27.5.2016 8:33:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

martas píše:
Při jeho odstranění se objevily pozůstatky dřevěných pražců staré koleje. Pěkně tam trčí a na fotce jsou vidět.


na ty koleje se pamatuju jako malej kluk ;)

Autor:  Tomas 1975 [ 27.5.2016 12:58:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

To JiVi
Tak to jsme dva. Za komančů tam to bylo eldorádo.
Byla tam vidět ještě původní odbočka trati na Chrudim a nějaké další koleje...
Tuším, že původní nadjezd přes železnici u Parama i s železnicí je cca z roku 1960...
Než začala tato (dnešní) stavba tak to byl ráj bezdomovců....

Autor:  martas [ 1.6.2016 12:53:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Děkuji dodatečně Majkiimu za podnět o stěhování ;-) Včera ráno jsem byl u konstrukce mrknout a úplně parádně tam narazil i na stavbyvedoucího, kterému jsem chtěl kvůli stěhování stejně volat. Něco málo informací tedy zde a jsou tam i bližší fota celého díla (http://pardubice.idnes.cz/u-parama-budo ... zpravy_msv)

Autor:  Majkii [ 2.6.2016 6:43:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Díky za článek! Trochu mě vyděsila informace, že most přes Hradeckou trať půjde do provozu později než ten přes pražskou a šikana na provizorium tak bude ještě šikanovitější... Z jakého důvodu?

A sjezd k CH&T bude veřejný?

Autor:  Mostař [ 2.6.2016 7:54:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Šikana bude šikanovitější aby se neprodlužoval celkový termín dokončení stavby. Původní most přes hradeckou trať totiž měl úplně jiné založení než předpokládal projekt, takže se muselo upravit zajištění stavební jámy (dodatečné kotvy).

Sjezd ke chládkovcům bude veřejný. Neveřejné by mělo být schodiště od nové zastávky MHD - Paramo nadjezd dolu ke kolejím. Ale pokud je mi známo, tak tam fyzicky žádná překážka nebude, takže chodci budou vesele chodit.

Přílohy:
Poznámka: Situace provizorní "šikany"
sikana.jpg
sikana.jpg [ 144.03 KiB | Zobrazeno 5068 krát ]

Autor:  vodouch2000 [ 2.6.2016 8:46:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Sjezd ke chládkovcům je toto? (na obr. modrý výstupek hranice stavby).

Přílohy:
sjezd_chladkovci.jpg
sjezd_chladkovci.jpg [ 234.64 KiB | Zobrazeno 5064 krát ]

Autor:  Majkii [ 2.6.2016 9:10:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Už jsem tady o tom jednou psal - viewtopic.php?p=124253#p124253 ale netušil jsem, že to bude tak brzy.

Autor:  Mostař [ 2.6.2016 9:29:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Nikoliv, ten modrý výstupek je část stavby kde se rušila bývalá kolej od Chrudimi (označení SO.003). Sjezd ke chládkovcům je asi o 100m blíž ke koridoru.

Přílohy:
sjezd2.jpg
sjezd2.jpg [ 89.08 KiB | Zobrazeno 5054 krát ]

Autor:  Tomas 1975 [ 5.6.2016 17:19:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Pár fotografií z poločasu usazování nových nosníků

Přílohy:
03.JPG
03.JPG [ 164.09 KiB | Zobrazeno 4895 krát ]
02.JPG
02.JPG [ 217.68 KiB | Zobrazeno 4895 krát ]
01.JPG
01.JPG [ 228.42 KiB | Zobrazeno 4895 krát ]

Autor:  Tomas 1975 [ 5.6.2016 17:20:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Zbytek

Přílohy:
05.JPG
05.JPG [ 139.21 KiB | Zobrazeno 4895 krát ]
04.JPG
04.JPG [ 241.23 KiB | Zobrazeno 4895 krát ]

Autor:  martas [ 10.6.2016 21:17:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Opět něco textového, ačkoliv zdejší komunita už to jistě dávno zachytila. Se sjezdem k nádraží překvapili. Více zde: http://pardubice.idnes.cz/pardubice-cek ... zpravy_jah

Autor:  Majkii [ 24.6.2016 19:17:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Pořád mi nebylo jasné, kde se vyloupne ten znovuotevřený sjezd od Chrudimi k nádraží. Dneska jsem jel okolo a už mi to je jasnější. Vypadá to jako zárodek budoucí MÚK Palackého. Ale oproti letáku nebo katastrální mapě mi to přišlo ještě trochu více na sever.

Autor:  martas [ 26.6.2016 22:43:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Já měl původně za to, že se pojede po tom starém sjezdu. Fakt mě dost překvapilo, když jsem viděl tu novou odbočku. Až jsem musel tu mylnou představu ve článku opravit :-) Ale podle mého odhadu to místem sedí. Dnes jsem tam jel a asfalt už je položený. Dali tam pod to hodně vrstev, takže to ani nevypadá, že by to bylo nějak dočasné. Uvidíme. Zkusím v úterý po práci vzít foťák a vše to ještě před zprovozněním (+uzavřením sjezdu na MÚK Závodiště) zdokumentovat. Pokrok je všude velký ;-)

Autor:  Majkii [ 28.6.2016 12:15:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Stanovení přechodné úpravy provozu na silnici I/36 – Pardubice, MUK Palackého

Je tam i nákres. Řekl bych, že to poloze rampy z MÚK Palackého neodpovídá.

Autor:  vodouch2000 [ 28.6.2016 12:22:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: I/37 Pardubice, stavby na průtahu městem

Násep je asi už definitivní, v místě budoucí sjezdové rampy CR -> nádraží, akorát asfaltu je tam slupička, co jsem si tak z auta všiml, vrchní vrstvy budou asi provizorní. Co mě překvapilo, že to měli snad za týden hotové :-)

Stránka 12 z 32 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/